Rodina hejkala Huga obývá poklidně starou vilu na pokraji města. Sladký strašidelný život, v němž si Hugo hejkal, jeho paní Patricie a její matinka Žofie čarovaly, vodník Bubla se staral o dušičky a víla Jitřenka si tančila lehkonohé tanečky, změní vpád úředníka Patočky, který má na obecním úřadě ve správě evidenci budov. A jak zjistil, za dům už pěknou řádku let nikdo neplatí nájem a nikdo v něm ani oficiálně nechce bydlet, především proto, že tu straší. Přesto tu žije jakási šílená rodinka. Verdikt je nemilosrdný: zaplatit nebo se vystěhovat! Čím však platit, když pan Hugo za hejkání nemá žádnou mzdu a paní Patricie míchá pouze lektvary, po nichž se může člověk proměnit ve zvíře či filmovou divu ale peníze nevyčaruje? Nedá se nic dělat, strašidla budou muset do práce a jejich děti – Ester a Eleonor do školy. Vypadá to jednoduše, ale život obyčejných smrtelníků bude pro strašidelnou rodinu složitější, než se na první pohled zdálo. Jak se bude dařit vodníkovi v prádelně, víle jako primabaleríně tanečního souboru a hejkalovi jako hvězdě místního divadla? A odolá paní Patricie svodům své první lásky – upíra Ignáce z Temešváru? A co pan Patočka? Setkání s lidským světem, v němž platí jiná pravidla, než v tom pohádkovém, přinese řadu komických i napínavých situací. Naši hrdinové musí zapojit nejen kouzla a čáry, ale také rodinnou soudržnost, lásku a odvahu, aby dokázali přelstít úředního šimla a zvítězit nad nástrahami „obyčejných" lidí. (Falcon)

Felisr

Tak tohle se nepovedlo. Dvě hvězdy z milosti za výběr lokací a postavy víly a vodníka. Ostatní herci jedním slovem tragédie. Bylo to špatným scénářem nebo je režisér všechny nutil přehrávat o sto šest? ()

Terinka

Rodinná humorná pohádka postrádající jakýkoliv vtip, a hlavně nějaké poučení (amorálnost je asi teď „cool“). Není jasné, komu měla být pohádka určena. Pan Troška by měl vědět, že rodinná znamená pro celou rodinu napříč generacemi, a ne že tam hodí sem-tam rádoby vtip týkající se té a poté oné generace. Jsem ráda, že nemám děti, protože návštěvu v kině tohoto pokusu o pohádku bych asi nepřežila. Znásilněná kočka byla opravdu přes čáru, a navíc ten výsměch od policie. Co to mělo znamenat? Má to být pohádka pro děti! Co se týká hereckých výkonů, tak byly spíše podprůměrné, ale se špatným scénářem se nedá bohužel nic dělat. Je to velká škoda, protože námět sám o sobě není špatný a potenciál by tam byl. Škoda. Opět vznikl další film, za který se můžeme stydět. ()

Pitryx

Dost jsem se nachechtal narážkám na politiky. Ale i jinde byly situace k zasmání. Lehce oddechové, s žádnými složitostmi si to neláme hlavu, takže oddechový filmík na jedno pobavení. U mne to účel a očekávání plně splnilo. Nedal jsem to sice najednou, ale přesto. ()

MartinTerran

Vydařená pohádka, která má dobrý nápad a ještě dokáže i dobře pobavit všelijakými vtípky. Příběh o začlenění nadpřirozených bytostí do lidské společnosti není vůbec špatný nápad. Samozřejmostí je přítomnost nějaké té lovestory, to by jinak nebyla pohádka. Sára už nám dospěla a hraje nebo spíš tančí vílu dobře a Jirka je luxusní vodník. Hodnocení: 66/100. ()

Detak

Za mě dobrý, dost jsem se zasmál. Takový ten styl rodinného filmu, jako byla třeba dívka na koštěti Saxána, jen u tohodle jsem se zasmál víc. Pěkná rodinná fantasy komedie. Spoiler: Největším detmetalistou pohádky byl jistojistě Petr Nárožný, který jediný po všech těch pohádkách, co v životě natočil, dokázal s nadšením ocenit Hejkalův lidi odhazující screaming :-P ()

mac000

Film není až tak strašný, jk by se podle recenzí mohlo zdát, vcelku jsem s bavil. Jeho největším prohřeškem, resp. tvůrců, je, že děj se vyvíjí tak, jak by si divák přál, až k "superhappyendu", ale proti logice žánru i zaběhaných pohádkových archetypů. A to vede nakonec k rozpačitému dojmu, když běží závěrečné titulky. Nicméně výborný P. Nárožný, jako vždy, i T. Bebarová. ()

