Rodina hejkala Huga obývá poklidně starou vilu na pokraji města. Sladký strašidelný život, v němž si Hugo hejkal, jeho paní Patricie a její matinka Žofie čarovaly, vodník Bubla se staral o dušičky a víla Jitřenka si tančila lehkonohé tanečky, změní vpád úředníka Patočky, který má na obecním úřadě ve správě evidenci budov. A jak zjistil, za dům už pěknou řádku let nikdo neplatí nájem a nikdo v něm ani oficiálně nechce bydlet, především proto, že tu straší. Přesto tu žije jakási šílená rodinka. Verdikt je nemilosrdný: zaplatit nebo se vystěhovat! Čím však platit, když pan Hugo za hejkání nemá žádnou mzdu a paní Patricie míchá pouze lektvary, po nichž se může člověk proměnit ve zvíře či filmovou divu ale peníze nevyčaruje? Nedá se nic dělat, strašidla budou muset do práce a jejich děti – Ester a Eleonor do školy. Vypadá to jednoduše, ale život obyčejných smrtelníků bude pro strašidelnou rodinu složitější, než se na první pohled zdálo. Jak se bude dařit vodníkovi v prádelně, víle jako primabaleríně tanečního souboru a hejkalovi jako hvězdě místního divadla? A odolá paní Patricie svodům své první lásky – upíra Ignáce z Temešváru? A co pan Patočka? Setkání s lidským světem, v němž platí jiná pravidla, než v tom pohádkovém, přinese řadu komických i napínavých situací. Naši hrdinové musí zapojit nejen kouzla a čáry, ale také rodinnou soudržnost, lásku a odvahu, aby dokázali přelstít úředního šimla a zvítězit nad nástrahami „obyčejných" lidí. (Falcon)

waxtrax odpad!

Herecká šmíra (kvalitní Mayerová a Dobrý to nezachrání), špatná práce s herci, špatná dramaturgie. Dobrá kamera a výprava. Televizně vypadající záběry z exteriérů. Co se týče děje, jen vykradený scénář "Jak utopit Dr. Mráčka". Inu producenti ví , že jednozávitové publikum, půjde na Troškův film i kdyby to byl hodinový záběr kupy hnoje. ()

Dussanek

Námět a nápad na film je dobrý. Bohužel se do toho pustil Troška a celé to do....l. Film postrádá celistvost a nevim jestli Troška řekne na place všem hercům, aby hráli jako idioti. Škoda, rodinných filmů se moc dnes netočí a tohle mohl být dobrý kousek. Jednu hvězdu za nápad. ()

adinnka

Na začátku jsem si říkala, no to néé, pak jsem film rozkoukala a shlédla jsem ho do konce. Jako fajn, pokud to má být příběh pro starší děti, tak asi OK. Pro dospělé se mi to nezdá jako nějaký trhák, tady mě pan režisér "trošku" zklamal. Jedno shlédnutí tohoto filmu stačí. Škoda no. Doufám, že se příště dočkáme od pana režiséra něčeho zajímavějšího. Co mě na tom mega nejvíc ale vadí je Product placement v průběhu celého filmu. Který se objevuje často i v jiných troškovských filmech. Škoda no, tím u mě film o stupeň klesá. Také se mi nelíbilo, že některé věci mi připomínaly film jak utopit Dr. Mráčka, dokonce i jméno Patočka tam zaznělo. Příště bych volila zase raději nějakou klasickou pohádku, na ty je pan režisér machr a dobrých pohádek není nikdy dost. Hvězdičku uděluji pouze jednu. ()

dedavena

My strašime tu, vy na uřadě, každy kajsi. A opčanski prukas teš nemate, že. „To je tak tupej člověk“! Fajně zme se zapoili do sfěta lidi. ()

Suukuk

Tato pohádková komedie? Mě potěšila kostýmy, výběrem herců a scénami plnými slunce a pohody, ALE !!! Opakovaný vtip není vtipem, proč pořád Angelika? Jinak místy to nebyl úplně průšvih, ale místy zase nuda, dcera mi nevydržela do konce. ()

8rec

Zdeněk Troška se rozhodl, že natočí komedii, kterou od osmdesátých let nikdo nenatočil. Tedy komedie typu: Jak utopit doktora Mráčka, Což takhle dát si špenát, a podobné. Nápad to nebyl špatný, ale úplně se to nepovedlo. Některé herecké výkony by byly vhodné spíš na divadelní prkna, ale ve filmu působí trapně a neumětelsky. A protože jak říká Zdeněk Troška: "Nejsem žádný troškař." muselo to být zase zbytečně dlouhé. ()

mariez odpad!

