American Horror Story - Double Feature

(série)
Trailer

Epizody(10)

Desiata séria hororovej antológie rozdelená na dve časti. V prvej časti sa mladá rodina počas zimy nasťahuje do nového mesta, ktoré skrýva desivé tajomstvo, do ktorého sa rodina čoskoro zapletie. V druhej časti prichádza americký prezident Dwight Eisenhower (Neal McDonough) na miesto, kam stroskotal neidentifikovateľný lietajúci objekt. Tu sa stretáva s Ameliou Earhart (Lily Rabe), ktorá bola takmer 20 rokov nezvestná, a tvrdí, že na nej niečo vykonávalo testy. Začína sa odkrývanie experimentov, ktoré americká vláda skrývala pred svojimi občanmi a ktorých následky majú efekt do dnešného dňa. (Marceloo)

Trailer

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ako dobre to začalo... tak zle to skončilo. Rozdelenie 10. série na dva samostatné príbehy vnímam ako na prvý pohľad zaujímavé, atraktívne a pútavé, ale na druhej nešťastné. Mimozemská druhá polovica ma vôbec nezaujala, vyslovene som ju pretrpel a jediné, čo ma na nej ako-tak zaujalo, bol Neal McDonough a vydarený retro šat (čierno-biely obraz, paranoická atmosféra 50. rokov, politické sprisahania s mimozemšťanmi). Oveľa viac ma bavila prvá polovica, nepriznaný remake Kingovho Prekliatia Salemu. Úvodné diely 10. série sú výborné: zvrhlé, chlipné, drsné, kvalitne natočené i nasnímané (panoramatické nálety). Atmosféra opusteného letného prímorského letoviska geniálna. A je to veľmi dobre obsadené (Macaulay Culkin!). Bohužiaľ, s pribúdajúcimi epizódami prvá polovica stráca drajv, motá sa od ničoho k ničomu a hoci zápletka mala potenciál na strhujúcich 10 dielov, nakoniec už pri treťom nudí a stáva sa predvídateľnou. Tvorcovia (opäť raz) neodolali a namiesto „obyčajného“, absolútne plnokrvného hororu zakomponovali svoje myšlienky, názory a spoločenské (seba?)reflexie. Škoda. Ja by som si ich od nich rád pozrel čistý horor ako bolo napr. božské Asylum. Trocha ma zaráža, ako všetci poukazujú na to, že 10. séria sú vlastne dve série v jednej. To predsa svojím spôsobom bola aj séria č. 6 Roanoke. ()

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jestli může Double Feature fungovat mmj. jako dárek za vynechanou loňskou sezónu, to je samozřejmě otázka. První příběh Red Tide je docela slušná variace na klasickou situaci "rodina se stěhuje za novými zážitky do strašidelného domu, což má vliv na jejich vztahy i kariéru." A novinkovou příměsí v tomto případě je jakýsi derivát Nosferata. Známé tváře mají opět příležitost zahrát cosi nového. Horší je to s druhou polovinou série. Derivát Nosferata nemá přesvědčivé finále a druhý příběh Death Valley je extrémní divnost těžící z fenoménů 50. a 60. let, včetně Marilyn Monroe. ()

Kothy

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

American Horror Story se vrací po dvou letech zpět s novou sérií. Opět tu najdeme staré známé tváře. Série je rozdělená na dvě části. První se odehrává v malém městě u pobřeží Bostonu, kde je v zimě celkem mrtvo. Dějí se tu ale divné věci a jsou tu jacísi upíři. Do města přijíždí mladý pár s dcerou. Manžel je scénárista, který se tu snaží nabrat inspiraci. Nakonec se odhalí, co vytváří tyto monstra. Jsou to jakési záhadné prášky, po kterých prahnete po krvi. První půlka je celkem zajímavá, až na ten závěr. Ta druhá s ní téměř vůbec nesouvisí a odehrává se v minulosti. Zaměřuje se na mimozemšťany, únosy lidí a jejich spolupráci s americkou vládou. Mimozemšťani se snaží vyšlechtit hybrida, a proto dělají na lidech experimenty. Výsledek ale moc zajímavý není. Tak třeba to vyjde příště... "Vysaju tě!" ()

Marceloo

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Desiata séria hororovej antológie rozdelená na dve časti. V prvej časti sa mladá rodina počas zimy nasťahuje do nového mesta, ktoré skrýva desivé tajomstvo, do ktorého sa rodina čoskoro zapletie. V druhej časti prichádza americký prezident Dwight Eisenhower (Neal McDonough) na miesto, kam stroskotal neidentifikovatelný lietajúci objekt. Tu sa stretáva s Ameliou Earhart (Lily Rabe), ktorá bola takmer 20 rokov nezvestná, a tvrdí, že na nej niečo vykonávalo testy. Začína sa odkrývanie experimentov, ktoré americká vláda skrývala pred svojimi občanmi, a ktorých následky majú efekt do dnešného dňa. - Red Tide - Prvá časť má výborný rozbeh a tajomný nádych, ktorý ale s postupom času úplne vyprcháva, dej sa stáva predvídatelným a celé to zabíjajú žalostne slabé herecké výkony veteránov AHS. Vizuály zostávajú excelentné, ale príbeh stagnuje a čo sa týka hororovej stránky, tá v druhej polovici úplne zaniká. Death Valley - Keďže mi je americká história velmi blízka, druhá polovica desiatej série si ma námetom získala, ale spracovanie je opäť kŕčovité a miestami postavy hrajú katastrofálne. Musel som si vyhladať, čo je zač tá Kaia Gerber, lebo sa na jej ''hranie'' nedalo pozerať. Ryan Murphy sa asi stretol s jej matkou na nejakej módnej prehliadke a slúbil jej nejaký gig, pretože Kaia by si takúto úlohu nezaslúžila ani keby hltala čierne pilulky od rána do večera. Konšpirácie sa v Death Valley postupne tak zamotávajú, že sa v tom je ťažké vyznať. A keď sa človek zamyslí nad tým, že by mal v roku 2021 s extraterrestrialmi v USA spolupracovať Brandon, tak je aj rád, že ludstvo v závere série skončí tak ako skončilo. Obe časti sú pre mňa sklamaním, pretože mali tvorcovia v podstate rok k dobru, a nič z toho nevyťažili. Objavia sa tu nové tváre, ako napríklad Neal McDonough, Macaulay Culkin alebo mladučká Ryan Kiera Armstrong, ktoré by si mali nájsť pevné miesto v budúcich sériách, ale celkovo je to po dvoch rokoch čakania oproti skvelej sérii 1984 nepríjemný prepad v kvalite. ()

*CARNIFEX*

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám rád tento seriál, každá séria je nesmierne originálna nie len kvôli námetu, ale aj vďaka forme spracovania či samotnej myšlienke. Lenže táto desiata, je ako nejaký nevydarený pokus, ktorého výsledkom je: “ani ryba, ani rak”. Ja skutočne neviem, čo chcel týmto básnik povedať, no toto je doposiaľ najslabšia séria, aká spatrila svetlo sveta. Strašná škoda, že to skurvyli práve pri tej jubilejnej, ktorú nevedno prečo, rozdelili do dvoch samostatných, príbehových etáp, pričom ani jedna z nich kvalitatívne nenapĺňa čo i len tradične ľahko nadpriemerné hodnotenie. ()

• První část série je lehce inspirovaná skutečným vrahem Antonem Charlesem Costou, který vraždil v Provincetownu v 70. letech. Přezdívalo se mu „Upír z Cape Code“. (baron156)
  • Na konci epizody Karen (Sarah Paulson) vejde do moře, ale v následujícím střihu do něj teprve vchází. (Duoscop)