DeDanu

Páni, tady se sešlo tolik tuze přísných recenzentů! Mně byla Strašidla  milá a vykouzlila mi po dlouhé době úsměv na tváři. Pohádka, jednoduchý pohádkový příběh, s mnoha odkazy, i hudebními, na filmy, kterými se autoři inspirovali a rozverně je zparodovali. Obsazení je moc pěkné, paní Mayerová s dcerou paní Kostkovou jsou skvostné. Hejkal se povedl a upír pana Dobrého je krásný. A pan ředitel pana Postráneckého? Oni byli výborní vlatně všichni, i ti v nejmenších rolích. Děkuji za krátký občerstvující návrat do dětství. ()

plnyhrnek

zajímalo by mne proč takoví lidé jako Mrhlad xxmartinxx nebo Klárka S chodí na Trošku .sebemrskačství masochismus nebo jen hloupá potřeba si do někoho kopnout když už v realu všichni kopou do nich , a nebo ještě hůř - jsou uvězněni ve světě kde se lidi nesmějou a nemají rádi. Hele zůstaňte příště doma zapalte si krb nalejte pintu červeného a meditujte . Třeba o tom pekaři který měl noční aby jste si mohli koupit housku a bez kterého by jste hladoví a překvapení na Trošku ani nepomysleli. Protože pro toho pekaře ty filmy od Trošky jsou . Ne pro Vás rádoby moudré a vyjímečné ale pro ty kteří Vám dovolí vůbec existovat . Baj baj ()

ZHODNOTITEL

Taková jednoduchá, nenásilná srandička na dlouhé odpoledne. Člověka to sice asi vůbec neohromí, ale je to laskavé a potěší to. Co mě vadilo nejvíc, byl asi Vladimír Polívka, který opět přehrává, jak jen nejlíp umí. No a potom mi dal facku ten 3D hrad v druhé půli filmu, na který se vydala tetička Žofie. ()

maniacxl

O tom že "pan"Troška je už delší dobu mimo mísu,co se týče točení filmů a bohužel i pohádek jsem věděl.Ale přesto jsem chtěl dát "Strašidlům"šanci.Škoda,zase jen bída a utrpení.Herci fakt špatní,jmenovitě např.Bebarová,Postránecký,ale hlavně Kostková,to byla hrůza všech hrůz,ta po rodičích nezdědila nic.Její máti taky žádná sláva,ale aspoň trochu herectví tam bylo vidět.Já vím,že to bude asi převážně Troškou,protože pod jeho taktovkou jsou i jinak dobří herci najednou jak proměnění a hrají úplně na piču.Nebýt tam krásná Sára Sandeva,tak to rozhodně nedokoukám a nechám se raději přejet letadlem.35%. ()

martins

Kritika pochválila film jako nejlepší Troškův film za poslední léta. Bohužel, když kritika obvykle chválí, tak film nestojí za nic a tento film to jen potvrzuje. Zdeněk Troška se pokusil spojit své dva oblíbené žánry tj. komedie a pohádku a vznikl z toho tento skvost. Před premiéře na něj přišlo těžko uvěřitelných několik tisíc diváků a o prvním víkendu dalších 26 tisíc, poté však diváci prozřeli a celkem jej navštívilo jen 76 tisíc. Nemyslím, si narozdíl od režiséra, že by nasazení v jiném období mělo větší divácký ohlas. Největší slabinou filmu, který má naprosto příšerný děj o pěti dospělých a dvou mladých strašidlech, kteří mají zapracovat do společnosti a začít pracovat či studovat, je herecké obsazení. Postavit film na T. Kostkové a prakticky neznámém B. Kotiši byl riskem, který ses nevyplatil. Hejkal vypadá jako Frankenstein, Kostková jako čarodějnice, která se mění po lektvarech v A.Hepburnouvou či M. Monroe?její matka v kočku, dále vodník vypadající na gaye, dvě roztomilé dětičky hrající na Harry Pottera?jediná snad trochu normální je víla v podání Sary Sandevy. Jednou a nikdy více vidět... ()

harycek

Troška nějak ztratil "šťávu" mohl z tohoto tématu dostat více!? Dalo se na to dívat , ale aby mě to uchvátilo se teda říci nedá a to mám Trošku rád!!! ()

srolyma

Ono už samotné spojení slov Troška a pohádka přímo vybízí k hodnocení odpadem, ale tak hrozné to tentokrát nebylo. Žádná upištěná pitvořící se stvoření jak z mlejnové princesky. Jasná inspirace Arabelou a (přiznaná) Adams family, ale nic proti tomu. Jenom ty děti to moc nebavilo, což je u pohádky docela podstatný problém. ()

blondboss

Trošku neholdujem tomu masovému hejtovaniu. Akonáhle je niečo od Trošku, musíme to sprzniť pod čiernu zem. Povedzme si pravdu, ani táto komédia nie je českým klenotom, ale po dlhom čase sa podarila nejaká, ktorá mi pripomenula tie staré dobré časy českých čarodejníckych komédií. Troška tentokrát namiešal celkom vkusný mix vtípkov a slabšieho deja. Na jeho pomery dosť pohodová komédia, pri ktorej som sa aj pousmial, preto jemne nadpriemerné hodnotenie. 60 % ()