Je mi to opravdu líto, ale tohle je opravdu to nejhorší, co kdy Troška udělal, protože takováhle pohádka nikdy neměla vzniknout...Babovřesky i Kameňák jsou aspoň pro dospělé a ten humor je stejný...tomuhle bych svoje děti nevystavila nikdy... ()

tomasfuck

Nechápu jak můžou někteří dát tomuhle filmu odpad. Není to žádný hlubokomyslny oskarovy film, ale laskavý český rodinný biják. Jako takový ho.musim hodnotit čtyřmi. Co kdybyste konečně přestali hodnotit všechny Troškovy filmy neobjektivně a nechali si tu svou zaprcatělou nenávist od cesty. Ježíši, já zapoměl, tady se mluví česky. Potom to nejde, chápu. ()

trulda odpad!

Tak jsem si dal Trošku asi po dvaceti letech. No a na dalších 20 let stačilo. Idiotský scénář, nulové herecké výkony, strašná kamera a všechno to korunovala závěrečná píseň u titulků. Další brutální útok na duševní zdraví diváka! 0% ()

Lucy39

ale zas tak tragicky bych to neviděla.. nápad dobrý.. a dětem se to líbilo :-) prostě svět strašidel versus svět lidí.. pár vtipných hlášek, herecké výkony průměrné, exteriéry slušné, kostýmy parádní... je fakt, že proti obdobným námětům starších čs.filmů je to slabší (Saxana či Jak utopit dr.Mráčka), ale "na domácí žvýkání" celkem Ok, rozhodně od Trošky jsem čekala větší hrůzu :-D ()

Mia1

Nechápu proč tolik lidí hodnotí jako odpad, a proto dávám pět hvězdiček a proč ne? Film se mi včera trefil do nálady, nemusela jsem nad ničím přemýšlet a mohla jsem přes 2 hodiny i s reklamami odpočívat. ()

Navys

Musím uznat, že jsem se nenudil. Ale od Trošky jsem čekal více. O hodně více...jeho filmy rád mám, ale tohle ne... ()

vlcekmirek

Co to je, proboha? Variace na Adams Family po česku? Pane Troško, nějak vám dochází dech. Vždy jsem se vás zastával, že vaše komedie nejsou točené pro kritiky, ale pro lidi. Ale nějak to jde od deseti k pěti. Už ty Babovřesky byl slabý odvar původní slávy Slunce, sena... , ale tohle je fakt ultra úlet. Pan Forman do svých filmů obsazoval neherce, kteří podávali skvělé herecké výkony, vy v poslední době obsazujete ,,herce", jindy skvělé, ve vašich filmech působící dojmem hereckých ochotníků z Horní Dolní. Carmen Mayerová byla Dámou v každé roli, kterou hrála. Tady vypadá jako afektovaná traktoristka, hrající si na madam. Postránecký, Polívková, Baberová jsou prkenní, jako by nevěděli, do čeho to vlezli. O Nárožném nemluvím, je nemožný, jako vždy hraje sám sebe. Kostková hraje stylem: ,,Jsem blbá, ale mám slavné rodiče". No a ty dialogy, Proboha, co jste u toho hulili? Hlavní zápletku jste si vypůjčili z ,,Jak utopit dr. Mráčka...", k tomu namíchali pár motivů z Adamsnových či Temných časů a výsledek je vážně mižmaš bez skutečného vtipu. ()

AmikCZ

Jako rodinná komedie pro většíděti fajn. Prvních 15 minut mě trochu nudilo. Pak jsem se dostkrát od srdce zasmál. ()

bratr_jezek

Film se ani nestydí, že se inspiroval Adamsovou rodinou (strašidelné děti versus normální, výstřední strašidelná rodina), párkrát vtipně paroduje Angeliku, snaživý úředník versus strašidla, navíc zamilovaně vrkající na nejkrásnější strašidlo, pardon vílu, připomíná Doktora Mráčka a jeho trable s vodníky. Strašidla nemají bohužel potenciál, takový upír Ignác je až odfláknutý, takže nejvíc možnost strašidelně se předvést má hejkal, bohužel založit na jeho "hejkání" několikrát opakovaně humornou scénu na komedii nestačí. Film uteče celkem rychle, nic moc nevyřeší, takže je zaděláno na dvojku, toto šalamounství je tak na hvězdu, druhou na sebe strhává pohledná víla. Škoda, pohádky Troška umí lepší a komedie by si v českém filmu zasloužila revoluci (jedna povedená na konto několika trapných je víc než smutné). ()

KKNovak129 odpad!

Novinku Zdeňka Trošky by šlo popsat jedním slovem o šesti znacích: Odpad! Absolutně přehnané scénky s nulovým hereckým výkonem, díky nimž divák na děj zapomene a doslova vypne televizi v první čtvrt hodině. ()