New York. Řeklo by se, že je jenom jeden. Světová metropole, centrum světového obchodu, politiky, ale také vzdělání, kultury a zábavy. Film Povídky z New Yorku ovšem dokazuje, že existuje tolik podob tohoto města, kolika očima se na něj podíváme. V tomto případě očima tří výrazných režisérských osobností. Tři příběhy, tři různé pohledy, tři odlišné autorské rukopisy. V úvodní povídce, nazvané Lekce, sledujeme očima Martina Scorseseho uznávaného malíře, který se potýká nejen s tvůrčí posedlostí, ale také se svým rozháraným osobním životem. Francis Ford Coppola se ve své povídce Život bez Zoe dívá na New York okouzlenýma dětskýma očima, zatímco Woody Allen zůstává v závěrečném segmentu Oidipus dnes věrný svému oblíbenému typu neurotického hrdiny s nevyřešeným vztahem nejen ke své matce. Tři příběhy, každý úplně jiný, tři kamínky do fascinující mozaiky jménem New York. (Česká televize)

wito

vcelku zaujímavé počiny najmä z režisérskeho hľadiska. komentár Limu sa mi ale napriek tomu zdá asi najvýstižnejší. Scorsese zaujímavý, Coppola zvláštny, Allen zábavný... ()

G04T

Mártyho povídka je docela zdařilý drama s dobrým obsazením, skvělou kamerou od legendárního Nykvista, se skvělou hudbou. Jenže ji chybí nějaký silnější momenty, který by divákovi aspoň chvíli zůstaly v paměti. Coppolovu povídku jsem po deseti minutách vypnul. Byla to hrozná wtf debilita. Allenova komedie se fakt povedla! I když jsem se nesmál vždy, kdy jsem měl, můžu říct, že je to to nejlepší z tohodle povídkovýho filmu. Podtrženo sečteno - kdyby tu nebyla Coppolova povídka, dal bych čtyři. Coppola to prostě zkazil. ()

Amonasr

Velmi nevyrovnaný povídkový film, který je těžké hodnotit jako celek. Vcelku průměrnou Scorseseho povídku střídá slaboučký kousek od Coppoly a teprve závěrečná povídka Woodyho Allena je doopravdy vtipná. Zprůměrováno - tři hvězdy. ()

pepino

No tak pěkně popořadě : 1.povídka Scorseseho nebyla špatná ani vyloženě fascinující. Prostě měla své kouzlo a mě se ho podařilo v ní objevit. poctivy 3 hvězdičky. 2.povídka: hodně respektuju Coppolu a jeho mistrovskou režii ale v této povídce nepředvdl skoro nic.Takový obyčejný všední a fádní příběh. Jestli obsahoval nějaký skrytý význam tak jsem ho bohužel neobjevil. 1 hvězdička 3. povídka: No jo Woody se nám zas předvedl. Od začátku jsem se skvěle bavil a hltal jsem každičkou scénu. Nemůžu jinak než za 5 hvězdiček......No když to tak nějak zprůměruju tak mi vychází zhruba ty průměrny 3 hvězdičky pro celý film. ()

Forsetino

Vcelku absolutně nechápu, co má tento film přinést... Když budu hodnotit postupně, tak první povídka od Scorseseho o platonické lásce malíře byla podprůměrná. Druhá od Coppoly byla víceméně pohádková, ale příjemná a nenudila. Naprostým vrcholem je pak povídka od Allena, která je naprosto vynikající! Podprůměr, průměr, nadprůměr, a tak spíše 3*. ()

kubilov

1. **** Scorsese má výborný výběr herců, kteří opět nezklamali a zahráli své role velmi dobře. Hlavně zkrocená hora Nick Nolte jako podpantoflák neměl chybu. 2. *** Coppolova pohádka o soběstačných a bohatých děckách mě zaujala nejméně, ale nebyla vyloženě špatná. 3. **** Woody Allen komedie umí a tato mírně černá zábava s (polo)mrtvou otravnou matkou byla tak klasicky allenovsky vtipná.. ()

Blazkowicz

Tak tohle mě unudilo k smrti. Režírovali to sice zvučná jména, ale nakonec z toho vyšla blbost. Každá povídka stojí za starou bačkoru. Jediná trošku schopná byla ta poslední, ale to už jsem byl silně znuděný. 2* ()

Tlakomor

Scorseseho povídka „Lekce Života“, která tento film otevírá, je podle mě jednou z jeho nejlepších a zároveň nejzajímavějších děl. Nick Nolte zde používá jako svou uměleckou múzu nádhernou Rosannu Arquette. Také Steve Buscemi v raném vystoupení mě zde velmi mile překvapil. Energie kamery je opravdu skvělá, obzvlášť pokud se vám líbily Scorseseho filmy z konce osmdesátých let jako Barva peněz nebo Poslední pokušení Krista. Upřímně řečeno, na příběh Coppoly jsem již dokázal zapomenout, snad jediné, co o něm mohu říct je, že vypadal hezky. Kousek Woodyho Allena je absurdní, ale zároveň dokáže tuto absurditu vyvážit vtipem, jak to umí pouze on. Při opakovaných shlédnutí bych se již vracel pouze ke Scorseseho kousku. 70 % ()

OJan

Povídky z New Yorku, to jsou 3 příběhy z prostředí tohoto velkoměsta. A každý z nich se dá hodnotit zvlášť, jelikož jediné, čím jsou spojené je právě místo. Jinak je od sebe každá povídka diametrálně odlišná a všechny se zdají být určené pro jiné obecenstvo. Nenesou se na stejné vlně a ještě k tomu je jedna z nich dost mizerná. Že tím pádem vyznívá film nepospolitě? Že by povídky mohly být uvedeny spíše jako samostatný krátkometrážní formát? Ano a ano. Je zkrátka škoda, že je to vydáno jako bezmála 2 hodiny trvající počin. Ke zhlédnutí to láká především jako práce tří uznávaných režisérů. A jak tyto práce dopadly? První povídka z New Yorku je od Martina Scorseseho. Skvěle zrežírovaná a mistrně natočená věc s dobrou myšlenkou. Avšak trochu se to hledá, dialogy jsou někdy docela nonsens a v divákovi to nezanechá zrovna moc emocí. Poté následuje příběh Francise Forda Coppoly. Při porovnání s povídkou předchozí je to až nechutný kontrast. Holt se to nepovedlo. Nemá to špatnou myšlenku, nicméně to je tak všechno. Někdy je to nezáživné, někdy přeplácané. Hledá se to ještě víc, než Scorseseho počin. Tuto skvělou myšlenkou šlo prostě zaobalit jinak a myslím, že ve skoro všech případech by to dopadlo mnohem lépe. A taky nechápu, proč to končí v Athénách. Snímek uzavírá vyprávění Woodyho Allena o obyčejném muži, kterého ale jeho matka stále bere jakožto malé dítě a takřka na každém kroku jej stihne ponížit. Allen do newyorkských povídek jako první vnesl vtip. Nic jiného byste od něj asi nečekali, ale právě humor, navíc Allenův, sem přináší jakýsi nový rozměr a vlastně i osvěžení. Je to naprosto skvěle napsané, zrežírované a zahrané. Allen tak nakonec tuto přehlídku povídek vyzvedl na solidní tři hvězdy. Ovšem kdyby to byl jeho samostatný krátkometrážní počin, je to nepochybně na hvězd pět. |65%| ()

Johny_MH

Není nic nového pod sluncem, že sejdou-li se slavní režiséři při natáčení povídkového filmu, jeden z nich bube lepší než ti ostatní. Ačkoliv obdivuji všechny režiséry, všechny je převálcoval Allen svou povídkou Oidipus rex. Nejen že se zde neodchiluje od své tématiky partnerských vztahů, ale zachovává i vtipný děj s ,,opravdovou" atmosférou New Yorku. ()

Plague.

Lesson - Zajímavý příběh, skvělí herci, ale přeci jen trošku prázdná, *** Life without Zoe - Příběh o ničem, snad jen ta režie a děti které se chovají jako dospělí, ** Oeidipus Wrecks - W.Allen mi nikdy neseděl, ale v poslední době začíná, sice ujetý příběh, ale pěkný, **** Celkově se to těžko hodnotí, povídky spolu nesouvisejí, takže leda zprůměrovat. Jako celek nebo "film" to prostě nedává smysl. ()

Gortyna

Scorsese dobrý kvůli Noltemu, Allenův nápad s matkou je geniální, smysl Coppolova příspěvku mi zůstal utajený. ()

piskot..

:) Taktéž se podivuji, ostatně jako každý druhý v komentářích, proč byly tyto tři příběhy pospojené dohromady a představeny jako společný projekt. Ne, že by mě nezajímalo, jak "svůj" příběh o New Yorku (který, víme, až tak výrazný motiv nepředstavoval) pojali jednotliví členové tohoto velikánského režisérského trojspřeží. Pro mě má každý příběh cosi do sebe. Ten od Scorsesiho je skvělý! Velký plus má u mě za výběr tématu, psychologie postav výborně prokreslená a představená. Dětsky naivní a jaksi pohádkově laděný příběh o Zoe se může zdát jako Coppolův úlet, ale uznávám to jako jeho vyjádření pocty NY. No a Woody, škoda slov, opravdu dobře napsaná povídka. Z tónu hlasu matky na nebesích mě rozbolela hlava. ()