V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

AndrewNewman

Fajn gangsterka ala Bad Boys s Willom Smithom, ktorá by pre mňa bola lepšia bež fantasy blbostí. Ale aj tak to bola slušná zábava, navyše mať hláškujúceho Willa Smitha v akčnom filme je vždy výborné. ()

hufnagel

Natradičný mix sci-fi,fantasy,Pána prsteňov a kriminálky.Veľmi zvláštne ujeté,ale korenené skvelým humorom ústrednej dvojice.Pre sci-fi fanúškov povinnosť. ()

BlackAdder87

Chtěli by jste vědět jak by vypadal svět podobný Středozemi, za 2000 let od porážky Temného pána? Inu tady je odpověď! Už od prvního traileru jsme si říkal, že tohle prostě musím vidět. A i když byl výsledek nejistý, protože geniální myšlenka dobrý film nedělá, vše nakonec dopadlo na výbornou. Ano jistě film má par mušek ale ty beze zbytku odpouštím za originální nápad. Bavil jsem od začátku do konce a o to přeci jde. Snad se brzy dočkáme pokračování, ke kterému otevřený konec vyloženě vybízí. ()

p.a.douch

Tak to jo!! Moc mě baví ty odsuzující komentáře. A metascore 29 %? Tak to už je úplně k popukání. Ale co s tím nadělám? Nic. Film je úplně v pohodě. Universum je pěkně nahozený. Orkové, elfové a lidi smíchaný v jednom kotli. Moc pěkný. Postavy dobrý. Škoda, že Smith tomu nedal větší nadstavbu. Edgerton dobrý, Rapace a její komando (Ngoová a Meraz) - to byli slušní zloduši. Zbytek taky ušel (zejména Fryová, Ramírez a Anderson). Ayer je už dost zkušený na to aby nějaký film vyloženě zkazil. Tady sice mohlo být asi lepší, ale film určitě nezkazil. To že je v plánu druhý díl mě potěšilo. Takže jen tak dál. Mohlo by se to vymanit ze stínu Lebkounů a nezůstat jen u filmů. Seriál z tohoto světa by mohl pobavit. ()

moriero

Já ti nějak nevím. Přišlo mi to stejný úlet jako snímek Theodore Rex, kde žije Whoopi Goldberg v alternativní realitě a jako polda má za parťáka dinosaura v uniformě. Což o to. Já úlety rád. Ale tady bylo až moc okaté kastování ras jako kulturní stereotypy: orci (naši černoši), elfové (naši židi), kentaur v uniformě (naše jízdní policie)... stačil jediný pohled na jakoukoliv magickou bytost a hned bylo jasné, jak se bude situace asi vyvíjet, protože tohle už znáte ze stovek jiných filmů. Bright chybí nějaká přidaná hodnota. Dalo se z toho vyždímat daleko víc. Ale možná je chyba ve mně. Uvědomil jsem si, že se v pětatřiceti dívám na to, jak se 117 minut snaží všichni získat kouzelnou hůlku. A to jako fakt. P.S. Ale hláška (po explozi): "Kam se všichni poděli?" a odpověď: "Asi je právě vdechujeme..." by se měla tesat do kamene. ()

mr.twizta

Ja Davida Ayera nechapu. Na jednu stranu se nema problem vytasit s End of Watch nebo Fury, aby vzapeti cloveku zkazil dcouhodinovku prostrednictvim Sabotage. Nebo Brightem. Priserny gulas, ktery velkorysy rozpocet a dobre masky splachuje do hajzlu za vydatne pomoci nepochopitelne mdle realizace a handicapovaneho scenare. Muj obdiv patri Edgertonovi za to, ze si v tehle patlanici dokazal najit svuj prostor a vytvorit postavu, kterou chci videt i priste. ()

