Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

Rodin

Mně se to líbilo. Něco navíc musím přihodit za Rona, který je kouzelný a navíc se v jeho případě maskéři moc nenadřeli, protože on takhle skoro přesně vypadá i v civilu. :-) ()

Jacccob

Od filmu jsem moc nečekal a vynořil se z toho parádní film, který má konečně trochu dospělejší atmosferu už kvuli Karlu Ruprechtu Krenenovi. Ale pár much by se našlo. ()

ClapTrap

Po všech stránkách velmi pěkný film. Herecké výkony mi přišli solidní, dialogy velmi dobré (mj. i občas pěkné hlášky) a parádní akční scény. Moc jsem od toho neočekával, spíš takovou béčkovou akční sci-fi s "červenym" v hlavní roli. Nakonec byl film velmi zábavný a každý kdo má rád trochu akce a k tomu trochu "nadpřirozena", tak doporučuju. 75% ()

rottik-cb

Tohle byla střela úplně naslepo, ale kupodivu trefila svůj cíl. Na filmy tohoto typu se totiž normálně nedívám, ale když byl Hellboy v televizi a já viděla, že je tzv. červený, zkusila jsem to s ním. A nelituji :) Tenhle film je totiž zatraceně vtipný. Má i skvělou kameru a pevnou režisérskou ruku patřící člověku s téměř magickým jménem Guillermo del Toro, který se tímto filmem zapsal do paměti široké divácké veřejnosti. Ale k samotnému Hellboyovi. Jako malý byl neskutečně roztomilý, jako velký má zjev jako z béčkových hororů. Nejlepší jsou ty rohy :). A hláškuje jako o život: „Já jsem nehořlavej, ty ne!“ :) Ron Perlman si roli užíval, to je vidět. Selma Blair v roli Liz je nádherná ve své tragičnosti a rolička Karla Rodena doopravdy pobaví. Jisté výhrady jsem měla jen k poslednímu zápasu a úplnému konci. V porovnání se zbytkem filmu mi připadaly trochu odbyté a zbytečně patetické. Ale pořád, skvělá práce! „Lidi máme rádi kvůli jejich schopnostem, ale milujeme je kvůli jejich slabostem.“ ()

Dampfer

Pěkné, svižné, dobře natočené, vtipné a nepřekonatelně sympatický hlavní hrdina. Hellboy mi dokázal, že i filmy o superhrdinech mohou plně dosáhnout pěti hvězdiček bez větších problémů a jsem rád že tenhleten pivařský čert vznikl. Velmi jsem se pobavil a překvapilo mě, že i s méně penězi lze vytvořit moc povedené triky a "breberky". Taky je vidět že del Toro tenhle film točil rád, protože snímek nebyl takl šíleně upjatý jak některé sračky pro peníze. Opravdu zábavná akční podívaná z úžasnými hláškami hlavního hrdiny. ()

Izz

Po nadšených reakcích na del Torova filmového rudocha jsem byla,jako fanynka komiksu,hodně natěšená.Ale kromě Rona Perlmana,který se pro tuto roli narodil,jsem na rozpacích.Co si mám myslet o filmu,který sice ubíhá svižně,ale má zbytečně komplikovanou zápletku,slabého padoucha a ducha předlohy ctí jen v několika málo fragmentech (mrtvola Igor je skvostná).Del Toro je zjevně fanda,ale musí se naučit znát míru,krotiti se ve vlastních vizích filmu a myslet i na ostatní fanoušky. ()

smajly

Lehký nadprůměr v rámci akčních fantasy filmů, který mě kromě masky Rona Perlmana a jeho povedeného hereckého výkonu, ničím zas tak moc nezaujal. Filmové adaptace komiksů mají něco do sebe, o tom není pochyb, ale zdá se mi, že Hellboy za ostatními trochu zaostává. Taky musím říct, že od del Tora jsem čekal trochu víc. 63%. ()

Knor

Del Torova vizuálníost a fantazie se mi moc a moc líbí, velmi dobrý příběh a Hellboyovská mytologie nemá chybu. Tohle se moc povedlo.... ()

Lilien

Guillermo del Toro má obrovskú fantáziu. Dokázal previesť tieto bizarné postavičky na filmové plátno. Film zvládol scenáristicky i režijne. Perlman sa zo svojim ksichtiť narodil byť Hellboyom podarilo sa mu byť trefný, akčný , vtipný a niekedy i infantilný ako malé decko. Ďalším obrovským plusom sú skvele zvládnutý záporáci či už tajuplný mních Rasputin, či odporná hnusná nacistická kreatúra Karl Ruprecht Kroenen. Trošku už tá príšera ktorá vyšla z Rasputina bola už veľa, no i napriek tomu je Hellboy skvele zvládnutý komixák ()

darthhokro

Podle mě vůbec jeden z nejlíp zpracovaných filmů podle komixu. Perlman jakoby Mignolovi z tužky vypadl. Velká bouchačka, kamenná ruka, odbroušený rohy a kopec brutálních hlášek, zaručují zábavu po celou dobu. A Karel Roden v roli Rasputina, je už jen třešnička na dortu. ()

J.e.r.e.c

Pekelnej sympaťák, tenhle Red! A celkově i sympatický koncept „tak trochu jiného“ comicsu, temnějšího a osobitějšího, než jsou třeba aktuální marvelovky. S onou temnotou souvisí i fakt, že se značná část děje odehrává v noci nebo někde ve tmě, což mělo kromě navození atmosféry možná i celkem prozaický důvod v (na comicsové poměry) nižším rozpočtu. Marná sláva, digitální triky jsou krapet slabší, což ale vlastně až tolik nevadí a svým způsobem to podtrhuje vědomou brakovitost příběhu, který se točí okolo nacistů a jejich okultních praktik. Jasně, toto téma už bylo x krát viděno a vytěženo u Indyho a spol., ale sem sedne jako rudá prdel na pekelný hrnec. Navíc s poměrně zajímavě zakomponovanou figurou Karla Rodena, který tak prostřednictvím této role zanechal patrně historicky nejvýznamnější ryze českou stopu na stříbrném hollywoodském plátně (Voskovec ve Dvanácti rozhněvaných mužích byl už občanem USA). Kromě samotného Hellboye je hlavním lákadlem filmu Del Torův bestiář, jehož prostřednictvím režisér znovu potvrzuje, že by měl už konečně natočit toho Lovecrafta. Nikdo jinej se na tenhle džob tolik nehodí! Ty krásný démonický příšerky, samej zobák, samý chapadlo, zde je inspirace mistrovým dílem prostě nepřehlédnutelná. Tak mu honem koukejte dát prachy na Hory šílenství! 75% ()

papadoce

Hellboy s vydareným vizuálom, ktorý nesie typické prvky Del Tora a to najmä zvláštne veľmi svojské postavičky či už Žabí muž, Kroenen a podobne vie zaujať. Ale čo iné sa dalo očakávať od chalana z pekla. Tento originál bol ďaleko temnejší ako jeho pokračovanie, ale aj tým sa líši od ostatných komiksov. Pri tomto filme evidujem ešte jeden paradox. Každým ďalším pozretím pridávam hviezdu. Začal som kedysi dávno dvomi Ha, Ha, Ha..... Nuž ktovie, kde to skončí. V pekle ??? ()

Comida

Oba díly jsem naposledy viděl před několika roky. Avšak nedávno po shlédnutí Zlaté armády mne pohltily rozpaky, zda-li mám tak špatnou paměť, nýbrž se mi před časy oba díly líbily (protože mi teď dvojka připadala strašně nudná a nezajímavá). Tak jsem dnes našel DVD a shlédl první snímek abych se ujistil jestli je to tak i s ním. Kdepak, jednička je opak. I když se Hellboy nemůže pyšnit nějak propracovaným příběhem, vše ostatní tu šlape na jedničku i s hvězdičkou. Rychlá akce při které je Hellboy opravdu vtipný a jeho hlášky jsou cool. I mimo akční sekvence nenalezneme trapný humor jako v případě pokračování. Jen škoda toho finále které nějak rychle uplyne (chtělo by to na konci trochu více akce). Ron Perlman je jako Hellboy úžasný, a Karel Roden přímo brilantní. 8/10. ()

fallanga

Když všude vídávám ten hate na nejnovějšího Hellboye, tak jsem se rozhodl znova shlédnout jedničku a... ona to vlastně taky byla celkem sračka, že? V té době to bylo průkopnické dílo, temné fantasy, nácci, Rasputin a stokilová horda svalů s mentální kapacitou šestnáctiletého homosexuála. Ale retrospektivně je to vlastně dost obyčejné, předvídatelné a vlastně to není ani moc vtipné. ()

himor

Postupom času musím reálne zhodnotiť, že jednotka bola určite TOP! Skvelé masky, skvelý príbeh, skvelé kulisy, dokonca aj musicbox. Stále sa rád vrátim k pozretiu tohoto filmu, nech ho dávajú v TV, alebo len tak z USB. Oddychovka za 95% ()

maeb

Ron Perlman je sympaťák, Karel Roden taky. Člověk i skoro na chvíli kvůli nim zapomene, že tenhle (byť výborně natočený) film je vlastně úplná pitomost. Bohužel jen na chvíli. ()

Hydr0gen

Jako akční film nic extra, ale Pearlman JEDE! Takhle cool hrdinu jsem dost dlouho neviděl. Když to srovnám se Smithem z Robota...ani nemyslet. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce