Ben a Jo MacKennovi se synem Hankem si užívají prázdnin v Maroku. Poté, co v jednom marakéšském obchodě zemře v Benově náruči francouzský špión, dozvídají se, že jejich syn byl unesen do Anglie. Než se oba manželé nadějí, jsou až po uši zamotaní do mezinárodní špionáže, vražd a teroru. Jak se postupně snaží zjistit pravdu, jejich životy visí na vlásku, zatímco se blíží vyvrcholení v dnes již slavné mrazivé scéně v londýnské Royal Albert Hall. Tímto remakem vlastního filmu se stejným názvem z roku 1934 chtěl Hitchcock původní verzi překonat. Dnes již světoznámá píseň Qué Sera Sera, použita v jedné vypjaté scéně, byla v roce 1956 oceněna Oscarem za nejlepší skladbu. (oficiální text distributora)

Modiwish

Alfred Hitchcock je dle mého mínění génius. Ačkoliv se jedná o mé první zhlédnuté dílo od tohoto pána mám z něho ty nejlepší pocity. Diváka dokázal přikovat k obrazovce a nepustit. Film zdobí snad všechno co má opravdový film mít- napětí, zvraty, ba i komediální prvky na odlehčení atmosféry. Co bych určitě vytknul je na mě trošku delší stopáž. Hodnotím 5* a v budoucnu se hodlám znovu vrátit k Alfredovi, díky tomuto filmu, který mne motivoval! ()

Rozjimatel

4,5  Tento film mám spolu s Oknom do dvora z Hitchcockovych filmov najradšej. Obdivujem na ňom, ako inteligentne je vystavaný. Začína ako konverzačná komédia s duchaplnými dialógmi plných jemného humoru. Medzi manželmi MacKennovými je skvelá chémia, Doris Day tu nie je len na okrasu, ale je Jamesovi Stewartovi plnohodnotným partnerom. To je vec, ktorá sa mi veľmi páčila už aj v Okne do dvora. Po únose syna už začína to pravé hitchcockovské napätie. Mnohé scény sú brilantne natočené, najviac mi utkveli v pamäti tá z kostola (ukončená skvelým vyšplhaním po zvonovom lane), potom tá z Albert Hall (nervydrásajúce čakanie na úder činelov) a napokon tá z ambasády (úžasne atmosférické šírenie tónov piesne až na najvyššie poschodie). Za zmienku určite stojí, akú podstatnú rolu tu hraje hudba. Najskôr vo vykonaní zločinu a potom pri hľadaní syna. ()

efko

Hitchcock, nespokojný s pôvodnou verziou, nakrútil po viac ako 20-tych rokoch remake svojho vlastného filmu. Hoci je snímka z roku 1934 výborným thrillerom, Hitchovi sa podarilo niečo nevídané. Vo filme, ktorý sa od svojho „predchodcu“ líši v podstate len pár maličkosťami (únoscovia unesú syna), vystupňoval napätie ešte s väčšou dávkou perfekcionizmu. Vrcholom celého filmu je napínavá scéna v Royal Albert Hall... ()

chuckboris

Trochu zklamání. Hitchcock má mnohem lepší filmy. Nenadchnul mě ani scénář, který většinou v Hitchcockově filmech dominuje, ale ani filmové postavy. Nevím proč, ale stárnoucímu Jamesi Stewartovi nemůžu přijít na chuť. Ostatní Hichcockovo filmy jako Mrtvá a živá, Vražda na objednávku, Pověstný muž, Cizinci ve vlaku osoně řadím na absolutní "špici". Tento snímek přeci jenom trochu níže. Nicméně jsem zvědav na původní verzi z roku 1934, Peter Lorre celý děj určitě pozvedne. ()

laepus

Občas filmu škodí trochu nelogické řešení (nebo naopak neschopnost řešení najít) některých situací - jakoby každá z postav občas udělala nějakou hloupou botu. Je překvapivé, že to přesto nijak zásadně nesráží napínavost snímku a občas bezvýchodnost situací, do kterých se manželé MacKennovi nejednou dostanou. Scéna v Royal Albert Hall je pochopitelně vrcholem snímku a po ní už přichází jen klasický desetivteřinový hitchcockovský závěr, kdy film skončí zničehonic, jako když prásknete dveřmi uprostřed věty. ()

aLPaC

Plně souhlasím s komentářem Alfreda Hitchcocka, který řekl, že první verzi z roku 1934 natočil talentovaný amatér, kdežto tuto ostřílený profesionál. Je to totiž vidět. Navíc je film asi o půlhodinu další, než originál, což je v tomto případě k užitku, jelikož se tím dovysvětlí různý věci a vše nejde tak kvapem. Plus herecké obsazení manželského páru Hitchovi též vyšlo. ()

