Špunti na vodě

(festivalový název)

Špunti na vode

Rodinný / Komedie

Česko, 2017, 83 min

Česká rodinná komedie posledních let.. žádná hitparáda..a špunti rozhodně patří k tomu lepšímu. Hvězdné herecké obsazení..což tam narvali snad maximum známých herců..což automaticky nezaručuje kvalitu.. přesně tak na mě působila mediální tlacenka k filmu..jednoduchý příběh pár vtipnych momentů..bohužel nic navíc..na rodinné podzimní dopoledne slušný film..ale do kina bych na to nešel..50% příště to chce více smrncu..a vtipu..(28.9.2017)

Špunti na vodě to maj poměrně jednoduchý, protože mi v případě český komediální produkce postačí, když mi z filmařiny nebo humoru nemusí být trapně a párkrát se zasměju. Scházel mi ale propracovanější scénář. Příběh se vůbec nesnaží něčim překvapit a postavy jsou celou dobu přesně takový, jak se od začátku prezentujou. Jinak vcelku spokojenost, i když tak trochu platí "mezi slepými jednooký králem". Za výpravu, pohodovou atmosféru, střídmou stopáž a herecký obsazení třetí slabá hvězda.(26.6.2018)

Presne to jsem dneska potrebovala. Slunce, leto, vodu, lesy, pohodu a milej humor. A proto se nezdraham ocenit 4*.(17.4.2017)

Srandovní komedie. Super herec Hynek Čermák kdyby tam nehrál tak to není ono. Filmy na vodě se mi moc nelíbí ale tenhle byl něčím jiný.(31.8.2017)

Některé scény jsou opravdu jako pěst a oko, ale jinak je to taková normální běžná rodinná komedie. Není v tom nic extra zábavného ani v ději se nedá říct, že by to člověka nějak nadchlo.(1.9.2017)

• Něrpa

Jediné vtipné momenty ve filmu jsou akční scény, které jsou opravdu až k pláči amatérské. Chemie postav nefunguje, dialogy jsou stupidní a vše je tak nějak umělé. Bystroň opravdu neumí psát a Chlumský ten odpad neurežíroval.(6.9.2017)

Rozhodně to lepší, co poslední dobou vzniklo u nás vzniklo v žánru rodinná letní/zimní komedie. Celkem příjemná podívaná, i vtipné to je, takže na chvilkový relax - proč ne? 60%(18.9.2017)

• masekjc

Jsem docela překvapen z místního hodnocení, protože za mě to byla těžká nuda a trapnost. Možná jsem ale jen otráven z těch našich českých pseudokomedií...(22.10.2017)

Tento film dosti připomíná film "S tebou mě baví svět", ale jen s velkou tíží se mu vyrovná. Vtipů je dost, u kterých jsem se i zasmál, ale spíš bych řekl: "Jasný průměr". Celý spád filmu a vývoj je krkolomný a řekl bych, že ve spoustě momentů to šlo udělat lépe. Inu pro děti film jak dělaný.(8.1.2018)

Neurazí, nenadchne. Na jedno shlédnutí a více se nemusíte vracet.(3.5.2018)

Zajímavý pokus o vážnější verzi "S tebou mě baví svět". jenže to jaksi zůstalo někde na půl cesty. Vtipy jsou většinou trapné a vážnější část je jakási rozbředlá. Herci vesměs nejsou špatní, jen mají špatně napsané role, což je vidět obzvlášť u jiřího Langmajera. Pavel Liška tu byl za úplného idiota.(5.6.2018)

• Fajt

Typický dnešní "humor", který je předvídatelný, křečovitý (jízda na kole bez světel za cigaretou vedoucího, který odhodil vajgla a proto je třeba jet za ním, jak jinak než do vody cha cha cha... prostě k popukání).(25.6.2018)

Je to příjemný a pohodový film na který se dá koukat.(1.7.2018)

• VeeDee

Škoda nevyužitého potenciálu hereckého obsazení. Vtip nula nula nic. Přehnané scény. Nedotažený scénář. Dobrý tak k žehlení.(18.7.2018)

