Hellraiser

• Česko Pekelník (více)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

kkarx

Dříve by se mi to líbilo více a asi i postrašilo, dnes si všímám spíš charakterů, než filmových triků. Tady dost povedených triků. Zaujal mě ten vztah v manželství, kde má docela fajn chlap za manželku mrchu pro kterou dělá první poslední. Manželka mu zatím za zády zahýbá s jeho bráchou Frankem, který s ní zachází jako s hadrem na podlahu, a když se Frank vrátí jako zombie, je schopná kvůli němu vraždit mužský, který za tím účelem sbalí v baru. Frank není jen šmejd, co si užívá s bráchovou manželku, ale i sado-masochistickej magor vzývající satana. A jí to nijak nevadí. :-D Jaké byly asi její myšlenkové pochody? FRANK PLUSY - Frank má velkej banán a výkonnost Roberta Rosenbergera, FRANK MÍNUSY - Frank je hajzl a podrazácká svině (něco jako doktoři v ČR), Frank nemá prachy, pro Franka jsem jenom boxovací pytel a děvka, Frank je v současné době odporná slizká kanibalistická zombie, kvůli Frankovi se zapletu za života se Satanem, kterej Franka mučil a udělal z něj zombie, kvůli Frankovi budu muset zavraždit pár lidí, riskovat doživotí či celu smrti a až umřu pěkně přímo do pekla. No není to jasná volba? A bylo to vůbec peklo nebo ne? Vždycky jsem si představoval peklo jako trest pro hříšníky, ale tady je to čertíkovi jedno, koho pošle na věčná muka. Nemá sice rohy, ale zato ukradl babičce pletení a pěkně si vyzdobil svůj nezdravě bledej obličej. Rozluštil jsi hlavolam? Šup s tebou do pekla ty parchante. Kdo tuhle krabičku otevře má prostě smůlu, i kdyby to byl Ježíš Kristus. Rébusáři v očích Barkera jste horší než třeba týpci, co unáší a znásilňují malé holčičky, smiřte se s tím. Tyhle kouzelný artefakty mají svoje kouzlo (hah) a v 80. - 90. letech byly hodně oblíbeným hororovým nástrojem. V dnešní době už se nevyskytují, neboť jejich potenciál se brzy vyčerpal. ()

domirovec

I přesto, že je pro mě série Hellraiser poměrně nová, tak plánuji podívat se jen na první tři, jelikož všechny ostatní jak tak koukám na ty hodnocení, tak úplně dobře nedopadly. Každopádně první, podle ČSFD hodnocení i nejlepší díl z celé série vůbec špatně nedopadl. Za mě pěkná podívaná s kvalitní atmosférou a pěkným nádechem normálního světa a chvílemi i samotného pekla.. Také se mi velmi líbil gore, který nebyl vůbec špatný a naopak byl velmi kvalitní a povedený. Stejně povedeně působily i monstra, protože některé z nich opravdu naháněli hrůzu a hlavně vypadaly velmi originálně a proto když došlo na pár scén s úzkými koridory, tak jsem měl opravdu husinu až na zadku. Efekty také ušly, tedy až na pár na konci, jinak ale dobrý. No a co se týče příběhu, tak ten byl také velmi nabitý. Líbilo se mi, a to jsem to popravdě ani nečekal, ale furt se něco dělo, postavy se někde furt naháněly, chtěly vraždit a podobně. A do toho všeho také pěkná hudba! Pěkkkný! :) 4/5 ()

panvasik

Nevím. Mám s touhle sérii hrozně špatné zkušenosti a víceméně i tenhle film považuji za průměrný a pro mě ne moc zajímavý a poutavý. Sám sebe, jsem musel přemlouvat ať nezačnu se 3*.  Myslel jsem že mě to bude bavit víc a že si tuhle sérii obecně užiju, ale opak je pravdou. Aby se neřeklo, ten film má hodně světlých chvilek, ale pořád to bude průměrná záležitost se špetkou nápadu 6/10 ()

Rypley

Četl jsem knihu a je úžasná, avšak režie samotného mistra Cliva Barkera je ještě lepší. Nejedná se o žádné umění, ale o Horor a tím taky Hellraiser je. Příběh „kostky“ otvírající bránu pro pekelné jezdce tzn. Cenobity a Franka, který se jim snaží utéci a obelstít peklo, ve mně vyvolával vždy mrazení. Triky i po letech působí celkem živě např. lidské maso trhající háčky na řetězech. (kdepak se asi nechal inspirovat Mel Gibson se svím Umučení Krista? :-) ) Samozřejmě, že čas dal zabrat trikům, ale příběh (na horor) je dosti slušný a hravě smete do kapsy i novější snímky se zkušenějšími režiséry a známějšími herci. Na závěr bych chtěl zmínit postavu Pinheada,muže s hřeby, kterou vítečně ztvárnil Doug Bradley a dal tak základní kámen k dalším pokračování, které však bohužel nemají s kvalitou, atmosférou ani příběhem nic společného s tímto filmem. Snad až na Pinheada, kterého pokaždé hraje Doug Bradley . ()

