Špunti na vodě

• Česko Špunti na háčku (neoficiální název) (více)

Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Uvítací večeře pro Ondru, který přijíždí se svou mladou přítelkyní Zlaticou, se nezadržitelně mění v katastrofu. Zlatica, která touží po dítěti, se dozvídá, že Ondra má dceru, o které se jí nezmínil. Igor své ženě Nele (Tatiana Vilhelmová) a jejich dcerám výměnou za pánskou jízdu slíbil rodinnou dovolenou, na kterou kvůli práci nemůže odjet. Davidova manželka Alice (Anna Polívková) si sice nemůže vynachválit manželovu péči o jejich čtyři děti, jenže jinak je její svérázný muž v domácnosti naprosto nepoužitelný. A tak, když slavnostní tabule mizí pod nánosem sazí z komína, který David opět zapomněl opravit, všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků... (Bioscop)

Asmodin

Toto je jen rodinný film, protože vtipem příliš nesršel a ani originalitou. Další český film, který zapadne ve filmotéce nezajímavých. ()

ArthasKarfa

Skvělý nový český film, který vás rozesměje svojí pravdivostí, češstvím a jednoduchostí normálního života. Každý komu se líbí filmy ze života, rádi se smějí, tak zajděte na tento výborný film o rodině, o létu a o legraci. ()

mira007

Klon S tebou mne baví svět na vodě, který se snaží být komedií, ale je to jen úsměvné a ne vtipné ( já se pousmál až po dvaceti minutách), snaží se být filmem pro děti, ale v těch se neřeší pokus o znásilnění a paragrafy o zneužívání, snaží se být psychologický v rovině otec dcera, ale je to zkratkovité a primitivní. Jediná linka zajímavá je Liška vs. Kvantiková, cesta holek, pak něco málo Langoše a Čermáka a ty děti jsou tam dějově úplně zbytečný. Moje heslo, že k hezkému filmovému zážitku stačí, voda, sluníčko, holky v bikinách se celkem naplnilo, protože jestli tenhle film má nějaké grandiózní plus tak je to atmosféra letní vodácké jízdy, kterou jsem měl hned chuť absolvovat. A možná to je filmový start Jany Kvantikové v Čechách. PS: Přijde mi uhozený jak často v televizi romantizujou vztahy partněrů s věkovým rozdílem 20+ ()

bobstock

Konkrétně s touto letní mokrou pohodou mám jen ten problém, že větší televizní zážitek mám z odpolední novácké šou ´´Výměna manželek´´. Pochvala pro dětské osazenstvo za přirozený projev, zvlášť pak pro Kateřinu Coufalovou. 50% ()

xxxvodnikxxx

Ač to vypadá jako typická česká slátanina, tak film je to docela dobrej. Dobrý téma, fajn příběh, dějově docela i dokáže udržet pozornost, jeden z těch filmů, kam může jít s holkou stejně jako s rodinou, a dokonce se i zasmějete v obou případech. humorným způsobem zobrazuje typické postoje ženy vs muži. ()

kowalski

Hele fajn odpočinková komedie na vodě. Nejsem vodák a nevím jestli Liška ten jez sjel blbě než by to sjel každej druhej odborník z čsfd na "vodáctví na českých tocích" nebo "prolomit vlny" ale mě to pobavilo a neurazilo. ()

gonga

Atmosféra fajn, když jsou na scéně chlapi, film jakž takž funguje, jak se objeví ženy, je nutné je přetrpět. Proč mnohé české komedie tuto nevyjímaje, zobrazuji ženy stereotypně jako naprosté krávy, mi hlava nebere. Vtipů málo, postavy se většinou chovají jako kokoti (za malou nepříjemnost s odvázanou lodí zničený stan), o dětech raději ani nemluvím, jen ta pohoda u řeky zůstala. ()

Untentrauer

Film jsem viděl až po shlédnutí seriálu a upřímně se přiznám, že kdyby to bylo naopak, asi bych se na seriál vůbec nekoukal. Čermák mi tam nesedí a Donutil chybí. Je to taková hodně slabá a několikrát scezená Poledňáková. ()

hazaba

Vtipný rodinný film, který na rozdíl od ostatních českých filmů nebyl ani trapný ani v sobě neměl 'povinnou' tragickou vložku. Víc takových! ()

Olík

Za mne určitě ano...jenom úvodem moje zkušenost byla u nás na vsi v letním kině a jako takové si vzhledem k okolnostem troufám tvrdit ideální záležitost. Nenásilné, pro celou rodinu, kvalitně obsazené, nějaký ten humor taky nechybí....jak říkám, uprostřed srpna do letního kyna, značka Ideál. Je jasné, že když se ponoříme hlouběji do Sázavy, tak samozřejmě dojdeme k závěru, že voda je kapánek klaná. Trochu vykrádačka (ale buďme dnes originální) , trochu prvoplánovost, trochu toho a trochu tamtoho a nakonec dojdeme k závěru, že když už si nejdeme pro cenu filmových kritiků, tak se klidně můžeme ještě víc utrhnout z řetězu. Ale znovu opakuji, chcete li svou vesničku střediskovou pobavit pohyblivými obrázky a uspokojit jak Jardu co právě slezl z kombajnu, tak zapšklou knihovnici a jejich dvacetšest koček, roztáhněte na místním fotbalovém hřišti plátno a na něm ať se prohání Špunti na vodě. ()

Faila

S českými komediemi mám ten problém, že mi připadají z větší části trapné a jen malinko vtipné. U Špuntů na vodě to pro mě bylo naopak. Snad je to hlavně hereckým obsazením, které dokázalo veškeré (nebo většinu) situací celkem obstojně uhrát (v tomto ohledu jsem vnímala silný kontrast k dětským a mladistvým hercům, kteří mě svou neprofesionálností místy velmi štvali). Samotné zápletky byly sice místy trochu přehnané, ale vzhledem ke stylu filmu mi to sedlo. Dost jsem se u toho smála a to se mi u českých komedií běžně nestává. ()

Rathalos

Cesko opat nesklamalo a zrodila sa mila a pohodova komedia so sympatickymi hercami,na prijemny vecer idealna zalezitost...:-) ()

Gaia.M

Mám rozvedené rodiče a s tátou jsme hodně jezdili na výlety, dovolené, na čundry, atd.. Takže pro mě to byl příjemný návrat do dětství. Jako kdybych se koukala na rodinné video (díkybohu, že z toho žádné video nemáme, tátu by asi zatkli a mě vzala sociálka). Jako jo, je to kravina, ale mně se to líbilo. ()

mala_kea

Evidentní důkaz, že česká komedie jde do kopru! Z těch několika desítek filmů, co se za rok natočí by se spíše měl natočit jeden nebo dva pořádné bijáky. Tímhle tempem se český film sníží na úroveň venezuelských telenovel. ()

Hapretor

Vlastně to bylo úplně o ničem ... ale v jednotlivostech dobré ... zvlášť když posoudíte jednotlivé herce/čky ... všichni za jedna ... i ti mladší ... jeden moc hezký zadek jako bonus ... ale scénář za pět ... dále pak ... zbytečně sprosté ... minimálně vtipné ... ()

anitae

Film jsem viděla v letním kině, tak dávám jednu hvězdičku navíc. Opravdu jsem se smála jen jednou a to když veselé holky jely tmou za světlem cigarety, jinak nuda - naštestí s krátkou stopáží. ()

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST