Pobuřující komedie od spisovatele a režiséra filmů Sixteen Candles a Snídaňový klub o tom, jak hodně se může zvrtnout legenda o Frankensteinovi. Kritiky uznávaný filmař John Hughes dal dvěma neoblíbeným troubům, počítačovému mágovi Ilanu Mitchell-Smithovi a jeho nejlepšímu příteli Anthonymu Michaelu Hallovi, moc stvořit „dokonalou ženu“ (Kelly LeBrock). Pomocí počítače si vyrobí živou Lisu, krásnou a chytrou, přesně podle jejich představ. Ta dokáže dělat kouzla a pomocí nich dělá chlapcům problémy, které jim ale zároveň pomáhají zapadnout mezi ostatní a nadělat si přátele. Sci-fi Podivná věda oživuje oblíbené fantazie teenagerů za doprovodu rockových rytmů mnoha hudebních hvězd, včetně Oingo Boingo. (Magic Box)

C0r0ner

Klasická osmdesátková haluz, kde dva kluci z pokoje hacknou elektrárnu přes program a z panenky díky energie z bouře vytvoří holku. Geniální. Sranda to byla celkem slušná, uteklo to jako nic a charaktery byly veskrze sympatické, takže velká spokojenost. 85% ()

Šimpy

Tohle nebylo špatný. Pár dobrejch nápadů, hodně ujetý, supr soundtrack a jedny odhalený ňadra. Kdybych to viděl v 17, hodnotil bych výš. ()

dr.fish

Breakfast Club ve mně vyvolal zájem o režiséra Hughese. Snídaňový klub je ale jen jeden. Weird science je jediný další jeho film, který mne bavil. Je to sice jen nablblá komedie o dvou šprtech co touží sbalit holku, tak si vytvoří jednu kočku na počítači, ta se zhmotní a ukáže jim zač je toho loket, zábava to ale je. 70% ()

neoBlast

Bill & Ted se mohou stydět, páč tohle je nejvíce v čase zamrzlý snímek, který jsem kdy viděl. Ale tak nějak roztomile, vlastně tím perfektně pasuje do filmografie strýčka Hughese, kam zapadá nejenom usazením do obligátního Chicaga, ale i hravostí a opětovnou dětskou naivitou. Uznávám, že vjemů bylo příliš a že tuhle jízdu musím, vlastně i chci, vidět znovu. 60 % ()

Bobik9

Solidní bláznovina. Musím říct, že kam se na tuhle osmdesátkovou slátaninu hrabou dnešní Prcičky a podobné. Tohle opravdu nemělo ani hlavu ani patu a přesto to bylo dosti zábavné. Kelly LeBrock je skutečně dokonalá do role. Moc mě bavil mladý Downey a ještě mnohem více mě zabavil Paxton, ten byl dokonalý! Učitel Berryman byl taky dobrý vtip. Příjemná věc. ()

VanTom

Bláznivě ztřeštěná teenagerská komedie, až jsem se nestačil divit. Z jedné čtvrtiny celkem romantická a normálně srandovní, ze druhé trapná, hloupoučká a přisprostlá, z té třetí nepochopitelně fantasmagorická, no a zbytku jsem se smál jenom pro ten naivně nostalgický osmdesátkový feeling. Takže logicky z takového mišmaše nemůžu nemít rozporuplné pocity. ()

IMPAIRED

Lepší byla ta bloncka. Ještě že se dala dohromady s tim se kterym byla větší prdel. Jinak, prdel jak svině, doporučuju. Navíc v tom hraje Downey Jr., toho člověk pozná kdykoli a všude. ()

giovanni3

Film jsme viděl až 26 let po jeho zrodu tudíž i náhled na něj nebyl takový jaký by byl znát ten film dříve. Každopádně námět, že si parta kluků vytvoří dokonalou ženu není vůbec špatný a dokázal dobře zabavit, zvlášť v kombinaci s nejednou úsměvnou scénou. Na stranu druhou akce s motorkáři či dvojice frajírků, atd.. film dost srážely. Dle men nevyrovnaný film se zajímavým tématem => 3z5 ()

3 AM Code

Z dnesniho pohledu podprumerna crazy teenage komedie o dvou pubertacich, kteri se (inspirovani Frankenstainem) rozhodnou 'sestrojit' si idealni pritelkyni, riznuta spetkou sci-fi a kouzelne zastaralymi CGI efekty. Na druhou stranu je ovsem "Weird Science" paradne ujety dobovy snimek, z ktereho primo kapou 80 leta. Najdete tu vsechny klasicke atributy: generacni vzpouru, priserne 'disco' obleceni jak z "Flashdance", sexbombu s desnym ucesem (a v prisernem disco obleceni), padouchy-motorkare vypadajici jak transverstiti (zdravime Benneta z "Commando") naivni pohled na pocitace a technicke hracicky ala Badhamovi "War Games". U nas naprosto neznamy film, pro anglo-americany co vyrostli v 'eighties' takova mala kultovni zalezitost. Bavil jsem se dobre, ale musite mit naladu experimentovat. ps: Kelly LeBrock je vazne VRRRR VRRRRR :-) ()

Devilian

Weird Science byla moje další zastávka ve filmografii Billa Paxtona. Tahle bláznivá teenagerovská komedie doslova přežraná osmdesátými léty si podle mě zaslouží větší pozornost. A.M.Hall hraje skvostně, Kelly LeBrock je okouzlující (ocení hlavně pánové), a Bill Paxton má neuvěřitělně sexy zadek (lol). Efekty jsou na svou dobu propracované. O titulní píseň se nám postarala skupina Oingo Boingo v čele s Danny Elfmanem (ano, opravdu tím slavným Danny Elfmanem). John Hughes dokázal, že umí dělat skvělé filmy (ať už je točí a nebo jen píše scénář). ()

BMAJTZ

Nechci říci, že se mi to nelíbilo, ale jde o hodně podivnou komedii. Jasně 90. léta jdou z toho cítit na sto honů a nelogičnost některých momentů je do nebe volající. Navíc některé scény vůbec nedávají smysl a víc než film to spíše připomíná slepenec skoro nijak na sebe nenavazujících scének. Jasně motiv skrz celý film je jasně daný ale to je tak vše. Zábavný ten film je ale hrozně nelogický podivný. Je fakt, že za Kelly LeBrock minimálně jednu hvězdu navíc. ()

Han22

Synthpop, kožené oblečení, trvalé, zmutovaní zabijáci, sexbomba a dva puberťáčtí outsideři ve stylu 80. let, kteří nemůžou najít babu. Do toho trošku sci-fi, hodně mejdanu a ještě jednou hodně synthpopu. Ale já čekal trošku více sci-fi nebo aspoň něco trošku víc zábavnýho, ne jenom se koukat na holky a mejdan a poslouchat muziku. ()

iXtr3m3

S odstupom času hodnotím za tri hviezdy, lebo na Hughesa fakt slabý počin, pri ktorom už len nostalgia hrá úlohu, v súčasnosti už na hranici pozerateľnosti. Ale ok, v danej dobe sa to dalo. Potešili maličké cameá na čele s Billom Paxtonom, ktorý si to strihol na mariňáka z Alienov a samozrejme budúceho Iron Mana Roberta Downeyho, v tej dobe ešte bez prívlastku Jr. Scenár ťažko riešiť, bol to zlepenec všetkého možného, ale čo už, jedndouchšia doba, jednoduchšie "riadky". ()

aLPaC

Pokud máte rádi teen komedie osmdesátek, je to film pro vás. Nepatří sice k tomu nejlepšímu v rámci subžánru z této dekády, určitě ale pobaví. Vynikající Paxton, sexy LeBrock, ty další dvě holky ujdou (v dnešní době s ne tak šílenýma účesama by asi vypadali ještě lépe), akorát ten Wyatt byl dost otravný, hlavně asi kvůli tomu škvrněti, kterej ho daboval. ()

dawe787

Na tu dobu asi větší hitovka, ale i dnes se dá na to koukat. Vydržel jsem až do konce a docela se bavil. Bill Paxton měl asi nejlepší hlášky ze všech. ()

ink flo

Dva puberťáci si vyrobí po vzoru Frankensteina sex bombu (Kelly LeBrock s rozkošným anglickým přízvukem). Nezvykle švihlej John Hughes, ke konci to nabírá dobře absurdní obrátky. Robert Downey tam je opravdu cukrkandlovej ()

animario

V osmdesátýmpátým to musel bejt hit a vlhkej sen všech patnáctiletejch kluků (bodejť ne,Kelly LeBrock je zatraceně sexy ve všech disco modelech,který ve filmu vystřídá). Celý to táhne mladej Hall,jeho sidekicka(s debilním úsměvem a vykleštěným českým dabingem) měl hrát někdo jinej. Čekal jsem jen víc vtipu a míň weird science na takovej námět (pro devadesátky jako stvořenej!) Celkově trochu (u)střelená týnejdž párty. ()

helloween93

Další z řady 80’s filmů, který naše televize dlouhodobě ignorují, pokud vím vysílal to v době své existence Universal Channel s nějakým svým dabingem, já film naštěstí viděl na Netflixu s původním zněním. Po Curly Sue to bylo druhé setkání s tvorbou Johna Hughese a musím říct, že se mi i tento snímek líbil. Curly Sue byla romanticky laděná komedie, zatímco Weird Science je osmdesátková crazy teenage komedie, ve které si dva panicové a looseři vytvoří Kelly LeBrock, jenž jim dokáže zařídit oblíbenost na škole a holky. Downey Jr. hraje (snad jako vždy v 80’s komediích) naprostého douchebaga. Vyzdvihnout musím parádní 80’s soundtrack a Billa Paxtona v roli hrozného tyranského vocase. Nedivím se Seagalovi, že se s LeBrockovou oženil, byla fakt hrozně hezká. 4* ()

MickeyStuma

Nostalgická teenagerovská sci-fi komedie námětově využívající sen snad každého puberťáka. Máme tu dva votroubky, kteří jsou všem pro smích. Ale když oni tak moc chtějí naprosto dokonalé děvče ku prospěchu svému. Když už to nejde normálně, je snad nějaký problém si ji zhmotnit pomocí počítače? Mnohý by se divil. Stejně jako tito dva. A tak ji konečně mají. Slovo ´sexbomba´ je u ní ještě hodně slabý odvar. Kluci si s ní užijí takové věci, se kterými ani nepočítali. Ano, po filmové stránce to jsou osmdesátky jak vyšité. Pro někoho nostalgické nadšení, pro někoho nemalá těžkopádnost. Snad jen dění na střední škole je asi to jediné, co se do dnešní doby nezměnilo. V roli sígra svou přítomností dnes možná zaujme Robert Downey Jr. No, lecjaká pecka to asi nebyla ani ve své době uvedení, ale námět není zase až tak nezajímavý. Současným puberťákům jistojistě bude chybět fekální humor, starším vice legrace. Každopádně svůj osobitý apetit snímek má, čímž právě v rámci nostalgie i určitou diváckou přitažlivost. ()