Baletky, které musí předčasně ukončit svou kariéru, to nemají jednoduché. Celý svůj život do té chvíle věnovaly jen tanci a jejich příprava na skutečný život není dokonalá. Až na maximální sebekázeň a vůli dohnanou až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) navíc žije v dnešním Rusku a se svou matkou čelí bezútěšné a nejisté budoucnosti. Díky tomu se stává snadnou kořistí ruské tajné zpravodajské služby a dostává se do jejího kurzu, v němž školí „volavky“. Zde probíhá tvrdý výcvik, jehož cílem je naučit své „žákyně“, aby v roli profesionálních svůdnic využívaly své tělo a mysl jako dokonalé zbraně. Po ukončení zvráceného a sadistického tréninku je Dominika jako nejnebezpečnější volavka nasazena na Nathaniela Nashe (Joel Edgerton), důstojníka CIA, který řídí jednoho z nejdůležitějších špiónů v Rusku. Dominika s Nathanielem vede souboj silných vůlí plný špionských triků, nedůvěry, ale především vnitřně bojují s nevyhnutelnou vzájemnou touhou. Dokáže ji Nathaniel přesvědčit, že je právě on tou jedinou osobou, které může věřit? (Cinemart)

Sydonai

I přes vlažné přijetí kritiků, musím uznat, že jsem se ani jednou nepodíval při celkem dlouhé stopáži na hodinky a náramně jsem se bavil. Pokud čekáte akční jízdu ve stylu Atomic Blonde, budete zklamaní. Rudá volavka je konverzačním politickým thrillerem, který každá svižnější scéna dohání až k samotnému závěru. Jennifer Lawrence opět dokazuje, že zahraje všechno. Až se bude zase hledat protagonista Batmana, měl bych jeden nápad! 85% ()

anatheman

Velmi milé překvapení, vskutku nečekané. Rudá volavka představuje špionážní thriller, který tu dlouho nebyl. Ano, jistě každého napadne Atomic Blonde, ale ta tomuto filmu nesahá ani po kotníky. Což je vskutku pozoruhodné, jelikož zde máme lepší stylizaci - a to se nejedná o komiks, zábavnější děj - a to zde není skoro žádná akce, a také zde máme zajímavější hrdinku. Stylizaci podporují úchvatné záběry v prostorách opulentních hotelů, v mrazivých ruských končinách a také v harmonických ulicích Budapešti a Vídně. Akce zde vskutku skoro není. Dialogy nejsou nijak filozoficky dráždivé, ale... jakýmsi způsobem baví. Především tomu napomáhá přehledné a souvislé vyprávění, které zaručuje pocit intenzivního napětí. Pokud na tuto hru přistoupíte, budete štědře odměněni četnými plot twisty. Herci jsou super - stačí si přečíst jejich jména a není pochyb. I když nejsem nějakým obsedantním lawrenceholikem, musím uznat, že se Jennifer zhostila role na jedničku a celý film spolehlivě táhne. Kvality díla zpečeťuje uchu lahodící soundtrack od mistra Howarda. Tak tedy... silné čtyři hvězdičky! ()

sadlokan

Ha!V Rusku se mluví velmi podobnou ruštinou jako ve Wakandě!!Lawrence sošná,rusácí přísný,Irons jako kdyby ho studila WW lll,za mě v poho. ()

Rathalos

Myslim,ze je to taky typicky spionazny thriller,ktory sa odohrava samozrejme medzi Ruskom a Amerikou,hlavnu ulohu fakt dobre zvladla Jennifer Lawrence,ale i ostatne herecke vykony boli v pohode,nie je to tema,ktoru nejako vyhladavam na filmovom platne,ale dalo sa na to pozerat,slusne natocena zalezitost,az na tu stopaz,tu mohli skratit...:-) ()

owwidius

Dako som si pri tomto filme uvedomil, ze nie som uplne na spionske filmy. Okrem Bourne-a, samozrejme :) Rozbeh je slusny, aj 'akademia' volaviek, a celkovo pribeh je vpohode (i ked trochu si pomaha erotickymi scenami), ale mozno aj dlzka sposobila, ze k zaveru ma to uz nedokazalo uplne bavit. Akoze pamatam si niektore zaujimave scenky, ale ako celok mi to skor vysumelo z hlavy. [#14/2018] ()