Filmárik

Vadili mi jedine dosť nepresvedčivé herecké výkony, ktoré film trochu zhadzujú.Ale z hororového hľadiska sa jedná o dokonalý film o tom niet pochýb.Ultra gore efekty,atmosféra ,hudba , to všetko je namieste že až nechápem ako som tento film mohol až doteraz ignorovať.A vyzdvyhnúť treba tiež aj design a "štýl" Cenobitov, ktorý sú proste nazabudnutelní. ()

helraiser

Hellraiser jako film je skvělý, ale jako horor to je dokonalý dílo. Je to brilantně natočený děsivý horor s atmosférou tak hustou, že by se dala krájet. Je vidět, že Angličani prostě umějí horory točit, zvláště když k tomu mají dokonalou předlohu a Cliveho Barkera na režisérské stoličce. Clive Barker měl hlavně šťastnou ruku při obsazení hlavní (záporné) postavy skvělím Dougem Bradleym. Jeho zahrání hlavního záporáka bylo opravdu brilantní, geniální no prostě nejlepší jaký mohlo být. Málokdy se stává, že by film překonal svou kvalitou knižní předlohu, ale v tomto případě se to opravdu podařilo. Ne zrovna malou vinu na tom nesou skvěle ztvárnění démoni, ty jsou prostě přímo dokonalý a každý je musí milovat od prvního okamžiku co je spatří. Hlavní zásluhu samozřejmě má Clive Barker, který se ničeho nebál a šel do zfilmování své literární předlohy na plný koule. ()

RobLord

Invence Clive Barkera je nesporná. Hellraiser je syntézou originality, geniálního vypravěčského umu a poctivého filmařského řemesla. Jedná se o nejoriginálnější a zároveň nejpůsobivější horor několika posledních dekád. Svého tvůrce tak dosadil na pomyslný trůn moderního hororu. Zeptáte-li se mě na mou oblíbenou hororovou postavu, z palety možností typu Dracula, Frankenstein, Freddy Krueger nebo Jason Voorhees, vyberu sofistikovaného Pinheada - jednoznačně a bez dlouhého přemýšlení. Má rada zní: otevřte Konfiguraci Nářku a dobře se bavte. ()

Al44...

Je jasné, že od doby vzniku uběhla již dlouhá doba a je to i na tomto snímku vidět. Na druhou stranu se film může pyšnit velmi hustou a vynikající atmosférou, společně s démonickým příběhem. Samotní Cénobité jsou hlavním tahákem celé Hellraiser série. Potěší i na tu dobu velmi dobrá práce trikařů a vůbec všechny gore efekty. Shrnuto - toto je jeden z nejatmosféričtějších hororů a pro fanoušky tohoto žánru dozajisté kultovní záležitost. ()

HonzíQ

Zahození nekonvenčně dobrého motivu pro konvenčně (ač nadprůměrně) zpracovaný hororový příběh - film celý o bytostech z jiné dimenze hledající nové úrovně slasti a bolesti v sexuálních experimentech bych viděl tisíckrát radši. Takhle se mi alespoň dostalo krásně zvráceného párečku Franka a Julie + dokonalé scény, kde Ježíš zaplakal. ()

Dimo

Tak tohle vůbec nebyla vydařená duchařina. Duchů na plátně bylo dost, to ano, stejně jako nechutností, krve a různých cárů masa s chlupama. Nemůžu ani napsat, že by příběh kulhal, ten se sotva po zemi plazil, jak byl tupý. Až tak tupý, že se obávám, že pro jeho jednoduchost jsem nepobral, o co komu vlastně šlo. Byť označován jako horor, tenhle film mě neděsil, zajímavé byly jen efekty, zrůdy z předpeklí a potoky světlé krve. Jinak teda docela nezájem vidět film znovu, nebo jeho jakékoliv další pokračování. ()

snoodles

Ale jo. Báječný efekty, báječný slizký obludy, který opravdu byly obludný, atmosféra hustá jako tátova gulášová polívka. Vidět to před deseti lety, poseru se hrůzou. Teď si to prostě jen skvěle užiju. ()

bubblebobble

Toto vidieť ako decko, tak sa z toho zrejme poseriem, pocikám a následne by mi to zrejme zostalo do konca života. Pri sledovaní som sa pár krát pristihol ako zvieram prsty alebo sa ťahám za rukáv. Tie 4 cenobiti, či kerá marja, no to bol hnus na N-tú a zrejme ma o pár dní čakajú v mojich nočných morách. ()

Torpid

Kultovní, originální, slušně zahraný horor. S několika nezapomenutelnými scénami. Překvapivě dobře napsané postavy. " Ta kostka je vaše. .......a vždycky byla." ()

kondor77

Viděl jsem to ještě za socíku a tehdejší překlad "jezdci z pekla" mi dával větší smysl než ten aktuální. Pro dnešního diváka to může být nestravitelné (technické aspekty), ale já se bavil. A předlohou nebyla kniha, ale delší povídka. ()

Perth

Nebudu popírat, že jsem se hihňal jak idiot, protože některé dialogy a lekačky už dnes působí jako něco na domácí B-Movie night. Ale twl na tu dobu a rozpočet je to neuvěřitelný. Za některé kostýmy, kulisy a originalitu jsem ochotnej přivřít při hodnocení obě oči, protože na tohle se rád kouknu znovu. Must see. ()

Titus

Byl jsem spokojen. Hlavně s postavami Řádových bratrů, kde figuruje Pinhead a frajer se slunečními brýlemi. Nejhledě na to, že musím vykompenzovat tu urážku ze strany ROBa ROYe. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)