Asgy

Neuvěřitelně depresivní, ale zato uvěřitelný film (dokument) o dopadech atomové války. Natočen sice není nijak excelentně, ale obsah zde vyhrává nad formou. Občas mě opravdu mrazilo v zádech, protože jestli jednou nějaký šílenec opravdu zmáčkne tlačítko, tak ty následky nechci vidět. ()

kobejn

Je nutno smeknout před tímto varovným signálem, který je stále extrémně platný a aktuální. Působí to strašně moc realisticky, takto by to mohlo jednou doopravdy bejt. Nejhorší je, že to tak nejspíše jednou i bude a možná se toho všichni dožijem a to už nebude jen film. Dokud je to jen film, tak je to ok, jakmile se to stane, už to ok nebude. Ironií je, že je to ze stejnýho roku jako Terminátor. A co má společnýho toto a Osobní strážce? Je to vtipné. ()

fragre

Kdybych neviděl The War Game od P. Watkinse, byl bych více zděšen, ale takhle mi připadá, že je to novější varianta tohoto filmu. Ale jinak jistě, je to šokující, depresivní a bezvýchodné a přesto to nedá nedodívat se. Jako návrat do doby po pádu římské civilizace a po nájezdech barbarů. Snad nejdepresivnější jsou ty zbytky civilizace - načinčané plakáty a původně pestře potištěné plastové kabely - na pozadí všeobecného Zmaru. Jinak, je symptomatické, že se jedná o evidentně laciný film, není to prostě holywoodská vyprávěnka s atraktivně vypadajícím koncem světa, který stejně přežije nějaká ta sympatická a správňácká partička. ()

erased

Zažít televizní premiéru Threads, běžel bych ještě v půlce filmu do nejbližšího obchodu pro zásobu konzerv. Po návratu a dokoukání zbytku filmu bych ale konzervy vyklopil z okna a vzal to směrem do nejbližší lékárny s žádostí o kyanid. Jen stěží se tomu sice dá říkat film, ale bez sebemenších pochyb je to nejsugestivnější hraný fiktivní dokument, který jsem viděl. A přestože hlavní strašák studené války už dnes nemá zdaleka takovou váhu, z toho chladně věcného zobrazení následků nukleárního škádlení deprese vyzařuje ještě teď, a bezpochyby ještě mnoho bohudík ne-nukleárních zim vyzařovat bude. I tak bych byl ale rád za volné pokračování, které by to samé převedlo do vysokorozpočtového, běžně vyprávěného filmu. Tato forma je totiž přes vší tu působivost často k uzoufání nudná. Scény s levným, pouze náznakovým vylíčením událostí při a bezprostředně po výbuchu, stejně jako se závěrečným totálním rozpadem civilizace, se mi ale otiskly do paměti stejně pevně, jako stíny lidí zachycených v epicentru exploze do trosek Sheffieldu. Ruth. Work. Up. ()

kaylin

Škoda, že se tvůrci nerozhodli, že to bude skutečně jako dokument, celé, aby to bylo ještě autentičtější, anebo aby to bylo lépe hrané, asi by to bylo skutečně unikátní dílo, ale takhle jsem měl pocit, že tomu něco chybí. Ale musí se nechat, že to pořád má velmi silnou vypovídací schopnost a je to velmi dobře promyšlené. ()

Kaluž

Nejzábavnější instruktážní video všech dob. Suchá fakta, explicitní záběry, totální deprese. Z toho vánoční trvalka nebude… ()

Rakosnicek77

Tak tohle by měli povině pouštět ve školách a hlavně parlamentech všech možných mocností. I přes 30 let stáří, je sledování tohoto snímku mrazivé a děsivé. Pravda je ale ta a byla jasná už tehdy, když by nás něco podobného čekalo, tak jen díky rozpínavosti Rusáků, Amíků a jejich vzájemné nevraživosti. Velmi autentické a snad i poučné. ()

movieband

Vcelku zajímavý film, když si člověk vezme v potaz nedávnou krizi. Spor USAxRusko tu byl, je a bude vždy, jenom doufám, že jim nikdy nerupne v bedně víc, než je možné a nezačnou po sobě metat jaderné hlavice, které by dozajista ten konec přinesly. Film je jako celek zajímavý. Tady to umocňovalo to, že se jedná o film z 80. let a proklady fotek a textu během filmu umocňovaly už tak dost nekompromisní a beznadějnou atmosféru. Druhá půlka se už trochu vleče, ale s tím člověk nic nenadělá. Jsou dvě věci, kterýma si jsem jistý. První věc je, že doufám, že se to nikdy nestane. Druhá věc je, že tenhle film už nepotřebuju vidět podruhé. Účel ukázat, co za hrůzu by nastalo, autor filmu splnil dokonale. Už jen díky tomu, že film pojal formou řekněme dokumentární. Těžko se to hodnotí. ()

topi

Nepamatuju si, kdy bych byl ze sledování filmu tak odvařen a fascinován. To je tak strašlivě, ale fakt strašlivě přesvědčivý a naturalistický, že mě párkrát vážně nebylo dobře a hleděl jsem na obrazovku s otevřenou pusou a s hrůzou v očích. PEKLO! Poslední záběr filmu a titulky jsem rozdýchával dobrou minutu s mrazením po celém těle a s vědomím, že takhle vypadá úplnej konec civilizace. Vůbec nechápu, jak to takhle realisticky mohl Mick Jackson natočit. Vlákna jsou televizní film a je natočen stylem dokumentu, který mapuje jednotlivé události a dny katastrofy tak, že jsem si kolikrát připadal, že jsem uprostřed té šílené hrůzy také. To vše bez jediného hudebního podkladu, což působí ještě více depresivněji. Vlákna jsou filmem o nukleární válce, kdy Rusové a Američani mezi sebou zahajují válečný konflikt (jak stále aktuální a tenkrát téměř na spadnutí). Vše vyústí svržením atomových bomb, z nichž některá zasáhne i Anglii. Vyprávění popisuje komentářem počátek konfliktu, jenž hlásají média, připravují lidi až detailně na katastrofu, která záhy nastane. Pak se děj odehrává po výbuchu atomovky den po ni, týden po týdnu, rok po roce až po dobu 13 let po jaderné explozi. Co se během té doby děje není opravdu nic pro slabé žaludky a svým dokumentárním zpracováním snímek vyznívá až nepříjemně vizionářsky. Strhující a neskutečně působivé. Tohle by měl vidět povinně každý člověk na planetě. ()

YURAyura

8/10 Nechci vas nejak stasit, ale ve skutecnosti byto cele bylo jeste horsi nez v tomto dokumentu - pocinaje hysterii tesne pred utokem - lidi jsou prece howada, ze ano - pres padani panelovych domu, v nichz treba vetsina obyvatel mestskych distriktu bydli - az po shoot/kill on shight mezi docasne prezivsimi. Odhadovana cisla obeti a ztracenych let se mi zdaji az moc optimisticka a podsazena - Albert mel s tou pristi klackovou valkou setsakramenskou pravdu! FALLOUT YUROP 4EVER!! ;]] Ale cekal jsem prece jenom o neco lepsi kus jako Day After- ale jako DUCK&COVER edukativni alternativa rozhodne dobre "skrcit se a prikryt" ()

PAGE

Děsivě autentický pohled na Anglii po atomové válce. Některé scény ve mě vyvolávaly,pocit hnusu a musím uznat, že je to velmi sugestivně natočené dílo. Myslím, že se budu dlouho přemlouvat, než ho znovu zhlédnu.Skvělý film. ()

stration

Dost děsivá a syrová verze nukleární války a jejích dopadů, při které mrazí v zádech. V druhé polovině sice tvůrcům trochu dochází dech a některé věci bych asi viděl jinak, ale i tak vás film donutí hodně přemýšlet. ()

reqiuem

hrůzu nahánějící film..až mi z toho místama bylo reálně zle a některý scény jsem byl nucenej přeskakovat..bohužel některý lidi jako třeba Shadwell mě opět nezklamali a očividně nepochopili účel tohoto filmu..protože to co je tady explicitní je právě úloha člověka.. ()

L_O_U_S

Asi ta nejdepresivnější podívaná, jaké jsem se kdy nechal vystavit (kdo hodlá srovnávat Vlákna s nějakým Requiem za sen, ten ode mě dostane pár facek). Bez příkras a jakýchkoliv prvků naděje podané svědectví o hrůze, jejíž nebezpečí ještě pořád nepominulo. Humus, špína, zoufalství, utrpení, bolest, ponížení a smrt jako vysvobození. Nejde mi z hlavy, jak je možné, že sami sebe považujeme za vrchol evoluce, když dokážeme stvořit zbraně, které jsou schopné vyvolat něco takového. Vlákna by se měla povinně promítat nejen na školách, ale zejména pak těm, kteří míří jeden na druhého jadernými hlavicemi. Občas pouštím studentům gymnázia, nyní v souvislostí s krizí na Ukrajině. (725.) ()

Hamaradža

Tak atraktívna téma a tak divácky nezaujímavé a nudné spracovanie. Kvôli nemu u mňa efekt šoku klesol na minimum, napriek váhe zobrazovaných (hoci fiktívnych) udalostí. Mohla z toho byť filmová udalosť, miesto toho som počítal minúty do konca. ()

JohnMiller

Ide síce o TV film jedného nie veľmi podareného režiséra ale námet rozhodne stojí za to. Spracovanie už síce ani tak nie, ale myšlienkovo to bolo na tie roky kontroverznejšie a zaujímavejšie ako iné samoúčelné filmy. Samozrejme, táto sa snímka sa dá napadnúť tým, že ide o zmes takmer nereálnych konšpiračných teórií, ktoré by sa nemohli stať asi ani keby sa rátalo, so všetkými negatívnymi scenármi osudu ľudstva, ale určite je to minimálne na zamyslenie. Keby som to videl mladší, asi by ma zvieralo hrdlo rovnako ako divákov, ktorý mali v 80´s možnosť vidieť túto snímku. Tuto by som si aj remake vypýtal. ()

Kangax

Desivejšie a strašnejšie, než väčšina hororov. Jeden z mála filmov, ktoré nikdy nezostarnú a asi budú aktuálne až do trpkého konca našej civilizácie. Jadrových zbraní sa už iste nikdy nezbavíme, a nech už skončíme akokoľvek, viem že takéhoto konca by som len veľmi nerád dožil, to nech radšej do nás bachne kométa, bude to rýchlejšie.... pravdepodobne:).. ()

Fanucci

Děsivé, mrazivé, ale ke konci mi přišlo, že film v rámci anti-nukleární agitky straší víc než je nutné. Vykresluje ten nejkatastrofičtější scénář a podává ho schválně tak, aby šokoval. Daří se to, ale je tam hra na efekt:-) (např. na konci mrtvé dítě odevzdávané matce). Také není vysvětleno, proč nepřichází pomoc od okolních států. Jak humanitární, tak intelektuální (výuka obyvatelstva, vzdělaní odborníci, kteří by mohly předávat zkušenosti). Vše bylo postaveno na předpokladu, že Británie je na vše sama. Ale jinak moc zajímavé - film vás provede nukleárním holokaustem. Jeho příčiny (přípravy na válku USA - Rusko) až po důsledky po 15 letech (zdegenerované děti, UV záření, rozpad společnosti a hodnot, mizení jazyka atd.) ()