Rodina hejkala Huga obývá poklidně starou vilu na pokraji města. Sladký strašidelný život, v němž si Hugo hejkal, jeho paní Patricie a její matinka Žofie čarovaly, vodník Bubla se staral o dušičky a víla Jitřenka si tančila lehkonohé tanečky, změní vpád úředníka Patočky, který má na obecním úřadě ve správě evidenci budov. A jak zjistil, za dům už pěknou řádku let nikdo neplatí nájem a nikdo v něm ani oficiálně nechce bydlet, především proto, že tu straší. Přesto tu žije jakási šílená rodinka. Verdikt je nemilosrdný: zaplatit nebo se vystěhovat! Čím však platit, když pan Hugo za hejkání nemá žádnou mzdu a paní Patricie míchá pouze lektvary, po nichž se může člověk proměnit ve zvíře či filmovou divu ale peníze nevyčaruje? Nedá se nic dělat, strašidla budou muset do práce a jejich děti – Ester a Eleonor do školy. Vypadá to jednoduše, ale život obyčejných smrtelníků bude pro strašidelnou rodinu složitější, než se na první pohled zdálo. Jak se bude dařit vodníkovi v prádelně, víle jako primabaleríně tanečního souboru a hejkalovi jako hvězdě místního divadla? A odolá paní Patricie svodům své první lásky – upíra Ignáce z Temešváru? A co pan Patočka? Setkání s lidským světem, v němž platí jiná pravidla, než v tom pohádkovém, přinese řadu komických i napínavých situací. Naši hrdinové musí zapojit nejen kouzla a čáry, ale také rodinnou soudržnost, lásku a odvahu, aby dokázali přelstít úředního šimla a zvítězit nad nástrahami „obyčejných" lidí. (Falcon)

Pucmeloud

Co dodat...prostě Troška a až na vyjímky přehlídka druholigových herců. U některých s podivem, že tu roli přijali, ale u většiny ukázka beztalentu a nepomůže ani slavné jméno. Holt talent se vždy nedědí. Jedna hvězdička za pěkné trikové záběry. ()

marvell_cz odpad!

Prvoplánovité skeče a vtípky. Jsme strašidla a naši příbuzní se kdysi stěhovali do Ameriky - nějaký Adamsovi. HAHAHAHA S tímhle filmečkem si prostě nikdo hlavu moc nelámal. ()

burg

Troška prostě nezklame - pokaždý překvapí úplně novou sračkou, která se nepodobá ničemu jinému, co jsme od něj už kdy viděli. Ale nakonec ukápnu jednu hvězdu za Saru Sandevu, kterážto je fakt kost... ()

Megahead

Celkom pohodový film - moderná rozprávka, určený skôr pre staršie deti (nie škôlkárov) a napriek nízkemu hodnoteniu (až podhodnoteniu) je to celkom schopné, aj keď nepatrí to medzi filmovú špičku. Je to jednoduché, ale má to príbeh a pobaví to aj keď má to aj hluché miesta. Podarené herecké výkony od Dvořáka, Postráneckého, Polívku, atď. A hejt niektorých na Trošku je dosť prehnaný. Sú tu filmy s omnoho horším a trápnejším obsahom a pritom s o dosť vyšším ohodnotením... ()

Filooos odpad!

Troška si vyznamenání od Ovara opravdu zasloužil. Přínos tohoto díla pro českou kulturu je asi stejný, jako přínos Ovara pro náš národ. Dovoluji si doporučit mladé Polívkové, aby nikdy nehrála v čemkoli s bráchou, protože si všichni všimnou, že to rozhodně není ona, kdo podědil herecké nadání. No....nebo raději aby už nehrála vůbec. A prosím pana Trošku .... už raději užívejte důchodu.... hlavně nic netočte. ()

Vampiroza odpad!

Bože, udělejte Zdeňkovi už někdo Trošku té lobotomie. Ani jako pokus to nebylo dobrý. Ani sakra Trošku!!!! A ty moderní týnejdž ingliš slova co tam hazej ... No máj Gaš. Zneuctění několika filmových kultur už během prvních 15min. Patlanice Babovřesk + Kačenka a strašidla + Kvaska + jak utopit doktora Mráčka. ()

NoodlesCZ

Kdo čekal, že to nebude trapný, tak je naivka. Ale pár pěkných nápadů tam bylo. Ale jen proto, že je to Troškovina tu hned každý hází odpady, pff. Na naše poměry tu už bylo daleko víc hnojáren. Jediný co vidím jako opravdu odpadní je jistá amorální rovina. ()

Tom.Brejcha

Tu 1 hvězdu jen za hvězdné herecké obsazení. Ačkoliv se divím, že na nabídku vůbec kývli. Jednou dvakrát jsem se i zasmál. Ale, nebyl jsem střízlivý. ()

Kecup86 odpad!

Sara Sandeva je hezká holka. To je jediná kladná věc na tomto kravském lejně, které je prezentováno jako rodinný film. Děti, které toto shlédnou si dále sníží už v dnešní době nízkou morálku a respekt k učitelům, úctu ke starším lidem. Děs. ()

Marcimor

Dle hesla "Velká očekávání přináší velká zklamání" jsem neočekával nic s tím, že můžu být jenom příjemně překvapen. Překvapení se sice nekonalo, na druhou stranu označení "odpad" si zcela jistě zaslouží jiné skvosty pana Trošky. Co mi přišlo opravdu příšerné, byla hudba. A také škoda, že se více nezapracovalo na lepším obsazení dětských rolí a dialozích obecně. Mohl to být mnohem lepší film. 35% a dvě hvězdy si ale zaslouží i tak. ()

Harry89 odpad!

Do včerejška mě to úspěšně míjelo a včera moje oči utrpěly totální kolaps. Jak tohle hodnotit? Jednoduše... Prostě Trošku sračka... Ještě že ten matlák už nic netočí, protože by to zprznil jak chudinku kočičku. ()

JanaH.

Po pár minutách filmu jsem přemýšlela, jestli je to pro děti, když to není pro dospělé. Znásilněná kočka-babička kocourem, její kontrola veterinářem, jestli není březí, to má být fakt pohádka??? Ředitel školy má dvojče díky čarujícímu chlapci. Budiž. Vzápětí jsou tu ale dvě učitelky, pak dva klony žáků. Když je toho moc, tak to vtipné už není. Dala jsem jednu hvězdičku, sem tam byl náznak vtipu, který nebyl blbý úplně. Ale bohužel, trapné scény převažovaly. ()

yarca

To se moc nepovedlo.  Zvolila jsem toto dílko coby film vhodný k rekonvalescenci, ale bronchitidida se mi málem zase vrátila. Nevěřícně jsem zírala na obrazovku a boomersky toužila po starých dobrých časech. Kdy komedie byly zábavné a ne trapné. A trapně mi bylo hlavně za herce. Chápu, že z něčeho nájem platit musí. Ale i tak. Bylo to fakt tristní. ()