Bright

V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

Ceberus

Mizerové dva tisíce let po Pánovi prstenů chrání Pátý element. Hláškující Smith vytažený z devadesátých let zachraňuje průměrné akční sekvence proti overpowered nepřátelům typicky béčkového provedení ála Underworld nebo Blade. V konečném důsledku jsem ale spokojený, bavil jsem se. Příjemným překvapením je pak jméno scénáristy - Maxe Landise znám jako občasného hosta Movie Fights na YouTube. ()

Raijin

Will Smitha mám rád, ako herec, či komediant ma ešte nesklamal. Nesklamal ma ani v Brightu od Netflixu. Čo ma sklamalo bolo však to, že kývol na scenár. Na prvý pohľad pestrý svet, kde fantasy bytosti žijú v "harmónii" s nami. Pôsobí komplexne, pretože sú v ňom vytvorené dôveryhodné sociálne bariéry a divák sa chce o ňom dozvedieť viac. Škoda je iba toho zbesilo rýchleho predstavenia. Keby to je seriál, tak by to fungovalo. Avšak natlačiť do jedného filmu všetky rasy, všetky rozdiely medzi nimi, a potom tam ešte pridať mágiu, ktorá nie je vysvetlená a vyzerá ako z prstu vycucan iba ubližuje. Herci si to podali správne, akurát to pôsobí veľmi roztrhané a nesúvislé. Rozdeliť to aspoň na dva diely, trochu spomaliť a dať záporákom o niečo viac dôvodov na ich konanie by nehorázne pomohlo. Takto bohužiaľ Smithov Bright nejde z môjho pohľadu doporučiť. ()

Aleix

Já se to snažil dokoukat ,ale fakt to nešlo. Tak mě to nebavilo ,ale přece jsem tomu chtěl dát šanci. Nápad o byl dobrej i zajímavý obsazení. Jenže jsem z toho pochopil , že kdysi rasově diskriminovaní černoši jsou v novým LA tou majotritnější rasou ,stejně pořád opovrhovaná elfí rasou. Tou spodinou se stávají orkové a problémovou skupinou se stávají orkové. Takže kdysi v 60 letech 20.století dostávali do držky černoši teď dostávají do držky orčí gangsteři ,lapkové ,opilci ... vše mě furt připomínající dvojici z Bad boys ( ale místo Lawrence ) je Ork , s ubroušenejma kelčákama, kterej koná dobro a chce napravit orčí reputaci .... to je na mě vjemů až až. Do toho nějaká zápletka s čarohůlkou , FBI pod kontrolou elfů a dál ,už nevím. Na mě toho bylo prostě v jednom filmu moc. ()

Maximilianus

Lacný film, ktorý bol ale drahý. Mix Constantine, End of Watch, Hellboya a neviem ešte čoho. Humorná vložka mal byť asi Joel Edgerton, no nebol. Akcia podpriemer, efekty fajn, herectvo priemer až podpriemer, originalita celkom fajn ale príbeh a hlavne spracovanie, slabota. 6,3/10. ()

rublik05

Celkem slušně provedené akční béčko říznuté trochou fantasy prvků s celkem obyčejnou zápletkou souboje dobra se zlem. Zpočátku se řeší pouze otázka postavení menšin, rasismus a neustálý boj mezi jednotlivými společenskými třídami. V druhé polovině filmu už přibydou moderní elfové, magie a hůlky. Film se rozjede v jednu velkou akční jízdu plnou přestřelek, soubojů a sem tam nějakou tou vtipnou scénou a hláškou. Trochu mě na filmu mrzela místy až moc velká nereálnost soubojů, neprůstřelné a nezranitelné hlavní postavy, s tím souvisí i nezvykle vysoký práh bolestivosti jak u Smithe, tak i u Edgertona (mimochodem hlavního tahouna celého filmu). Další mínus má u mě film za celkem odfláknutý závěr, kde jsem čekal velkou řežbu mezi orky a elfy a dostal jsem pouze jeden souboj, kdy úhlavní skoro až nesmrtelné nepřátele zničili během chvilky. Sice nakonec všechno dobře dopadlo, ale čekal jsem vzhledem k žánru a zvolenému tématu trochu propracovanější děj a závěr. 5/10. ()

netWoor

Ztotožňuji se s názorem uživatele zipper111. Je to fajn, ale ... za mě docela promarněný potenciál, Lebkouni či MiB ve všem lepší, příběh velmi, velmi podivný. Ale určo bych kouknul i na dvojku ... ()

pistik

Super napad. Oroginalny. Cudujem sa ze este nikoho nenapadlo natocit fantasy pribeh s vilami, orkami, trpaslikmi, prstenmi a Aragornami zo sucastnosti. Je smiesne ako v kazdom fantasy filme alebo hre, trva epocha tisice a tisice rokov a stale su zaseknuti niekde na urovni ranneho stredoveku. Ovela viac by sa hodilo natocit serial z takehoto prostredia. Ale spat k filmu, napad skvely, prevedenie uz o nieco horsie a hlavne Will Smith hra ako sme nanho zvyknuti- jednoducho priserne. Tie rasisticke kecy a obrazy o utlacanych mensinach sa este daju prezut ale to ze Smith sa tvari ze by bol najradsej doma a jedol nejaky cierny obed je uz na zaplakanie. Ten chlap je jednoducho priserny v kazdej scene v ktorej je preto ta hviezdicka dole ()

Nix

Podle mne hodně podceněný film. Fantasy mám rád a postavy i zasazení je pro člověka, co fantasy žere naprosto orgasmický. Je pravda, že občas příběh se vyvíjí trochu zvláštně, ale kombinace akce, Pottera a všeho možného je opravdu to, co tu chybí. Ale do dokonalosti taky má daleko, ale průser to opravdu není. ()

misar3

Do 5ti hvězdiček tomu ještě kus schází, nicméně se jedná o povedený thriller s příměsí fantasy, který mi svým zpracováním připomíná Street Kings s Keanu Reevesem. Větší náhled do mytologie, více si vyhrát s postavami a ukázat všechny zvyklosti ras (kde byli ti zmiňovaní trpaslíci?) a bude to pecka. Věřím, že dvojka projde, zaslouží si to, už jenom pro přenesení fantasy postav do současné doby. ()

Dandy95

Zajímavý námět totálně pohřbený nekonsistentní režií a jedním z nejdementnějších scénářů všech dob. Neskutečná nelogičnost dějě, absurdní chování postav a... ty dialogy... ach bože ty dialogy... ty mě budou strašit ještě dlouho. Kdyby aspoň ta akce byla dobrá, ale pár povedených záběrů to fakt nezachrání. Nevím, kam zmizel ten režisér, který nám dodal Patrolu nebo Fury, ale tohle buď není on, nebo mu už prostě hráblo, protože se absolutně nepoučil z loňského roku a natočil rovnocenné zklamání jako Suicide Squad. On the "Bright" side, sympatický ork Joel Edgerton a překvapivě Noomi Rapace zachraňují tento film před celkovým zatracením. ()

Brooks

Menej rozhárané než Samovražedný oddiel, ale porovnateľne hlúpe a s tragicky vystavaným finálnym aktom. Ayer obstojí len v momentoch pripomínajúcich jeho predcomicsovú éru, naopak všetko s čarovným prútikom a mágiou všeobecne by vyzeralo nepatrične aj v komediálne ladených Mužoch v čiernom. Aj mytologicky mi to príde mimo, ako taký mix všetkého čo prišlo Ayerovi s Landisom cool. Jediným svetlým prvkom je tu Smith a jedinou výnimočnou scénou jeho prestrelka so skorumpovanými kolegami. ()

WhiteRaven

Šílený námět, ze kterého se vytvořila vcelku zábavná akční fantasy. Na filmu nejvíce fungovaly hlášky a neobyčejná chemie Willa a Joela, která se táhla celým filmem. Bohužel je tento film stavěn na "lokace - boj - útěk - chvíle klidu -- lokace - boj - útěk - chvíle klidu", takže to postupně začíná být otřepané a na hlavní část příběhu se přestává myslet. Na jednoduchý večer jednoznačně skvělý film. ()

RAFT

A že,by si Will Smith začal vybírat lepší projekty ,konečně hraje v nějakém dobrém filmu.Taková policejní fantasy magorie.Orkové a jejich velké geta .Will a jeho hlášky ,tak zase jednou dobré.Naomi Rapace jako elfka dobrý .Smith tu hláškuje jako v mizerech .Už by ten třetí díl měli natočit .Jinak dobrá oddychovka .Pokračování sem pro . Za mě 70% ()

MAAUZ

Bright má mezirasový námět, postavy s Avatar/Warcraft lookem, skvělý hip-hop soundtrack, ale bohužel téměř nulovou zápletku. Ukazuje svět plný zloby a korupce, Jakoby s Darylem naopak loajalitu k systému a jejich společnou důvěru. I když je vidět, že se spolu moc nekamarádí. Bohužel se někdy stává, že dobře odvedená akce nepřebije špatnej pocit z filmu. Vše je nalajnované a nic nevybočuje. Na konci federálové hltají story parťáků, ale já jejich storce nevěřím. Boje jsou občas bez gravitace, především ty, kdy lítá Smith přes regály. ()

Shitonit

Jo tak to je nářez. Guláš neskutečných píčovin, smíchanej s nesmrtelností a megaakcí. Furt se v tom něco děje, mám pocit že popisovaný svět obývají pouze bezmozci rozdělený na ušáky, hnusáky a zbytek jsou zpitomělý lidi. Pak tam jsou Jasný, ty jsou jasný, a melou se v tom navzájem, až z nich sračky lítaj. Kokotina řekl bych. Velmi zbytečně projebaný čas. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)