Rodina hejkala Huga obývá poklidně starou vilu na pokraji města. Sladký strašidelný život, v němž si Hugo hejkal, jeho paní Patricie a její matinka Žofie čarovaly, vodník Bubla se staral o dušičky a víla Jitřenka si tančila lehkonohé tanečky, změní vpád úředníka Patočky, který má na obecním úřadě ve správě evidenci budov. A jak zjistil, za dům už pěknou řádku let nikdo neplatí nájem a nikdo v něm ani oficiálně nechce bydlet, především proto, že tu straší. Přesto tu žije jakási šílená rodinka. Verdikt je nemilosrdný: zaplatit nebo se vystěhovat! Čím však platit, když pan Hugo za hejkání nemá žádnou mzdu a paní Patricie míchá pouze lektvary, po nichž se může člověk proměnit ve zvíře či filmovou divu ale peníze nevyčaruje? Nedá se nic dělat, strašidla budou muset do práce a jejich děti – Ester a Eleonor do školy. Vypadá to jednoduše, ale život obyčejných smrtelníků bude pro strašidelnou rodinu složitější, než se na první pohled zdálo. Jak se bude dařit vodníkovi v prádelně, víle jako primabaleríně tanečního souboru a hejkalovi jako hvězdě místního divadla? A odolá paní Patricie svodům své první lásky – upíra Ignáce z Temešváru? A co pan Patočka? Setkání s lidským světem, v němž platí jiná pravidla, než v tom pohádkovém, přinese řadu komických i napínavých situací. Naši hrdinové musí zapojit nejen kouzla a čáry, ale také rodinnou soudržnost, lásku a odvahu, aby dokázali přelstít úředního šimla a zvítězit nad nástrahami „obyčejných" lidí. (Falcon)

Salvator

Pravda, Zdeňkovi Troškovi se v posledních letech kvalitativně příliš nedařilo, přesto si Strašidla tak přísná hodnocení nezaslouží. ()

SuzieS

me to naopak velmi prijemne prekvapilo. V porovnani s konkurenci propracovany scenar plny absurdniho humoru parodizující dnesni dobu. Vtipne, mile a kupodivu plno znamych hercu. Kostymy v poradku, kouzla taky uveridelne, hudba dobre podkresluje. Ve srovnani s pohadkami, ktere se momentalne toci, rozhodne nadprumer. Dala bych 4hvezdy, a zdejsi hodnoceni vubec nechapu, tak je treba trochu narovnat hodnoceni na realny lepsi prumer. Co bych vytkla, byla urcite delka a komplikovanost jednotlivych vztahu. Naopak duraz na moderni dobu se mi libil :) ()

TesterX odpad!

Pro koho tohle vlastně vzniká? S pohádkou to nemá nic společného, není to vtipné, není to dobrodružné, napínavé. No je to hlavně neuvěřitelně amatérsky natočené - lokace, herci, kostýmy - všechno je hrozně nepřirozené - probíhají tu jen nekonečně dlouhé konvezračky - to má být pro děti? Pro dospělé? Nebo je to pro dementy? Já fakt nevím, možná mi to někdo osvětlí. Každopádně za mne se jedná o nejhorší "něco,", co jsem za pár posledních let měl tu nehezkou příležitost vidět. ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 2/10 ... Soundtrack: 2/10 ... Didaktický potenciál: 0/10 ... Celkový dojem: 0/10. ()

Igy007

Moc příjemná pohádková komedie. Nejvíc se mi líbil Dvořák - lepšího vodníka jsem v životě neviděla. Zjevně není Dvořák jako Dvořák ... brekeke ! Z těch nesmyslně nízkých hodnocení a zvratků od agentů pravdy a lásky by si Troška neměl nic dělat. Mě to vyloženě bavilo. ()

Sashmen13

Takhle, šel jsem na to jako film od člověka co natočil babovřesky a čekal jsem těžký nával cancer... Nutno říct, byl jsem překvapen, jo samozřejmě je to občas dost stupidní atd. Ale přiznám se, dokonce jsem se i zasmál. Bylo hodně vidět jak se to snaží být jako Dívka na koštěti nebo topení Mráčka, parkrát se to podařilo, párkrát ne. Ale co, nasrat, 4 hvězdy a jebu to. ()

Adelka123

Troška když chce, tak umí :-) Babovřesky sem nebyla schopná dokoukat do konce... Kameňák mě sice bavil, ale jako film ybch to rozhodně nenazvala :-D Tak s tímhle sem tam šla, a kupodivu sem se dost bavila :-) Skvělé obsazení, všichni byli fajn, někteří mě překvapili, že šli do filmu s Troškou :-) Na 5 hvězd to nebylo, scény ve škole mě moc nebavily, ale jinak super :-) Skvělý propojení kouzelnického světa a s lidským světem :-) Po Princezně ze mlejna rozhodně nejlepší Troškův film :-) ()

4848 odpad!

Je to trapný film, pan Troška mě pobavil tím že neúspěch filmu přičítá letnímu počasí.tak proto na film nepřišli diváci.Ten gay neumí přiznat že film je špatný. ()

Mark1983

Nevím, jak ostatní, ale co se týče mně tak mě Strašidla nepřišla tak nekoukatelná. Navíc to bavilo všechny u nás doma, neboť nám to přišlo odpočinkové, nenáročné a občas úsměvné. Nikoliv odpadové, takže si myslím, že minimálně tři hvězdičky si tento film určitě zaslouží. Myslím si, že se Troškovi po dlouhé době zase něco opravdu povedlo. Nepohrdl bych s pokračováním Strašidel. ()

Meniha

Tak nevím, bylo to pro děti nebo ne? Některá témata teda dětská zrovna nebyla. Jinak limonáda jako blázen, slabé výkony, nic moc teda...spíš nic než moc:-( ()

petra8619 odpad!

Pořád jsem tomu dávala šanci, protože filmy a pohádky od Trošky mám ráda. Dokonce i Kameňáky a méně už Babovřesky. Ale toto jsem nepochopila. Pohádka? pro děti? Kde se řeší nevěra, sexuální obtěžování, kde padají slova jako "Hajz*e" ... Kde tlustá holka byla pro smích a teprve když zhubla, tak se o ni zajímal kluk. Ne toto rozhodně není pro děti. A pro dospěláky? Přišlo mi to jako seriál na jeden díl včetně reklam. Tohle je nejhorší počin. Morální úpadek ve světě se odráží už i ve filmech pro děti. Kde jsou ty rodinné filmy, kde zlo bylo vždy potrestáno? ()

AmunRa odpad!

Pohádky určené dětem (rodinné) vycházejí z jistých předpokladů - základním je boj dobra se zlem a tvorba morálních imperativů. Z tohoto hlediska není tento film pohádkou ani náhodou a dětem bych ho přímo zakázal. Zlo není potrestáno a místo morálky se káže korupce - to je znak komunální satiry a ne pohádky nebo "rodinného filmu". I na pohádku hloupý děj je mimo oblast pohádek vyloženě odstrašující. Slušné herecké obsazení se sice snaží, ale z tupého scénáře a plochých dialogů by veledílo nevykřesal ani shakespearovský soubor. Jednoznačný odpad, dětem zakázat! ()

Fracek

Nádherná kamera, příjemná vhodná hudba. Jako rodinný film a komedie naprosto dokonalé. Je to jeden z těch filmů, na které se rád podívám znovu. A je docela možné, že řada kdysi dobrých českých režisérů co teď začali točit hrozné pseudoumělecké hovadiny, by se mohli od pana Trošky něco naučit. Ti, co tu dávají odpad neznají mapu. ()

chosan

Pan Troška je neuvěřitelný tvůrce pohádek i komedií. Tento film má něco z obou trochu pohádky i komedie. Má špatné recenze ale já tento film tak nevidím oproti jiným brakům tento film ujde a zaslouží si 55%. ()

Chlo0opek

Hloupý příběh a herci buď nesympatičtí anebo spíše druhořadé kategorie řadí tento film do stejné kategorie asi jako Babovřesky také od stejného režiséra. Film je v podstatě o ničem. ()

durkes odpad!

Ja sa len nestačím čudovať odkiaľ sa berú peniaze na tieto Troškove hovädiny. To je fakt hriech takto vyhadzovať finančné prostriedky. Film nestojí ani za utratenie nejakých hanlivých nadávok, tak ako celá Troškova tvorba. ()