Outland

• Česko Třetí měsíc Jupitera (více)

Policista ONiel (S.Connery) je poslán do pracovní kolonie na jednom z měsíců Jupitera, kde jsou hlášeny násilné smrti horníků. V těle obětí byla vždy nalezena smrtící droga. Šéf základny moc vstřícný není, a tak se ONiel musí na vlastní pěst vydat po stopě drogových překupníků. Stává se však terčem najatých vrahů… (pfa)

neoBlast

Trochu starší zapadlé sci-fi, které díky svému nadčasovému designu nezastaralo ani po třiceti letech. Vidět Seana Conneryho ve westernovém rámci pobíhajícím po měsíci Jupitera je hodně originální... i když trochu schematická zápletka dělá z Hyamsova filmu vlastně tak trochu béčko. Pokud očekáváte film bez silných ambicí, budete spokojeni. 65 % ()

noriaki

Škoda že nikoho nenapadlo naroubovat tenhle film do vetřelčího univerza. Ani by se nemusel přepisovat děj, stačilo přidat pár odkazů a sem tam utrousit nějakou narážku. Outland totiž vypadá jako by tam klidně patřil. Mám rád tyhle vize budoucnosti, v nichž sice lidstvo udělalo fenomenální pokrok v technologii kosmických letů a umělé gravitace, ale počítače zakrněly v osmdesátých letech a design je podřízen funkci. Luxusní výprava naštěstí zakryla většinu nedostatků a o ten zbytek se postarala hutná atmosféra a slušná hudba. Zápletka totiž není nijak nápaditá a film občas ztrácí tempo. Sean Connery si odehrál zapomenutelný průměr, zato Frances Sternhagen si i z vedlejší role udělala výraznou postavu. ()

KasparekZabijak

Sean Connery v dost neobvykly roli serifa - samotare, kterej kdesi kousek od Jupitera na vesmirny stanici resi podivny umrti horniku. Slapne pri tom na kuri oko spolecnosti, ktera tuhletu vesmirnou stanici vlastni a zaroven skrz svy prostredniky dovazi drogy, ktery delaj z horniku magory. Sef spolecnosti neleni a pozve si do vesmiru par sympataku s kverama, aby Seana oddelali, ale jako to dopadne vsichni vime. 60% ()

JohnSmith

Vesmírný krimi thriller. Nebyl špatný, sice trochu roztahaný a ta vnější výprava poněkud slabá, ale sympaťák Connery tomu dal docela šťávu. ()

Braddy

Jedna z mých oblíbených vesmírných sci-fi. Sean Connery jako "šerif" je výborný a skvěle mu asistuje Frances Sternhagen. "V pravé poledne" ve sci-fi hávu. ()

vitekpe

Prijemna sci-fi detektivka v 80-tkovem stylu. Neurazi, nesokuje, pobavi. Triky uchazejici, pribeh jednoduchy. Kiku Markham jsem dosud neznal. Tot vse. Slabsi 4. P.S.: zaverecna skafandrova rvacka mimo kosmickou lod ("venku") je dokonale vtipna. Jestli to nekdy videl nejaky kosmonaut, tak se musi smat jeste dneska...ale co, mirna naivita k zabavnym sci-fi patri. ()

kenkaku

Po dlouhé době jsem si dal opáčko (po 15-20ti letech) a musím říct, že vkus se mi nezměnil. Film mi stále prostředím připomínal Vetřelce (jako tenkrát), jediný kvůli kterému se mělo smysl na to dívat byl Connery (jako tenkrát) a jako tenkrát jsem prost nepochopil, proč s "řešením" potíží s šéfem základny se muselo čekat až přiletí raketoplán (a na to až se vypořádá s tím kdo přiletí)... rozbít hubu mu mohl hned ;). ()

Han22

Podle mě výborné a neprávem opomíjené sci-fi. Viděl jsem zatím dvakrát a příběh šerifa, který přilétá na vesmírnou těžební stanici a nemíní se smířit s distribucí drog, které způsobují šílenství je fajn, Connery hraje správného drsňáka, Sternhagenová ironickou doktorku, příběh rychle plyne a finále je správně napínavé a obsahuje i pár efektů. EDIT 2024: Mě se na Outlandu líbí ta civilnost a reálnost. Stroze, přesto zajímavě vypadá těžební stanice, reálné jsou zbraně, reálný je i krimi příběh kde namísto ufonů či monster se řeší drogy včetně toho kdo a proč za tím stojí. A finále ač odkazuje k westernu V pravé poledne je spíše z thrileru než z akčního sci-fi. K tomu výborní herci a pár krásných gore efektů... Outland je zkrátka jedno ze tří sci-fi z roku 1981, které patří do klasiky žánru. ()

666Carnage

Sice je tu pomalejší tempo ale musí se nechat, že je to velice pěkně udělaný. Kvalitní sci-fi s výborným Seanem Connerym. Příběh jednoduchý klasická western story s novým šerifem ve městě. Sice na jupiterské důlní společnosti ale docela dobrý. 70% ()

iXtr3m3

Sci-fi western so Sirom Seanom Connerym v hlavnej úlohe? Film, ktorý je tak atypický, až bol relatívne dosť zaujímavý. Žiadne veľkolepé vesmírne scény, ale drsná akože vtedajšia sci-fi realita. Zápletka tak akurát pre tento snímok, technické spracovanie taktiež ušlo a to dokonca aj v dnešnej dobe, ale za to môže aura dokonalých osemdesiatiek. Videl som to v priebehu rokov už pár krát a stojí to za zhliadnutie. ()

Paity

Možná mnou přeceňovaá záležitost, ale mě se Sean Connery v Outlandu velice líbil. Scénář sice nebyl z těch nejlepších, ale netradiční prostředí měsíce Jupitera skýtá nejedno tajemství a Connery ho má co by představitel zákona odhalit. ()

Corpsegrinder

Velice dobrej space western v čele s charismatickým Connerym a hláškující Frances Sternhagen. Film vypadá překvapivě hodně dobře a kvalitní kulisy musely sežrat podstatnou část rozpočtu. Příběh je zajímavej, ani ne tak kvůli úvodnímu vyšetřování, spíš poslední třetina to vše hezky uzamkne, od momentu kdy Connery zjistí že vedení si na něj najalo dva zabijáky a začne se na stanici připravovat tak že si na ní schovává zbraně, naposledy telefonuje s rodinou která je na cestě zpátky na Zemi a snaží se získat podporu někoho dalšího což se mu nepodaří a vyserou se na něj i kolegové z práce, k čemuž se neustále připomíná odpočet času kdy má dorazit transport s těma zmrdama. ()

Haymar

Na svou dobu hodně nadprůměrné sci-fi s kriminální zápletkou, které i po více jak 1/4 století funguje stále dobře! Překvapivě (jindy skvělý) Sean Connery zde není nijak zvlášť výrazný a troufnu si tvrdit, že film by stejně dobře utáhl kterýkoli jiný (dobrý) herec... ()

Mikino00

Dost ohraná primitivní zápletka ve sci-fi kabátě směřuje k nevyhnutelnému konci, který jak jsem doufal film zachrání. To se nestalo, velmi nudně, tmavě pojaté vyřizování účtů nezachraňuje ani Connery. ()

filipvrbik

Zub času je věc krutá a neúprosná- i tak se mi to dost líbilo....bádal jsem nad tím jak to může být Western, když je to na měsíci Jupitera- a kupodivu může, děj opravdu Westerny kopíruje a jsou tu i lítací dveře :-), Sean Connery v pohodě, efekty dobré-hlavně golf...prostě tento málo známý snímek si mě celkem získal...70% ()