Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

JohnFarst

taká trocha iná komiksovka. Neni to také lesklé a mainstreamové ako Spider-man alebo Superman ale skôr ma zaujala tá temnosť a vačšia striedmosť dialógov, ktoré dávajú divákovi pocit, že hrdina je tiež len z masa a kostí ako všetci. Ostatne teším sa na dvojku. ()

P-puma-

Ale no tááák, proč všechny záporný příšery musí být slizký potvory s chapadlama? Kdyby nebylo Hellboyových hlášek tak u toho usnu. ()

El-Barto

Hellboy je zábavný film, na který se dá dívat i po několikáté. Osobně mě moc nebavila ta první část před objevením Hellboye a měl bych i nějaké připomínky směrem k záporným postavám. Jinak akce je skvělá, film je prošpikován skvělými hláškami a Ron Perlman jako Hellboy je takovým přímým neomaleným Dr. Houseovským způsobem neuvěřitelný sympaťák. ()

Snake.Charmer

Hellboy mně dostal svojí kouzelnou pohádkovo-komiksovou atmosférou, která se po celý film ničím nenaruší a diváka tak naprosto vtahuje do svého fiktivního světa. Každý záběr je až pedantsky doveden k vizuální dokonalosti a to také velkou měrou díky úžasné výpravě a maskám. Z hereckých výkonů bych vyzdvihl především Rona Perlmana, který Hellboyem skutečně je a každou jeho suchou hlášku mu žeru i s rohama. ()

Eragon93

Jeden z těch lepších komiksáků, co jsem za poslední dobu viděl. Ron Perlman tady konečně naplno uplatnil svůj "look". ()

Saur.us

Konečně jsem se k Hellboyi dostal a musím říct, že i přesto, že je na CGI vidět menší rozpočet, tak kousavý humor R. Perlmana, zábavný děj i kvalitní záporňáci dělají z této komiksárny slušnou podívanou. Navíc, kde jinde můžeme vidět něco mezi Indiana Jonesem, X-meny a Avengers. Slabší 4* ()

Bozvav

Naprosto úžasný film, plný super efektů, je vtipný, milý i akční. Perlman předvádí vynikající výkon u kterého ostatní zdatně sekundují. Hned od začátku mě to vtáhlo do děje a už nepustilo. Řemeslně velmi dobře zpracované. za mě úplně super. ()

pend

Příjemná komiksová oddychovka s perfektními efekty, trefeným hereckým obsazením (Perlman), humornými hláškami. ()

zdeny99

Filmové adaptace komiksů mě až na pár světlých výjimek nikdy neoslnily. Hellboy ve finále také ne, ačkoliv z počátku k tomu mě dobře našlápnuto. On sám o sobě je dobrej úchyl nad věcí. Do jeho role se dobře vžil Ron Perlman, který se i svojí vizáží hodí k takovému monstru. Stejně tak byl suprový žabí muž, převážně se svojí oblíbenou pochoutkou zkažených vajec. Filmové efekty se povedly na výbornou a akce tak do půlky filmu byly také super. Především se mi líbil ten temný začátek z konce druhé světové války, když náckové udělali v té staré tvrzi to kolo, což připomíná Hvězdnou bránu. Vynikající scéna byla i v metru, kde Hellboy bojoval s tou nechutnou obludou. Ovšem poté se to už zvrhlo v moc velké sci-fi, které vyvrcholilo nějakým prazvláštním bojem mezi Hellboyem a tou obrovskou zmutovanou sasankou z říše fantasy. [35718. hodnocení, 762. komentář, 73%, 690. nejoblíbenější film] ()

molcan2

Mnohým ľuďom sa nemusí páčiť predstava, že hlavným hrdinom filmu je démon. A teraz ho pomenujte Hellboy a konzervatívni kresťania budú v pomykove! Čo sa týka mňa, považoval som to za jedinečný nápad, aby hrdinom filmu bola postava, ktorá vyzerá ako antagonista. Pridajte fantastickú výpravu, úžasné vizuálne efekty, neuveriteľné akčné sekvencie, postavy, na ktorých mi záležalo, a nepravdepodobný, ale emotívny príbeh otca a syna a máte pekelne zábavný film! Hellboy je presne taký. Je to film, ktorý dokonale spája niekoľko žánrov (dokonca aj komédiu a horor) do vysokooktánového akčného fantasy filmu, ktorý je po všetkých stránkach skvelý. Ron Perlman je do úlohy Hellboya dokonale obsadený. (Tak nejako verím, že bez neho v hlavnej úlohe by film tak dobre nefungoval). Aj zvyšok hereckého obsadenia je veľmi dobrý a vo svojich úlohách uveriteľný. Tu je príbeh: V roku 1944, počas neúspešného pokusu o prebudenie Siedmich bohov chaosu a ich privedenie na Zem, aby tam spôsobili spúšť, sa Hellboy dostane do nášho sveta cez otvorený priezor. Po rokoch pomáha FBI v boji proti zločinu. Agent John Myers (Rupert Evans) je vybraný profesorom Broomom (John Hurt), aby sa stal Hellboyovým novým spojencom. Spočiatku zvláštny tím, bolo však rozkošné sledovať, ako sa z nich stali takmer nerozluční kamaráti. Potom je tu ešte Hellboyova životná láska: Elizabeth (Selma Blair), podpaľačka. Antagonistom je Rasputin - muž zodpovedný za otvorenie portálu, a veľmi dobre ho stvárnil československý herec Karel Roden. Hellboy je nepretržitá akcia a zábava. Je to jeden z mojich najobľúbenejších fantasy filmov o superhrdinoch. ()

tragos

Nemám rád filmy inspirované komiksy, ale Hellboy se mi líbil. Na nic si nehrál, byl vtipný, akční, chvílemi i k zamyšlení a měl "poměrně" neotřelý příběh. ()

Amplifier

Karel Roden v roli Rasputina se nevidí každý den. Hellboy je dobře natočem s dávkou vtipu a proto je film dobře koukatelný. V nekterých částech trošku zmatený ale i přes tento malý problém jsem se příjemně bavil. ()

luxuska

velmi příjemné překvapení...i když musím přiznat, že nevědět, že to natočil guillermo del toro, asi bych se na to ani nepodívala ()

Pradlík

Film o chlapci z pekla, který k nám pronikne z brány mezi světy hned na začátku filmu, později je jeden ze členů tajné vládní jednotky pro zásahy v případě paranormálních jevů. Jeho kolegy jsou zde obojživelný Abe Sapien a pyrokinetička Liz, jeho protivníkem je Grigory Rasputin, kterého skvěle stvárnil Karel Roden a charizma z něj přímo sálá. Příběh se odehrává nejdříve na konci druhé světové války, kdy Němci chtěli zvrátit události ve svůj prospěch pomocí paranormálních jevů, což je mimochodem skvěle zpracované, a poté i v současnosti, kdy Rasputin hodlá připravit lidstvu apokalypsu prostřednictvím Hellboye. Guillermo del Toro znovu předvedl co všechno umí a jak dokáže zpracovat hutný sci-fi příběh, můžů se proto jen těšit na filmového hobita, který pro nás Guillermo chystá někdy kolem roku 2011. Film má skvělé efekty i hlášky červeného dvoumetrového hrdiny a nakonec i ten příběh člověka v křesle udrží a to tak, že na film ještě dlouho vzpomíná. Těšte se do pekla! ()

Bohnice05

Než jsem tento snímek uviděl o červeném obrovi s ocasem, upilovanými rohy a kamennou pěstí, z pekla jsem takřka nic neslyšel. Ale tento film mě dostal a hned mě převedl na stranu několika maniaků povykujících před ministerstvem s cedulí: Chraňme práva červených! (a nemyslím tím komanče). No zkrátka se ze mě stal jeho fanda. Film plný vtipných a svérázných hlášek, trochu přehnané, ale zato krásně vypadající akce a taky napínavého příběhu. Určitě tento snímek neosloví všechny diváky, ale pro mne znamená hodně! ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce