Kesiak

Absolútne peklo s nedozernými následkami. Surová a neprikrášlená vízia ako by vyzeral život po atómovom výbuchu (vojne). Pripravte sa na beznádej, depresiu a horor - o to horší, že by sme si to spôsobili my sami. Natočený dokumentárnym suchopárnym štýlom dosahuje tými najjednoduchšími spôsobmi najhrozivejší účinok. A potom ešte dlho odoznieva... ()

Bozvav

Silné téma, řemeslně velmi dobře udělané, tak proč to ve mně nezanechalo hlubší dojem? Nejspíše to bylo tím, že i když se tvůrci pokusily vytvořit reálné dílo, vypadalo to celé nějak "dvojrozměrně". I tak za mne 65%. ()

Meteorista

Film, kterej nemůžu nijak hodnotit. Depka jak sviň. Ale celkem promyšlená a upřímná, na nic si nehrající depka. A to se často fakt nevidí. Kdo todle viděl, tak už ví, že pokud sem někdy někdo něco atomovýho hodí, žádnej happyend nikoho z nás nečeká. Tedle film vám to připomene a nechá vás si to uvědomit. ()

sandis

Pokud bych měl tento film hodnotit v rámci kategorie "katastrofické", pak splňuje mou představu do puntíku. Tak syrové, působivé dílo jsem opravdu ještě neviděl. Z počátku sice trochu nuda, ale postupně se začíná napětí stupňovat a zbytek už je opravdu síla. Film je produktem své doby, ale provedením je opravdu výjimečný. Film ve vás něco nechá. Něco, co jen tak nedostanete pryč. Takové filmy ode mne dostávají plný počet. ()

jesus666

Film, ktorý má aj (a možno práve) v dobe rôznych Kimov, Mahmúdov, Vladimírov a Georgov čo povedať. Možno páve dnešné deti majú k nukleárnej vojne bližšie ako tie husákove. ()

rekkky

Natočeno až děsivě dobře. Od první minuty atmosféra, kterou režisér Mick Jackson vykresluje, je nezapomenutelná. Svržení atomové bomby na jakkékoliv území je hrozba pro současný svět už od útoku USA na území Japonska během 2. světové války. Bezmocní byrokraté ve sklepě jsou k smíchu, nemyslíte? :D ()

Hapretor

Drsné, nekompromisní, uvěřitelné, zastrašující. Klobouk dolů. Tohle se opravdu vyvedlo. I když po důkladnějším pitvání by bylo možno něco málo vytknout, neni třeba hanit toto dílo. Výmluvný "dokument" o lidské sebedestrukční povaze. A to v dost naturalistickém podání. Dovolím si vypůjčit citaci: "Nestane se to, že ne?! Myslim Soudný den." "Máte to v sobě. Ničit se navzájem." - (z filmu Terminátor II.) ()

mourinho

Moc hezky se na to tedy nedívá. Ta představa, že to tak všechno jednou může skončit, je šílená! Jestli tento film není dostatečným varováním, tak už vážně nevím. ()

J. T. Kirk

V poslední době jsem viděl pár postapo filmů, ale proti Threads jsou to všechno blbosti. Vlastně se to hodně podobá Dnu poté (1983), jenom tu se vůbec nes*ali s nějakým umíráním zvířat, lidí a hlavně je tu znázorněné i to, co by následovalo po atomové válce. Sice se prvních několik desítek minut "nic" neděje, ale pak se to všechno rozjede a je to opravdu nářez. Občasné proložení scén textem s údaji (např. počet zemřelých, síla radiace, atd.) byl naprosto skvělý nápad a tím se stal film ještě větším unikátem. Od teď je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Wolvie

Jeden z nejkultovnějších postapokalyptických filmů všech dob si svou pověst zaslouží.Má fantastickou atmosféru,je brilantně zrežírovaný (kdo by to do rutinéra Micka Jacksona řekl?) a nedá divákovi vydechnout.Trochu ovšem zamrzí,že při vší té snaze o autentičnost a mrazivost se z filmu malinko vytratily emoce a divák nedokáže k postavám filmu pořádně přilnout.Chladná preciznost.Přesto velmi,velmi působivé. ()

hororwatch

Musím uznat, že velice zajímavý, ale pro mě příliš nudný film. Rozhodně vidím jako klad, že film na podobné téma je spíše surový, nezaměřený takřka na žádnou postavu jako na hl. hrdinu a forma dokumentu tomu také celkem sluší. Rozhodně ale délka stopáže tomu moc nenahrává. Chyběl tomu nějaký pohon, něco co by člověka vzbudilo od učebnicového dokumentu. Rozhodně ale se tomu nedá odepřít určitá snaha, kvalita ani absence nějakého sdělení. ()

Hubis_

Neskutečně depresivní atmosféra,ale myšleno v dobrém.Nazorná ukázka,že i silná země by při této katastrofě absolutně nic nezmohla.Sice starší film,ale určitě doporučuji.Ten konec mě opravdu dostal. ()

Evander

Vlákna jsou nesmírně syrovým filmem, většinu času nepříjemným na dívání, místy si až člověk říká, jestli opravdu byla taková explicitnost zapotřebí. Na druhou stranu protiválečné filmy tohoto typu mají obrovskou morální hodnotu a tento řadím k těm opravdu zážitkově nejvýraznějším. To však mimo jiné znamená, že zhlédnutí tohoto filmu naprosté většině diváků nelze doporučit. Chce to opravdu silný žaludek! 82% ()

MickeyStuma

Šokující, naprosto reálný a ve svém jádru hodně varující snímek, tentokrát od britských tvůrců televize BBC. Tentokrát proto, že pouhý rok předtím byl na stejné téma v USA uveden snímek ´Den poté´ (1983). Ano, oba tyto snímky mají jedno společné. Vyhrocení konfliktu mezi USA a SSSR do takové míry, že dojde k odpálení jaderných hlavic a jak si lidstvo počíná po jaderných výbuších. Byť celý koncept Britové v podstatě pojali stejně, pro alespoň nějakou odlišnost vsadili více na dokumentární dojem, při kterém pro reálnější dokreslení použili skutečné hrůzné záběry. A můžeme jen hádat odkud. Rozdíl je také důvod vzrůstajícího konfliktu. Zatímco v ´Den poté´ bylo použito fiktivní obsazení Západního Německa armádou Sovětského svazu, v tomto snímku je reálný konflikt v Íránu a vize, kam by to mohlo až dojít. Takže opět byl zmáčknut červený knoflík, jen se nedozvíme kým. Konflikty mezi Amerikou a Ruskem zřejmě nikdy neskončí, takže nelze jinak, než dát zákonem, jak ´Den poté´, tak i tento snímek, všem politikům světa povinnost sledovat každý rok pro poučení, co mohou způsobit. Děj příběhu se veze ve vyprávění obyčejného života nejrůznějších lidí, které jsou doplňovány zpravodajskými informacemi politického vývoje vztahů mezi USA a SSSR. Děj je tak rozdělen na dvě poloviny. Na život před výbuchem a na život po výbuchu. A vize je to opět hrozivá. Polodokumentární styl vyprávění je nemalým přínosem k autentičnosti daných skutků, které nestárne a co si budeme povídat, je plně platný i v dnešní době. Jen se postupně mění místo politického konfliktu mezi USA a Ruskem, k čemuž se nově přidává EU. Jestli je snímek lepší tento nebo ´Den poté´ je otázkou. Každý má sice své, ale oba budí hrůzu stejně dokonale. ()

Rathalos

No ty vooole,tak toto je ten naaajlepsi katastroficky snimok,aky som kedy v zivote videl,jeden z najrealistickejsich a najvierohodnejsich s vybornymi hereckymi vykonmi,nieco take som ani necakal,silna,smutna,drsna,kruta,nekompromisna,strhujuca,zdrvujuca,desiva a znepokojiva drama o zhodeni jadrovej bomby vo Velkej Britanii a o jej dopadoch i nasledkoch na ludoch,zvieratach ci zivotnom prostredi,atmosfera by sa dala krajat,niekedy som ani nedychal,ako napisal uzivatel Flipnic,toto v ziadnom horore neuvidite,len chory jedinec,psychopat a samovrah moze zacat nuklearnu vojnu vo svete,takyto psychicky tlak a beznadej som naposledy pocitil pri filme Requiem za sen z roku 2000,vtedy to bolo taktiez take intenzivne aj depresivne,neskutocny zazitok,na ktory nezabudnem a urcite si ho zaradim do top desiatky kinematografie...:-) ()