Příběh o tom, jak mladý rytíř a jeho starostlivý otec najdou nejen cestu jeden k druhému, ale také lásku a štěstí... Pohádku o rytířích, unesené princezně a kouzelném náhrdelníku odvypráví Česká televize na Štědrý večer. Vincent (Jan Komínek), rozvážný a mírumilovný mladík, který rád čte a maluje, je pravým opakem svého otce (Lukáš Vaculík). Ten má jako vysloužilý a ambiciózní rytíř silnou potřebu svého syna neustále opatrovat a zahrnovat ho důležitými radami. Dokonce jej doprovází i na zkušenou do světa. Na cestě se setkají s černokněžníkem, vystaví nebezpečí říši víl a musejí svoji chybu napravit. A samozřejmě osvobodit i krásnou princeznu (Lucie Černá). Nakonec rytíř pochopí, že ne vše se dá vyřešit mečem, a Vincent si uvědomí, že se zlem je nutné bojovat. Láska krásné princezny a půl království k tomu je pak zákonitou odměnou. (Česká televize)

v.indruchova

No, nic moc, nemastné, neslané. Viděli jsme pohádku před pár dny a už ani nevím o čem to bylo. Hlava to schledlam, jako nepotřebný odpad, ale jelikož nejsem přísná, jako moje hlava, tak tomu dáme hvězdu. Efekty dobré, ale děj byl slabota. A bez kouzlení si nevytřem ani... Herecké obsazení nevhodné. Jen si říkám, jestli by to zaujalo nějaké dítě (když ne, dospělé)? Vaculík vypadal jako ometák (pardon, ty vlasy) A Hanzlík byl pro některé ve své masce k nepoznání :) ()

Nugat

Tak to nechápu, pohádka je podle mne velmi dobrá. Vtipný Vaculík, zlořád Hanzlík, krásná a moudrá královna víl, trošku poučení, že vzdělání a rozvážnost není k zahození, sranda s trpaslíkem i přeludem, za mne 80%. Edit... po letošním zhlédnutí měním ze 4* na 5* ()

VLADEK odpad!

100% souhlas s "xxmartinxx" + vykon pana Hanzlika byla katastrofa a mel by vratit honorař a Vaculik ani jako Don Quijote neobstal. ()

zigy

Co už byste proboha chtěli, vy čsfd rádobyintelektuálové?????? Konečně po letech krásná čeká pohádka, která má vtip, ještě jednou opakuji: vtip, šmrnc a dobrodružného ducha. Vaculík jako rytíř drsoň si roli vychutnal, stejně jako komická dvojka Kraus, Novotný. Ostatní nic nezkazí, protože v dobrém scénáři ani pokazit nebylo co. ()

janinka123

Nebylo to tak špatné, když vezmu v potaz, že dnešní pohádky většinou nestojí za nic. Poslední dva roky poklesly pohádky o level dolů. Honzovi Komínkovi pohádka seděla a princezna byla také dobrá. ()

Dawe2

Zas tak zlé to nebylo, Slíbená princezna byla mnohem horší. Dávám o hvězdičku víc, než je průměr. Byť je to trochu vykradené (ale co už dnes není) a trochu občas trapné, má to alespoň nápady a i když Vincenta hrálo lépe to dítě než pak Jan Komínek, postava rytíře mi úplně k Vaculíkovi neseděla tak Hanzlík celkem ušel. Bylo by to tak 50%, ale přikloním se výš tentokrát. ()

Kozlowski8

Moudrost, odhodlanost a srdce na svém místě jsou často mnohem víc, než síla a umění bojovat a to i v případě, kdy jde o vysvobození princezny ze zajetí zlého pána Spálené země...Sice nic nového pod sluncem, ale příběh jako takový bych nijak nekritizoval. Nelíbilo se mi, jak byl zpracován, absolutně mne nebavili herci (snad kromě Lukáše Vaculíka), nelíbily se mi písničky ani hudba celkově. Pohádka, odsouzená k brzkému zapomění. 40%. ()

gpx odpad!

Tak tohle už je fakt trochu moc. To se může líbit snad jen speciálně vycvičeným feministkám. ()

brasek

Príbeh je dosť fádny a nezaujímavý, z väčšej časti som mal pocit že jediný kto naozaj má záujem o hru je Lukáš Vaculík. Zvyšok bez komentára. ()

Karbos

Tak jestli tohle je pod 40% tak věci od Trošky musí bejt v záporu :)) za mě celkem milá pohádka a Vaculík celém vtipná role :) ()

spawnxp odpad!

Velice chcíplá věc... Všechny ženský postavy jsou jenom oběti "mužský zvůle", podstatný mužský postavy jsou buď záporný (opravdu otřesnej Hanzlík), zloději, podvodníci a až na krále Vaculíka zbabělci - ovšem Vaculík je za "toxickýho maskulinistu" postiženýho (jak jinak) nevyzrálostí a lehkou tupostí. Samotnej hlavní hrdina je "citlivej" a "dobře vychovanej" zmetek (v roce 2022 už by to byl gay). Z věty "největší hřích je zbabělost" (cit. by Maichail Bulgakov) by se tento "pravý rytíř" asi pos*al. Pobuřující odpad... ()

Nessak

Produkci nechyběly peníze - výprava, kostýmy, kamera na úrovni. ALE scénář, příběh, vtip, zpracování NIC. Ale bez Bohdalky a teplého Troškova čerta - takže alespoň jedna hvězda. Jinak ztráta času. Otec prince (Vaculík) si uzmul 100% charisma. Nevím jestli je tento princ lepší než Troškův čert... ()

julie_mie

Na novou pohádku jsem se těšila. Tohle opravdu nevyšlo. Scénář o ničem. Přehráváno na všech frontách. Jdu se spravit Libuškou Šafránkovou a její Popelkou. ()

stado

Tak nevím, možná až zbytečně negativní hodnocení. Viděl jsem daleko horší a tady lépe hodnocené pohádky. Například jenom Vaculík si zaslouží dvě hvězdičky. ()

DanielDall

Stále nepřipadá nikomu v ČT divné, když utratí tolik peněz za výpravu, herce triky při tak slabém scénáři který by stěží stačill ani půlhodinovou studivou pohádku ve Studiu Kamarád ? ()

Mistr119

Zpočátku se mi zdál trošku křečovitě záporně vykreslený otec, ale pointu to mělo, že se všechno nedá řešit jenom mečem. :-) ()

gizi

Kdyby tam bylo aspoň trochu humoru a ty herecké výkony nebyly tak bídné, no pořád by tomu ještě dost chybělo. Přesto se na to dalo dívat. 50% a 3*. ()

tulen

Je smutný jak hluboko klesla naše televizní "tvorba" - nevím jestli je to neschopnost nebo jen odfláknutá práce, ale tohle byla fakt bída - mizerná režie a trapné herecké výkony ... Ale hlavně zoufalé dialogy - postavy deklamují nějaké banality nebo komentují co divák vidí, a k tomu trpím, když v pohádkách slyším primitivní soudobou češtinu, to je k pláči ... ()

Nathaniel8

Začátek byl takový... jen jak přijel Vaculík věděl jsem, že tohle bude zážitek. A on to byl... Nejhorší na celé této pohádce bylo to, že ani medovina nedokázala udělat tento film koukatelný... ()