V mysteriózním thrilleru se skupina studentů medicíny snaží získat odpověď na otázku, zda existuje život po smrti. Opakovaně se dostávají do stavu klinické smrti, avšak stále nebezpečnější experimenty si na každém z nich vybírají svou daň... (Falcon)

malylada

Nejde mi do hlavy, co si v Hollywoodu slibovali od film, jehož původní verze není žádná převratná pecka. Už na začátku je jasné, jak bude první hodinka probíhat a novinkou jsou pouze vize, prožitky v posmrtném stavu, kolem kterých se točí veškerá pointa. Hned po druhém experimentu se děje totéž opakovaně a po více než hodině chybí jakákoli hororová atmosféra, když nepočítám průměrné lekačky. Tvůrci se snažili dávat postavám velký prostor, ale horor tím trpí na od začátku na tempu. Rýsující se hlavní hrdinka překvapivě zhebne a ostatní z party jsou vesměs nudní, otravní lidé, kterým přejete smrt. Ehm a ono nic, pro mě největší překvapivé zjištění na konci filmu. Některé scény určitě potěší, o tom žádná, ale v nesmyslně dvouhodinové délce je to málo. V závěru nedojde k ničemu zásadnímu a pokusy o nápaditost, ve kterých se měl remake lišit, vůbec nevychází. Naprosto zbytečná záležitost......4/10 ()

ALIENka_

Co vám budu povídat - šla jsem do toho s tím, že to bude aspoň trochu horror, kdy se fakt budu bát. Třeba psychologickej horor by byl skvělej a na tohle téma by se hodil. Ale teda byl to pěkně slabej odvar. No začnu od začátku. Courtney si usmyslí, že chce vidět jak to vypadá po smrti, tak povolá nějaký svoje parťáky (který jen tak mimochodem skoro nezná...), aby jí pomohli umřít. Vezme tam cápka, kterej absolutně nic neumí a ženskou, která se zhroutí při každý příležitosti. Hmm to nám to pěkně začíná. Pak se do toho zamotají další dva lidi a furt všichni umíraj. To je asi tak půlka filmu. Ještě tam teda je hodně medicínský terminologie (abyste se do toho pořádně vcítili, protože ten pravej horor je vlastně ta medicína), kdy vám všechno nezapomenou vysvětlit, jako by se tam navzájem zkoušeli nebo co, a ve skutečnosti je vám to úplně k hovnu. Jedinej normální je tady Ray jen tak mimochodem. Každopádně, potom je začnou nahánět jejich hříchy či co. A tady to začíná, do teď to docela šlo, ale jak přišel ten "horor", šlo to akorát tak do prdele. Ani jednou, přísahám, jsem sebou ani neškubla při těch absolutně klišé lekačkách. Upřímně spíš se mi u toho chtělo spát (a taky srát). Sakra já se sem přišla vyděsit, abych právě nespala, když už je to ten horror, ne u toho usnout! Chci toho moc, když je to doslova HOROR? Atmosféra taky úplně na hovno, vůbec jsem necítila nějaký napětí, prostě to bylo spíš jako nějakej rodinnej film. A jediný, na co spoléhali byla ty levný lekačky. To je už od začátku cesta do pekel. A závěr je největší kravina jako z pohádky, protože co musí udělat? Postavit se čelem k tomu, co provedli v minulosti, vzít za to zodpovědnost a nakonec si odpustit. Poučení jako malejm dětem. A na konci je ještě k tomu happy end. Já se z toho podělám... Takovej potenciál to mělo, a zase nic. Že já ještě vůbec doufám v dobrý horory... Hodnocení: den 765, stále hledám, kde je tam ten horror/10 ()

JohnCZ

Už u původních Flatliners mě zklamalo nenápadité využití jinak velmi zajímavého tématu klinické smrti. A remake je vlastně to samé v bledě modrém. Zase ta naivní pointa, která s oním stavem nemá nic společného. Ale jinak je to slušný, spíše light horor. Vizuálně pěkně zmáknutá oddychovka, která neurazí, ale ani moc nenadchne. ()

