Nebojácnou malou rybku Nemo uloví potápěč a odveze daleko od domova do svého akvária. Jeho velmi starostlivý otec Marlin se ihned vydá za svým synkem na dalekou pouť. K němu se připojí Dory, milá rybka, která ovšem trpí poruchou krátkodobé paměti. Na cestě spolu potkají vegetariánské žraloky, frajerské želví surfaře, fascinující medúzy a stále hladové racky! (Warner Home Video CZ)

hudryhudry

Velmi pěkná pohádka nejen pro děti, udělaná tak, aby se bavili i rodiče. Pixar zaručuje skvělou animaci, výtečnou hudbu a i docela slušný scénář, který má za úkol pobavit i poučit naše ratolesti. Rozhodně stojí za zhlédnutí:-) Želvák Bourák je super ()

Matts

Moje první setkání s rodinným animovaným filmem. A bylo to setkání velice příjemné. Chytrý příběh, který se nesnaží za každou cenu moralizovat. Obsahuje překvapivě velkou dávku inteligentního humoru. Právě proto ho určitě ocení i diváci, kterým již není deset let. ()

jondoe

Toto je jednoznacne najlepsi animovany film aky som kedy videl. Na dory som sa teda nasmial ale nie len na nej. A aj ked som slovak ,hrane filmy mam radsej z ceskym dabingom ale rozpravky zo slovenskym :-))) ()

Ragdoll

Bez téhle pohádky si stěží umím představit své dětství. Našel jsem v ní vše, akci, vtip, hezký konec, ale i smutek, například z úvodní scény jsem si mohl vyplakat oči. Když se Nemo poprvé dostal do akvária, bylo to strašidelné, jeho pokusy z něj utéci napínavé a pasáž z medusovitého příkopu hrůzyplná. Teď, jelikož už jsem s filmy jinde, je to pro mne jen další animák, ale jakmile ho někde zahlédnu, rázem je ze mě zase malý kluk. Z nostalgie, 100%. ()

Zagros

Jeden z těch povedenějších amerických animáků poslední doby. Krásná animace, napínavý příběh, dobře vymyšlené postavy, … ehm tedy vlastně ryby a jiná havěť z oceánu. :-) Zkrátka to bylo napínavé a vtipné. Ideální film pro rodiče s dětmi, obě skupiny si v tom najdou to své. Většinou se raději dívám na filmy v originále, nicméně tady se dabing povedl velmi a Trojan jako Nemo je skvělý. ()

HiddenDragon

"Ryba je kamos, ne zradlo!" :-D Uz bych ani nerekl, ze je to tak stary film. Videl jsem ho parkrat a stale ma sve kouzlo. Animace nijak zvlast nezestarla a forky uz vubec ne. Otcovska story me vzdy dojima uz od dob "Lviho krale" a i kdyz mi tu trosku chybela nejaka vyraznejsi pisnicka v deji, aspon to cloveka nerozptyluje a nepusobi to "detsky". To zobrazeni podmorskeho sveta u australskeho pobrezi je celkove super. Je to barevne, ale ne kycovite. Objevi se spousta druhu fauny a kazdy ma takovy typicky styl mluvy i chovani, presne jak bych to opravdu cekal, kdyby tahle zviratka mohla neco rict. Nekdo je vaznejsi, nekdo zhulenejsi, nekdo dravejsi, dalsi natvrdlej jak tago :-D ...a pritom si snimek zachovava jak humor, tak i tu dojemnou linku zachrany jedineho syna. A musim vyzdvihnout cesky dabing (Trojan a spol.) - u animaku byva perfektni a tohle je dokonaly priklad. [Oscar 2004: Nejlepsi anim. film; Nemo ma i pokracovani "Hleda se Dory" (2016)] ()

Loki_Six

"I am a nice shark, not a mindless eating machine. If I am to change this image, I must first change myself. Fish are friends, not food." ()

borec999

Kto by nepoznal Nema. Animáky moc nemusím a dnes ich nepozerám skoro vôbec. V detstve som ich pár videl ale väčšina ma nezaujala ani vtedy. Nemo bol jeden z nich. Nemôžem povedať, že by to bol vyslovene zlý film. Animácia je super a tých najmenších spoľahlivo Nemo zaujme aj dnes. Akurát, že ja som na ňom nenašiel nič, čo by ma tak zaujalo a chytilo za srdce, a to dokonca v čase keď som medzi tých najmenších patril aj ja. Preto u mňa len priemer. 55% ()

Davej

Nejlepší kreslený film, jaký jsem viděl. Tolik nápadů na jeden animák je až skoro škoda. Občas jsem si říkal, že z toho radši měli udělat seriál, vždyť těch narážek na jiné filmy a vtípků je tak obrovské množství, že si to člověk ani nemůže všechno pořádně vychutnat. Jen skončí jeden gag, hned je tu druhý. O počítačové animaci ani nemá smysl mluvit. Jedním slovem- úchvatné. ()

cold

Tramtarará __ Skvělé, skvěle. Po Shrekovi opět jeden lepší (možná nejlepší) animovaný filmek. Animace uchvatná a děj je prostě ... pink cuc . Takhle by se měli dělat filmy pro děti. Dětem se libí postavičky (pardón rybičky) a jejich střeštěné kreace a my (dospělí - doufám ) se zasmějeme narážkám na filmy. Ne, že by vyloženě Nemo kopíroval určité scény, ale předvést ryby jako lidi se všemy prablémy, strasti i radosti je skvělý nápad - skvěle provedené. DÍKY__ (Bruce jako předseda zdravé dietní výživy - bez ryb - je uchvatný a jeho absťák je zvládnutý na jedničku ) ()

Hopper

Chlapci a dievčatá z Pixaru opätovne dokázali svoje kvality a je až obdivuhodné akú vysokú latku i udržiavajú od svojho prvého filmu. ()

wosho

Rozhodně jeden z vrcholů animovaného filmu a nejen jeho. Hledá se Nemo je dokonale vybroušený diamant, bez jediné chybičky. Film který pobaví celou rodinu. ()

B4TM4N

V podstatě jediná dobrá Pixarovka, která narozdíl od svých sourozenců není jenom lákavě animovaná, ale i vtipná (hlavně žraločí vegetariáni ^_^). ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (více)