Reklama

Reklama

Hornblower III - Věrnost

(TV film)
  • Velká Británie Hornblower: Loyalty (více)

Obsahy(1)

Píše se rok 1803, nejistý mír s Francií trvá už rok. Mužstvo flotily bylo rozpuštěno, důstojníci živoří na polovičních platech a zabíjejí čas, jak se dá. A na druhé straně kanálu sílí Napoleon. Není to ovšem jen ten ambiciózní, světovládou posedlý Korsičan, koho by se měla Anglie obávat. Začíná to vřít i na domácí půdě, v Irsku. A Irové, jak známo, jsou ochotni spolčit se třeba s ďáblem, aby dosáhli svého. Proč by se tedy nemohli spojit s Bonapartem? Jenomže jak zjistit pravou podstatu věcí a neporušit přitom mírovou smlouvu s Francií? Jedna možnost by tu samozřejmě byla. Riskantní, nebezpečná, jako vždy. Jenže co není v předvečer války riskantní? A tak se Horatio Hornblower, čerstvě jmenovaný kapitánem šalupy Hotspur, vydává se svými muži vstříc dalšímu dobrodružství... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

1mArc0 

všechny recenze uživatele

Recenzia na vyžiadanie. "...and remember do nothing to provoke the war befor war is declared." Niall Leonard-scenár, zaužívaná narácia príbehu, pohrávame sa a vypukne peklo. Výborne spracovaná zápletka, okolité prvky scenára by boli potrebné dotiahnuť Soundtrack otvára každú scénu, nabil na intenzite, a skladateľ John E. Keane ho nechal vyrásť. Môžete očakávať lahodný soundtrack. Natočiť takúto sériu si žiadalo- čas, peniaze, skúsenosti a talent (pred kamerou a za). Pamätám si, že na YouTube som pozeral behind the scenes, kde režisér im vysvetľoval, aké náročné bolo nakrúcať na vode, k tomu s loďami vo reálnej veľkosti. Ioan Gruffudd herecky dospel, čo sa odzrkadlilo na jeho výkone, jednak vyrástla jeho postava aj on sám. pochopil presne, čo žiada režisér a film. Je ťažké nakrútiť film,a je to drina pot, preteky s časom hádky s kolektívom a producentami. na druhej strane séria môže byť rada, že sa ju chytil skúsený režisér. Herečka Julia Sawalha je ako anjel v tejto sérií, pôsobí milo, vyzerá krásne, a čo je dôležité vie hrať. Andrew Grieve zvládol réžiu na výbornú, pretože som prežíval životy mnoho vojakov, a množstvo scén mi zostalo v hlave. Niekoľko známych tvári predchádzajúcich častí sa vrátilo, Hornblower povýšenie, približuje nám aspoň tú masku, toho, ako musel vyzerať životy na mori, a služba v službách jeho námorníctva bola pocta, a nesmela znamenať predsa hanba rodine. Nová pozícia sadla Horatiovi, a séria naberá nové obrátky. Bola jednoducho radosť sa pozerať na poslednú polhodinu filmu (nie, že by sa vyžíval v násiliu) ,záverečná bitka na pláži, je jedno z najlepších bitiek celej série. Táto časť dokázal, že je kvalitná dobre nakrútená, zostrihaná, osobne vo mne nevyvolala ohromné pocity, ako Hornblower: The Frogs and the Lobsters; Hornblower: Retribution . „Vernosť si človek musí vydobyť a zaslúžiť.“ /85 %/ ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Příběh je promyšlený a napínavý, akce je v tomto díle nejlepší za celou sérii. Díky těmto pozitivům díl krásně utíkal. Mám k tomu ale jednu větší výtku a to, že i když je Hornblower již kapitán je stále u všeho, ať už se vrhá do hořící kuchyně, nebo jako špeh pluje k Francii, nemyslím si, že by to jakýkoliv kapitán dělal sám, ale spíše by tím pověřil své důstojníky. Tohle je trochu nadsázka. ()

