Frontier: V kůži nepřítele

• Kanada Frontier
Kanada, (2016–2018), 14 h (Minutáž: 43–52 min)

Série(3) / Epizody(18)

V Severní Americe 18. století se bezohlední trapeři a podnikavci snaží vyrvat kontrolu nad obchodem s kožešinami z rukou mocné Společnosti Hudsonova zálivu. (Netflix)

Recenze uživatele patrik1177 k tomuto seriálu (1)

Frontier: V kůži nepřítele (2016)

Musím sa priznať, že do sledovania tohto seriálu som sa pustil len preto, že v jednej z hlavných rolí sa objavil Jason Momoa alias khal Drogo z Game of Thrones. Neočakával som od seriálu veľa, a v pilotnom dieli som toho ani veľa nedostal, ale od druhého dielu ma seriál plne vtiahol do deja. Vo Frontier nechýbajú boj o moc, intrigy, láska, nenávisť, násilie, ba niekedy až brutalita... Frontier bol pre mňa spočiatku zaujímavou výplňou v čakaní na novú sériu GoT. Je to skvelý seriál, ktorý sa iste zapáči všetkým milovníkom GoT, podobnosť je zjavná, aj keď tu samozrejme nejde o fantasy. Herecké obsadenie je skvelé, okrem spomínaného Momou si tu zahralo aj niekoľko iných hercov, ktorých som poznal z iných projektov, a samozrejme aj herci, ktorých som dovtedy nepoznal sa mi hneď zapáčili. 2. séria ponúkla podľa mňa ešte lepšie pokračovanie zaujímavého seriálu a miestami som sa až triasol v obavách o život obľúbených postáv. 3. séria začala dosť divne, dejová línia sa takpovediac roztrieštila a kvalita šla dolu vodou. Posledné 2 epizódy 3. série ale zase poriadne vystrelili. V každom prípade by som na mieste tvorcov začal rozmýšľať nad dôstojným zakončením. Síce majú jednotlivé série len po 6 epizód, čo nie je veľa, no dej má celkom rýchly spád. Navyše 3. séria u mňa vyvolala presvedčenie, že kvalita tu začína výrazne kolísať a v dlhodobejšom intervale by Frontier nemusel byť udržateľný. ()