Max Walker je v roce 2004 už deset let zaměstnancem tajné vládní agentury, střežící tajemství stroje času a dbající na to, aby nikdo možnosti cestovat v čase nezneužil ve svůj prospěch. Nekompromisně zasahuje ve chvíli, kdy někdo mění události a tím ohrožuje budoucnost. Ani on sám nesmí daná pravidla porušit, přestože by mohl zabránit nevysvětlitelné násilné smrti milované manželky před deseti lety. Když se mocichtivý senátor McComb rozhodne stroje času použít k tomu, aby získal peníze pro chystanou prezidentskou kampaň: Tento bezohledný kariérista hodlá zasahovat do času – v nově vzniklé budoucnosti má v plánu zlikvidovat agenturu, aby měl volné ruce pro své špinavé plány. Dokáže se mu postavit jedině neúplatný Max… (TV Prima)

VanTom

Pohodový akčňák s toporným Van Dammem na vrcholu slávy. Jen ten scénář si s logikou a delikátním řešením časových paradoxů hlavu opravdu neláme. :-) ()

zdenny

Z dnešního pohledu již celkem zastaralý film. V roce 1994 se mi tento film v kině celkem líbil. Jenže to jsem měl téměř o dvacet let méně. Nyní jsem si ale uvědomil, že film byl v dosti místech celkem amatérsky natočený. Přesto se stále ještě jednalo o to lepší období z van Dammovy filmové kariéry. ()

Ravi

Timecop je jedním z nejlepších Van Dammeho béček. Nápad výborný, provedení horší. Coby neohrožený hrdina, vraceící se v čase, vyšetřuje spiknutí, které proniká na vysoká místa. Film jde přímo k věci, nesnaží se diváka mást, ani nadzvednout. Je to zkrátka perfektní věc na zabití času bez nutnosti přemýšlení. 60% = 3/5 ()

Jaro.Krafcik

Ako poznamenal veľký fanúšik z LA, ktorého pomerne často ľudia kritizujú, ale aj tak patrí k tým najlepším a jeho komentáre a hodnotenia sú proste top. Späť ale k filmu, rovnako ako aj jemu by sa mi film páčil keby mám 10 rokov dozadu a vidím to niekde v telke. Van Damme je dobrý herec, ale mal lepšie filmy. Toto bolo viac než priemerné. Pasáže sa dajú pozerať jedným okom a to aj odzrkadľuje hodnotenie. Takisto súhlasím aj s hodnoteniami a komentármi užívateľov tron a johnsnow. 3* ()

KASUGI

Těšil jsem se na to, protože jsem to viděl kdysi dávno a pamatoval jsem si pouze závěrečnou scénu v domě, pak nějakou akci v továrně a nějaký shot z 30tých let. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že jsem si vlastně pamatoval celý film. Tak hrozně krátké to je. A dát do tak již krátkého filmu ještě dlouhé úvodní titulky na černém pozadí je vyloženě na facku. Námět je parádní, ale tohle je vyloženě téma na dvou a půl hodinový blockbuster typu Spielberg, Zemeckis apod., kde bychom se hodinu kochali pouze tím, jak se v minulosti chytají zločinci a od půlky  by  teprve začal hon hlavního padoucha. Takhle to rozpočtem i minutáží působí jak epizoda z Krajních mezí.  Po letech fakt obrovské zklamání. ()

ssfan

V rámci Van Dammovy filmografie dle mě pouze lehce nadprůměrný kousek. Film má celkem zajímavý námět, ale mně se příliš takováto témata nelíbí. Akce je celkem slušná, ale scénář pokulhává. Je sice jasné, že se jedná o béčkový film, který má však díky vyššímu rozpočtu téměř áčkové zpracování - kamera, režie i hudba jsou na slušné úrovni. Ale i přes to všechno znám od Van Damma lepší kousky, a tak Timecopovi dávám jen 65% a tím pádem 3 hvězdy. ()

