kwaicheng

Lájem sice chodí jak kdyby ho před natáčením namrdal celej štáb, ale i tak není radno si s ním zahrávat, to víme. Povězte mi někdo, jak je v roce 2018 možný takhle třást s kamerou. Kdyby to byl Parkinson, neřikám nic, ale takhle...k čemu to je že budu s aparátem jebat jak zběsilej když točím dva chlápky v baru jak cucaj pívo? No leda že se mi z toho jedině zhoupně kufr že ano. Takže to už fakt ne. No jinak ten konec byl překombinovanej, Lájem nakonec všecky přepral, zlýho seržanta, zlýho parťáka, zlýho černocha i celej zlej vlak. ()

Pavel82

Svým hodnocením jsem film poslal do modrých čísel a doufám, že tam zůstane, protože si nic jiného nezaslouží. Na NON-STOP se nechytá ani jako chudý příbuzný. Hodně slabý, Liame. ()

Magnolia666

Příjemně napínavý děj s bohužel velmi patetickým a předigitalizovaným koncem. Ale za to napětí během filmu tři a půl *. ()

Franc1s

Neesonovky mám rád, at už Non-Stop či první Taken. Ale tady ta se nepovedla, i když vše nasvědčovalo tomu že to bude opět super. Vlak, plno neznámých lidí lidí, konsprirace a v čele drsnák Neeson. Ona ale kolikrát chyběla logika a nechápu proč až tak moc přepálený konec s vlakem..Nevadí, Liam na to pořád má a budu se těšit na příště. 6/10 ()

Rawar

Já nevím, mě to zas tak přepálené nepřipadalo. Dostal jsem to, co jsem od filmu očekával. Stárnoucího tatíka, co svýma orangutaníma rukama rozdá pár direktů, lehce detektivní zápletku, která se tváří jako 9/11 conspiracy a trochu toho lehkého humoru. Tento snímek z vlakové soupravy sice nedosahoval, co se týče promyšlení zápletky, takové kvality jako například ve vraždě v orient expressu, to jsem ale ani neočekával. Bylo to úplně v pohodě pokoukání, lehce natažené ale když si k tomu člověk hryzne dvě, tři sklenice dvanáctistupňového prazdroje, není to vůbec takový propadák ()

Maximilianus

Zaujímavá zápletka, od ktorej som očakával veľa, no bohužiaľ druhý Non-Stop sa nekonal. Filmu chýbal drajv, nejaké šokujúce odhalenie a niečo viac, čo by ho dostalo z priemeru. Niečo neamerické. 6,3/10. ()

Demonic189

Absolútna blbosť, scenár, ktorý ani prinajmenšom nedáva zmysel, množstvo nesympatických postáv a Liam, ktorý by to mal asi už s akčným žánrom zabaliť. Jeho najslabší "comebackový" počin... PS: scéna s vykoľajením TRAPAS! ()

bearmeedek

Asi to měl být temný thriller. Na dnešní dobu to tajemno bylo spíš úsměvné. Takže neškodná zábava s Liamem, kde musíme brát v úvahu jeho věk (každého to jednou čeká, takže poznámka v dobrém). ()

Likan7

Takhle ne Liame. Sice to není vyloženě průšvih, ale pokud chce i v 66 (!) zůstat v téhle béčkovoakční škatulce, měl by si projekty vybírat trochu lépe. Prvních 30 minut to je ok, čekáte co se bude dít a když se rozehraje hra, diváka to zajímá, jenže v tenhle moment se film sype jako domeček z karet. Děravý scénář, příšerné triky (fakt jedny z nejhorších posledních let) a logický kraviny (odpojíme vlak 3 sekundy před vykolejením a nikomu se nic nestane) dohromady vytváří pocit, že těch 100 minut je ve skutečnosti snad 150. A nezachránila to ani moji oblíbení Vera a Patrick. ()

Lupes

Mám "Neesnovky" rád, ale tahle měla tak ubohý scénář a tolik konspirativně absurdních děr v logice, až se na to nedalo koukat. Jednoznačný pokus o druhý NON-STOP. Letadlo nahrazeno vlakem, časová tíseň, paranoia i soupeř, který je vždy o krok napřed, to vše zůstává. Jenže tentokrát mnohem hůře, je to tak pitomé, až je to vlastně úsměvné. Motiv jednání těch "zlých" mi (jako u většiny filmů) zůstává utajen. Ach, jak rád bych potkal filmového zlouna, který jedná logicky a chytře. ()

gemi

Zajímavý a originální příběh, provedení fajn, ale mám problém s uvěřitelností. Je to tak překombinované, že to prostě nedává moc smysl. ()

Inozuka

První polovina hitchcockovsky děsivě tajemná, druhá popcornovsky děsivě debilní. Nevím, proč to nešlo udržet v té původní linii a museli se do toho začít srát ty akční scény s dost ubohými digitálními efekty ... A také jsem se nemohl zbavit dojmu, že podobnou zápletku jsem už viděl. Jmenovalo se to Zdrojový kód a šlo o to, zjistit, kdo ve vlaku je terorista. Neeson jinak super, jako ostatně vždy a Very Farmigy tam bylo trestuhodně málo. ()

rublik05

Velká škoda, že Cizinec ve vlaku jen těží z úspěchu filmu Non-Stop, svým způsobem ho docela dobře vykrádá, avšak sám nedokáže přijít s ničím novým, pouze recykluje ten stejný model, což mu ve finále zlomilo vaz. Liam Neeson je sice pořád neuvěřitelný sympaťák a takové role mu vyloženě sedí, jenomže vídat ho stále v jedné a té samé poloze se po určitém čase omrzí. Příběh, jak už jsem zmínil, je podobný, jako u snímku Non-Stop, s tím rozdílem, že se tentokrát odehrává ve vlaku, takže buďme rádi alespoň za změnu lokace. Na můj vkus mohlo být trochu svižnější tempo, nelíbily se mi až příliš okaté digitální efekty, rovněž reálnost některých scén byla občas až za hranou únosnosti. Místy mi film připadal spíše jako akční béčko, než jako napínavý thriller, což přikládám scénáristické bezradnosti a režijní vyprahlosti. Na víc než čistý průměr to bohužel není. Já jen doufám, že když už jsme měli letadlo i vlak, tak režiséra nenapadne něco podobného ještě třeba na lodi, to už by byl fakt úlet. 5/10. ()

samkko

3/10 a je smutné jak jsou už všechny filmy úplně stejné, originalita se vytrácí a kvalita klesá. Na druhou stranu se zde hned na začátku objevuje nový a geniální způsob jak divákovi ukázat dlouhodobé plynutí času a taky zde v tomto momentu kvality filmu končí. Poté nastupuje Neeson do vlaku a my s ním musíme vyřešit hádanku, aby mohl konečně nastat konec. Před konce si ale ještě hodíme směšnou akci a slabé dialogy abychom docílili filmařské podprůměrnosti. Na závěr tu šupnem konec, aby si divák mohl říct "joo to je ale epické zakončení epické jízdy"! Jenže v praxi to tak asi nebude. ()

Nix

Liam má některé velice obstojné akční snímky. A mne tenhle mysteriózní kousek se skvělou bitkou opravdu překvapil. Ale den jako měl Liam, to zažít člověk prostě nechce. Ale já jsem byl spokojen. ()

RAFT

Režisér a jeho dvorní herec ,teda pokud se to dá říct, Liam Neeson spolu natočili další dobrý film.Cizinec ve vlaku film je to vcelku dobrý i když, bych dal do filmu více akce a pár těch ran by neuškodilo na víc .Film sice na začátku než se rozjede má trochu pomalejší tempo ale ,nijak to nevadí.Neeson je vskutku dobrý co se týče filmu.70% ()

tlesk

Nejen díky hereckému obsazení, kdy jako vždy charismatickému Neesonovi zdatně sekunduje řada vedlejších charakterů v čele s Verou Farmigovou a Patrickem Wilsonem (oba známí zejména jako představitelé manželů Warrenových z Wanovy hororové série V zajetí démonů). I přes dějově slabší druhou polovinu a místy béčkovost a pár až úsměvně patetických scén se jedná o velmi dobrý film, který by se velmi dobře vyjímal mezi legendami osmdesátkových akčních bijáků. Ovšem civilnější a mnohem nápaditější začátek Cizince ve vlaku posouvá o stupínek výš a ukazuje, že i béčkový film se může honosit neotřelým námětem. Nejde sice v konečném důsledku o žádné velkolepými zvraty nabité psychologické hrátky, jako spíš o adrenalinovou jízdu nezastavitelným vlakem, ve které se vše řítí k explozi. A to vše vás nepustí až do konce. Je potom snadné zábavnému Cizinci ve vlakuodpustit vady na kráse, zvláště po Serryho předchozích Mělčinách, které mně osobně připadaly místy až úsměvně hloupé. Více zde: http://nafilmu.cz/2018/01/recenze-cizinec-ve-vlaku-2018/ ()