Užívejte si neřestí, „Alibi na klíč“ to za vás vyžehlí. „Alibi na klíč“ je kancelář, která vymyslí a poskytne alibi na cokoliv, co chcete. Na fotbal místo na večeři s příbuznými? Ulejt se z práce? Aférka? Nevěra? Nebo mít prostě chvíli od všeho pokoj? Hrdinové z komedie Alibi na klíč všechno perfektně zařídí a nikdo nemá ani páru. Ale ouha! Věci se někdy umí zamotat. Greg, hlavní hrdina filmu a všech možných alibi, samotný bůh našich neřestí a tajemství, se zamiluje. Bezhlavě, samozřejmě. Vždyť jeho přítelkyně je krásná, sympatická, ve všech směrech úžasná a taky ho miluje. Nicméně nesnáší, když někdo lže, a tak Greg raději tají, co vlastně dělá a čím se jeho agentura zabývá. To je ale jenom začátek. Když se jde seznámit s rodiči své životní lásky, zjistí, že jejího tátu velmi dobře zná. Právě mu totiž připravil neprůstřelné krytí na víkendové zálety. Lavina šílených událostí, malérů a zvratů na sebe nenechá dlouho čekat. A jakmile jedna prekérní situace odezní, už je tu druhá... a třetí... a čtvrtá. Alibi na klíč je komedie, která vás naučí říkat pravdu. Anebo si sehnat pořádný alibi. (Bontonfilm)

leila22

Dobrých komédií je v poslednom čase ako šafranu. Tie francúzske ale vylepšujú celkový priemer. Pár scénok trošku cez čiaru, inak svieže, vtipné, niekoľko zvratov, ktoré ma bavia a pre chlapov je tu ešte ďalší bonus v podobe Elodie Fontan. ()

silentname

Hoci je pravda, že viete od začiatku kam bude "Alibi.com" smerovať, je treba uznať, že film je dostatočne zábavný a má skvelé momentky a kreatívne postavy, ktoré vedia ten koncept predať a nepôsobí to, že sa dočkáme len obrovského množstva klišé. Klišé sú totiž v pohode, ak slúžia aj na niečo iné, než aby boli len klišé. Philippe Lacheau a Elodie Fontan okrem toho majú dosť dobrú chémiu a veida spolu všetky scénky predať. Film však primárne funguje vďaka jeho situačnému humoru, ktorý má dobré načasovanie. Je nám jasné, že toto klamstvo sa nebude dať tajiť večne, a že každá bublina praskne. No spôsob, ako sa to všetci snažia kamuflovať, ako sa do toho začnú viac a viac zamotávať, pričom jednou z kľúčových vecí v tomto filme sa stane (a to si nerobím srandu) zebra. Neviem s určitosťou povedať, že by išlo o novú komediálnu klasiku, nakoľko predsa len je treba povedať, že ten koncept klamstiev nie je v ničom nový a poznáme to z toľkých filmov, ale keď je to urobené dobre a funguje to, nemám s tým žiadny problém. Je to jeden z tých filmov, čo si môžete dať na pohodový oddychový večer a zasmiať sa. Ale zase komediálny zázrak tu tiež nehľadajte. Prečítajte si o čom to je, a viete čoho sa dočkáte. Hodnotenie: B ()

dopitak

Nefekálních moderních komedií je jako šafránu, a Francouzi s Alibi bodují. Je to sice ztřeštěné, nekorektní a přehání se to s romancemi (asi kvůli ženám), ale výtlemů u filmu si užijete veĺa. Totiž, pokud taky jedete release se slovenskými titulky. Bontonu tenhle film asi někdo poradil, a dobře. Za mě FR komedie roku a od (K)lamač srdcí konečně něco dobrého. A na začátek příště víc ukázek práce agentury! ()

Chrustyn

Nápad zajímavý, stejně tak první třetina, která je i zábavná. Postupem času, ale začnou tvůrcům docházet nápady a film začne nepříjemně nudit a nedokáže připravit jedinou zábavnou scénku nebo vtipnou situaci. Škoda. ()

Marze

Sluníčkáři mohou namítnout, že je to sexistické a trochu rasistické, ale je zde několik vydařených vtipů francouzského humoru. Plno absurdních situací a lží. Na druhou stranu to není film, který byste doporučili kamarádovi. ()

Arsenal83

Ja som sa bavil výborne, doslova som sa miestami rehotal. Niekedy vtip celkom nevyjde, ale tu sa to nestáva často a hlavne nič nejde nemiestne za čiaru, nikoho neuráža, nesúdi a pripraví bizarné situácie. Rád si to pozriem znovu. ()

VenDulin85

Ať se na to nedívají majitelé domácích mazlíčků, příliš by trpěli... jinak si v Alibi na klíč přijdou na své všichni krom nekrofilních vyznavačů mah jongu, troufám si říct. Frantíci si prostě servítky neberou a i když místy dupou na plyn až moc (zběsile, hehe), šťávu to má. Mě osobně zaujali Gregovi loajální spolupracovníci a souboj se světelnými meči za jízdy v karavanu, jinak jsem celý příběh o kupících se lžích brala s dost velkou rezervou, dnes za 3,5*. ()

heyda

Tady se ukazuje, že ani známé tváře francouzských komedií, neudělají automaticky dobrý film, pokud je příběh tak ohraný a scénář tak trapně napsaný. Je to škoda, protože to šlo udělat mnohem lépe. I tak, že bych opomenul ten ohraný námět. 1 hvězda je za pár momentů, kdy scénárista překvapil a nasadil tam překvapivou scénu, ale v porovnání s filmy jako je Léto all exclusive nebo Co jsme komu udělali to výrazně zaostává. 30% ()

Flego

Rozhodne ide o originálny námet, ale to sme si u Francúzov zvykli. Trojjediný Philippe Lacheau ( scenár, réžia, hlavná postava ) sa pustil do hry, ktorá bola možno nad jeho sily, to vychádzam z poznania, že svoju bláznivú komédiu je v mnohom nesúrodá, prvoplánovitá, chaotická. Ak však divák vypne hlavu a nechá sa unášať rôznymi kombináciami a scenáristickými vrtochmi, tak si to užije. V každom prípade sa cení nápad, o zábavu je postarané a minutáž je prijateľná. ()

BMW12

Ty krávo, tak to je pořádná blbina. Ale fakt zábavná blbina. Je to komedie, u které se dost nasmějete, má to dostatek wtf momentů. Např. když Maurice kopne toho psa do bazénu, to jsem se řechtal na celé kolo. :-D Jako fakt povedená komeška, u které zrelaxujete a dostatečně se nasmějete. ()

eraserhead666

"Přísahám na matčinu smrt, že ho zabiju. Promiň mami." Hashtag: vcelku dobrá prdel po francouzsku. hodně dobrých vtípků (scéna s parožnatkou vede, ne jen z toho vzhledového důvodu, ale i pro vtipnost, opravdu mě pobavila). Že to pokazí klasický sladký konec, to už je taková nutná cena. "Někdo vyhraje v loterii, nám se narodil černoch." 3.5* ()

Necrotongue

K mému velkému překvapení jsem se až podezřele dobře bavil. Zápletka fungovala velmi slušně a ve chvílích, kdy jsem jako člověk zvyklý na typické americké romantické komedie, očekával patos, záludní Frantíci mi naservírovali další humor. Celou dobu jsem uvažoval o hodnocení 3*+, ale skvělé odkazy na filmy a geniální odkaz na hru Assassin´s Creed rozhodly o čtvrté hvězdičce. ()

ARI50

Francouzi opět potěšily a překvapily a hlavně pobavily, což tahle dvojka už po druhé. Když to dám do kupy nápad bomba a ani nevadí že po pár minutách je jasné že se vše posere ale že až tak hodně jsem nečekal, pes Terminátor co přežil nemožné byl v pohodě a Greg je borec celého filmu. ()

Sifaka

Fakt úžasná oddechová komedie , už jsem se hodně dlouho tak od srdce nezasmal , fakt super námět a plno úžasných situaci a hlášek . ()

Morholt

Tohle Francouzům jde. Námět sice není nový, ale Lacheau tady chrlí nápad za nápadem a gagy, kterými je celý film protkaný, tady na sebe krásně navazují a nepůsobí nijak násilně. Romantická linka tu byla samozřejmě nutná, ale i ta působila citlivě a konec jí tak trochu zabil, samozřejmě v pozitivním slova smyslu. Herecky parádní a Elodie Fontan byla kouzelná až to bolelo. Dlouho jsem se takhle nenasmál. 90% ()

Lacike

Klasicka blazniva situacna francuzska komedia, ktora pojednava o chlapikovi, ktory ma agenturu na alibi pre rôznych zaletnikov, ale nakoniec sa mu to samemu vymsti. Prvych 20 minut trva, kym sa film rozbehne. Potom nasleduje fantasticka prostredna cast plna prepracovanych situacii z ktorych vyplyvaju vtipne pointy. Lenze v poslednej tretine akokeby tcorcom dosli napady a tak film zahltili primitivnymi vtipmi v ktorych niekto niekam neustale pada. Velkym plusom je mnozstvo popkulturnych odkazov na filmy a serialy z 80 a 90tych rokov. Fanusikovia Van Damma si uziju. Mna najviac potesil odkaz na BH 90210. Prekvapivo najzabavnejsie mi pripadali sceny v ktorych neustale terorizovali psa. Nastastie to nepôsobilo brutalne ale fakt vtipne. Herecke obsadenie mi pripadalo priemerne. Philippe Lacheau ako hlavny hrdina ma prilis nezaujal. Najlepsi bol otec jeho vyvolenej. Vysledkom je prijemna komedia, ktora ma viackrat rozosmiala, ale s prepracovanejsim scenarom to mohlo byt ovela lepsie. 7/10. ()

Dale

Väčšina vtipných situácií je prvoplánových a dej je predvídateľný, ale ak vypnete mozog, tak je to fajn oddychovka. Lacheau asi nemá rád zvieratá, ktoré si to tu riadne zlízli a úplne zbytočne, lebo zvieracie scény neboli vtipné ani za mak. ()