BOURQUE

Základ príbehu je dostatočne stabilný, sú k dispozícii špičkoví herci a ani „emulované“ prostredie (kúsky z obdobia studenej vojny) nie sú ku zahodeniu. Výsledok však nebude páčiť každému (ako tou už býva zvykom). Čo to mohlo spôsobiť? Asi to, že Red Sparrow sa snaží byť naraz premyslenou a šikovnou „špionovkou“, thrillerom a aj tak trošku akčným filmom. A ani v jednom z nich nedosiahne nadpriemerné výsledky. Najprv, skutočné akčné a koniec koncom extra silné thrillerové momenty tu prakticky nenájdete. Potom, nie každá scéna je dobre a premyslene vypracovaná. Moment nejakého „veľkého“ prekvapenia je tu, ale nemá to väčšiu silu. U mňa herecké výkony však boli v poriadku, najmä zo strany J. Lawrence. Ale akoby aj ona bola trošku brzdená (neviem prečo). Na druhej strane však musím uznať, že pre túto rolu neváhala ísť aj do odvážnejších scén, napríklad mučenie alebo nahota (čo u nej zatiaľ v podstate bola tabu). Je ešte potrebné pripomenúť, že chémia medzi ňou a J. Edgertonom nefungovala úplne dobre. Na záver len toľko, že Red Sparrow nedopadlo podľa očakávaní, ale tých 140 minút zo svojho života neľutujem. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Folky

Nezajímavé a nudné. Slušné to je jen ve škole a ke konci, ale ani v těchto dvou lepších částech to nemá co nabídnout. Zbytek je úmorná nuda. ()

burton

Rampampampam.....jste primabalerína v ruském největším a navždy Ámen Bolšójem Těátre. Avšak jednoho dne, předčasně a za přispění kolegy KOKOTA, vám kariéra primabaleríny navěky věků zhasne. Nu, vuot, studená válka prý neskončila a vy máte ďáďu, kotoryj je ochotný vám pomoci. Když budete kurva. Takže: jste! Protože roky a roky tvrdého baleťáckého drilu jakoby vás předurčovaly jí být. Taky tu budou nějaké geny a především, to opravdu podtrhuji, starost o mamku. Nemocnou, nejspíš roztroušená skleróza, prostě bída, když jsi sám doma, pracky se ti klepou a neane tu lžíci dát do pusy a peníze na pečovatelku nemáš.Čtyři hvězdy, někdy míň a někdy víc. Podívejte se, budete na konci mile překvapení a to není bojler, ale veliká pochvala! ()

MickeyStuma

Rusové v pokusu přelstít Američany využijí jejich sexuchtivost a pošlou svoji nejlepší zpravodajskou agentku, aby svedla agenta CIA, se záměrem získání jména svého dvojitého agenta. A jak to celé probíhá a jak to nakonec dopadne vypráví tento snímek. Tělo a sexuální svádění jako zbraň. Námětově to vypadá na erotický thriller, ale chyba lávky. Jedná se o klasický špionážní film plný psychologický zvratů a překvapení, kde vítězí inteligence jednotlivce a svým způsobem i štěstí. Snímek je ve svém smyslu úchvatný špionážní thriller, který v zájmu diváků přeci jen mohl být krapet kratší. Mnohé scény působí zbytečně natahovaně, čímž se vytrácí napětí a ponurá atmosféra. Tímto neduhem se tak rozpadá celý základ všeho dějství a zbytečně tak shazuje herecký um Jennifer Lawrence. Jako filmová reklama na knihu napsané bývalým agentem CIA však snímek slouží dobře, takže nelze dělat nic jiného, než odkázat na literaturu. Ta přeci jen jistě uspokojí daleko více. ()

Rockerman

Celou dobu je to takové nemastné, neslané. Příliš polopatické a bez napětí. Ta škola "volavek" byla směšná až trapná. Všechno navíc vypadalo nevěrohodně a předvídatelně. Zdálo se, že se už žádného překvapení nedočkáme. Ale přišel elegantní závěr a ten trochu napravil reputaci. ()

helloween93

Hodnotil bych výš, kdyby to nemělo tak brutální stopáž. Je to áčkovější Atomic Blonde ze současnosti. Jennifer Lawrence je v tomhle filmu snad oběť všech druhů násilí. Love story s Edgertonem mi trochu tiltila, ale závěr to záchranil. Co mi překvapilo bylo, že je film taková Rková řezničina. 3* ()

KuZd odpad!

