Sicario 2: Soldado

• USA Sicario: Day of the Soldado (více)

Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série Sicario. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes americké hranice, federální agent Matt Graver (Josh Brolin) vyzve tajemného Alejandra (Benicio Del Toro), kterému hlavoun kartelu vyvraždil rodinu, aby všemi prostředky, včetně těch nezákonných, válku eskaloval. Aby rozpoutal válku, unese Alejandro hlavounovu dceru – ale když se z dívky stane vedlejší oběť konfliktu, její osud tyto dva muže rozdělí, protože zpochybní vše, za co bojují. (Vertical Entertainment)

255085349

Nudný odvar vyhypeované jedničky. Což o to, technicky i herecky to není bída, ale co je to platné, když tomu bezzubý scénář a nulový děj podrážejí nohy už od začátku. Čekala jsem pořádný filmový nášup a sofistikovanou zápletku, dostala jsem jen dobrého Brolina a Del Tora, kteří nemají lautr vůbec nic co hrát. Naprosto zbytečný sequel. ()

Kingjiri

Hype a nadšení kolem jedničky šlo mimo mě (ostatně jako u každýho bijáku za jehož režií stojí Villeneuve), takže jsem k pokračování přistoupil bez větších očekávání a ... překvapivě jsem se nakonec bavil víc než minule. Uřvanou Emily Blunt vystřídala vyloženě pánská tvrďácká sestava a drsný atmosféry jsem si užil mnohem víc. Akce sice neměla žádnej vyloženej highlight (viz minulej úvod), ale zase se s ní tolik nešetřilo, což určitě pomohlo záživnosti a tempu vyprávění, ačkoliv bych i přesto uvítal intenzivnější práci ve střižně. Jediná větší výtka musí směřovat k neuvěřitelný náhodě, která výrazně ovlivnila finále (SPOILER: malej začínající pašerák lidí uplnou náhodou vběhne pod kola autu s Alejandrem a ještě si ho navíc neomylně zapamatuje KONEC SPOILERU). Za atmosféru, neřešenej rating, hudbu a akci čtvrtá hodně slabá hvězda. ()

Maximilianus

Druhý diel oproti svojmu predchodcovi postráda kúzlo niečoho nového, surovosť, originalitu a skôr hrá iba pre efekt. Každopádne je to solídne pokračovanie s viacerými dobrými scénami, opäť skvelými Joshom Brolinom a Beniciom Del Torom. 7,2/10. ()

Franc1s

"Takže ty chceš být Sicario...?" Pokračování temné a drsné podívané, kde opět Brolin s Del Torem jsou nekomprosmisní a je radost koukat na jejich misi. Tentokrát se jede terorismus/Mexico/uprchlíci. Trailery byli nátěr, co jsem si mohl pouštět stále dokola a měl jsem husinu. Bohužel u filmu se to ani jednou nestalo a to mě se*e... Ano párkrát jsem jen tiše seděl a věřil/nevěřil co se právě na scéně děje, ale nebylo to prostě ono. Ale stále palec hore! Vrtulníky a akce, neměla chybu!! 7,5/10 ()

Likan7

Sollima si udělal obrovské jméno u Suburry a tak jeho jmenování do režisérské židle druhého Sicaria mi dává smysl. Jenže není Villeneuve. Kde Denisova jednička totálně odzbrojuje, tam je Soldado jen skvělé. Totální napětí z hraniční přestřelky tu chybí. Příběhově je ale Soldado více snesitelné. Přišlo mi přehlednější a takový Brolin tu herecky vyrostl o další stupeň. Technicky je Sicario 2 naprosto precizní film s parádními herci, hutnou hudbou a několika skvělými akčními scénami, a i když bude jednička považována za lepší, u mě jsou si naprosto vyrovnané. Dokonalý Brolin, skvělý Del Toro a jistá režie. Takže vlastně dobrý. Šup trojku! ()

Demonic189

V mnohých momentoch pre mňa lepšie, prehľadnejšie a akčnejšie ako vyborná jednotka, avšak ako celok o niečo slabšie. Kým hudba, herecké výkony, réžia a akčné scény (hypermarket, konvoj, únos, prevádzanie) na jednotku, scenár kríva na obe nohy. V podstate sa načrtne viacero tém, ktoré ale nakoniec nie sú dotiahnuté do svojho konca. Filmu taktiež chýba akýsi presah a nakonci si poviete len "Ok". Postava mafianovej dcéry taktiež zahrata výborne, ale prakticky nehýbe s dejom a herci ju so sebou iba vláčia. Záver s Del Torom zodvihne nejedného fanúšika zo stoličky, ale na 5* to nestačí. Škoda, ja som však spokojný a takíto chlapácky film som potreboval ako soľ. ()

deLaFere

Je to úplně jiný film než první díl. Zmizel ten naléhavý podtext boje proti drogám a vše je víceméně zaměřeno na osobnosti obou hlavních protagonistů, kteří svým živočišným herectvím celý film táhnou. Společně se scénářem, ale v tom už jsou oproti jedničce menší díry, přesto to nedrhne. Atmosféra zůstala, ale napětí není tak výrazné. Je velká škoda, že nebylo zabroušeno do prostředí kartelu, byť nás to asi čeká ve třetím díle. Rozhodně se stále jedná o nadprůměrnou žánrovku, kterou jsme s chutí shlédnul. Věřím, že třetí díl dosáhne bezkonkurenčních kvalit jedničky. ()

RajAthen

Druhý díl již je pouze světem vlků, chybí zde původní naivita hlavní protagonistky a cesta králičí norou pochmurné reality. Z mého pohledu tak trochu vzniká jiný film, který je přímější, temnější a méně se s věcmi páře. S ohledem na problematiku to ale asi není na škodu. Pokud bych měl volit, vybral bych za vítěze pomyslného klání díl první, jelikož má jasný vývoj postav. Druhý díl jej má minimální a jeho zakončení z roviny deus ex machina. Nic to nemění na tom, že Benicio Del Toro je perfektně obsazený. ()

bearmeedek

A bubny se znovu rozduněly. Když přeskočíme první komentáře v řadě, můžeme si říct, jaký ten film doopravdy je. Je tak dobrý, že je ztrátou času hledat nějaké chyby. Opět výborná atmosféra a ono pomalé napětí, které oproti jedničce vydrží od začátku až do konce. Scénář si opravdu neláme hlavu s pravděpodobností chování postav na vojenské nebo politické linii. Jde do toho natvrdo a jak je řečeno ve filmu, sere na všechno. A nebylo k tomu potřeba ani potoky krve a kusy létajícího masa. Povzdech: Škoda, že jsem neviděl v kině a chci co nejdřív trojku. ()

Acrobat

V nemocničnom sanatóriu ma držali 4 dni. Požiadal som o samostatnú izbu sám hlavne v prípadoch keby som sa až príliš vymkol zdravému rozumu. Pocit samoty a stíšenia sa som potreboval práve po zhliadnutí Sicaria, kde režisér nielenže neustúpil pred zakódovanými znakmi jednotky, on išiel ešte kus ďalej. Žiadne dohľady či cenzúry, chlapská robota pre chlapov. Mužný film plný tak dokonalých reálií, že je nemožné sa správať racionálne. To, s akou presnosťou sa tu dávkuje príbeh, ako účelne sa strieľa, ako Dariusz si robí z krajiny kalendár je celé na poriadny výstrek v oblasti filmovej sexuality. Herecké kreácie Brolina s Del Torom sú mimicky tak dokonalé, že ani nemusia hovoriť a je všetko jasné. Pod kožu sa mi skrátka zarezalo všetko. Typické Sollimovské trademarky od Gomorry po Suburru fungujú ako perpetuum mobile. Do nekonečna možno pozerať Soldada a už len ten názov vzbudzuje fonetickú závislosť. Ja som nešťastný len z toho, že takýto druh typ filmu príde raz dvakrát za rok. Druh filmu s režisérskym, príbehovým a hereckým vyznením, ktoré je doslova infúziou. Mení pohľad na deň alebo v extrémnych prípadoch týždeň. Tu sa snáď neminie jedno slovo vedľa, dokumentárna vojna strelcov proti občanom. Je to film nad ktorým divák stráca kontrolu a nedokáže nad ním vyhrať. Keď ma prepúšťali, samotní lekári do správy napísali, že tento stav je opodstatnený. Všetok ošetrujúci personál si následne vzal voľno. Človek by písal až do rána, no ale kto by to čítal... Opísal by som len knižné Sicario. Takto nám Sollima doprial, nám bažiacim po niečom hmotnom fyzickom, filmový liek. Bez nejakých posolstiev. Soldado je ním sám. (videné 10.01.2019, BDrip) ()

kukkik

Po velice slibném začátku filmu se situace mění a děj se stává šíleně nelogickým, zmateným a až směšným. Celý konec (2/3 filmu) totálně zadupává do země celý předchozí velice dobrý děj a výsledkem je fraška. Co je kapitola sama o sobě je hudba, která je tady úplně utržená ze řetězu ale ve špatném slova smyslu. Pasáže, co by šly udělat výborně i s obyčejnými studiovými zvuky jsou přehlučené celkově monotónní hudbou a působí až směšně, když tady hudba nic nedokresluje ale místo toho vyplňuje disharmonickými tóny 5x hlasitějšími než zbytek všeho nějakých 90% celého filmu. Bohužel nakonec 2/5 ()

vikino1

Tak nějak oba dva díly jsou slušně rozjety, ale jako by jim docházel dech. Až na scénu se znakováním, mi ve dvojce žádná nepřipadala něčím vyjmečná. A to je u takovýho filmu rozhodně mínus.. Čtyři opravdu s hodně odřenýma ušima.... Kdo se z upoutávek těšil na Kartelovou válku tak bude asi hodně zklamán... ()

mira.l

Jedničku jsem si před asi třemi roky stáhnul jen a čistě kvůli Emily Blunt, která mě tam teda nikterak nenadchla. Nebo možná lépe řečeno ani Emily mě nepřiměla k tomu, aby mi to utkvělo v paměti. Rozhodně to nebyl film, který bych si pustil znova jenom kvůli ní. A krom toho si tak nějak vybavuju, že jsem se v tom celém dějově docela ztácel, kdo byl vlastně ten hodný a kdo ten zlý, všichni nenáviděli všechny, všichni stříleli po všech, dobrého pomálu. Dvojku jsem stáh tak nějak spíš ze zvědavosti. Dějově to bylo řekl bych trochu snazší na orientaci, nebylo to tak zamotaný, i když několik okamžiků jsem tam taky moc nechápal. Nejsvětlejším elementem tam asi byla Isabela Moner, která mi přišla nakonec asi i lepší než Emily v jedničce (Emily sorry:) ), jinak i tohle je podívaná, která mi jednou zcela stačila. A jako Alejandro - sombrero dole, na to, že měl prostřelenou hubu a to, co pod ním bylo na zemi, vypadalo jak vystřelenej mozek, tak si pak počínal věru dobře!!! A odkdy tihle mafiózové střílí do oběti jen jednou?? A krom toho od místa, kde byl perforován, k místu, kde stály ty dvě auta plný mrtvol, to muselo nějaký kousek být, nějakou dobu to jeli, tak on tam s dírou v dásni byl za chvíli... To už bylo docela humorný... A co se vlastně stalo s Isabelou? Ale nic, třeba se to dozvíme za dva, tři roky...i když nevím, jestli to budu chtít vědět a hlavně jestli si na to vzpomenu. ()

Hashirama

Soldado už se sice nemůže opřít o tak originální námět jako jednička, tj. konfrontaci naivní agentky s krutou realitou, a pokračuje jako relativně obyčejná story o zametání pohraničních prostor, navíc bez adekvátní náhrady za Emily Blunt. Isabela Merced je sice talentovaná a zdárně tvoří protiváhu k Del Torovi a Brolinovi, kteří se chovají jak čuráci, ale v natolik pasivní roli antihrdiny nijak nekonfrontuje a od začátku do konce jsou to prostě čuráci. Nicméně Sollima klade velký důraz na detaily a vytěžení atmosféry přesně v duchu prvního filmu, navíc ve vizuálně atraktivním stylu, který si neujíždí na přehnané barevnosti, ale paletu, kterou má k dispozici, využívá naplno, a celá scéna působí o to živěji. Prostě light verze geniální Suburry. A především tyto své trademarky aplikuje na látku, která sice prvoplánově není tak vděčná, ale ve výsledku je v ní třikrát víc děje než v prvním filmu. Strohost první půlky dává tušit, že si tvůrci opět ujížděli na nějakých tlumících houbách, ovšem v půlce druhé to Sollima čapne za koule podobně jako v razantním úvodu, zesílí volume v příběhové nekompromisnosti a špinavosti a dovede postavy do míst, která bychom nečekali. Výsledný dojem tak v posledním aktu a cílové rovince velmi stoupá a odvádí Soldada pryč od škatulky hezky natočeného, ale hemoroidicky nudného průměru. Tuhle štaci si Sollima povodil jak pán. ()

Ceberus

Chtěl jsem pochválit kvalitní casting do dětské role a ona Isabela už měla 17 let. 😮 Závěr filmu mi přijde podobně absurdní jako v Extraction - co všechno jsou hlavní hrdinové schopni ustát, to se jen tak nevidí. Jinak se tvůrci drží poctivé syrové práce z jedničky včetně přejezdů ve vozech s patřičnou dávkou napětí. A co jsem pochopil, závěr vypadal otevřený potenciálnímu třetímu dílu. ()

Hellknight12

Pokračovanie, ktoré nesklamalo, teda aspoň mňa nie. Áno chýba mi tu E. Blunt ale čo už. Je to síce o niečo dlhšie ako prvá časť ale má to svoj dôvod. Máme tu nové postavy, ktoré sa snažia vykresliť, čo najlepšie ako sa dá ale mohli im dať ešte trochu viac priestoru. Atmosféra je rovnako napínavá ako v prvom filme. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)

O čem bude Call of Duty?

O čem bude Call of Duty?

17.06.2018

Režisér Stefano Sollima (Suburra) už brzy pošle do kin dvojku Sicaria, mezitím ale chystá i další projekty a jedním z nich je taky filmová adaptace populární herní série Call of Duty. V jednom z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?