American Horror Story - Double Feature

(série)
USA, 2021, 8 h 27 min (Minutáž: 40–55 min)

Kamera:

Andrew Mitchell

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Adina Porter, Finn Wittrock, Billie Lourd, Leslie Grossman, Angelica Ross, Macaulay Culkin, Ryan Kiera Armstrong (více)

Epizody(10)

Desiata séria hororovej antológie rozdelená na dve časti. V prvej časti sa mladá rodina počas zimy nasťahuje do nového mesta, ktoré skrýva desivé tajomstvo, do ktorého sa rodina čoskoro zapletie. V druhej časti prichádza americký prezident Dwight Eisenhower (Neal McDonough) na miesto, kam stroskotal neidentifikovateľný lietajúci objekt. Tu sa stretáva s Ameliou Earhart (Lily Rabe), ktorá bola takmer 20 rokov nezvestná, a tvrdí, že na nej niečo vykonávalo testy. Začína sa odkrývanie experimentov, ktoré americká vláda skrývala pred svojimi občanmi a ktorých následky majú efekt do dnešného dňa. (Marceloo)

IZFNP

A to mne sa druhá (menšia) pólka Double Feature páčila viac ako prvá. Aliens beat vampires. Pobrežná upírovina mala zaujímavý námet, ktorý ale narazil na to, že mal menej priestoru a postavám chýbal potrebný rozmer. V čoho dôsledku som paradoxne bola rada, že námet nespracováva plnohodnotná séria, lebo ma to proste nebavilo. V druhom príbehu postavy rozmer nepotrebovali, čo pomohlo, a i na tak malej ploche 4 krátkych epizód chalani zo scenára vytrieskali, čo mohli: Area 51 experimenty, Earhartovej zmiznutie, pristánie na mesiaci, análne sondy, reptiliáni medzi nami… Vlhký sen všetkých konšpirátorov. Už dlho volám po alienovskom AHS, a nesklamalo. Vlastne ma skôr mrzí, že daný námet M&F takto “odbili”, a že bol spracovaný hriešne málo strašidelne či mrazivo.  PS: Kaia Gerber nevie hrať, netreba ju volať do ďalších sérií. ()

chozze008

Hmm, koukám, že většina je tu rozčarována stejně jako já. Nechápu ten twist (nemyslím příběhový). První půlka je tak dobrá jak kdyby si vzali tu magickou černou pilulku. Druhá půlka je (i když úmyslně, ale nevím proč) naprostý brak. Ocenil bych kdyby tu sérii dojeli ve stylu první půlky a z druhou půlku si nechali jen tak pro pobavení na další sérii, pak bych to chápal. Naprosto zbytečně to kůli hokus-pokusu nakonec zkazili. ()

paja_r

Jakožto fanoušek AHS jsem byla trochu zklamaná, protože tahle série napřed začala zajímavej příběh o pilulkách, který dají úspěch lidem, kteří mají talent a v podstatě zdegenerujou ty, kteří žádnej nemají - stane se z nich nějaký zombie nosferatu věc běhající po městě - pojídající veverky zaživa. Příběh se docela rozjel, nebyl až tak hroznej, když v tom se to useklo v neuspokojivém závěru, který byl dost odbytý a mohlo to být rozhodně zajímavější, a najednou začal Ryan Murphy druhou "sérii v sérii", která by vydala na jednotlivou sérii. CO TO BYLO? Nevim. Sice to navazuje na mimozemský věci z Asylum, ale nechápu ten zvláštní nekonzistentní přechod, který kazí to, čím AHS kdysi bylo. A co tam dělal Steve Jobs?! ... ()

Colomba666

⭐️⭐️⭐️1. polovina super, ale druhou to totálně zabili. Chápu, že zřejmě chtěli "vysvětlit" pointu celého toho pilulkového šílenství z první části, ale myslím si, že to nebylo nutné a jen tím celé serii uškodili. Kdyby se na to vykašlali po šestém díle, učinili by lépe. Jediné světlo na konci tunelu druhé části je opět C.Fern, jinak nic moc. ()

baron156

"Enough talking, mama is hungry." Po povedeném létě 1984 přichází dvojitý příběh. První jeho část říznutá Stephenem Kingem, měla krásný start plný podivností, krve a skvělých momentů, což se drželo velmi dlouho, ale konec první části se vymkl strašně rychle a příběh nám utli divným závěrem a hned poslali část s mimozemšťany, která za mě do kontextu nepasovala. Za zmínku ale stojí výkony Frances Conroy, Sarah Paulson a Finna Wittrocka. ()

Milo384

První část mě hodně bavila. Mělo to nápad, dobře zahrané postavy. Napětí bylo také OK. Druhá část je slabší, pořád jsem čekal, jak se vyvine. Je to taková americká alternativní historie. Nakonec to bylo jako Krajní meze. Prostě měl být šokující závěr, ale nebyl. ()

MynameisAlex

Než se začalo pracovat na 10. sérii AHS, Ryan Muphy dal hlasovat fanouškům, o čem by tato série mohla být. Sirény a mimozemšťani vyhráli. Proto vytvořil Ryan Murphy sérii se dvěma příběhy - Red Tide a Death Valley. Oba příběhy měli navazovat na sebe a na AHS universe, což se nestalo a navíc Red Tide ani nebylo o sirénách. Rozeberu tu obě části samostatně a pak se vrhnu na celek. RED TIDE Tento příběh se dost povedl. Měl 6 dílů z toho prvních 5 se pohybovalo mezi 80-90%. Měl jsem dojem, že 10. série mohla být nejlepší, ten dojem jsem však ztratil, když jsem viděl finále. Uspěchaný, nesmyslný a hodně odfláknutý.  DEATH VALLEY Death Valley se zase dělí na další dva příběhy, které jsou tentokrát aspoň propojeny. První je černobílý a odehrává se v 50-70 letech. Druhý se odehrává v 2021. Ten černobílý byl jakž takž v pohodě, ten v 2021 byl hrozný, bolelo mě se na to koukat. Nechci znít arogantně, ale většina z nás by to udělala lépe, než Ryan Murphy. A zase jako u Red Tide, konec byl uspěchaný a nesmyslný a zároveň to ani nevypadalo jako konec. Já jsem si fakt myslel, že po tom bude ještě 11 díl nebo něco. 10. série Double Feature Tahle série měla ÚŽASNÝ cast, Sarah Paulson, Lily Rabe, Frances Conroy, Macaulay Culkin a hodně dalších dělali skvělou práci. Hlavně tedy Sarah a Frances si myslím, že by si zasloužili nějakou cenu za TB Karen a Belle Noir. Zpátky ke kvalitě, Ryan Murphy dělá buď skvost nebo odpad a ten skvost mi někdy příjde, že dělá omylem. Prvních pět dílu se fakt vydařilo a 6-10 vypadalo, že dělal všechno na poslední minutu. Nevím jak hodnotit sérii, asi tomu dám 60% ale to jen kvůli těm dobrým 5 epizodám! Zbytku bych nedal ani procento navíc ()

monika_cz

První část super a napínavá. Měli to nechat raději jen na tu první polovinu. Druhá polovina byla divná a konec se naprosto nehodil. ()

eoj

Paradni zacatek, ale autori asi vymekli a uz se jim vic nechtelo bumbat lidskou krev. Druha pulka fajn napad, ale klidne si ji mohli nechat na priste a rozpracovat to a vyzdimat z toho vic. Takze s odrenyma usima necham 3* ()