Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

Havala

Slušný akční nářez s vynikajícím Ronem Perlmanem. Líbil se příběh i schopnosti jednotlivých postav, nechybí ani vtip a romantika, vyvážený dobře natočený film. Nemám větších výhrad. ()

borohub

Kdybych zadal do slovníku pojem "stupidní", "trapný" či "totálně bez nápadů" zcela jistě by mi vyskočil tento film. Opravdu tyto tři slova to jednoduše definovali. Věci co měli být asi vtipný byly trapné, věci co neměli být vtipné byly naopak komické. Akce byla téměř nulová, je fakt že hellboy mi příjde jako postava docela na pohodu(takovej symapaták) ale prostě film stál za vyliž prdel. Dal bych tomu odpad ale nechci to házet do stejného pytle jako americké komedie či jiné filmy kterým jsem odpad dal. Tudíž za jedna(ale opravdu dost bídná..) ()

anyonecek

Skvělej dobrodružňák, kterej má neskutečně dobrou atmosféru. Guillermo del Toro to hold s těmi scenériemi a s tou atmoškou umí. Příběh jednoduchý a až na pár malých detailů skoro bezchybný. Spousta tvrďáckých hlášek od hlavního červeného hrdiny a věřím, že České fanoušky potěší i nemalá role Karla Rodena. Akce zde bylo dostatek a mělo to prostě spád, určitě je to sledovatelný vícekrát a pro většinu věkových vrstev ;). ()

helrohir

Jeden z tých originálnejších komixových filmov, keďže hrdina je vo väčšine iných komixov nejaký fešácky idol, ale tu je z neho démonická bytosť, ktorá je mi však sympatickejšia než ktorýkoľvek iný superhrdina. Ron Perlman bol skvelou voľbou, keďže dodáva svojej postave správnu charizmu, nadhľad a vypúšťa jednu hlášku za druhou. Taktiež ma prekvapil Karel Roden, ktorý je naozaj démonický, ba priam desivý. Na filme sa mi páči aj temnejšia, niekedy až hororová atmosféra, veľmi slušné vizuálne efekty, hudba, a je naozaj vidieť, že režisér si dal na filme záležať a točil ho s veľkou chuťou. Ináč súhlasím s názormi na slabšie finále, ktoré ma fakt trochu sklamalo. V rámci zfilmovaných komixov sa však jedná o perfektný film. 80%. ()

kubilov

Syn pekla s poupravenou tváří hláškujícího drsňáka Rona Perlmana pod vedením pravého žrouta látky, Guillerma del Tora. Jeden z nejlepších del Torových filmů, jedna z nejlepších rolí již zmíněného Rona Perlmana a jeden z nejlidštějších a nejsympatičtějších komiksáků, docela srdcovka. Oblíbenec v hlavní roli, oblíbenec v roli jeho "otce", oblíbenec a krajan v roli Rasputina i relativní oblíbenec za kamerou. Tenhle film nemůžu mít nerad. ()

Dinsberg

Komiksová postava, které jedině Rona Perlman dokázal vdechnout potřebnou dávku mužského šovinismu a ukázat ho jako typického chlapa. Je lidštější než většina lidí. ()

ostravak30

Začátek snímku slibuje mnohem zajímavější podívanou, než ke které nakonec během 122 minut dojde. Samotný příběh není špatným nápadem. Dokonce jsou zde i vtipnější pasáže. Ale přivítal bych větší dramatičnost a napětí. Na můj vkus Hellboy porazí své soupeře až moc jednoduše. Karel Roden vlastně působí jako velký záporák, ale kromě zabití "otce" Hellboye toho moc nepředvede. Nemůžu si pomoct, ale z dílny nevyšlo zase toliko dobrých příběhů. Některé jsou povedené, ale u většiny jsem na pochybách. Hellboy je zajímavý příběh, se zajímavým scénářem, ale s méně zajímavým provedením. Konec vypadá asi tak, jako by záporáci seděli v jedné místnosti a čekali dokud nepřijde Chuck Norris a všechny je sám a během pěti minut vyřídí. Jako první podívaná dobré, po několika dalších shlédnutích ale nemám již nemám co objevit a film mě spíše nudí. Jako Čech jsem ale velmi hrdý na jednu z hlavních rolí Karla Rodena, který se na ni vyloženě hodí. ()