Brodequin

Hodně mi to sedlo. Čekal jsem průměr a ejhle...super podívaná s nevšedním motivem. Konečně nějaká originalita, dá-li se to tak nazvat. Tenhle film si cením víc jak většinu opěvovaných filmu zde na ČSFD. Moc milé překvapení a rád bych pokračování ve stejném stylu! ()

jjjerry

Čekal jsem málo, dostal jsem hodně. Bavilo mě to a to je hlavní. Will Smith je pořád super herec a film táhne. Nápad na příběh je perfektní. Začátek byl famozní, pak to trošku spadlo. Doufám, že to vydělá dobrý prachy a bude pokračování. ()

mirra_cze

Film s vynikajícím námětem a slušnými triky. Jenomže hodně nedotažený. Některé situace vyvstanou zničehonic a divák tak nějak tuší, že tvůrce předpokládá nějakou znalost "problematiky", jenomže divák ji nemá. Zjevení zlého gangu, který chce Willovu hůlku, Wil se zatváří, jakože ví, o koho jde, odbyde to výrazem, říkajícím, že je to ten "zlý", ale ne TEN zlý. Jenomže divák neví, o koho se jedná, stejně tak je to s tou hlavní feministkou Inferiori nebo jak. Asi jste z toho úvodního totálního zmatku nepochopili nic. A to je dobře. Takový je celý film. Nápad je to opravdu skvělý, ale v té stopáži to není možné odvyprávět. Jen na představení stran (kterých je hodně), by to chtělo alespoň 30 minut. Bohužel, ty jsou vyhrazeny profilaci Smitha jakožto rasistického černocha. A takovéto situace, kdy se ve filmu něco stane, nebo někdo objeví, a vy nevíte, na základě jakých stereotypů a předsudků se bude děj odvíjet, nevíte, kdo jedná racionálně, kdo jedná na základě předsudku, protože přesně nevíte, jaké předsudky ve společnosti panují, protože vám to film nevysvětlí dostatečně...a zase zmatky. Nakonec podivný konec, kdy se vše bez vysvětlení ututlá. Proč? Aby si tvůrci mohli dovolit nechat to vyznít takhle do tajemna, musel by ten scénář být o třídu výše. Pardon. ()

brasek

Netflix je sračka! Neskutočný guláš všetkého možného a nemožného, filmári nám od začiatku podsúvajú príbeh v štýle ako keby sme už poznali niektoré indície dopredu, naozaj veľmi chýba vysvetlenie niektorých udalostí a do toho všetkého prichádza neschopnosť Netflixu rozprávať príbeh. Snímok nudí po necelej hodine a tam niekde sa stratil aj zdravý rozum ktorý ako tak držal dejovú líniu na hrane sledovanosti. ()

Kenji

Tak toto ma veľmi pozitívne prekvapilo. Už len ten nápad, dať do nášho sveta a histórie Temného pána, Orcov, Elfov považujem za veľmi osviežujúci, zvlášť keď nejde o lacnú urban fantasy pre teenagerky s upírmi a vlkodlakmi a lásku a vojnu medzi klanmi. Je to prekvapivo dráma o rasizme, nerovnosti v spoločnosti, korupcii a násilí v ozbrojených zložkách, kombinovaná s akčnou komédiou. To zrovnanie Bad Boys meets Tolkien sa proste pýta, keďže Will Smith hrá Mika Lowreyho o dvadsať rokov s hypotékou na krku a rodinnými problémami. Hviezdičku odoberám za ľahko predvídateľný koniec a miestami zbytočné tliachanie medzi policajtami, lebo nie vždy ide o podarené dialógy nabité hláškami ako v Leathal Weapon, či Bad Boys I. Ale elfskí Federáli na boj s mágiou to zabili . ()

KoudyTheAlko

Tahle věc od Netlixu by si zasloužila aspoň červenou barvu na hodnocení, rozhodně jí modrá nesluší. Za mě zábavná podívaná která měla docela dost originálních věcí a myslím, že v rámci toho co vychází může konkurovat akčním fantasy v posledních letech. ()

kacer4

Prirovnal by som to k hŕstkovej polievke. Je tam za hrsť elfov, za hrsť orkov, pár ľudí, jeden polo-ork, všetko to bolo zaliate despotickým vývarom, kde chce každý každého vytlačiť. Výsledná chuť? Ťažko špecifikovateľná. Nebolo to vyslovené zlé, ale nejaká chuť tam chýbala, iná tam zase bola nazvyš. ()

HellsAngel

Super drsná policajná záležitosť, odohrávajúca sa v cool originálnom svete, ktorého potenciál ostal (bohužiaľ) len na papieri. Snímke by len a len prospelo, ak by sa predsa len rozhodla naplno prihlásiť k žánru komédií a nielen po ňom občasným vtípkom či hláškou pokukovala. Netflixu nemôže nikto uprieť pokus o niečo nové, no režisér Ayerovho kalibru má rozhodne na viac (najmä ak má k dispozícii 90 miliónov). ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)