Reklama

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že celkové hodnocení jsem provedla u prvního dílu, chtěla bych zde (k tomuto a na něj navazujícímu dosud poslednímu dílu) jen uvést drobné postřehy, a zejména pak jeden postřeh, kterým reaguji i na některé z komentářů (no dyť jo, já vím, že to není chat :-)) a kvůli kterému se nevyhnu spoileru(ům). V těchto dvou závěrečných dílech série lze jen obtížně hledat jakýkoliv náznak humoru. A i když ho na filmech (pokud teda není jejich jediným cílem) miluji, nějak to tomuhle odpouštím (asi protože miluji hlavně Horatia :-)) ). Hlášky (z celé série) někdy průběžně připravím do deníčku. Nejvíce jsem se zasmála pradoxně, když se představovala v osmém díle mužská část v bouři zachráněného páru, ač bylo všem jasné, kdo to je, jeho odtajnění probíhalo velmi dramaticky. Tím se dostávám k tomu podstatnému, čeho jsme si v těchto dvou dílech i nejvíce užili (krom Horatiovy politické obratnosti :-) ), a to pláče slečny Marie, pozdější paní Hornblower(ové) (a omlouvám se, jestli jsem odhalila více, než jsem měla, dodnes jedné přispěvatelce nemohu odpustit, že jsem se ve Smrti na mysu vraha dověděla - ještě před sledováním filmu- z tohoto serveru). Myslím, že Julia Sawalha byla vybrána vhodně (co, pánové a i dámy (jak jsem zahlédla), chtěli jste tam nějakou modelku??) a když zrovna nebrečela, ale usmívala se, byla i hezká. Problém byl v tom, že se tak nestávalo často... Ale to víte, chlap - hrdina na moři, zachraňuje všechno, co se dá, někdy i co se nedá, která doma poslušně čekající žena by z toho nebyla na prášky a nezabrečela si nad tím :-)) ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Jest-li nám ji žabožrouti vzali, musíme si ji vzít zpět.............. Tak vám nevím, ale není to nějaké jednodušší? Bitvy nejsou propracované, není vidět to nadšení bojovníků, sem tam to dokonce střeh odflákne a přesune jinam a hudba také stagnuje. Korvetní kapitán je opět jen poručík a válka skončila. Všichni z lodí tak živoří za půlku výplaty. Tvůrci nějak nedokážou vymyslet něco nového, opět je tu nějaký škodil na lodi a vše se pak obrátí proti němu - tohle už bylo vidět několikrát během této série. CITÁT - O někom pochybovat musíme........... Název "semafor" mi tam nesedí, spíš světelná signalizace - semafor má ještě nějakých čtyřicet let času. DIALOG: Chce po nás heslo, pane...... řekněte mu, že vezeme pro jeho kapitána langusty......( a on je pustí - idiot) Spíš špatný scénář. Nejhorší díl z celé série. ()

Finskej 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že jde o jeden díl z celkem osmidílné série, ohodnotím vše naráz: velice solidní série ze starého námořnického prostředí, herecké výkony dobré (Ioan Gruffudd vážně hraje a tímhle si získal z nesympatií mé sympatie), skutečné lodi (minimálně někde určitě) mě uchvacují a prosté, uvěřitelné a nepřekombinované zápletky jednotlivých dílů jsou tak akorát. Zkrátka poctivá filmařina, příčetné scénáře, pěkné epizodky z doby britsko-francouzských střetů za revoluce. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se ve Velké Británii v lokalitách Cornwall, Falmouth, Oxfordshire, Plymouth a Barbican. (Terva)
  • Skutečný nejmladší Napoleonův bratr, Jérôme Bonaparte, měl s dcerou baltimorského obchodníka Elisabeth Patterson syna, který se narodil ve Velké Británii v roce 1805. Napoleon jejich manželství neuznal a anuloval. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama