V mysteriózním thrilleru se skupina studentů medicíny snaží získat odpověď na otázku, zda existuje život po smrti. Opakovaně se dostávají do stavu klinické smrti, avšak stále nebezpečnější experimenty si na každém z nich vybírají svou daň... (Falcon)

filmfanouch

Originál Hráčů se smrtí jsem.... neviděl, takže nemůžu být neobjektivní a zaujatý. A dostal jsem film který není špatný ale zase by se o něm nedalo říct, že by šlo o nějaký masterpiece. Ten film se snaží být chytrý a hrát si na něco víc ale jde pořád o béčko. Lekačky jsou trapné a otravné, film je občas přehnaně směšný i v pasážích kde by být neměl a navíc se v tom nic zajímavého nestane. Pozitivní je chemie hlavních hrdinů a jejich představitelů, zpracování světa po smrti a.... to je vážně všechno. V podstatě to snadno uteče, koukat se na to dá... ale nic převratného to není. Horrový žánr jde zase jednou po hlavě do prd... ()

misterz

So Schumacherovými hráčmi so smrťou (1990) to má spoločné iba K. Sutherlanda, ale aj on si tu strihol iba takú bezvýznamnú postavičku. Celkovým dojmom sa tento snímok na svoj starší klon absolútne nechytá, a to aj napriek tomu, že tie najzaujímavejšie pasáže boli po technickej stránke modernejšie a lepšie spracované. Dejová linka o dychtivej študentke medicíny, ktorá chcela vedieť čo je po smrti však nepriniesla nič nové, ani objavné a čo je horšie, veľmi skoro začala nudiť. Navyše ma z toho prepadol pocit hlúposti. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

pornogrind

Tohle nesahá verzi z roku 1990 ani po paty. Chybí tomu ta správná atmosféra jako tomu bylo u originálu. Tohle se prostě nepovedlo. ()

mzss1

(50%) Až tak zlé mi to nepřišlo. Originál jsem neviděl, toto jsem si pustil víceméně náhodně. Opravdu nevím, co k tomu mám sáhodlouhého napsat. Herci byli celkem v pohodě, trapní nebyli, příběh sice moc nezaujal, ale jednotlivé scény nebyli nejhůře napsány, nic překvapujícího bych v tom nehledal, ale ani nic záporného. Chvílemi to trochu dřelo, ale nuda zde rozhodně nehrozí, alespoň u mě to tak bylo. Hudba průměr. Závěr byl takový jednoduchý, ale co už. Zvažoval jsem, že dám lepší 2*, ale nakonec jsem zvolil nejslabší možnou 3* či čistý průměr. Na jednohubku to zabavilo. ()

kingik

Fantasmagorie podruhé. A tak jsem se v podstatě zase seriozně nedozvěděl, co je po Babišovi, placení složenek, exekutorech...tedy převelice krásných věcech, které tolik nádherně lidem zpříjemňují už tak zapičený život. A tak po více jak čtvrt století zde máme partu mladých mediků v počtu pěti lidí, kteří tak sveřepě touží poznat, zda lze či nelze po smrti dostát erekce, přičemž z Niny Dobrev to jde i za života, následně si bujaře zastavují srdeční sval, aby mohli spočinout ve stavu klinické smrti. A je zde i nepříjemný vedlejší účinek jejich experimentů. Zhmotněný pocit viny může do reálného světa přivolat démony minulosti. Ne, nebál jsem se před čtvrt stoletím u původní verze, nebyl důvod lézt pod deku i u remaku. No remake, on to až tak otrocký přepis originálu není. Námět film zachoval v podobném duchu, následně přidal i nemálo nápadů z vlastního ranku. Jsou zde i určité odkazy na originál - Kiefer Sutherland v roli doktora, nejedná se ale o stejnou postavu jako tenkrát, zazní zde i stejná (proslulá) replika a pár dalších detailů. A není zde nic tak ohyzdného jako Julia Roberts před 27 lety. Naopak, cast je příjemný. Nina Dobrev by sice nezvládla z jejího výrazu přečíst ani půl stránky domácího lékaře, ale ona je vždy hlavně na ozdobu. James Norton je lehce arogantní floutek, kakaová Kiersey Clemons je asi nejméně zajímavá a vůdkyně Ellen Page musela bojovat se syndromem Alfreda Hitchcocka, kdy hlavní hrdinky čeká předčasný skon. Bavil jsem se dobře, je to dáno i tím, že původní film nemusím. A výrazy herců ve stavu klinické smrti jsou super. Režisér Niels Arden Oplev dělal vše proto, aby si film zasloužil vpuštění do kin, tudíž vizuální i technická stránka má plus. Pokárat zaslouží kadeřník Diego Luny a jeho iritující účes. Určitě bych vynechal i morální prozření hrdinů, v původním filmu to bylo taky. Film mně přišel mnohem lepší než originál, moderně zrežírovaný, hororovější, určitě dobrá volba v rámci přístupných hororů. 9/10 ()