corpsy

Áno, bola to zbytočnosť. Zbytočnosť točiť remake nedostižného originálu. Ale veď je tu ale predsa mladá generácia, ktorá má averziu dívať sa na niečo staršie, ako 10 rokov. Takže čo všetko pre tieto rozmaznané deťúrence producenti neurobia. Musím ale uznať, že prvá hodinka nebola na zahodenie. Mala grády, napätie a postavy nie sú také zombies, ako som čakal od dnešnej mladej generácie ( napichnutý na sociálne siete ešte aj v spánku ). Potom sa to ale otočí presne tam, kde sa to dalo čakať, na málo atmosférickú ducharinu ( ? ), ktorá vystraší iba neznalých tohto žánru. ()

hous.enka

Neurazí, nenadchne... Takových hororů je jak máku a Hráči se smrtí zkrátka nevyčnívají z průměru. Lékařské prostředí je atraktivní a Ellen Page je obrovské lákadlo, ale výsledek je takový poměrně rozpačitý. ()

zdepapepa

O něco málo lepší než původní film, studenti skutečně vypadají jako studenti. Všechno ostatní z předlohy zůstává, ať už je to přílišná sexualizace, předvídatelné plot twisty nebo umělé speciální efekty. Nejzajímavější na tom jsou zvolené "temné minulosti" a jak reflektují aktuální dobu. Velká výhoda je to, že to není jen špatný film. Je to zábavně špatný film (přestože nijak závratně) - snaží se obsáhnout všechna možná hororová klišé a do toho být ještě zábavným "party" snímkem (a to nepočítám ani absurdně zpodobněnou genialitu po NDE), takže ve výsledku je to jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Je pak otázkou jestli na to budete mít očekávatelnou reakci nebo reakci jako Joey z Přátel. ()

kaylin

Snímek „Hráči se smrtí“ z roku 2017 prostě neměl nárok na to, aby uspěl. Hororová atmosféra je zde jen chvílemi, spíše je to opravdu jen agitace. Navíc je to remake povedeného kousku, což ho v mých očích automaticky shazuje. Tohle se ale opravdu nepovedlo a nemělo smysl předělávku točit. Navíc je zde Ellen Page, která mi film od filmu přijde otravnější a otravnější. ()

Hamaradža

Pritlačiť na pílu Rkovým ratingom a mohla to byť drsná duchárčina/dospelá filozofická pecka. Ale to by som chcel priveľa. I takto moc príjemná oddychovka, prekvapivo menej predvídateľná a hlúpa, než som čakal. ()

dom156

Nejprve bych rád podotkl, že jsem neviděl původní film z roku 1990, ale brzy se ho budu snažit doplnit. K samotnému snímku bych uvedl, že bych film spíše rozdělil na dvě samostatné jednotky. První, kde se celý děj teprve rozbaluje, řeší se zde i klasický život mladých doktorů a občas padnou i zajímavé medicínské úvahy (malinko jsem se vrátil myslí k DR House). Poté se již hrdinové snaží na chvíli navodit smrt a prožít pár okamžiků na onom světě, z čehož poté plynou následky (jako zákon akce a reakce). Toto vše mě bavilo a byl jsem napnut, jak se to celé dál posune. Bohužel poté jsem dostal druhou polovičku, kde se cosi pokazilo. Začal nám řádit strašák (pár lekaček je dobrých o tom žádná) a poté klasická šablonka se závěrečným dějovým vrcholením. Tato spíše hororová půlka byla doslova a do písmene přehmat ve scénáři. Mně by se spíše líbilo, kdyby se děj posunul spíše než k hororu, někam k sci-fi a mohli jsme sledovat střet dvou světů. Jednoho klasického a druhého po smrti. Tohle by možná mohlo pak vydat na celý nový film, ale nebudu až moc fantazírovat. Mám velmi rozporuplné pocity a nemohu jinak než dál průměrné hodnocení a jen velmi lehounce doporučit. ()

runner85

Tým ktorým vadí, že je to remake (alebo zas budú mať nutkanie porovnávať každý jeden detail z originálom) odporúčam buď film nepozerať, alebo si spraviť lobotomiu. Hotovo? OK ... A teraz k veci. Každá jedna vec ktorú v živote spravíme, bude ďalej odvíjať náš život. Pred rokmi, keď som mal asi 10 rokov som u starých rodičov pozoroval z okna búrku. Uderil pri okne blesk a ja som zostal ako v tranze. Je možné, že odvtedy snívam a žijem v dajakom "svojom" metrixe? Ono by to veľa vecí vysvetľovalo ..... po novom roku koment dokončím ... idem si hodiť trochu ****** ()

AlistairMir

Sice nechápu vznik tohoto remaku, ale rozhodně mě film nenudil, Nina Dobrev je stále půvabná a několik pasáží je pěkně napínavých. Původním Hráčům se smrtí to rozhodně nedělá ostudu a kvalitativně je to na velmi podobné úrovni, tedy lepší průměr. ()

Trevor

Aj keď si na pôvodnú verziu spomínam už iba matne a v blízkej dobe si ju pre porovnanie pozriem, ako sa bude dej odvíjať mi bolo jasné. Takže film mohol zaujať už iba hereckými výkonmi, kamerou, hudbou a prípadným nečakaným zvratom. Začnem od konca, nečakaný zvrat som čakal márne. Hudba bola fascinujúca hlavne v prvej časti filmu pri stave klinickej smrti a s ňou spojenými zážitkami medikov. Strašidelnejšie pasáže, ak to tak možno nazvať, tiež celkom obstáli. Kamera a efekty boli dobré rovnako pri zážitkoch na hranici medzi životom a smrťou. A kedže ani herecké výkony neočarili (na druhej strane neboli ani vysloveným sklamaním) tak ako výsledok divák dostane priemerný film na oddychové nedeľné popoludnie. Zaujímalo by ma, či v štátoch nacistických po premiére museli na lekárskych fakultách dekani prednášať o nebezpečí experimentu, ktorí vo filme študenti skúšali. Pravdu povediac neprekvapilo by ma to. ()

hygienik

V porovnaní s originálom z 1990, je to prázdne, zbavené akýchkoľvek náznakov kresťanstva. Slovo boh tam ani nezaznie a pojem výčitky svedomia je chápaný modernisticky (Musíš odpustit sama sobě. Lítost nestačí, převezmi odpovědnost.) Ellen Page je v bielom veľmi sexi. Holka po zážitku klinickej smrti pocíti potrebu spiť sa do nemoty? Neverím. ()

applause

Tenhle film mě moc překvapil, už podle traileru mě zaujal. Líbilo se mi hlavně téma celého filmu. Překvapila mě také druhá část filmu, která měla spíše hororový nádech a byla nabita plno lekaček. Jednou jsem se fakt lekla, až jsem zařvala nahlas. Líbilo se mi jak bylo zpracované pojetí řešení filmu to, že každy musí odpustit nejprve sám sobě. Hudba byla super a herecké obsazení bylo sympatické. Věřím, že to pro někoho není šálek kávy, ale mně se to moc líbilo. Doporučuji. ()

Havaj8

Zpočátku zábavný scífko, který bylo dokonce víc hororem, než jsem čekal. Jen bych čekal trošku víc kreativity v tom posmrtným životě. Zrovna od toho jsem si dost sliboval, že to vysloveně přeženou. V tu chvíli se to ale překlenulo v duchařinu, kterou jsem ani nevěděl, jak si vysvětlit. Samozřejmě v průběhu se to začalo objasňovat víc, ale tím to i dost ztrácelo dech. Všechno se až moc jednoduše dařilo řešit, prostě tomu chybělo víc umírání, řeknu to na rovinu. Kino distribuci by si zasloužilo spousta jinejch filmů. ()

M.i.k.e

původní Hráče se smrtí jsem neviděl a po shlédnutí remaku asi ani nechci.Noví Hráčí mají sice celkem fajn vizuál ve pasážích "smrti",ale zbytek je docela nuda,která nedokáže ničím překvapit ani fanouška hororů (což tohle není),ani thrilleru (což tohle je,ale divák u toho určitě napnutý nebude)...40% ()

Figu

V podstatě naprosto stejné jako původní biják z 90 roku, však jak už to bývá, jde více s dobou, je vychytanější a vymazlenější, ovšem a to je zřejmě zásadní problém, hrajou zde mizerní herci, kteří se našim vyvoleným z prvního zážitku nemůžou ani z poloviny rovnat!... Co je příjemné, že to má stále svěží nádech hororu a že filmek pěkně odsýpá. Průměr za 55% ()

Martin741

Strasne slabe, uz jednotka bola klasika, na ktoru nedam dopustit, ale dvojka je des bes. Hlavne Ellen Page je tu protivna a vadi, Diego mesiac tiez nic nepredviedol, este som tu videl Kiefera Sutherlanda, ktory hral uz v jednicke - tu ale jak pozeram hral zas uplne istu posatvu - no ja som jeho ucast jaxi nepochopil : 30 % ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)