Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

zipoo

Žárlivej Hellboy... tak jsem se k tomu filmu dostal až teď. A klidně jsem mohl ještě dalších 20 let počkat. Kroenen, obzvlášť v náckovskym, to drží na 3 hvězdách. Škoda, že jí sundal. To by se ani Aldo Rainovi nelíbilo. ()

KafuR

První Hellboy to bere pěkně od začátku, žádné "kde se vzal, tu se vzal", kromě toho ale jinak film nenabízí nic, co by bylo hodno zapamatování. Což o to, Hellboy je sympaťák a hlášky umí, ale z nějakého důvodu se ocitl v příběhu, který má řadu děr i na úrovni žánru fantasy a, hlavně, který není natolik zajímavý, aby dokázal celou tu stopáž nenudit. Pochvala patří za slušnou hudbu a dobré herecké obsazení, jinak se ale zdá, že se del Toro nebál pořádně odvázat až ve dvojce. ()

Kingjiri

Guillermo del Toro na režisérskym i scénáristickym postu a Ron Perlman v roli Hellboye odvedli skvělou práci, kterou je radost sledovat. První z nich se postaral o citlivě digitální vizuál, příkladně přehlednou akci, dobrej scénář a solidní komiksovou fantasy atmosféru. Druhej pak ukázal, jak to vypadá, když někomu role sedne jako hrnec na prdel - každá scéna s Hellboyem funguje jak má a v každý taky pronese nějakou údernou hlášku. I ostatní postavy byly fajn (zejména záporáci Rasputin a Karl Ruprecht Kroenen) a když k tomu člověk připočte českou hereckou i výpravnou stopu, dostane velice sympatickou žánrovku, která nejednou pobaví. Takováhle odlehčená fantasy podivaná je přesně ta režisérská poloha, ve kterym mám Del Tora nejradši. Do pěti hvězd přece jen chybí nějakej "wow" efekt, za to čtyři silnější hvězdy můžu dát s naprosto čistym svědomim. ()

dalziel

Keď som to videl prvý krát  tak som bol vážne ohromený. Moje hodnotenie preto nekriticky vyletelo na 100%.Po opakovanej projekcii to až tak super nevidím. Ale aj tak porád cool zábava. Samíku , odněkud ti to kape. 🤣🤣🤣 ()

Razzor_82

"Tohle bude ráno bolet!" Rudý ďáblík řeší problémy svou pěstí. Ron Perlman se do hlavní role skvěle hodí. Guillermo del Toro dokázal udržet komiksového ducha a neotřelým vtipem. Výborná role záporáka Rasputina pro Karla Rodena. Perfektní oddechovka se švihem a dynamikou. 8/10 ()

Menja

Hellboy ma milo prekvapil. Tá postava mala skvelý výzor, povod, históriu, silu, charakter, vystupovanie, hlášky, city... navyše Ron Perlman jej dodal toľko šarmu, že bolo ťažké sústrediť sa na ostatné postavy. Takého charizmatického komixového hrdinu som si ani nevedela predstaviť. V jeho záverečnom boji s rozmnoženými príšerami som skoro začala kričať na Liz (Selmu Blair), nech sa konečne naštve, pohne zadkom a zachráni ho. Nech konečne vzplanú jej city k nemu. A potom prišiel happy end, kedy jej city skutočne vzplanuli. A nielen city :-) ()

HawkeyP

Celkově velmi dobré, R. Perlman je Bůh, který často zachraňuje ne příliš objevně napsaný film. Už se nemůžu dočkat dvojky :-) ()

Solly

Na komixovou adaptaci je to super. Jestli je atmosféra komuxu stejně hutná, asi si nějaký zkusím sehnat ;) ()

Teleri

když jsem začal chodit do školy v Praze, tak jsem na tom byl v kině..můj první film takovýho ražení v multiplexu...fakt mě to nadchlo. Supr hrdinové s dobrejma schopnostma. a Roden taky dobrej. Poslouchal jsem s ním rozhovor v rádiu a je to takovej plachej milej člověk... je trochu protikladnej těm všem záporňákům, který hraje.. ()

Sosak

Nezajímavě převedený komiks, jak už to tak bývá. Nemá to nijakou myšlenku, ani hodnotu - protě jenom akční film o efektech. Nejsem fanda Hellboye, takže neoriginální a nenápadité převedení postavy bych zkousnul, ale on ten samotný film nenabízí fakt vůbec nic. Ke konci už navícToro nevěděl coby a tak se dočkáte megalomanského ultra-digitálního souboje...prostě nuda. ()

HonzaMag

Zábavná komixová adaptace s hláškujícím Ronem Perlmanem (kterého proti všem zvyklostem museli pro tentokrát trochu namaskovat - jinak většinou díky své vizáži ušetří za maskérnu). ()

Chester7

Tak já nevím. Až ted jsem to viděl. A vůbec mě to nebavilo. Z toho zlého psa vůbec nešel strach. Finální bitva s chapadlovitým monstrum na konci? Hrůza. Trapnost. Dvojka mě teda vůbec neláká. A neláká mě asi ani Faunův labyrint. (Ale tomu dám ještě šanci) Jediné, co na Hellboyovi bylo skvělé, byl ten vtip a jeho hlášky. Za to má ** a může být rád, že jsem ho neodepsal úplně. Možná je to tím, že nemám rád komixy, ale většina zfilmovaných komixů se dala umést. Tohle ne. ()

LordMysti

Nemám nic proti komiksům, nemám nic proti Hellboyovi, nemám nic proti vizuálnímu zpracování, nic proti akčním prvkům, nic proti hereckým výkonům, vlastně vše je tak nějak v rovnováze a precizní, jen mě ten film neoslovil - nezažral se mi pod kůži, nezanechal ve mě žádný dojem. ()

waska

Ty jeho rohy jsem si zamiloval hned i to jak se z ničím nemaže a myslí si, že může všechno a zkouší být obyčejným člověkem. Famózní Selma Blair, dala své "ohnivé" postavě duši. Karel Roden byl skvělý, škoda jen, že dostal tak málo prostoru. Film je prošpikován akcí, takže jsem se vůbec nenudil a ani jsem si nevšiml, že má přes dvě hodiny. ()

haWranka

Hellboy je skvelej film podle komiksu. A taky rozhodně nejsympatičtější hrdina, miluju tu jeho ironii. Ale filmu prostě něco chybí. Nevím co, ale očividně je něco špatně, když jsem v půlce filmu šáhla po knížce a koukala jsem se jenom jedním okem. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce