Bright

V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

Junglista

Bright mě hodil do centra dění, aniž by třeba vysvětlil pozadí, proč je svět takovej, jakej je. Rozhodně by to bylo mnohem záživnější, než třetina filmu. Chemie mezi parťákama veškerá žádná, fuckuje se tu o106 (zbytečně), dějově je to slátanina (proč nám Dark Lorda aspoň neukázali?) a celkově jsem se skoro nudil. Ale elfice byla správnej badass a občas se poved i nějakej ten vtip (i když by se jich sem dalo nacpat mnohem víc a to jsem právě očekával) - jako třeba metalovej love song. Tady Netflix šťastnou ruku rozhodně neměl. ()

Gogo333

Urban fantasy filmů/seriálu je nedostatek, takže skočím po každém dílu, které se vyklube. Tady mě navíc lákal můj oblíbený W. Smith. Film trochu připomíná End of Watch, jen tam jsou orkové, elfové, víly a kouzla. Svět je zajímavý a bavil mě, klidně bych si dal i nějaký seriál nebo aspoň knížky/komiksy. Noomi jako elfka je sexy. Akce a hlášek je ve filmu dost a tak ty dvě hodinky rychle utíkaj. Efekty a masky jsou hodně fajn a stejně tak i drsná mluva, násilý a nějaká ta nahotinka, jít to do kin, tak to asi hodně okleští. Za mě spokojenost a už se těším na druhý díl. 70% ()

SpaceOdyseus

Paradni svet Landis s Ayerem vytvorili, jen co je pravda. Kombinace hrubozrne policejni kriminalky a fantasy sveta jak od Howarda je temer na pokraji geniality. Jen kdyby nebyl pribeh tak sablonovity. Cela druha pulka je, po skvelem uvedeni do sveta, jen prestrelka, honicka, utek, prestrelka a tak asi trikrat dokola. Pral bych si dvojku, nebo rovnou cely serial, jen dejte vic myslenek do zajimaveho deje, prosim. ()

AndrejBB

Skvelý nápad, ale to prevedenie... Príbeh sa často zadrháva, niektoré scény sú hlúpe a snažia sa byť nasilu vtipné a chýbalo mi nejaké veľkolepejšie zakončenie. Pritom je to taký Harry Potter, keby tie čarodejnícke bytosti nežili v tajnosti. Neviem, či Netflix plánuje pokračovanie, ale určite by si to nejaké zaslúžilo (či už formou seriálu alebo filmu). Je škoda nevyužiť kentaurov, víly a hlavne draka (naozaj nerozumiem, načo ho tam dávali, keď ho vôbec nevyužili. Však je to DRAK). ()

Strandmon

Bright je pro mě přijemným překvapením! Dobré postavy, nadupané dialogy, slušná akce a dobré hlášky. Nebýt toho zatraceně přepáleného konce.. byla by to topka. David Ayer mi jenom potvrzuje, že je všestranný režisér a orientuje se ve všech žánrech. ()

Tristaver

Ayer je zabijákem dobrých nápadů. Ignoruji jakýkoliv možný přesah do rasové otázky současného L.A. a dovolím si věnovat se pouze onému nápadu s převedením metropole do fantasy světa. Je to super! Tvůrci si vyhráli s vzezřením orků i elfů a hlavně to nepřeplácali zbytečným množstvím ras (víly šikovně zařazené jen jako jakási havěť), a přitom se jim ještě povedlo neplýtvat zdroji - takže celé jedné pasáži filmu poslouží jako záporáci lidští gangsteři. Tady ale pozitiva končí. V podstatě jednoduchý příběh se Ayerovi povedlo zamotat celou první polovinu filmu. Smith úplně marný, dřevěný s hláškami na úrovni hodně podprůměrného béčka. Ramírezova postava divná a navíc naprosto zbytečná. Nicméně nic ten film tolik nezabilo, jako Edgertonův ork. Byla možnost udělat z něj smutnou existenci, která se potýká mezi dvěma světy, které jí nerozumí NEBO na svět naštvaného tvrďáka, který se smířil s tím, že je nechtěný, a kompenzuje si to semi-legálním násilím. Místo toho jsme dostali dobráka, který bezmála brečí, když zabije prvního člověka, a nechá si celý film srát na hlavu úplně všemi. Netflix chřadne. ()

Drirr

Přímočará guilty pleasure jednohubka, která už se dneska vlastně moc nevidí. Svět nevyužitý, ale i tak zábavně barevný. Z podprůměru to ale tahá hlavně ústřední dvojka, která hláškuje, střílí a zase hláškuje. Dostal jsem, co jsem chtěl. Ale pravda, nechtěl jsem toho moc. 64,5 % ()

Prochy38

Nechci se nijak zvlášť rozepisovat, snad jedině ... WHAW!! Pecka, totální. Chybí tomu hloubka, to jediné asi. Herecky pastva pro oči i uši. Efekty moc dobré! Choreo bezchybné. Příběh parádní, jen ta hloubka. Udělal bych z toho trilogii a jeden prequel k tomu a myslím, že by bylo na co se těšit! Takto to totiž zmizí brzo v prachu, a to by byla škoda. ()

Mauric

Jako vážně? Možná mi nedochází, že to celé je satira, nadsázka a parodie určitého druhu. Nebo je to vážně až tak beznadějně hloupé. Scénárista smíchal všechna klišé, co našel, nastřílel do toho hlášky, které mě minuly stejně jako logika počínání většiny až neuvěřitelného hereckého obsazení, a celé to situoval do policejního krimi thrilleru s orky, elfy a magickou hůlkou. Do tohohle že se nechal přemluvit David Ayer?? Pak už nerozumím vážně ničemu. ()

LordGrayDog

Ono to po väčšinu stopáže celkom funguje, nie síce ako hodinky, ale dostatočne na to aby vás tí dvaja parťáci, čo sa hrajú na policajtov pobavili. Na konci to už bola celkom paródia. Veľmi nevyužitý potenciál. Dvojku by mali poriadne dopilovať. ()

Matixed

Ze začátku se mi film hodně líbil, ale od poloviny to bylo jedno akční/superhrdinské klišé za druhým. Je lehké vytvářet zápletky a zvraty ve světě, kterému neurčíte jasná pravidla a nebo ty existující porušíte. ()

Ukko

Tak tohle jsem nečekal. Po příšerném traileru, který je úplně o něčem jiném, jsem filmu moc nedával, pak ale přišlo doporučení od kámoše a ouha… podařilo se. První, čeho si ve filmu všimnete je zajímavý setting, který se na první pohled zdá až komický, opak je ale pravdou. Elfové, lidé a orkové se totiž „proevolovali“ z dávných fantasy dob až do blízké budoucnosti a žijí zde své bídné životy. Nápad, kupodivu, šlape dobře a přirozeně. Nutno podotknout, že podobnost s celosvětově známou hrou Shadowrun je až do očí bijící. Hlavní roli ztvárnil Will Smith jako „badass policajt“ a jeho parťáka v orčí kůži Joel Edgerton. Oba hrají překvapivě dobře a Edgerton jako nezkušený orčí policista vás od první minuty chytne za srdéčko. Když k tomu přičtete prastarý artefakt, komando elfích zabijáků a dávné proroctví okořeněné typickou Ayerovou atmosférou gangsterských honiček, nezbývá než film doporučit. Krom hutné atmosféry a rychlého tempa je potřeba zmínit ještě jednu zajímavost a to poměrně protirasistický obsah, který nepůsobí levně, ale docela přirozeně. Pro milovníky akčních filmů doporučuji, pro milovníky Shadowrunu, povinnost. ()

Marius_ss

Skor *** a pol, no bol to natolko zaujimavy a iny film, že si zasluži byt podporeny. V tomto pripade velmi rad uvitam pokračovanie. Len to musi byt lepšie. Zaklad ale fungoval, hlavne chemia Ward - Jakoby. Akcia - ok, Ekekty - ok, chce to ešte popraxovat na lepšom scenari, no napad a myšlienka skvela. ()

Milky.

Ač je zde jasně cítit multikulti nadruhou (za řadového policajta černoch, za černocha ork, za elitu elfové atd...), musím uznat, že tohle se NETFLIXu dost povedlo. Nějak jsem se o pozadí ve studiu nezajímal, ale nepřijde mi to jako nějaký promyšlený začátek nějaké série, či světa. Spíš je to zkouška, jak se NETFLIX popasuje s celovečeráky. Za mě musím uznat, že v tomhle studiu opravdu ví co dělají a obecně mívají šťastnou ruku. Scénář jen tak zlehka načrtává základní svět aby to stačilo na výpravu filmu, ale zbytečně se v tom nehnípe, takže to nezdržuje. Zrežírováno je to podle mě parádně. Akorát snad bylo trochu trapné, že se hlavním hrdinům kulky vyhýbají tak silně, že bylo třeba nasadit scénu kde Smith zamyšleně řekne, že to taky dostal, obváže si ruku a jde se dál. Aby se prostě neřeklo, no. A musím zmínit naprosto parádní soundtrack, ač často černý (rapové/hiphopové variace), naprosto tomu filmu sednul. Na pět hvězdiček to není, ale čtyři dám s radostí a doufám, že NETFLIX bude sypat další celovečeráky podobné (nebo lepší) kvality. A vůbec by mi nevadilo vrátit se opět do tohohle alternativního světa. Akorát škoda té Noomi Rapeface. Ta byla opravdu silně kopulovatelná! ()

Henry007

Takto rozbitý film s obrovským potenciálem jsem neviděl snad od...Suicide Squad. Bright má v sobě slušně zachycenou syrovost realistického fantasy světa, skvělé masky, stále charismatického Willa, pěkný vizuální styl a některé kulisy (kostel orků). Zbytek je podobný guláš jako Sebevražedný oddíl. Na choreografii akčních scén nezbyly peníze, tak v nich stříhali tak často, aby divák nevěděl co se děje a spokojil se s tím, že se něco děje. Střílí se tam, bojuje, ale neměl jsem tušení kdo s kým a jak, protože tolik střihů, které rozbijí prostorovou orientaci, bylo snad jen v G.I. Joe 2. I z příběhu by se dalo vytěžit víc, protože to tento svět nabízí, ale jako příběh "TV filmu" by to stačilo. To by se ale musel Landis vyvarovat zbytečným postavám (proč byl ve filmu sakra ten elfí FBI agent?) a vtipům (meta joke o Shrekovi mě úplně vytrhl ze sledování). A musel by dopsat silnější finále. No, ale alespoň tady netancovala obří čarodějnice. Celkově slušný Netflix film, jehož pokračování s jinými tvůrci však může být mnohem lepší fantasy oddychovka. ()

Marys

Potenciál tam bol obrovský. Prevedenie rozpačité, nevýrazné, mdlé, zlé. Prirovnal by som to k sérii Underworld, ktoré má ale jednu výhodu. Kate Beckinsale v latexovom oblečení. Aj keď príbeh stojí podobne za starú belu, pozerať sa na to dá. Pri Bright som zaspával. Škoda. Taký dobrý nápad... ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)