Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí naruby. Vedením firmy je povýšen z dolu do kanceláře, aby se staral o horníky, dostane se do zorného úhlu médií, rodiny, přátel, ale především se znásobí jeho kredit u žen. Kdo by ale mohl tušit, jak to celé je vlastně doopravdy... Nová česká filmová komedie, navazují na nejlepší tituly z této oblasti naší filmové tvorby „Ostravak Ostravski", byla volně vytvořena dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deniky Ostravaka. (Bohemia MP)

kocik1

Já být ostravak, tak snad vezmu flintu a jdu Kučíka s Kočárem zastřelit. Tak pěkně po ostravski - kratce. ()

HorrFi

Kupodivu jsem to upřímně čekal horší, je to sice jedna z těch komedií na kterou si za 10let pravděpodobně málokdo vzpomene, ale u týhle sondy do života horníka a jeho okolí mi nebylo vyloženě trapně a párkrát jsem se zasmál.. ()

Khumbac

Tož co na to rict. Chmela ho ztvarnil dobře a věrně. Jinak takova picovinka, ale ta mama....ta byla přesně jako jako má. Kdybych za ten film zaplatil v kině tak to nemůžu nikomu říct bo by rekli:"Ty mas kurva fkus". Eště můžu dodat, ze knajpa kde sedi s fotrem tam jsem strávil své opilecké mladí- je na Pustkovci:) ()

Mrkvič

Kdybych si u třetiny dialogů neříkal, že bych potřeboval titulky, tak bych si film možná užil víc. Takhle k vaření, jídlu a vyčištění zubů slušná zábava. Některé fórky se povedly a herci také nebyli špatní. Občas potěšil výběr hudebního doprovodu. Příběhově bych to srovnal s takovým Kameňákem, který také skoro žádný nemá. ()

Johnny.ARN

Film tak slabý, že by som si v nom mohol nohy vymáčať. Nevtipné, nezaujímavé, nudné, povrchné. A aj ten jazyk časom omrzí. 1 z 5 ()

Lachtaan

Ač už je to ve filmu přitažené za vlasy či ne, ostravský akcent doopravdy nemůžu vystát a v případě této komedie jsem si musel hlasitost místy až abnormálně zvyšovat, abych vůbec rozuměl řeči postav. Pointa jednoduchá, otřepaná ale v porovnání s takovým Instalatérem z Tuchlovic film stále o nejméně 20% lepší. ()

Eleanor05

Esence nevkusu a nudy, možná jsem se pousmála tak u dvou scén. A pokud je na něčem, co se nazývá "komedie" nejvtipnější, že někdo ztloustl a tak mu nejdou zapnout kalhoty a nebo to, že někdo zaparkoval tak, že nemůže spolujezdec otevřít dveře, asi bude něco špatně. A na tomto filmu je špatné skoro úplně všechno. Pitomý nápad, pitomý scénář, někteří herci vůbec neumí hrát, no příšernost. Stopáž není dlouhá, přesto se vám zdá, že se už na tu slátaninu díváte přes tři hodiny, když display přehrávače ukazuje hodinu. Pitomost skrz naskrz. Původně jsem chtěla dát odpad, ale zachránil to můj oblíbený Honza Vondráček, který ve filmu vystupuje minimálně, a přesto zvládá s lehkostí přehrát všechny ostatní z obsazení. Kvůli němu jsem se nakonec rozhodla pro 1*. ()

zdenny

Z brožované knižní série „Denik Ostravaka“ jsem četl tu první. A velice jsem se bavil. Ve filmu z této nebylo ani zbla. Film je jen takovou vábničkou pro lidi, kteří si myslí, že jsou ostravští patrioti a jsou natolik blbí, že nepochopí, že vůbec nejde o to, aby zaplesalo Ostravákovo srdce. I přesto všechno jsem byl rozhodnut dát dvě hvězdy. Jenže když se do filmu (určitě ne náhodou) vloudila populistická havířská nota, spadlo mé hodnocení na hvězdu jednu. Jestli tuto blbost pro slabomyslné někdo hodnotí od tří hvězd nahoru, musí to být zaručeně havíř, který celkem dlouhou dobu neviděl sluneční svit. A jeho IQ je nižší, čím vyšší je jeho hodnocení. PS: Chytrákům, kteří si myslí, že se vyznají v severomoravských regionálních akcentech, bych dal na vědomí, že se v nich prostě nevyznají. Protože tak jako ve filmu se skutečně v určitých částech ostravského regionu mluví. Spíš je to patrné u starších lidí a v regionech, které mají geograficky blízko k Polsku. ()

ghatos

Důl Václava Havla...vtipné :) . Nebylo to špatné (aji hudba ok). Co se týče řeči, tak to bylo mírně přehnané, ale v pohodě. Dost se to podobalo realitě. Jitka Smutná to zahrála fakt dobře :) . Celkově solidní, zbytečně podhodnocená komedie. 55%. ()

