Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Natočeno podle skutečné události ze vzpomínek producenta CNN Roberta Wienera. 1991. Válka v zálivu. Žádný příběh nestojí za to, aby kvůli němu člověk umíral - tohle je ale životní příběh. Spolupracovníci CNN, Robert Wiener a Ingrid Formanek, se s hrůzou dívají z hotelového balkónu na bomby dopadající na Bagdád ... Každý Američan se zaujetím sledoval v lednu 1991 zprávy z první ruky od týmu reportérů CNN. Jaká ale byla skutečná situace v Perském zálivu a na začátku irácké invaze do Kuvajtu? Jak asi bylo novinářům během bombových útoků přímo uprostřed dění v Bagdádu? Nyní se můžete podívat na jedinečný příběh hrdinství těchto lidí, kteří riskovali život pro to, aby světu zprostředkovali pravdu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (43)

deckardx 

všechny recenze uživatele

Hodne kvalitni televizni film s hvezdnym obsazenim.. CNN tehdy jeste mala kabelova televize, ktera jako jedina dokazala natocit bombardovani v Bagdadu "v primem prenosu".. Proste ukazuje to, jak to nejspis bylo a nehraje si na naky akcni pritroubly filmy.. Vyber hercu se povedl, ale nejvice me nadchnul David Suchet, ktery do teto role vyborne zapadl.. ()

SB 

všechny recenze uživatele

Film, který řekne mnohé, co tvůrci ani nechtěli. Film se tváří jako úžasný rádobydokument o tvrdé práci amerických novinářů, kteří všechno vědí, všechno znají a všude byli dvakrát, výsledkem je uhnaný film, kde pořád někdo někam běží, spěchá, křičí (Keaton je zářný příklad, jeho herectví je zde slabé), čímž zprávy vypadají jako z Novy, přičemž se američani chovají nafoukaně či jako doma. Technických seker prezentovaných jako senzace je tam taky pár - vysílací stanice, čtyřdrát, kamera v okně po výbuchu stále stojí... Sám film trpí americkou sebestředností - všude byli pouze američtí novináři, nepamatuju, že by se objevila zmínka o jiných zemích, které také měly své zpravodaje, včetně ČR. Pár dojemných chvil pro splnění klasifikace "americký film" bylo taky povinně zařazeno. Mezi "řádky" filmu lze rozeznat, co je to propaganda médií a kdo jsou ti opravdoví diktátoři. Postava Sucheta měla pravdu: "Vám nejde o Iráčany." A taky že nešlo (ani ve filmu, ani ve skutečnosti). V podstatě to byla jedna z dalších amerických nacamrávaček. Z filmu jsem si odnesl jedno ponaučení: Nevěř Iráčanům, nevěř Američanům a nevěř novinářům. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Má oblíbená záležitost. Ani po letech neztratila šmrnc a lehkost, sice televizní, přesto moc fajn. V popisku je napsáno válečný, ale to je blbost. Je to film o reportérech a situacích, do kterých se se svými štáby dostávají. Víc od toho netřeba čekat, protože ohňostroj je jen čurda, tam kdesi vzadu, v rohu jeviště. Helena je boží, s Keatonem jim to klape jedna báseň, vydařený scénář, film, který odsejpá a baví mě skoro dvacet let. Líbí se mi tam každý, kdo se na scéně mihne. A jako bonus David Suchet. ()

MoriM 

všechny recenze uživatele

CNN vytvořila díky odvaze nejen dvojice Wiener-Formanek pro celý svět, hlavně ale Ameriku, něco do tý doby těžko představitelnýho. Když si člověk pustí na YouTube záznam z tý osudové reportáže v noci 17. 1. 1991, má z toho husí kůži. Původně jsem dal čtyři hvězdy, ale rozleželo se mi to. Je to drsná pecka! ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Film natočený podle skutečných událostí. Válka v přímém přenosu. Příběh štábu tehdy malé kabelové stanice, který přišel do Iráku v době, kdy tři velké americké televizní společnosti (ABC, NBC, CBS) už odtud dávno vysílaly, a přesto se díky nezměrné odvaze a neústupnosti dokázal prosadit. Ocenění: Televizní ceny Emmy ´03 (USA): - Ceny za nejlepší castig, za nejlepší střih a za nejlepší zvuk. - Nomince na ceny za nejlepší kameru, za nejlepší výpravu, za nejlepší režii, za nejlepší scénář, za nejlepší střih zvukových efektů a pro nejlepší herečku (Helena Bonham Carter). Zlaté Globy ´03 (USA): Nominace na ceny za nejlepší televizní film, pro nejlepšího herce (Michael Keaton) a pro nejlepší herečku (Helena Bonham Carter)... ...Scénář : John Patrick Shanley, Timothy J. Sexton, Richard Chapman A Robert Wiener. Kamera : Ivan Strasburg. Hudba : Steve Jablonsky ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Film, který je promítán v kině v jedné z úvodních scén, je Chvění (1990). (Marty20)
  • Okrem kalifornského mesta Los Angeles sa filmovalo aj v Maroku. (MikaelSVK)
  • Michael Keaton byl za svůj výkon ve filmu nominován na Zlatý glóbus. [Zdroj: Cinema] (Terva)

Reklama

Reklama