Neúnavný glosátor života newyorských intelektuálů Woody Allen pokračuje ve své oblíbené tématice i ve snímku Mocná Afrodíté. V centru jeho pozornosti jsou znovu partnerské vztahy. Sportovní novinář Lenny Weinrib (Woody Allen) a jeho o hodně mladší manželka Amanda (Helena Bonham Carterová) se odhodlají adoptovat dítě, neboť žena prohlašuje, že nemá čas na to, aby byla těhotná (pracuje v umělecké galerii a chce se osamostatnit). Když je adoptivnímu chlapci pět let, Lenny neodolá pokušení vyhledat jeho skutečnou matku. S hrůzou zjišťuje, že je jí dobrosrdečná prostitutka a příležitostná pornoherečka Linda (Mira Sorvinová), a rozhodne se ji přivést na správnou životní cestu. Sám se však dostává do těžké manželské krize.

Na rozdíl od některých svých předešlých děl (např. Manželé a manželky) se Woody Allen věnuje rozboru citových vazeb v nezakrytě komediální rovině a vede své postavy k všeobecnému závěrečnému smíření. Skvěle napsané dialogy (scénář byl nominován na Oscara), pečlivě vybraný hudební doprovod a přesné herecké obsazení jsou hlavními dominantami filmu. Jistým ozvláštněním je použití starořeckého chóru (v němž se objevuje řada známých herců, např. F. Murray Abraham, David Ogden Stiers, Olympia Dukakisová nebo Jack Warden), který v přírodním amfiteátru (jeho scény byly natočeny v italské Taormině) komentuje hrdinův osud a varuje ho (většinou marně) před možnými komplikacemi. (Česká televize)

troxor

Woody Allen si umí vybrat dokonalé herečky. Mira Sorvino si svou děvku s IQ jedlové šišky a se strašlivým hlasovým projevem, navíc bez špetky vkusu zahrála naprosto dokonale. Příběh se se opět drží Allenovských témat - sex, mindráky a intelektuálové. Typická je i kvalita - perfektní dialogy, výborné gagy, skvělá hudba a (Pozor, musím končit s výčtem, docházejí mi superlativa) dokonalé herecké výkony. Woody je opět ve formě - jako vždycky. ()

*Colorado

Pohodová komedie. Zajímavá zápletka a také užití trošku jiných motivů (především co se 'vypravěče' a úskoku k myšlenkám hrdiny týče) než je běžné, což rozhodně na zážitku přidá. Hezkých 75%. ()

GOREGASM

Pornohvězda versus jako vždy konverzačně dokonalý Woody v roli lidské osudy napravujícího sporťáka. Ďábelsky vtipná kombinace nejen na elektronickém papíře. Woody si doslova hoví v jemným narážkách natolik lechtivého charakteru, že se ještě teď za břicho popadám. A nejde jen o brilantně vypointované dialogy mezi ním a Mirou Sorvino, která je mimochodem zralá na sošku, ale výbuch smíchu vyvolá například byt herečky přetékající čuňačinkovými dekoracemi viz ztopořené mehiko květináče :-). Zároveň se z toho Woodymu nevytrácí obvyklé vztahové poselství a velmi dobře řetězený příběh. Mocnou Afrodité jednoduše nelze nemilovat. 100% ()

Denny

Typicky "allenovský" film, z něhož jsou určitě jeho příznivci nadšeni. Přesné zachycení mezilidských vztahů, jeho obvyklá neurotická role, zajímavá konfrontace s postavami z řecké mytologie. ()

tranquill

"Šefuju já, máma jen rozhoduje!" Klasický neurotický Woody v docela provokativní romantické komedii. Výborné hlášky, skvělá záležitost. "Já mám Achillovo tělo..." ()

BDMarty007

Asi nejlepší komedie WA. Scénář, který by prostě nedokázal vymyslet nikdo jiný než Woody Allen. Film plný vtipných situací a překvapení až do úplného konce. Woody Allen si může díky své komediální mistrnosti a vtipnosti dialogů dovolit zajít v paradoxnosti vytvářených situací tam, kde by už každý jiný scénárista a režisér s jistotou vytvořil akorát nebetyčnou blbost. Ale Woody Allenovi to prostě funguje! Občasné předěly s řeckým fórem překvapivě nejen neruší, ale výborně akcentují. Co dodat - je to film z mého Top 10. ()

Adiemus

Nejsem zapálenou fanynkou Woodyho Allena, ale některé z jeho filmů mě pokaždé nadchnou a tenhle k nim patří. I když je na něm možné najít drobné vady na kráse (nepochopitelné obsazení Heleny Boham Carter a podivné křepčení závěrečného chóru), jeho zábavnosti to nijak neubírá. Vtipné hlášky nemá cenu vyjmenovávat, to už za mě udělali jiní. :-) ()

Dartdevil

Allen v plné síle. Dle mého názoru přesně v tomto období měl Allen přenechat své herecké party někomu jinému. Žel bohu to udělal až o deset let později. Velmi zajímavé bylo shlédnout prakticky doslovný přepis v podání Vinohradského divadla, s fantastickou Barborou Polákovou v roli Lindy. ()

Psycho.R

Prvky antického dramatu dodávali filmu šťávu, ale na rovné čtyři se to nevyhoupne. Celkem rád bych viděl českou divadelní verzi s Bárou Polákovou. ()

Bounded

Woody je pořád ve formě, ale jak doba postoupila, už nepřináší kromě sebe samého nic nového. Kvalitní Allen určitě, ale už v zavedených kolejích. Zřejmě jsem po komentářích zde čekal i něco víc. ()

MaxForValue

Na Woodyho priemerné, málo-vtipné s malým priestorom pre Carterku. Akoby sa Woody chcel témou priblížiť Almodorovarovi a jeho témam. Nepresvedčil ma, rovnako ako ani rozhodnutie obsadiť Sorvinu do úlohy "matky". ()

kubilov

Zajímavé spojení Woodyho obvyklých témat (láska, nevěra, manželství) s trochu neobvyklými (porno, prostituce, nepříliš chytří lidé) do zajímavého celku, který jakýmsi způsobem variuje antickou pověst, kterou se zde snaží reprezentovat docela vtipný antický chór. Sportovní novinář, pracovnice v galerii, šéf galerie, prostitutka a pornoherečka, boxer a farmář v jedné osobě a nakonec i adoptovaný malý Max, jednoduše postavičky poměrně zajímavé, čemuž nakonec i výsledek odpovídá. Mira Sorvino je úžasná a Helenu Bonham Carter zastiňuje jako nic. ()

Honzus

Allenovo "antické drama" o osudu, vztazích a sexu, které se místy zadrhává, ale vcelku působí svěže a zábavně. Sledovat dialogy mezi Woodym a Mirou Sorvino je radost. ()

elanista1

Spociatku mi bolo zle z predlhych kecov a trapnych bohov /teda, asi to boli bohovia/, ale od momentu ked Woody vstupil do krasneho bytu Miri Sorvino tak sa vsetko otocilo a ja som sa zacal bavit, a neprestal som sa smiat /no, usmievat/ az do konca. Film s krasnou myslienkou a hlbokym zaverom. 75% ()