Mr.Mick

Asi som čakal od toho priveľa škoda, lebo začiatok sa veľmi príjemne rozbehol a navnadil ma tak že, som chcel vedieť ako sa to všetko skončí. Dočkal som sa žiaľ nudného stredu ale zato vynikajúco vyhroteného konca. Rád by som dal majstrovi napätia viac ale zdravý úsudok mi to nedovolí čiže priemerné 3*. ()

Vesecký

Napínavý příběh se šťastným rozuzlením, jak to také jinak nemohlo dopadnout; člověk si však říkal, jak to asi scénárista s režisérem vymysleli. Samozřejmě, ve skutečnosti by to takhle být nemohlo, bylo tam až příliš mnoho šťastných náhod, ale v tomhle případě to tolik nevadilo a přispívalo to k tomu správnému napětí. Byly by to jistě správně 4 hvězdičky, kdyby - kdyby mi tu slavná Doris Day nezazpívala svoji nejslavnější písničku a jednu z těch milovaných z mého útlého dětství. Qué será, será... Co má být, to se stane... Qué será, será. Snad je dosud tato již stařičká dáma ještě naživu. ()

ddf76

Konec (poslednich 30 minut) me prisel dost natahovany, kdyby to Hitchcock aspon o 5 - 10 minut zkratil, tak by to filmu prospelo. ()

Tumáš

Ne, že by to byl špatný Hitchcock, ale nesedl mi úplně, jak bych si představoval, i přes to to byl vak nadprůměrný kousek. James Stewart byl trochu nemastný, neslaný. Nicméně scény v Albert hall s mistrovsky stupňujícím se napětím byly skvělé. 24:19 ()

El-Barto

Je fakt, že scéna v Royale Albert Hall patří mezi to nejnapínavější, co jsem zatím viděl, ale jinak tenhle film postrádá absolutně postrádá tempo. Taky se přikláním k tomu, že by bylo lepší, kdyby byl v ohrožení právě ten muž, který věděl příliš mnoho, ten únos mi moc neseděl. ()

Saur.us

Tentokrát mě mistr napětí vůbec nesedl a vlastně ani nenapnul. A nakonec i ztratil dech a nudil. A závěrem to naštěstí ukončil. ()

Deleatur

V Hitchových filmech mám radši Caryho Granta a Dayovou bych mezi hrdinkami zařadil až někam na konec. Thriller to byl solidní, ale pamatuju si hlavně otřesnou zadní projekci ve scéně na marockém trhu a především velmi vtipnou scénku, která ale shodila budované napětí: když ústřední pár pátrá po svém uneseném synovi v honosné rezidenci, kde se pořádá společenský večírek, požádá anglická smetánka slavnou americkou zpěvačku (Dayová), aby jim zapěla. Ta toho využije, aby na sebe syna případně upozornila a odječí (Oscarovou) píseň "Que Sera, Sera" tak, že na ni hosté vytřeští oči, ošijou se a vytočí panenky - Á jé, americká sélebrita se předvádí. // 62% ()

Wolvie

Zklamání z klasicky velmi zručně natočeného (pořád je to Hitchcock), ale bohužel příliš jednoduchého a předvídatelného filmu,který diváka ničím nepřekvapí a dnes mu už nemá co nabídnout.Podobných konspiračních zápletek bylo už natočeno spoustu a tato mezi nimi nijak nevyčnívá. ()

bif

Velice napínavý film s fantastickou režií a reckýmy výkony. Píseň "Que Sera, Sera" zaslouženě získala Oscara a film celkově je nezapomenutelným dílem Alfreda Hitchcocka. ()

Killingjoke

Muž, který věděl příliš mnoho aneb jak taky může dopadnout rodinná dovolená v prosluněném Maroku... Zde se manželé MacKennovi seznámí s tajemným můžem, špionem, který je zavražděn a v poslední chvilce sděluje Benu MacKennovi tajnou informaci o chystaném londýnském atentátu. To dává do pohybu řetězec událostí, protože zabránění atentátu jakoukoliv formou by znamenalo přijít o vlastního syna Hanka. Jedna napínavá scéna střídá druhou a vše vrcholí dech beroucím finále v Royal Albert Hall při koncertu filharmonie. Alfred Hitchcock tímto filmem natočil remake vlastního staršího snímku, který jsem bohužel neviděl a tak nemůžu posoudit zda to bylo potřeba. Tento film je sám osobě skvěle natočený, ať už se jedná o zajímavé lokace, napínavou zápletku, velké finále nebo třeba herecké obsazení, kterému vévodí velká hvězda té doby James Stewart v roli otce, který je ochoten pro záchranu syna obětovat naprosto cokoliv, stejně jako jeho manželka, kterou přesvědčivě zahrála zpěvačka Doris Day… ()

arkie

James Steward by mal dobrat hodiny herectva, tu to trochu prehrava. Ale inak sa nemozem stazovat, bavil som sa. K zaveru mierne utahane, ale to treba u starych filmov asi ocakavat. ()