MaxForValue

Asi najdesivejší film aký som kedy videl. Film, po ktorom som ešte celý večer cítil neskutočné zovretie v srdci. Film, ktorý nás núti sa zamýšľať nad tým, aké by to bolo, keby k jadrovej vojne skutočne došlo. Všetky tie dôsledky. Nesmierne pôsobivý snímok. ()

brzozin

Komentáře k tomuto filmu jsou zbytečné. Je nutné to vidět. Pochopil jsem, že cílem tohoto filmu není diváka bavit, informovat nebo šířit protiatomovou osvětu. Možná proto se tu objevují i nízká hodnocení. Lidé, kterým se film nelíbil, prostě nepochopili jeho smysl. Tohle není film ani dokument. To je poselství, jehož cílem je probudit v divácích strach. A ten strach pocítí všichni, kteří nejsou dostatečně otupělí béčkovou apokalyptickou zábavou. Možná proto tenhle film pravidelně pouštím studentům, když se bavíme o studené válce. Něktrří jsou zhnuseni, někteří na to nechtějí koukat, někteří tiše mlčí. Chápu, proč se tohle nesmělo vysílat. A proč se to určitě nikdy vysílat nebude. ()

Kortexo

Velice působivý a depresivní film.Postapokalyptická špička.V konzervativní Británii to muselo být pozdvižení. ()

AlexUnited

Asi budem jeden z mála, ale mne sa najviac páčila úvodná pred-apokalyptická časť. Sledujúc z médií ako sa konflikt vyostruje, človek ešte naivne a beznádejne dúfa v nejaké diplomatické vyriešenie sporu, ale samozrejme dobre vie, že nič také sa nestane. Naopak sa rozpúta inferno - zobrazené v čo možno najnaturalistickejšej podobe. Post-apokalyptická pasáž sa snaží byť čo najdepresívnejšia, na druhej strane sa mi ku koncu zdala už však dosť monotónna a nie vcelku dotiahnutá. I tak by ale Vlákna mali byť povinnou jazdou ako výstraha pre každého, kto sa rozhodne ašpirovať na najvyššie mocenské posty v politike. ()

MartinTerran

Určitě velmi zajímavý film, který mi osvětlil jaké by byly následky jaderné války a život po ní. Sice je to zaměřené na Velkou Británii, ale myslím že následky by byly všude stejné. Hodnocení: 80/100. ()

WolfIssen

Syrové, realistické a znepokojující. Film je i po 30 letech stále aktuální a zdá se, že ještě dlouho bude. Skvělá ukázka toho, že válečný konflikt a jeho apokalyptické následky nejvíce odnesou obyčejní lidé. Jsem znechucen komentářem uživatele Chozeho. Něco takového může ze sebe vydávit jen opravdu nevyzpělé nebo tupé dítě, které si neuvědomuje poselství a přínos tohoto snímku a hrůzy, které jsou v něm zachyceny jakbysmet. ()

Pitryx

Takový divný polo dokument, nebo něco tomu hodně podobného. Začátek na usnutí. Nebylo to až tak dobré, jak vyznívá z hodnocení. Za mne slabých dvacet. ()

George8

Tak lepší film jsem o jaderné válce ještě neviděl. Film je tak dokonale natočený, že tomu prostě věříte a máte obavy, že se to skutečně může stát. Stačí jeden blázen, který zmáčkne tlačítko a už budeme v tom filmu i my. Drastické scény, realisticky udělané, ale na druhou stranu bych tento film rozhodně podruhé vidět nechtěl. Co ta radioaktivní ovce ? Byla dobrá ? To se asi nedozvím. Jednou to vidět opravdu stačilo, děkuji! ()

adamix

Nemám slov a úprimne vôbec neviem, ako opísať zážitok po dopozeraní Vlákien, perfektne spracovanej vízie možného scenára blízkej alebo ďalekej budúcnosti, nad ktorou som veľmi dlho premýšľal a ktorá sa niektorým divákom zaryje do hlavy až nedá spať. Pôsobivejšie a mrazivejšie ako nejaký vymyslený horor. Filmová spoveď azda nikdy nebola tak citeľná a tak priama. Klobúk dolu ale s veľkým rešpektom. ()

Beckett

Nejsurovější filmový zážitek mého života, po jehož shlédnutí jsem ještě dlouho tupě civěl do zdi. Vlákna (musím říct že název filmu je přímo geniální) zobrazují události, které se člověku při slovech "jaderná válka" obvykle nevybaví. Hrůzu ve vás nevzbudí efektní výbuchy atomových bomb, budou to bezradní lidé, kteří se v šoku potulují spálenými troskami, aby zjistili, jestli jsou jejich příbuzní ještě naživu. Bude to rozhodování zda se v oblastech zasažených radiací vůbec bude přidělovat jídlo, protože obyvatelstvo tam stejně nemá naději na přežití. Budou to lidé, kteři se v zoufalství jednoduše posadí na zem a čekají na smrt. Citát je možná otřepaný, ale bude to ta první věc, která vás ve spojení s Vlákny napadne: "A živí budou závidět mrtvým." ()

jack_scott

Velmi důstojný pokračovatel The war game nezklamal. Větší rozpočet se projevil zcela zřejmě. Již to má i jakýs takýs příběh a postavy, zápletka a příčina vzniku války je lépe vykreslena -ačkoliv je zápletka samotná přitažená za vlasy (Sovětský svaz by na 95% nepoužil proti bombardérům v dané oblasti raketu země - vzduch s atomovou hlavicí, ty byly určeny na jiná místa, atd atd atd) , ale vzhledem k tomu že film vidí válku jen očima civilistů, tak budiž. I tak ale třeba mohlo být nazančeno jak zhruba začala válka v Evropě, čímž se tvůrci nezaobírali nepochopitelně vůbec. Snímek jinak působí celkem dokumentárně a uvěřitelně. Jen postavy jsou celkem zmatečné a lehce nepřehledné/ zaměnitelné. Celkově to ale nevadí, z důvodu omezeného rozsahu a financí překvapí místy působivé odkazy, místy ale až karikatury (obrázek kopajících horníků a parního traktoru ala Ed Wood). Je to sice v rámci "žánru" zcela jedinečný kousek, ale svoje nepřehlédnutelné chyby má, a ne málo, takže musím dát jen 80% a **** ()

Firko

Tretia svetova...kruty, depresivny film ktory vo mne pocas celeho jeho priebehu vyvolaval neskutocny pocit bezmocnosti. Na svoju dobu velmi realne na psychiku utociaci film, a to aj vdaka tomu, ze sa zbytocne nezaobera samotnymi vybuchmi a vseliakymi efektami ukazujucimi skazu, ale je sustredeny hlavne na ludi, na ich myslenie, konanie a pocity v tazkom obdobi priprav na vojnu a samotnej vojny.Musim povedat ze viac ma oslovila prva polovica pribehu ktora sa viacmenej zaoberala spolocnostou ako celkom, a ukazal pravu tvar ludskej povahy.Druha polovica venovana,resp zobrazujuca iba par jednotlivych osob uz bola trosicku slabsia,no stale velmi kvalitna.Musim sa priznat ze este dve noci po tomto filme som sa budil zo zlych snov...V celku ale vynikajuci film, ktory si zasluzi pozornost! ()

Forum.

Nejhorší film s touhle tématikou co jsem kdy viděl. Bylo to hnusné a kruté. Nejhorší věc na tom je ,že zhruba takhle by to vypadalo. Nevím jak to hodnotit ,protože tohle není žádný druh filmu, ale co do dokumentárnosti 100%. ()

SenFlxr

Film jsem si sehnal po přečtení zdejších recenzí. A měl na mne stejný účinek jako na většinu ostatních. Musím mu dát plné hodnocení, přestože po stránce zpracování je mu jistě mnohé co vytknout. Jeho poselství a výsledný dojem konce, beznaděje a apokalypsy jsou totiž absolutně přesvědčivé. ()

Dextwer

No tak to byla síla. Velmi depresivní snímek o životě před, během a po jaderná válce ve Velké Británii. Tenhle snímek by měli vidět všichni, kteří mají aspoň minimální možnost ovlivnit použití těchto zbraní hromadného ničení. Každopádně ho nedoporučuji si pouštět ve špatném psychickém rozpoložení, protože tento film nepřidá klidu na duši. Velmi reálně a odborně zpracovaný film. Možná bych si dovolil dat i vyšší hodnocení, ale za tu způsobenou depresivní náladu mu dávám o 5procent méně. Zajímavosti: * Během natáčení se filmaři dostali do sporu s místní policí, když při filmování nukleární exploze odpálili velkou dýmovnici. Lidé, kteří nebyli upozorněni na fakt, že se natáčí film, tak začali panikařit v domnění, že došlo ke skutečnému výbuchu * Při natáčení filmu se vycházelo ze spisu z 80. let, tzv. "Square Leg". Tento spis určoval možné scénáře jaderného útoku na Velkou Británii. Předpokládal, že ztráty na životech by byly 29 milionů, vážně zraněných 7 milionů a přeživších přibližně 19 milionů. Moje hodnocení: 85 % ()

yazik

Malá ukázka toho, co by se klidně mohlo stát. Vzhledem k datu natočení, věřím, že autoři udělali hodně. Nicméně se memůžu zbavit dojmu, že mohli práci odvést mnohem lépe. Informace jen tak sem tam, aby se neřeklo. Nevyužitý potenciál. ()