Jehan

Ten film je plný bonusů. Tím hlavním jen skvělý Ron Perlman. Jemu nelze vytknout vůbec nic. John Hurt nezklamal ani tentokrát. Modrák je taky prima a hnusní slizouni, sešívaní a jiní esesáci zábavu nekazí. Roden by mohl být démoničtější, ale asi měl befehl, aby moc nevynikal. Pro mě je však těch bonusů mnohem více, byť jde o lahůdky pro české zasvěcence, které kromě ČR nikoho nezajímají. Zahrálo si nějaké pražské sídliště a jeho paneláky, ovšem taky legendární skútr čézeta (byť podivně zmršený), památník na Vítkově a další pražské lokality. Bavil jsem se dobře a díky za to. Navíc mám rád ten comic, což je nepochybně dobrý začátek známosti s Hellboyem. ()

mrclTV

Po vizuálnej stránke je táto komixovka celom rozkošná, zápletkou dobre pobláznená - nacisti (obzlášť hnusní), okultizmus, brána do pekla, všemožné mýticke monštrá a postavy... dobrá kombinácia, navyše, keď sa film berie tak akurát polovážne, nemôže mu to uškodiť, smiech tu bude vašim verným spoločníkom. Veď postava Hellboya je tak správne prďácka, so svojimi silnými stránkami aj slabosťami, vždy pripravený s plnou hrsťou úderných hlášiek, a že má ruku veľkú - proste dobrá predloha na komixový film. Ale či to všetko stačí na kvalitné ohodnotenie celého filmu? Nie, lebo mne sa zdá, že všetko okrem samotného Hellboya je v tomto filme odfláknuté. Zatiaľ čo hlavná postava ma bavila, zvyšok filmu nejako nie, ani postavy vo vedľajších úlohách nič nepredvedú (soráč Karle, ale nejako som ťa nežral), s farbami a dizajnom sa tvorcovia síce vyhrali, ale efekty sú už druhá liga, hudba nie je nič zapamätateľné a v poslednej tretine filmu aj Big Red nejak stratil na čare a film som dopozeral zo zotrvačnosti. PS: Už len podľa toho, ako vyzerali potvory, som vedel, že je režisérom Guillermo del Torro, tá podobnosť s Pacific Rim-mom bola zjavná. ()

Hawaj

Velmi zábavné a imaginativní. Všichni bubáci jsou zajímavý, jako živý a Selma Blair je kočka. Story je super. Kam se hrabou jiný komiksárny. ()

horor2

Ron Perlman jakoby byl pro Hellboye stvořen. Guillermo del Toro čaruje a jde poznat, že by i rád přitvrdil. Každopádně jeho verze nabízí nápaditou akci podpořenou hláškami ďáblíka :-) Karel Roden pecka! ()

PlayEasy

Co je vlastně Hellboy? ... Naivní, akční blbost, která hraje jenom na kostýmy??? .... Ani náhodou! Ale to asi každý ví. Hellboy je nadmíru kultovní a zábavná záležitost, plná skvělch jak akčních, tak zábavných scén. Samozřejmě převládá skvělá atmosféra, která je pro Dark Horse typická, film hodně táhne ústřední postava mistrovsky zahraná Ronem Perlmanem, nu náš herec v Hollywoodu - Karel Roden - jako hlavní padouch taky rozhodně není špatný :-) Prostě je to mix kultovního horůrku, zábavného dobrodružného akčňáku, který je namíchán přesně na míru. A u scén jako Hellboyovo sledování Liz a Johna Myerse, nebo hledání mauzolea s "mrtvolou" (která je až moc živá) jsme chytali záchvaty smíchu... :) 75% ()

PlysovyMacko

Hellboy je ťažký pohodak. Na druhej strane mi postava agenta Meyersa prišla zbytočná, aj keď chápem ze sa skrz neho máme zoznámiť s Hellboyom. Atmosféra je skoro taka temna ako v komikse. Neviem ci sa mi viac paci boj s obludkami alebo žiarlivý Hellboy na streche s chlapcom. Najlepšia finálna scéna keď mu narástli rohy. ()

Marg

A máme tu další zase trochu jinak udělaný comicsový film. Začátek je úžasný, pak tempo dost zvolní. Ale konečně pořádná role pro Rona Perlmana. Hellboy je opravdu velmi zajímavá postava, přesně takový typ chlápka, s kterým byste rádi zašli na pivo. Drsný sympaťák milující kočky. Je to tak na 3 a půl hvězdičky, ale jako patriot dávám tomuto v Česku natáčenému filmu zaokrouhlené 4. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce