Apokalypsa Stalin

• Francie Apocalypse - Staline (více)

Epizody(3)

Josif Stalin měl absolutní moc, v Kremlu vládl jako jeden z nejkrvavějších diktátorů historie lidstva... V roce 1936 ohlásil výsledky „voleb", v nichž získal 98,6 procenta hlasů. Jeho národ žil ve strachu, přesto mu lidé neustále aplaudovali vestoje. Kdo byl vlastně Stalin? Ochránce před nacismem? Tatíček všeho lidu? Masový vrah? Jak se mu podařilo dostat pod hrůzovládu polovinu planety? Narodil se v roce 1878 v gruzínské vesnici Gori jako Josif Vissarionovič Džugašvili a jeho zločinecké kariéře předcházelo studium kněžského semináře. Těžko se vyrovnával s tělesnými nedostatky, měl srostlé prsty na nohou, levou paži kratší a na jeho tváři zanechaly trvalé stopy neštovice. (Česká televize)

Forsberg11

Je neuveriteľné čo si musel (nielen) Ruský ľud vytrpieť pod týmto tyranom. A je až mrazivo šokujúce, že sa v jednej historickej perióde vyskytol tento úlisný Gruzinec spolu s druhým monštrom, Hitlerom. Európa a svet si už lepšiu kombináciu ani priať nemohli... Francúzi opäť odviedli skvelú dokumentaristickú prácu a po prvej svetovej vojne, druhej svetovej vojne a Hitlerovi priniesli vo svojom cykle Apokalypsa aj portrét neobmedzého sovietskeho vodcu. Obdivuhodné sú najmä tony veľmi vzácneho a nevýdaného, historického obrazového materiálu, ktorý bol skutočne kvalitne upravený a okolorovaný, čo mu dodáva ešte väčšiu desivosť a autentickosť. V takýchto obrazoch už tá doba nepôsobí tak vzdialene. Za zmienku stojí aj niekoľko nových, alebo menej známych informácií, ktoré mi tento dokument poskytol. Som maximálne spokojný a každému fanúšikovi histórie odporúčam. Ale nie len tomu. Toto by malo byť povinné pozeranie pre každého, pretože dnes si už málokto uvedomuje aký hrôzostrašný a krvilačný bol onen režim. Režim, ktorý má stále na svete veľa prívržencov a sympatizantov. Bohužiaľ... 100 %!! ()

Honzeek95

Pokud byl někdo někdy v historii lidstva ztělesněním ďábla a pokud toto není jen propaganda Západu, tak to byl jednoznačně Pepa Džugašvili. Neuvěřitelné. Až se mi chce věřit tomu, že Hitler opravdu jel na Východ osvobodit svět... Dokument OK, hvězdu strhávám za zbytečnou nechronologičnost a hlavně za absenci informací o Stalinovi po druhé světové. ()

Tominecek

Asi nejlépe Stalina popsal francouzský generál de Gaulle, který se s ním setkal v roce 1944 v Moskvě. Ve svých válečných vzpomínkách De Gaulle napsal: "Stalin byl posedlý touhou po moci. Byl zkažen neustálými spiknutími, maskováním své povahy a duševního rozpoložení. Žil ve světě iluzí, bez soucitu a upřímnosti. V každém viděl překážku nebo hrozbu. Jeho jedinou taktikou byla podezřívavost a neústupnost. Revoluce, strana, stát i válka pro něho byly příležitostí a prostředkem pro získání nadvlády." Tajná policie usilovně pátrala po "nepřátelích lidu". Vrchními katy byli Dzeržinskij a jeho banda nájemných vrahů. Stalin byl jeho důvěrným přítelem. Trockij si zapsal do svého deníku, že slyšel, jak Stalin říká Dzeržinskému: "Největším potěšením je vybrat jednoho z nepřátel, důkladně připravit popravu, aby člověk uhasil touhu po kruté pomstě, a potom jít domů spát." 11. března 1938 byli všichni obvinění odsouzeni k trestu smrti. Všichni, kdo pomáhali Stalinovi k moci. Bucharin, Kameněv, Zinovjev. 98 členů ústředního výboru komunistické strany. Muži v čele policie, včetně jejich velitele Jagody. Většina vysokých důstojníků Rudé armády, včetně maršála Tuchačevského. Bucharin Stalinovi napsal: "Kobo, co získáš mou smrtí?" Kameněv, který před 20 lety zachránil Stalinovi život, mu připomínal: "Víš, co je to vděk?" Stalin odpověděl: "Choroba, kterou trpí psi!" Odsouzení byli neprodleně popraveni. Rooseveltovo pochopení pro Stalina je vidět na této fotografii. Všichni doufali, že budou Stalinovi představeni. Dokonce i Sarah, Churchillova dcera. Všude byl cítit optimismus. Stalin právě porazil Hitlera u Kursku. Churchill prohlásil: "Bůh je na straně Spojenců." A Stalin odpověděl: "Na naší straně je ďábel! Je to dobrý komunista!" ()

Saintcrux

Priamy, jasný,autentický,drsný dokument, zaujímavé informácie, kolorované zábery a fotky. Tak to má byť. Kvalitné. ()