jenik71

V úvodu, kdy se píše rok 1863, jistě překvapí přítomnost střelné zbraně s laserovým zaměřováním. Nabízí se jediné vysvětlení - cestování časem. A přesně o to jde. Timecop nabízí mix akce a sci-fi a do toho je částečně zamíchána i politika. A ono to jde kupodivu celkem dohromady. Je ovšem škoda, že tu je také několik nelogičností. Například kam zmizí to vozítko při přesunu do minulosti ? A kde ho naopak agent vezme, když se vrací zpátky ? No nic, nepoužívejte hlavu a jen se prostě dívejte. ()

spikey1

"co vidíš?" "Dr. Martens." "čti mezi řádky!" " mám vypadnout?!" Damme si vyzkoušel i sci-fi žánr a musím říct že tenhle kus na mě zanechal jeden z lepších dojmů. ()

manonfire

Slušný akčňák a možná největší film JCVD, který ale jen potvrdil, že kde nejúspěšnější hity Van Dammeho končí, tam začínají ty nejneúspěšnější Arnieho a Slye. 50% ()

Smileface

Celkem dobrá Van Dammovka z doby kdy ještě netočil jeden odpad za druhým a tvrdil že bude jednou známější než Arnie. ()

Braddy

Van Dammeho sice nemusím,ale kvůli té "časové" zápletce se na to dá koukat. I když to má trošku mezery. ()

sedm.1

Na počátku 90.let byly tyto filmy možná úspěšné a oblíbené,když se však dnes kouknu na Timecopa jako na premiéru,přijde mi trapný,směšný,nezáživný a amatérský.Van Damme a jeho páčo zde na mě působilo naprosto stejně,hlavní herečka byla odpudivá,záporák přehrávající,efekty televizní.Cestování v čase bývá zajímavým námětem,ale né do akčních filmů,autoři zde házejí botu za botou,nesmysl střídá nesmysl.Nedokážu být objektivní,pohled v roce 1994 by byl asi jiný a jistě i příznivější,v roce 2008 je však pro mě Timecop televizním průměrem. ()

Danoboss

Škoda, že som relatívne nedávno videl všetky diely návratu do budúcnosti - o to výraznejšie boli logické chyby plynúce z cestovania časom v Timecopovi. Najviac sa mi páčila veta "Samozrejme nemôžeme cestovať do budúcnosti, pretože sa ešte nestala..." to bolo také zdôvodnenie, že som skoro spadol zo stoličky. ()

kenkaku

Uplně se to bojím napsat... ten film má děj. Film s Van Dammem (tedy film kde se očekává primárně bitkaření - jinak by tam nemusel hrát JCVD) má děj. Film má myšlenku, koncept a scénář, kterého se bez vážnější trhliny drží. Jo fakt. Funguje to a dává to smysl. Tedy tak nějak nadstandardní dílo. Až si říkám jestli by mu neslušely 4 hvězdy místo třech. ()

upson

Jean v jednom z dílů reality show Legenda Van Damme svým fanouškům prozradil, že po filmu TimeCop dostal od studia Universal nabídku na smlouvu tří filmů a každý měl být oceněn honorářem 12 miliónů dolarů, celkem tedy 36 miliónů. V opilosti si řekl o 20 na každý film, prý stejně jako má Jim Carrey. A to byl ten zlom, kdy si svou závislostí na kokainu a alkoholových večírcích zhatil skok do filmů kategorie A. Tato originální komiksová předloha o policistovi cestujícím v čase je sice po letech v detailech kritizovatelná ( představa automobilů v letech 2004, počítače), přesto se jedná o nezapomenutelný snímek a společně s Univerzálním vojákem i Van Dammův finančně velmi úspěšný attack hranice 100 miliónové tržby. Pro fanouška belgického akčního hrdiny jako jsem já určitě jeden z TOP. :-) 85% ()

SG-1

"Připadá mi to stejně nešťastný a hloupý jako všechno okolo Hvězdných válek, ale svý peníze asi dostanete." -senátor- ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.04.2009

Útočiště v minulosti

Útočiště v minulosti

05.07.2008

Nenachází se pouze ve vzpomínkách vaší senilní babičky. Tohle je myšleno doslova. Akční sci-fi Hiding in Time by se dala zjednodušeně nazvat crossoverem Arnoldova Likvidátora a Jean-Claudova Timecopa… (více)