Gekacuk

Od tohoto filmu jsem příliš neočekával. Dokonce jsem si chtěl po přečtení několika zdejších hodnocení zapnout české titulky v obavě, že nebudu rozumět. Ale kdepak, rozuměl jsem všemu. A film se mi hodně líbil. Jistě, buranská komedie, ovšem s mnoha výbornými scénami, skvělými narážkami na současnou realitu a nevtíravým sociálním nábojem. „Výbuch na dole Václava Havla“, „paní Burdebaníková“ (že by odkaz na uklízečku z filmu „6 medvědů s Cibulkou“ – paní Náglfóglburdebaníková?), narážky na ostudnou „Bakalizaci“ dolů a bytů OKD, narážky na „přerozkradené“ evropské dotace. Reemigrant Bakala si přece také postavil rodinný dům za desítky milionů jako podzemní kryt. A stejně jako skutečná paní Bakalová (rozená Maláčová, má za ušima - dříve Miss české republiky a mluvčí ODS) odmítá v tomto krytu bydlet i její představitelka Jitka Ježková. Film si na nic nehraje. Chce pobavit a jen trošku popíchnout mocipány, aby si uvědomili, že obyčejní lidé o jejich černých kšeftech vědí a hodně si pamatují. Filmová hudba evokuje nostalgii (Špinarová, Rottrová) i pobaví (D. Mráz). Vložené animace jsou velmi vtipné a vhodně připomínají Ostravakovy blogy. Režisér-debutant David Gočár zvolil výborný mix velmi známých a zcela neznámých herců. Ve filmu se tyto dvě množiny skvěle prolínají. Igor zahrál roli Ostravaka opravdu dokonale. Jitka Smutná velmi překvalpila svým komediálním výkonem. Bratři Čapkové se výborně dopolňují. Všechny Ostravakovy ctitelky jsou pěkně zahrané (sousedka, barová dáma, slečna v autobusu, slečna ve vlaku, sekretářka). Dušan Sitek výborně vystihl roli Ostravakova otce - unaveného, své ženě chabě vzdorujícího a záchrany syna neschopného bývalého horníka. I další vedlejší role – sestra, horníci, ředitel, majitel, synovec a jeho přítelkyně – jsou dobře obsazené. Snad jen Věra Špinarová už je nadbytečná, ale nakonec k Ostravě neodmyslitelně patří, tak proč ne. Ovšem ten product placement je přehnaný, zejmena Bandi. ()

herr_carter odpad!

kokotina neskutečná....měl jsem možnost před lety v Ostravě pár měsíců pobývat a stačilo mi k tomu, abych pochytil dialekt a mentalitu místních obyvatel..tenhle film musí být z jejich strany na žalobu, protože jsou zde vykreslení jako naprosto tupá, opilá a imbecilní hovada, která navíc neumí mluvit !! Fuj fuj fuj, jak se něco takového může vůbec dostat do kin..co do kin, vůbec natočit...za tohle by měl být kriminál nebo veřejné lynčování............. moje hodnocení = 0 z 10. ()

bari68

Absolútne nechápem tú vlnu nenávisti a zloby voči tomuto filmu. Nejaká degradácia Ostravy, či Ostravákov ???!!! ........ Veď to ani nie je motívom tohoto filmu, sám sa vlastne nebere ani príliš vážne, je len proste slabý a niektoré čirne diery sa tu ukazujú v plnej kráse. Pár dobrých hlášok a vtipných aktov sa tu objavilo, ale je ich príliš málo ku spokojnosti. ()

klukluka

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NAPÍŠU TO KAPITÁLKAMI, ABY TO NEŠLO TAK LEHCE PŘEHLÉDNOUT: NA TOMTO FILMU JE PÁCHÁNA TA NEJVĚTŠÍ KŘIVDA, SE KTEROU JSEM SE ZATÍM NA ČSFD SETKAL!!!!!!!! 38%???????? ČEKAL JSEM NĚJAKOU STRAŠNOU KŘEČ, ALE TOHLE BYL FAKT POHODOVÝ, PŘÍJEMNÝ, VTIPNÝ FILM. LIDI, CO JE TO S VÁMA? CHYBA JE NA VAŠÍ STRANĚ PŘIJÍMAČE. :( PANE KOČÁRE, U MĚ VÁŽNĚ DOBRÝ! KECÁM- HODNĚ DOBRÝ! P.S.: I PRODUCT PLACEMENT S VTIPEM - TO DOKÁŽU TAKY OCENIT, PRACHY JSOU HOLT POTŘEBA. P.S.2: Jsem z Brna a dnes bych chtěl být z Ostravy. P.S.3: Všem tvůrcům: za tenhle film se nikdo z vás stydět nemusí. Za tím si stojím. Jedna pecka navíc za tu křivdu. ()