Likan7

V sérii Apokalypsa je Stalin suverénně nejslabší. Nejvíc mě vždycky fascinovala 2. světová válka a tak ve mě Stalin, ač je možná i větší monstrum než Hitler, nezanechal "šokující" dojem, jako dokumenty přímo z války. ()

junxi91

Tento dokument by se měl v současnosti POVINNĚ vysílat na všech základních školách v Rusku, aby si ti mužici konečně uvědomili, že jejich největší Rus byl Gruzínec a že to nebyl tatíček, ale tyran a vrah. ()

Rimland

V duchu série je to opět nadprůměrná záležitost, ale za ty skoky v čase bych vraždil. Ještě víc bych ale tvůrce ztrestal za fakt, že poslední díl, pojmenovaný "Pán světa", se namísto Stalinových poválečných zahraničně-politických ambicí (tj. celých 8 let života, dělení Evropy, vpád do Mandžuska, válka v Řecku, Koreji, atd.) zaměřoval převážně na život v SSSR ve 30. letech. WTF??? ()

G.THOMPSON

Oceňuji dobové záběry, ale opravdu to celé kazí nechronologické vyprávění. Působí to fakt špatně, vše zpřeházené a nenavazující na sebe. ()

pOne

Nejcennější na celém výborném dokumentu je to, že celé jeho téměř tři hodiny jsou složeny z autentických záběrů. Co mi ale celkem dost vadilo, je jeho nechronologičnost. Skoky v čase mi vůbec neseděly, působily rušivě při snaze udržet pozornost na tak velké ploše. ()

Eire

Marius *** Veľmi zideologizovaná interpretácia udalostí a kontroverznej osobnosti Stalina. Úlohou dokumentu má byť informovať a nie ideologicky hodnotiť. Tož preto len tri hviezdy. TY BUDES ASI K.... alebo KK Kom... ko... Vole... 85% ()

Grázl83

Vyborny dokument, perfektni barrvne ci obarvene zabery. Jedinou vytkou je, ze neni chronologicky, ale casto se vraci v case a parkrat jsem se v tom ztratil. ()

Dr.dogous

scénář 5režie 5 herci 2 výprava 5 celkem 17 hodnocení 75% Stalin: pro naší armádu je nebezpečnější ustoupit než utočit. Churchill: Když satan napadne peklo, nebudu se zlobit. ()

Mikovec

Velice kvalitní dokument o jednom z nejhorších masových vrahů planety. Kde sice nejsou zmíněny např. ekonomické aspekty, či situace ve které se SSSR po Stalinovi smrti nacházel, ale jako slušný základ bohatě stačí. Je jasné, že tento člověk, i když to byla zrůda jistou inteligenci měl, jinak by nikdy nedokázal s takovou účinností likvidovat své nepřátelé ( i přátelé, které podezříval) a tak mazaným způsobem se dostat k moci. Když šlo do tuhého ukázal se mnohdy i jako dobrý diplomat, či diktátor. Na druhou stranu byly situace, kdy zpanikařil a situaci za něj vyřídili ostatní ( po napadení SSSR). Ač byl v jistém smyslu úspěšný a efektivní, tak nakonec jeho smrt byla pro celý národ velkým vysvobozením. Na jednu stranu chápu, že se fanatickým příznivcům starého zbankrotovaného a neúspěšného režimu jménem komunismus tento dokument nelíbí a sami by si ho určitě představovali jinak. Jako opěvování boha, soudruha Stalina za tvrdých časů komunismu a jsou zklamáni z toho, že se o tomto netvorovi neobjevily i pozitivní informace ( ač jich mnoho nebylo). Je pochopitelné, že pro lidi jako je Maaka69 (prý 24 let "student" s komunistickými symboly na profilovce), jenž hodnotí automaticky každý dokument se Stalinem odpadem je tento netvor vzorem a příkladem toho, jaký by měl dnes každý politik být, tj. likvidovat své přátelé i nepřátelé a obklopit se lidmi, kteří budou jen poslušně kývat na vše co řekne. Bohužel pro lidi podobného ražení a nízkých intelektuálních predispozic, pro něž se většinou stávají symbolem masový vrazi, tyto časy navždy skončily a oni si nakonec neužijí ve svém vysněném snu stát tomuto velikému vůdci po boku a podepisovat s jeho svolením tresty smrti.Také chápu, že by se s ním tito lidé rádi setkali ( třeba jednou v pekle) a poblahopřáli mu k jeho skvělému vedení SSSR a za to, že pod jeho vedením zemřelo téměř 50 milionů lidí hlady, v pracovních táborech, na popravištích, či umučením ve vězení. Avšak myslím si, že by nakonec Stalin poslal ke zdi i je, což by nebylo vůbec na škodu. ()

ssarka

Kvalitativně a obsahově dokonalé... docela dost nových poznatků...proto je škoda, že dokument prakticky končí v polovině...po válce toho stihl snad ještě více... počínaje Jaltskou konferenci,kde absolutně vedl prim, vytvořením celého východního bloku aj... také musím ubrat druhou hvězdu- na YouTube česká verze pro ČT2 super, normální se všemi hrůznými záběry...pak jsem našla anglický dabing- nevím pro kterou zemi určený - a tam všechny záběry na mrtvoly a střílení rozmazané...tak kde je pak smysl toho dokumentu????? ()