Anderton

Pre milovníkov kultového a vydareného Schumacherovho originálu rana pod pás. Na druhú stranu porovnávanie dejových línií po 27 rokoch nám, fanúšikom, môže spôsobovať vlastne jediné potešenie zo sledovania niečoho, čo je určené dnešnému teen a o niečo málo staršiemu publiku. Oplev a štúdio mohlo zabodovať vypiplaným vizuálom, lenže sa im vôbec nechcelo. Radšej prešli na otrepané súčasné hororové klišé scény s nejakými nie príliš funkčnými ľakačkami. Ale neodvážim sa predpovedať, ako sa film bude páčiť originálom nedotknutému divákovi, pretože mám dojem, že tvorcovia rátali s tým, že ich dielo má osloviť práve tých, ktorí možno ani o nejakom relatívne zabudnutom filme z doby kamennej (rozumej bez mobilov) netušia. ()

Dzeyna

Ellen Page mám hrozně ráda. Škoda, že nevydržela ve filmu déle. Nicméně i tak si zahrála hezkou roli. Celkově mi tohle téma připadá poslední dobou celkem oblíbené, ale ne ohrané nebo tak moc časté, že by to člověka otravovalo. Mohlo tam být více toho medicinského pohledu, ale budiž. ()

Kudly4

Znáte seriál Dr. House ? Tak tohle je skoro to samé, akorát toto je telenovela. Totálně nesympatičtí herci, přál jsem smrt každému z nich. Tahle se vychrápe s tímhle, tahle zase s tímhle a tahleta chudinka má smůlu a umře. Dojemný jak prase. Scény, které prostě v danou chvilku skončí a dále už nenavazují (třeba nuž v ruce). Jedna hvězdička za asi 2 scény, které trochu hororové byly. Pokud chcete vidět SEXY KRVÁK z nemocničního prostředí tak doporučuji film Patologie (2008). ()

silentname

Nakoľko som ešte nemal tú možnosť vidieť pôvodnú verziu filmu "Flatliners", tak sa nebudem púšťať do porovnávania, a jediné čo urobím je to, že ohodnotím tento film sám o sebe. Možno je to trošku výhoda a možno po zhliadnutí originálu svoje hodnotenie posuniem nižšie, no nechcem súdiť. V prvom rade som chcel tento film vidieť, nakoľko sa v ňom objavuje Ellen Page. A vidieť filmy s ňou je pre mňa povinnosť. Nech by to bola aj absolútna katastrofa. Tento film už stihol získať absolútne katastrofálne ratingy od amerických kritikov a všetci ho zakopávajú do zeme. Ja osobne si nemyslím, že je ten film až taká katastrofa. V rámci možností sú herci okey a myslím si, že Ellen Page tu funguje z nich najlepšie. A úvodná scénka mi naznačila, čím bude asi jej postava prechádzať. Nápad filmu, či už originálu alebo remaku je podľa mňa veľmi dobrý. Vedieť čo sa deje počas klinickej smrti a skúsiť to zdokumentovať je super nápad. Cestovanie za hranice ľudského chápania a vidieť, čo nám mozog po smrti ešte vysiela je super nápad. A rovnako je super aj to, že všetci budú nakoniec musieť bojovať so svojim vlastným vnútrom, alebo to nazvime lepšie, so svojim svedomím. Lebo práve to ich začne postupne prenasledovať. Držalo ma to v pozornosti, no mám pocit, že miestami som sa vo filme nudil. A prečo? Lebo používa klasické opozerané metódy strašenia. Kedykoľvek majú nastúpiť hororové elementy, tak to prestáva fungovať. Myslím si, že keby to viac udržali iba v role halucinácií a výčitiek a trošku psychológie do našich postáv, tak by to bolo lepšie. No jediné čo to ku koncu spraví je fakt, že príde to s riešením problému a bum. Už je pokoj. Len bolo by pre mňa zaujímavejšie, keby sme mohli do toho ísť hlbšie. Keby ich myseľ preniesla do tých momentov. Keby sme to s nimi prežili a pochopili ich rozhodnutia a podobne. A občas sa niečo stane, ale je to strašne málo na to, aby sme sa zaujímali o tých hrdinov. Miesto toho z toho urobili lacné skákačky a tie už nebavia dnes nikoho. Ale nápady a aj rozuzlenie je pre mňa solídne. Hodnotiac film sám o sebe teda. Nemyslím si, že sa k filmu vrátim, som rád, že som ho videl aspoň raz, no rozhodne si myslím, že Ellen Page má na to skončiť v lepších filmoch než je tento. Cítim trošku sklamanie, lebo som sa úprimne na film tešil a výsledkom je podľa mňa pozerateľný okey film, na ktorý čoskoro zabudnem. A to som od "Flatliners" nechcel. Hodnotenie: C+ ()

dopitak

Diego Dirty dancing Luna, 38 let, student medicíny... Tak asi o sci-fi dramatu s docela slušným námětem. Pro mě zásadní byl ten úklon k ospravedlnění jejich špatných skutků z minulosti. Zhebni klidně, ale nejdřív se omluv za to cos udělala. Page a hlavně Dobrev dost gut čiči. ()

Arsenal83

Horor má byť desivý, toto bol však des sám o sebe. Okrem pár, doslova tak 2-3 napínavých scén, je to celé o ničom, rovnako ako originál. Herci otras, hlavne Kiersey Clemons, tú museli zohnať vo výpredaji gumených panákov. ()

BMW12

Velmi dobrý námět na zfilmování. Tedy ve skutečnosti se nikdy nedozvíme jak to je, až po smrti, ale i tak je fajn o tom vidět film. Studenti medicíny se pokusí zjistit, jestli existuje posmrtný život. Avšak dostihnou je jejich hříchy. A začíná boj o život. Mě se film líbil, bylo to napínavé a chválím i herecké obsazení. ()

rikitiki

Z původní verze, která lehce balancovala na hrázi etiky, udělali druhořadou hororovou lekačku s bandou nesympatických person, jejichž cílem není nic jiného než sobectví. ()

TheEvilTwin

Něco mezi 2 až 3 hvězdy. Nebyl jsem přímo zklamaný, jenom jsem možná čekal něco více. Režisér se měl držet BUĎTO hororového provedení a NEBO spíše takového odbornějšího provedení. Místo toho nám dal něco mezi hororem a filem, který se snaží nějak medicínsky zachytit posmrtný život. Nic extra, ale za podívání se to stojí. ()

SOLOM.

Od tohoto filmu jsem absolutně nic nečekal. Byl totiž presentován jako remake stejnojmenného filmu z roku 1990 a ten dodnes patří mezi moje nejoblíbenější kousky. Navíc nemám remaky moc rád, takže jsem k tomu přistupoval dost odměřeně. Osobně mi to však připadalo spíše jako volné pokračování původních Hráčů se smrtí, protože až na hrubou kostru spolu oba filmy zas až tolik společného nemají. Což byl taky jeden z hlavních faktorů, proč tento kousek nakonec nerozcupuju na kousky. Ti jenž neznají originál, budou mít jistou výhodu v tom, že nemusí porovnávat a ona to zas až tak tragická podívaná nebyla. Zatímco Joel Schumacher nám nabídl spíše psychologické drama /thriller a minimem hororové podívané, ale s hvězdným obsazením a solidním hudebním doprovodem, tak Niels Arden Oplev se vydal trošku odlišnou cestou. Přece jenom dostal do ruky odlišný scénář, který nebyl jen prachsprostou kopírkou, ale ve své druhé polovině dokázal celkem slušně přitvrdit. S tím hereckým obsazením už to bylo o něco horší, ale zase se bylo alespoň na co dívat (alespoň co se Ellen a Niny týče). První polovina filmu však byla poněkud slabší a stejně tak i ony počáteční krůčky v posmrtném životě. Teprve postupem času se začalo přiostřovat a díky tomu se v některých pasážích dočkáme i vcelku slušné atmosféry. Co mě však zklamalo asi nejvíc, bylo nevyužití Kiefera Sutherlanda, který tu dostal menší vedlejší roli. 50% ()

Karamanlis

Pôvodných Flatliners som kedysi dosť žral a nemám výhrady ani voči tomuto remakeu, ktorý chce priblížiť pútavý príbeh medikov, zahrávajúcich sa so smrťou mladšej generácii kinofilov. V podstate ide plus mínus o to isté, tentokrát pochopiteľne zaodeté v novšom šate. V prospech originálu však hovorí to, že sa v ňom zišla na svoju dobu skvostná herecká zostava (Kiefer Sutherland, Kevin Bacon, Julia Roberts, William Baldwin, Oliver Platt). Takýto "dream team" sa tvorcom prerábky v rámci 19 miliónového budgetu logicky nepodarilo dať dohromady a ani sa len k tomu vzdialene nepriblížili. ()

Othello

Původní Flatliners nebyla ze scénáristickýho hlediska sice taky žádná party hard, ale postavám jsme mohli věřit jejich sebedestruktivní zanícenost z potřeby sobeckého poznání, čemuž ještě dopomáhala stylizovaná, hyperaktivní režie rozjetého Schumachera, která celou zápletku umístila do opuštěných gotických interiérů a tichých ulic hostilního města chvíli před nespecifikovanou apokalypsou. V remaku si banda rozmazlených děcek působí klinickou smrt, aby jim to šlo líp ve škole, zatančili si, zapíchali nebo PEKLI DOMÁCÍ CHLEBA! Zájem o osudy těchto povrchních, bezcharakterních bytůstek, nehledě na spoustu neinovativních lekaček a strašáků, jsou samozřejmě úplně na bodu nula a film nic jinýho nemá. Ani ten vizuál, který z původních Hráčů dělal to, proč si jej alespoň někdo pamatuje. ()

ARI50

Na horor hodně slabé ale dějově supr, proč prostě nezkusit umřít co bude dál, nádhera pohodová radost ze života ale všechno nese následky k cestě smrti. I tady si otevřou stránku ke špatné minulosti a ta je bohužel bude pronásledovat buď se s tim poperou nebo zemřou. Určitě bych asi zkrátil čas, a trochu oživil děsivou atmosféru a mírně napětí,herecky určitě spokojený a aby taky ne Nina Dobrev mluví za vše. ()

Morholt

Všechno, co bylo potřeba vidět a vědět, už bylo v originále a pokud si ho pamatujete, je celkem zbytečné dívat se na remake. Je to takřka to samé, jen se tu z pochopitelných důvodů nesešla tak luxusní sestava, jako v původním snímku a film má samozřejmě modernější obleček, ale tím rozdíly končí. Netvrdím, že v té duchařské části se pár slušných momentů nenašlo, byť by neškodilo pohrát si s atmosférou a i když herci zdaleka nedosahovali kvalit Bacona a spol., byl jejich projev docela slušný, ale i přesto a některá další pozitiva si člověk stejně na konci musí položit otázku, proč to Oplev vlastně točil. 55% ()

Lucasion

Film jsem měl ve svém hledáčku dlouho. Nejen kvůli mé oblíbené Ellen Page, ale kvůli tomu, že se jedná o sci-fi horor. Takových moc není. No není. A není to ani tento případ. Hráči se smrtí začínají jako velmi vkusný thriller o bohatých floutcích z Univerzity medicíny. Dostanou nápad jak zbohatnout ještě víc, když začnou studovat, co se s námi stane po smrti. Do té doby dobrý. Najednou je to začne bavit a oni začnou postupně fetovat, ten fakt, že skočí do klinické smrti. Asi stále dobrý. Pak se to zlomí a film vám začne podsouvat hororové prvky nahánění ústředních postav. A tady už to nefunguje a z průměrného filmu velmi snadno a drsně sklouzne do podprůměru. Druhá část je nudná, natahovaná a absolutně bez šťávy a atmosféry. Stěží jsem to dokoukal. Původní verzi neznám, takže hádám, že by mohla být lepší. Ale zase bez Ellen Page a do toho se mi už nechce. (38 %) ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)