V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

aLPaC

Zajímavá kombinace fantasy zasazená do současného světa, tak trochu Warcraft style s nabušenou akcí. Skutečně se to trochu podobá "Patrole", nicméně jejích kvalit to ani zdaleka nedosahuje. Smith už není co býval a ani David Ayer. Jeho filmy z policejního prostředí mám opravdu rád, ale tohle je jeho nejhorší výtvor. A to natočil i Suicide Squad. ()

Bezda202

Naprosto skvělá kombinace. Ayer tyhle policejní filmy vždycky uměl (Sabotáž zapomeneme :D) a tentokrát to spojil ještě s parádním fantasy světem. Takhle to dopadá, když mu do toho nekecá studio a dovolí mu utratit 100 mega za svižný eRko se skvělou akcí, hláškami a naprosto parádníma postavama v podání Smithe a Edgertona, hlavně Edgerton byl jako ork Jackoby super. Myslím si, že tento svět má docela potenciál. Za druhý díl, který už se dokonce prý chystá, bych se nezlobil. Je to sice Bčko jak hrom ale i tak dám silné 4* a snad nás bude Netflix zásobovat takhle kvalitní tvorbou nadále, jak na serálovém, tak na filmovém poli mají našlápnuto velmi slušně. ()

Furmi

Jeden z najlepších a najoriginalnejších nápadov roka. Po rasistických filmoch, gayoch, lezbičkách, neonových pičovinách, pseudo intelektualných nudných sračkách sa patrilo zrobiť poriadne bizarnú fantasy hovadinu. Vyšlo z toho veľmi vtipné a originálne dielo ktoré ma úplne dostalo. Netflix (ako produkčná spoločnosť) sa mi páči čím ďalej tým viac. ()

Flopik

Popravde som to čakal lepšie.Myslel som že to bude podané úplne inak.Nie je to zlé ale chýba mi tam ako to povedať srdce.Proste všetko sa stane len tak z ničoho nič.Žiadne prečo sa to deje , čo sa deje.Postavy sú suché bez citu tiež neviem prečo konajú tak ako konajú.Ale celkovo sa nato pozerá dobre Will a Joel to zachraňujú a nemám problém dať 4*. ()

Martinius

"sme v tom proroctve." "nie, nie sme. sme v ukradnutej toyote corolle." hlasky a dialogy su priam kultovo vycibrene a uz len za ne a originalnemy namet si autori zasluzia respekt. ()

Dlubal David

Film Bright mě velice mile překvapil. Neměl jsem žádná přehnaná očekávání, a tak mě nemohl zklamat a taky že nezklamal, ba právě naopak. ■ Trochu jsem se obával, když jsem si četl základní info, aby to nebyl další District 9, který mě nehorázně zklamal. Začátek filmu mi k tomuto mylnému dojmu nahrával, avšak nebetyčně rychle jsem se do toho tak zažral, že jsem zkousnul i ten Hip Hop & R'n'B podkres, který normálně dobrovolně neztrpím. ■ Líbil se mi celý ten koncept, kde se střetává krutá, špinavá a zkrvavená pouliční realita a mix fantasy prvků a taky, že ty dva hrdinové vlastně pořád dostávaj na prdel, jak John McCLANE ze Smrtonosné pasti. Hned od začátku jsem si nemohl nevzpomenout na Lebkouny, jak tou podobností, že oba parťáci jsou úplně odlišní, tak tím, jak jeden je typický zástupce lidu a ten druhý jiné rasy, která de facto není lidská. Trošku mi to taky připomnělo Muže v černém. ■ Je tam spoustu přímých i nepřímých odkazů na popkulturu (Shrek), na filmy, které byly natočeny a jsou do určité míry inspiračním zdrojem: Matrix - netradiční Vyvolený; Training Day - zaučování nezkušeného bažanta; Králové ulice - pouliční gangy versus policie/federálové; Pán prstenů: Společenstvo Prstenu - neustálé přesouvání z jednoho místa na další, aniž by hlavní hrdinové vlastně věděli, co maj přesně dělat, dále... nesmí se dotknout magického předmětu, který s sebou vláčejí, protože by to mělo nedozírné následky... ■ Celý příběh je skvěle natimeovaný, nenudil jsem se ani na chvíli. Není umění okopírovat, co jen jde od ostatních, ale dát to dohromady, aby to mělo hlavu a patu a to se tady povedlo. ■ Je z toho celého cítit jakýsi apel na diváka, aby se alespoň na chvíli zamyslel nad tou naší vší různorodostí, ale i tím, co vše máme společného a co je naopak naše vlastní zhouba. ■ Je také zajímavé sledovat černošského policistu Daryla WARDA, jak své dcerce vysvětluje, že když Nick JAKOBY je Orc, tak to automaticky neznamená, že je to hlupák s nízkým IQ, přestože kastovní systém a historie dvou tisíc let to tak dokládá... ■ Prostě 5 hvězd a basta. ◢ ■ ◣ (R) [80/100] ■ (K) [85/100] ■ (V) [75/100] ■ (H) Will SMITH [75/100] ● Joel EDGERTON [88/100] ● Lucy FRY [68/100] ● Noomi RAPACE [68/100] ■ (♫) [60/100] ■ (E) District 9 (2009) ● Immortel (ad vitam) (2004) ● Alien Nation (1988) ● Die Hard (1988) ● Excalibur (1981) ● Men in Black (1997) ● The Matrix (1999) ● Once Upon a Time in Venice (2017) ● Shrek (2001) ● Training Day (2001) ● Street Kings (2008) ● The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) ● RoboCop (1987) ● They Live (1988) ● Underworld (2003) ● Kôkaku Kidôtai (1995) ● Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009) ● Highlander (1986) ● Highlander: The Search for Vengeance (2007) ● Dune (1984) ● Avaromu (2001) ● Der Himmel über Berlin (1987) ● Mononoke hime (1997) ● X-Men (2000) ● Dante's Inferno: An Animated Epic (2010) ● The Secret of Moonacre (2008) ● Bakemono no ko (2015) ● Tuck Everlasting (2002) ● Battle Los Angeles (2011) ● Alien Nation (1989) ■ (Č) 1 ■ (P) [Středa, 3-I-2017; 23:36] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [85/100] ■ (CSFD) MickeyStuma(C) [85/100] () (méně) (více)

majec4

Ja som prekvapeny, ale celkom celkom sa mi to pacilo. Hodnotenie ma trochu odradzalo, ale minuli sa mi filmy, tak volba padla na tento Netflixovy pokus. Ako som uz pisal, pacilo sa mi to. Smitha mozem v akejkolvek role a ten vytvoreny alternativny svet sucasnosti bol super. Fakt sa to podarilo. Film nenudil, sem tam aj nejaka vtipna narazka sa objavila. Mna trochu vyrusovalo len to ako boli do toho sveta vlozene odkazy na rasisticke problemy nasej spolocnosti. Casto sa to omielalo a prislo mi to zbytocne. Dopadlo to vsak aj pre hrdinov a aj pre film samotny celkom obstojne. Som zvedavy s cim pride Netflix nabuduce. ()

Illy

Guilty Pleasure jak prase. Orkové, elfové, víly ... tohle všechno splácaný a Davidem Ayerem zrežírovaný jako policejní good/badass scifi biják. Mňam. ()

petikacka

Já jsem se královsky bavila. Film ukazuje jednu z možností jaké by to bylo kdyby...Nejvíc mě bavila ta multikreativní společnost a dvojice Smith + Edgerton byla dokonalá. Ke konci to už trochu drhlo a ty čárymáryovské scény byly celkem nuda. Jo a hudba ta byla hustá. Za mě 85% ()

Grizzly

Klasicky výborná Ayerovka, tentokrát šmrncnutá fantasy. Byl bych rád, kdyby se tenhle svět podařilo udržet a rozšířit. Doufám, že v pokračování už pojedou plnej Shadowrun. Každopádně moc dobrej start. ()

TaanStari

Jak už tu psalo mnoho lidí, je to kurevsky nevytěžený potenciál. Ale jelikož už bylo oznámené pokračování, beru to jako solidní intro. ()

katalog

Z toho se dalo tolik vytřískat...ach jo. Báječné obsazení, skvělé kulisy, masky, prostředí, když najednou blik!!! Jsme v patrole a aby toho nebylo málo v Training day. Tolik promarněný potenciál na skvělý žánrový snímek jsem dlouho neviděl. ()

simon84

This is like a nuclear weapon that grants wishes. Pan Prstenu v roce 2017 v LA. Ale jo, proc ne. I ten pribeh neni uplne blbej, Novej Sauron a tak, Aragorn tentokrat nemacha mecem ale automatickou puskou, Elfove jsou porad nackove stejne jako u Tolkiena, jen z Orku se stali kamosi. Sort of. Dobra akcni oddechovka. ()

Bozvav

Fantasy akční krimi, kde nefunguje vlastně nic. Děj neuspořádaný, akce nepřehledná, dialogy bezúčelové. Chápu podtext o nutnosti naučit se vyjít s jedinci s odlišným původem a kulturou, ale zde zajímavá myšlenka nepadla na úrodnou půdu. Jako celek to není úplně marné, ale nudila jsem se. 45% ()

sirien

Hrozně rád bych tomu dal 4* z čistého nerdovství, ale nějak nemůžu - první půlka se mi fakt líbila tím přízemním vyzněním a nijak moc přehnanou pouliční drsností, ale pak zhruba od scény v kostele to nějak začalo ztrácet tempo :/ . Pokud znáte předlohu (Shadowrun), tak to na vás bude různě pomrkávat a pokud nejste totální hardcore fun, tak tomu tu hromadu zjednodušení a zprimitivnění odpustíte. Pokud předlohu neznáte, tak to bude nejspíš připomínat takovou (značně lepší) moderně-fantasy verzi Android Cop (značně lepší, znovu poznamenávám) ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)