Nečekaně jsem se skvěle bavil. Přestože má tento film hned několik zádrhelů (nejvíce mrzí nevýrazný scénář), tak herecké obsazení tomu dává skvělé grády. Jsem rád, že tentokrát byl skvěle zvolen i výběr dětských rolí, protože mi vůbec nevadily. Škoda jen, že film je poměrně strohý, jednoduchý a krátký. Ocenil bych více fórků a dějových zvratů.(5.9.2018)

Takové miloučké, až potroublé. Ale několikrát jsem se zasmál a celkem se i bavil. Občas hezká hudba.(8.10.2018)

Jak zrovna dvakrát nemusím Langmajera a Lišku, tak musím říct, že se mi to líbilo docela dost. taková sympatická letní rodinná komedie, která so nehraje na něco extra, a přitom se na ní docela dobře kouká a ani to nezkouzává do nějakých velkých trapností. Nakonec za čtyři? .... a proč ne, pro můj zdejší komentář č. 777:-).(8.11.2018)

Paradoxně snesitelné, a nejen to, i v mnohých chvílích zábavné, ale nemůžu si pomoci bylo to jako, když se potkají Rafťáci a často zmiňované S tebou mě baví svět, přičemž Kotek s Mádlem tu mají své ''klony'' a trojice hlavních představitelů s dětmi vyrážejí tajně na říční výpravu, kdežto jejich manželky vyráží na kola u stejné řeky. Každý zmíněný film tu má svůj odkaz a byly evidentní výraznou inspirací. Scénář, jak už to někdy u rodinných filmů bývá, používá kličky, které postrádají logiku, ale především tento snímek stojí na hereckých výkonech, vítězem je Čermák, za ním sympaticky podaný diplomatický a pravdomluvný právník Langmajer, i dětských, neboť se tady hlavně Poledňákovsky nepiští či neječí a režisér děti ukočíroval slušně a vtipných gazích a dialozích, což se docela daří, byť to není bez ztráty kytičky (třeba ''Máte něco k jídlu?'' - ''Párky.'' - ''A něco bez masa?'' - ''Párky..''). Tradiční vkládání sponzorů, kteří jsou téměř všichni v obraze během prvních 20 minut, už není nic výjímečného. Scénárista Marcel Bystroň, jehož filmografie není rozhodně žádný Louvre, se poprvé představuje solidním a nedebilním filmem a přináší zkousnutelnou rodinovku. 50%(18.4.2017)

snesitelné, sice takový letní recyklát ve stylu "vezmi z úspěšných komedií to, co tam fungovalo, ohřej to a smíchej to dohromady ", ale párkrát se člověk zasměje(24.4.2017)

No ujde to, nenudilo to, miestami to bolo aj vtipne a herci niesu najhorsi.. na to ze to je z Ceska (kde sa tocia uz len sracky) to je fajn, ale len na jedno pozretie. /55%/(22.5.2017)

Viděno na letňáku, kde byla Burešova fronta snad na sto metrů. Ale aspoň jsem v ní slyšel brutální fór :D Jinak je to celkem v pohodě. Musíte u toho vypnout bednu a sledovat to. Vilhelmová už začíná být v roli matky pomalu protivná, ale překvapivě příjemná Andula Polívková to naopak zachraňuje, nadějný slovenský hercký talent ze Žiliny moc nenadchl a měl jsem z ní pocit, že je tam akorát do počtu. No a v jedné z hlavních rolí je product placement, kde v některých scénách je tak zřejmý, až to působí vysloveně trapně. Popravdě jsem čekal víc reklam na agrofert, už vidím tu scénu, jak v lánech řepky je rozdělaný táborák, kde se pečou nešpekáčky z kosteleckých uzenin, zapíjí se mlékem OLMA a je tam dlouhý záběr na loďky s jasným logem gumárny a na závěr tam mohl být ještě závěr, jak tatínek leje do nového kodiaqa adblue. Hnus velebosti.Za to vám strhnu hvězdu a basta.(29.7.2017)