Baletky, které musí předčasně ukončit svou kariéru, to nemají jednoduché. Celý svůj život do té chvíle věnovaly jen tanci a jejich příprava na skutečný život není dokonalá. Až na maximální sebekázeň a vůli dohnanou až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) navíc žije v dnešním Rusku a se svou matkou čelí bezútěšné a nejisté budoucnosti. Díky tomu se stává snadnou kořistí ruské tajné zpravodajské služby a dostává se do jejího kurzu, v němž školí „volavky“. Zde probíhá tvrdý výcvik, jehož cílem je naučit své „žákyně“, aby v roli profesionálních svůdnic využívaly své tělo a mysl jako dokonalé zbraně. Po ukončení zvráceného a sadistického tréninku je Dominika jako nejnebezpečnější volavka nasazena na Nathaniela Nashe (Joel Edgerton), důstojníka CIA, který řídí jednoho z nejdůležitějších špiónů v Rusku. Dominika s Nathanielem vede souboj silných vůlí plný špionských triků, nedůvěry, ale především vnitřně bojují s nevyhnutelnou vzájemnou touhou. Dokáže ji Nathaniel přesvědčit, že je právě on tou jedinou osobou, které může věřit? (Cinemart)

pausikov

Film stojí někde na pomezí mezi špionážním thrillerem a psychologickým dramatem. Ikdyž se jedná o řemeslně kvalitně zpracovaný kousek, tak ho sráží na kolena příliš pomalé tempo, nedostatek jakéhokoliv vývoje postav a průměrný herecký výkon Jennifer Lawrence, která bezmála dvě a půl hodiny zkrátka neutáhne. Každopádně se jedná o zajímavý pohled na práci ruských státních složek a z hlediska špionážních filmů a lehký nadprůměr. ()

LadyCarousel

Na film je třeba se hodně soustředit, nešla jsem na film úplně "fresh" a tak jsem měla docela problém s náročnou dějovou linií. Ale jo, asi by to šlo zpracovat lépe, ale na konci jsem byla se sledem událostí spokojená. Budu ještě dlouho přemýšlet, jak že to vlastně bylo, ale jestli jsme si měla z filmu odnést jakési vyšší poslání, tak to bylo asi: chraň svou rodinu. ()

Peti_Zu

Špionážní zápletka založená na psychologické manipulaci slabin lidské mysli a tělesných potřeb. Tajná ruská zbraň v podobě profesionálně vycvičených děvek. Tvrdá kázeň při vyuce svádění podtruhuje absurdní posedlost disciplínou a službou matičce Rusy i při sledování porna. Nicméně výsledný efekt, kdy neustále pochybujete o tom, co je pravda a co pouze hra, dává filmu tu správnou gradienci a dostatečný prostor pro to, aby všechno mohlo dopadnout jinak a nic nebylo zcela přímočaré. Pozor: Erotický náboj filmu probouzí v ženách potřebuju sexuální dominance :)) ()

Zbynek.Vrtal

Snímek mě příliš nezaujal. Vyzdvihl bych dvě věci: 1) Napínavý zajímavý konec, u kterého jsem s napětím hltal každý moment. 2) Herecký výkon Jennifer Lawrence, ke které se role opravdu hodila. Skvěle dokázala ztvárnit hlavní postavu a to jak charakter jemné baletky, tak i později charakter chladnokrevné špionky. Co se však týká zbytku filmu, tak z toho jsem příliš nadšen nebyl. V první půlce filmu byl spád děje opravdu pomalý a spíše zdlouhavě a nezáživně zobrazoval změnu persony hlavní hrdinky. ()

Pecaldo

Za mě perfektní překvapení. Nic jsem od filmu nečekal a odcházel jsem nad očekávání spokojen. Film má velmi brutální sklony, násilí, ovšem zase to s nimi nepřehání takže do filmu se to hodí skvěle. Ruský akcent J. Lawrance mě příjemně překvapil a vůbec scény odehrávající se v Rusku působí velmi autenticky. O 4. škole, kam hlavní hrdinka nastoupí ani nemluvím.... Film má velmi dobré tempo a není tam snad žádné, hluché místo. Vše do sebe na konci zapadne, včetně odplaty pro strýčka Katariny Dominiky Jegorovové. Navíc J. Lawrance je ve filmu zhruba 4x úplně nahá, co víc si přát.. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku. Kdo má rad thrilery, napětí a nevadí mu pár brutálních scén, bude velmi spokojen. ()

teekanee

Od filmu jsem mnoho nečekal, dokonce jsem ani neviděl trailer, ale o to víc jsem byl překvapen. Dvě hodiny v kině utekly jako voda a já se skvěle bavil. Jeniffer je tady prostě dokonalá to je bez debat, ale co bych chtěl vyzdvihnout je to, že film se nebojí zobrazovat vcelku nepříjemné scény a dostávat diváka z komfortní zony. 84% ()

Cezar209

Pribehy na vlne studenej vojny opat zacinaju rezonovat spolocenskou atmosferou ..naviac ak sa prilieva este aj olej do pahreby (otravme spiona s dcerou nikto si to ...nev-sim-ne) - lepsie promo si tento film v sucasnosti ani nemohol zelat. Ci uz to bola sol (SALT), alebo volavka v cervenom iste sa "vyuke" spionov nevenovali len rusi. Tento uhol pohladu je vsak niecim novy (aj musi byt kedze dookola sledovat to iste by uz prestalo bavit aj opicu). Dostat sa pod kozu protivnikovi ma iste viacero ciest a ... cez postel ako najstarsi pracovny nastroj - sa toho da vybavit vela..ZE VRAJ (nie je to iste, ale su tu iste indicie) je mozne vypostelovat sa aj na hlavneho statneho radcu, ale co uz je na tom pravdy nevedno. Na moj skromny vkus tempo trochu nespolupracuje so stopazou aj ked zase tento problem nie je najvacsi - na spy thriller by som ocakaval trochu viac akcie... ()

old_school

POZOR SPOILER: Proč KGB nevydírala baletku mučením její matky? Přes Skype by to byl takový pěkný aktuální masakr... Jak mohla nová primabalerína přežít baletčiny údery holí do hlavy? Aha, v Rusku mají odolné primabaleríny... Rudé volavce nechybí žádné klišé požadované žánrem: Výsledek práce řezníka romanticky odložený do vany, prostory neveřejné části zvenčí vyleštěného moskevského divadla, kde dávají ty mega moc nejlepší ruské balety (Bolšoj těatr?), vypadající tak, že by z nich evropský hygienický úředník zešílel hrůzou, byty v Budapešti špinavé jak svědomí kamaráda, který mi tento film doporučil, špičkoví kágébáci vypadající jak špičkoví kágebáci, sex s baletkou schovaný v páře divadelních sprch... Vše však je silnější než ve většině předchozích filmů tohoto žánru. Víc se mučí, víc krve na kachličkách v koupelně, víc vynálezů pro efektivní metody výslechů (zubní vrtačka z Maratónce je proti kožnímu škrabátku z Rudé volavky fakt trapná hračka určená do oddělení Žabiček v místní mateřské školce), legendární posez Sharon Stone z Basic Instinct tu má remake bez sukně. Spíš se však naučím formátovat texty v komentářích na ČSFD, než bych pochopil, proč by mělo víc násilí znamenat víc umění nebo zábavy. Víc proužků prostě není víc Adidas. A navíc, ty nohy do véčka byly schované za zády vojáka trpícího mizernou erekcí. Dvě hvězdičky. ()

OgarO

Vynikajúci špionážny triler s inteligentným príbehom a zaujímavými postavami. Veľmi príjemné prekvapenie, hlavne po tom čo od Fuku aj Mr. Hlada dostal priemerných 5 z 10. Devalvácia miestnej filmovej pop kritiky v priamom prenose. Ľudia čo velebia posledné marvelovky, s príbehmi ako z ohníka zotrú chytrú a intenzívnu drámu, ktorá je naozaj hodná sfilmovania v Ačkovej kvalite. Videné tesne po Spielbergovom jednoduchučkom a infantilnom "ako sa otloukánek hrdinom stal" Ready Player One a že je to poriadny rozdiel v prístupe ku látke aj divákovi. Viac takýchto. A keď má niekto (fff) problém dosledovať dej a motivácie postáv, asi to bude problém medzi plátnom a stoličkou. Film, ktorý sa profiluje ako triler o sexe ako zbrani s hollywoodskym miláčikom v sporom oblečení prekvapí civilným a realistickým prístupom k špionážnej téme, ktorý nerobí debila nielen z diváka ale ani z postáv a podáva komplexný príbeh s uspokojujúcim oblúkom a silnou katarziou. ()

Vestor

Autor evidentně zkusil zkřížit svoje sexuální fantazie s ruskou rozvědkou časů SSSR a kouskem Brutální Nikity a vyšlo mu tohle natahované dílo. Je to sice blockbusterově natočené, ale logika kulhá na všechny 3 nohy. Napřed se to slibně rozjíždí, pak přijdou naivní scény ze školy pro agentky, za které by se nemusel stydět nejeden hentai komiks. Skvělá CIA prakticky okamžitě zjistí, že proti nim stojí supertajná ruská špionka a přetáhne ji na svoji stranu. Ta si nechá při ruském výslechu zlámat většinu kostí v těle, aby se zase vrhla svému USA agentovi do náruče a o pár minut později se mohla podílet na jeho mučení. Zkrátka všichni si všechno na začátku navzájem vykecají a pak se děj tak divně potácí na hraně parodie a červené knihovny, to je opravdu špionážní thriller jak víno... ()

stret

Ľahko zabudnuteľný, v druhej polovici mätúci a prekombinovaný film. Lawrenceová to nezbabrala, ale ani nepresvedčila. Pocit slabého castingu a v podstate mi vadilo obsadenie hviezd ako Irons do rolí rusov. Predloha pravdepodobne bola komplexnejšia než sa možno aj v princípe mohlo podariť dostať do filmu. Predloha vhodnejšia pre seriál. ()

Majo.evans

Čakal som niečo na štýl Atomic blonde alebo Black widow.Ale vôbec som sa nedočkal.Málo akcie a veľa hluchých miest vykryvali len tým sexom.2 a stvrt hodiny kecov,cakal som viac. ()

Denzen

Snaží sa to tak strašne byť novým oscarovým trhákom, no tá dĺžka to doslova ničí. 140 minút som sledoval Lawrence hrajúcu dva výrazy (ten uplakaný a ten kamenný), ktorá sa v uťahanom a neoriginálnom príbehu snažila nájsť zradcu. Častokrát som si hovoril, že mohli kompletne niektoré scény vystrihnúť (načo bola polhodina v tej akadémii?) a že emocionálne to mohlo byť oveľa hlbšie medzi Dominikou a Nashom. Dojem ani nevylepšili zábery na Bratislavskú Petržalku a rozhlas. 60% ()

Lapedro

Najviac autenticky na mňa pôsobila angličtina, ktorou sa medzi sebou rozprávali najvyšší hodnostári ruskej rozviedky a armády. To fakt poteší vidieť a počuť ako veľmi obľúbená angličtina v Rusku je :D. Okej, k veci. Scenár nie je najhorší, no občas pokuľháva, najmä v momente kedy JLaw ide vo Viedni založiť účet, to už tak nejak tušíme, kto pôjde na konci dole. Chémia medzi Edgertonom a JLaw nebola nič moc, a nebola to ani tak chyba ich dvoch, ako práve scenára. Verím, že by to obaja vedeli zahrať lepšie. Výcvik na Volavku bol zobrazený dosť efektne, bodaj by sa v celej rovine niesol celý film...No a na záver, typický neduh hollywoodskych filmov...ja chápem aj mučenie, a neviem, možno to v tajných službách takto chodí naozaj a sú tam pri výsluchoch fakt tvrdí. Ale nemôže sa stať, že po takom mučení prejdú tri scény a Domča sa zase objíma s Nateom, akoby prešli tak max. tri dni. Ani Chuck Norris by sa tak rýchlo nedal dokopy. ()

PF 2018

PF 2018