Již chápu,proč je v hybridní válce Rusko tak obávané a napřed. Tento film je měřítkem zaostalosri americké reakce na postosvetsky vývoj... (v tom špatném slova smyslu) ()

brumbrum odpad!

Videl som len niekolko sekvencii a stacilo mi: hned prve pokusne kliknutie volakde do stredu filmu: lascivna radoby-agentka sedi komplet jak na gynekologickom vysetreni s roztiahnutymi stehnami pred triedou radoby-agentov/studentov, komplet naha rozumie sa, prdel navrasnena na lavici, ritny detail dokonale naportretovany kvalitnou hlbavou rezijou podla kvalitneho hlbaveho scenara a pyta sa honiaceho-si radoby-agenta: "jsem pripravena, budeme soustat? Na co tedy cekas!", on si naslini fajku a snazi sa o akciu hodnu tajneho agenta, ale asi ma daky blok z divakov a sudruzky ucitelky stojacej mu za plecom co mu kontroluje stav pera zoci-voci stojacim kozam. Takze, totok nie je ani akcny film, ani thriller, ani drama - je to pokus lacno predat akoze-spannung a akoze akcnu erotiku a akoze agentsky temny svet - a je to len kibel hovan, ktorym sa neoplati zasrat si vecer. Mne nevadi romantika, ani mi nevadi zmysluplne ci zmyselnostiplne ucelove nahacinky na dokreslenie vykladu, ale takto degradovat divaka na vypaplane cune, sa citim tak dako jemne urazeny. ODPAD ()

Stíba

Z téhle látky šlo i díky ústřední dvojici určitě dostat o dost víc. Scénář i režie jsou ale kostrbaté a film se celou dobu tak nějak zvláštně potácí. Strašně dlouho je to takové nemastné, neslnané, chladné i bez emoce a chybí tomu větší živočišnost, kterou bych ve vyobrazení špionské dvojice očekával. Což je i vzhledem k přítomnosti Jennifer Lawrecne s podivem, protože se mi jen potvrdila moje teze, že tohle bude role jak šitá pro ní a bez ní by to byl o třídu horší film, jelikož jako celek to dlouho moc nešlape. Vše se tak dohání až v závěru, který vše otáčí o 180° a honem se zachraňuje celý film. Na Rudou volavku jsem se hodně těšil, byť jsem počítal s možným zklamáním, které se nakonec dostavilo hlavně vzhledem k první polovině. Mohlo to být zkrátka určitě lepší ale něco do sebe to nakonec přece jen má. Už jen kvůli Jennifer. (Kino Benešov - 1. 3. 2018) ()

HenryIvan

Red Sparrow mi dalo presne to, čo som očakával. Čakal som, že s nami všetkými Jennifer Lawrence na koniec vyjebe a stalo sa. Aha, zabudol som poznamenať, že sa jedná o menší spojler, no kto už číta moje komenty, čiže to je v pohode. Tento film je celkom slušný špionážny triler, no ničím prevratným vás asi neočarí. Teda ak nepočítame Jennifer, ktorá bola ako vždy skvelá a tento krát dokonca k zakusnutiu. Pekná rutina, samozrejme pekný zvrat na konci a určite lepšie ako neslávne slávny projekt, do ktorého sa bohužiaľ vlani zapojila Charlize Theron ( samozrejme je to trochu odlišné, hlavne čo sa týka akcie ). 75 %. ()

Torpid

Lawrence si tentokrát nechala luk a šípy mezi plyšáky, vytunila svou vadžínu a pustila se do loktovaný v systému stylizovaného KGB, které mi splývá s postapo totalitou vyhládlých válek. Několik vadžinálních komb muže potěší a dívky inspiruje. Velký důraz na tempo a efektní scénky za cenu špatně vystavěných charakterů a celkové logiky, což by nevadilo, jen kdyby se to nebralo tak vážně. ()

PF 2018

PF 2018