Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

Pute

Vím že za ty nácky apod klišé může komiksová předloha, ale nedokážu se přes to přenést. Jinak velice slušné. ()

tubera

Na tento film jsem narazil čirou náhodou takže očekávání byla naprosto nulová spíše jsem měl obavy , co se z toho nakonec vyklube. Po skončení mě zachvátilo nadšení. Nádhera! Skvělé vtipy z úst velkého červeného monstra. Výborna akce a slušný hudební doprovod. To vše se schováva za touto zdánlivě nevypadající sci-fi peckou. Pro mě o třídu lepší jak Spiderman. 9/10 ()

vofo

Pro mě příjemné překvapení v rámci komiksových filmů. tenhle si jde svojí cestou a těží z předlohy maximum. ()

tombender

V žánru fantasy určitě nadprůměr, ovšem mít to o trochu našlapanější příběh a některé scény vypointovanější, mohla to být špička... Každopádně Ron Perlman a jeho hlášky byly fakt cool a Karel Roden ve svém dalším hollywoodském angažmá opět nezklamal ()

HennessyVSOP

Velmi zábavný film, předělávka komiksu, vytvořená s citem. Hellboy postrádá akčnost tolik typickou pro ostatní komiksové filmy, ale přesto nenudí. Má velmi přitažlivou atmosféru, přestože se film nevyznačuje žádným prvkem, scénář, herci, triky, zápletka, nic z toho vás ve filu neoslní, ale přesto vás film připoutá do sedačky a příjemně a hebce se odehraje před vašema očima a zanechá po sobě sametově spokojený pocit. 80% ()

veverysiak

Zábavné, vtipné a vizuálne nápadité dielko so skvelým režisérskym rukopisom del Tora, v podstate ide o čistú zábavu, kde aj množstvo značne odpudivých príšer nedáva zámienku na strašidelnú a nervydrásajúcu atmosféru, dokonca do niektorých z nich sa dá celkom ľahko zamilovať, takže 85%. ()

blekekeke

Hellboy je sympatický akční hrdina, i když je v celku dost nesympatickej :o) ale jen díky němu je tento akční film, opravdovým akčním filmem. ()

Hrus

Jeden z mála komixových filmů v poslední době, který má opravdu komixovou atmosféru. Ron Perlman je skvělej týpek. ()

tucnak21

Na filmu mi přišly zajímavý vizuální efekty, kostýmy, masky, kamera, střih, prostředí, kde se příběh odehrával, prostě takový ty věci, co by měly doplňovat příběh. A ten nebyl nijak zvlášť originální. Našlo by se u něj hodně klišé- jako například Mayers a jeho chování nebo třeba hlášky Hellboye. A konec byl fakt odfláknutej (rychlé a poměrně snadné rozuzlení) a trapnej (vysvětlení kolem Liz). Na druhou stranu mě film docela bavil a byla to taková příjemná oddychovka. ()

cici24

Velmi dobře převedená kreslená forma do filmu. Nebudu tady hodnotit děj nebo postavy, ale opravdu je vidět, že kreslené věci se dají velmi elegantně a s nadsázkou dobře natočit. Nejsou v nich hluchá míst a nenudí... ()

daleba

Po dalším shlédnutí musím změnit hodnocení na plný počet, protože ten film je opradu naprosto geniální.... Škoda, že mi přijde, že to v mém okolí snad nikdo neviděl, jinak by to už musel být kult. Kam se hrabou Spidermani a Supermani.... ()

blezg

Připadal jsem si jak při pádu do 10 tisíc vteřin hluboký studny s úplně hladkýma stěnama. Marně jsem se většinu času snažil celý projekt uchopit a pochopit. Chňapal jsem marně proč? komu? co? odkud? proč? jak? jak? proč? zaco? coto? chňapal jsem marně. Jak jsem si to padal, světlo na vrchu studně se zmenšovalo a zmenšovalo a nakonec zmizelo. Jediná skvělá scéna je ta s oživlou mrtvolou Ivana Kalafunoviče. Jinak samý náznaky, Hitler, spolek, ancient evil, Rasputin... horor, komedie, detektivka, psycho, komix... prostě SLÁTANINA. Rybí guy byl výbornej, přesto je to pro mě odpad. Jsem docela značně zklamanej. Ale že jsem to dokoukal, dám punťu. ()

DansteR

"Red, white, whatever. Guys are all the same."...nic jsem od filmu nečekal, takže jsem byl lehce mile překvapen. Perlman a spol. perlí všude kde se ukážou ať už jde o povedené hlášky nebo drsné akční scény. Všechny grafické a kostýmové úpravy jsou řekněme ucházející a děj sice občas trošku drhne, ale jinak má celkem spád. Nakonec tedy dvě hodinky jednorázové zábavy. 70% ()

Braga

Hellboy je důkazem toho, že když se vám podaří vytvořit pořádnou ústřední postavu, můžeme si dovolit cokoli. Projde vám i překombinovaný příběh o mláděti doména, jež propadne branou z jiné dimenze poté, co se ji nacisté na konci 2. světové války pokusí otevřít, aby proti nim v současnosti bojoval. Já tento snímek hodnotím poměrně kladně. I když je to spíš výmysl lidské fantasie. ()

Hunys

Od tohoto filmu jsem moc nečekal, ale po pár scénách se mi to začalo líbit a tak se doufám v nejbližší době kouknu na dvojku. Je to úžasný jak do takové ho sci-fi, dokážou zakomponovat lásku dvou mimozemťanů. Na začátku jsme viděli jen "zrod" malého hellboye a proto mě zklamalo, že tam nebyla část o těch 2 dalších. Jinak by se dalo považovat i za rodinný film, přeci jenom je to komiks. ()

Radussee

Pro milovníky fantazie, scifi i neprobádaného okultismu třetí říše je Hellboy to pravé. Věřím, že všechny věkové kategorie, ať už malé děti, hledící na příšery jako v pohádce nebo váleční vědci, ocení kvalitu a ztvárnění tohoto filmu. Pro upřesnění - červený komiksový ďábel z hlubin vesmíru bojuje proti jiným tvorům přivolaným k rozpoutání ragnaroku, nekonečného boje mezi rasami, magiemi a celým světem. Helboy je jeden z filmů u kterých neváhám, zda si ho pustit znovu. ()

kelet

Hellboy je naozaj originál.....jeho koncepcia založená na pútavom príbehu, plnom nadprirodzených bytostí, nie je nič nové, ale aj tak je to niečím originálne. Minimálne tým, že príbeh je pútavý celé dve hodiny a neobjavia sa tu žiadne výrazné hluché miesta. Postavy sú podľa mňa dokonalé a dotvárajú originalitu diela. Navyše takmer každá postava, ktorá zasiahne do deja je originálna a nie je tam len do počtu. Chybu možno uprieť akurát záverečnej "bitve", ktorá je trošku odfláknutá. Inak tento film je v kategórii top a je potreba ho vidieť. Hodnotenie: 90% ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce