Husí kůže 2: Ukradený Halloween

• USA Goosebumps 2 (pracovní název) (více)

V pokračování úspěšné strašidelné komedie Husí kůže, oživí parta teenagerů příšery uvězněné v knihách. Strašidelná monstra, v čele s loutkou Slappym, jsou rozhodnuté ovládnout svět. Tuto pohromu mohou odvrátit jen Sam, Sonny a jeho sestra Sarah. Čas však hraje proti nim… (Falcon)

Hernycztek

Jsou tu zřejmě dva důvody, proč se film pohybuje v průměrných číslech. Ten hlavní problém bude v tom, že první díl nabídl všechno, co v tomhle tématu šlo, tím pádem se nedalo v pokračování ničím překvapit a to se u většiny uživatelů odrazilo v hodnocení. Druhý důvod, který mrzel nejvíce mě, je absence Jacka. Ten má všeho všudy minutový prostor a myslím, že s jeho charismatem by byl celý film daleko záživnější, stejně jako předchozí díl nebo letošní The House with a Clock in Its Walls. Co se týče obsazení tohoto snímku, tak si troufám tvrdit, že je o chlup zajímavější a zábavnější než v prvním díle, a to samé platí o scénáři, který je sice jedno velké klišé pro děti, kde se ubralo na hororovějších scénách, ale pořád se to sleduje lépe, než romantika s Dylanem. Masky a efekty jsou stále na prvotřídní úrovni, takže jsem ve finále spokojený a procenta strhávám vyloženě za chybějícího Jacka. Na závěr se snad hodí říct, že komu se líbil díl první, tomu se bude líbit i díl druhý, protože jsou téměř totožné. ()

Olík

S klidným srdcem mohu přistoupit ke kopírce a namnožit svoji reakci na čtení z první knihy R.L. Stina. Ukradený Halloween jde ruku v ruce s rokem 2015. Kdybych chtěl být rychlí a stručný, tak vypálím: kniha, bubáci, teenageři, Jack Black“. Možná že druhý příběh působí ještě víc dětsky a takovým tím typickým šmakem druhého pokračování, ale jinak jestli vás jednička pobavila, tak žádný strach z oživlých dýní a směle listujte. ()

helloween93

Proč to nízké hodnocení? Ačkoliv je děj velmi podobný jedničce, rychle to odsýpá, je tu pár nápadů a film nenudí. Parta 3 teenagerů mi nevadila, Slappy taky ne a Jack Black je tu v posledních 5 minutách. Sony to nasadilo do kin v blbý čas, ani ne měsíc po tématicky příbuzném filmu Čarodějovy hodiny (v obojím hraje Jack Black) a ač je Goosebumps 2 lepším filmem, vydělalo to méně než film Eliho Rotha ze světa čarodějů. On Goosebumps 2 vydělal i podstatně méně než jednička. Další díl pak asi bude jedině na Netflixu. 3* ()

dalziel

Kravina,ale zábavná.Rovnako dobré ako jednotka.Mal som obavu kvôli novému obsadeniu,ale je to OK.Madison Iseman mi pripomína mladú Naomi Wats,Jeremyho Ray Taylora som už videl v TO,Caleel Harris hral v Castle Rocku a Ken Jeong je magor ako vždy.Ja som sa bavil. ()

Likan7

Jednička byla ucházející béčko, které zachraňoval parádní Jack Black. A pokud všechno z jedničky snížíte o úroveň, téměř vymažete Blacka (objeví se až v cameu na úplném závěru), dostanete Husí kůži 2. Děti jsou ucházející a nemáte je chuť zabít (ono taky Madison Iseman je 21). On celý film je ve znamení "ucházející". Triky jsou fajn, monstra se po příšerně vlažný první hodince taky dostaví. Je škoda, že jsou tak šíleně nevyužitý. Právě to mě na jedničce bavilo. Každý monstrum tu mělo minimálně jednu scénu, tady se předvedou jen gumový medvídci. Finále je nudný, nezajímavý, náhodně generický a zoufale tu chybí ten Jack Black. Pokračování o ničem, který nebude nikoho bavit. Děti pod 10 se budou bát, ostatní nudit a rodiče spát. ()

ANTYCHRYST

Rodinný film...kde Black je naprosto zbytečný.. má pár štěku..a hlavně ten dabing??!!! To je snad žert ne??? Hlavním plusem je množství oživlých postav..:) ty jsou zábavné.. jinak je to celkem bída.. 40% na pokračování ani moc zvědav nejsem.. ()

GameboyNES odpad!

Nevím kerej krypl píše u těhle dětských blbostí žánr Horor. Je to obyčejná rodinná dysneyofka. Ani vtipný, ani strašidelný, prostě blbost pro 3. letý fakany. ()

Miagy

Nechápem tomu nízkemu hodnoteniu. Ja som sa úplne bavil. Perfektná babka ...skvelé masky a aj keď bol ten príbeh príliš jednoduchý vôbec mi to nevadilo. Úplne úžasná halloweenska oddychová teeneagerská chuťovka ! ()

koty2201

Ide o celkom sklamanie oproti prvému dielu. Ani ten nebol žiadna sláva a bola to hlúpa spooky komédia pre deti. Ale tie strašidlá tam predstavovali aspoň nejakú kvázi “hrozbu”. A taktiež pointa okolo toho dievčaťa bola celkom príjemným zistením.  Lenže tu z toho pôvodného filmu nie je prakticky vôbec nič a je to len nepodarená teen hlúposť, ktorých existujú kvantá. Aj samotný spisovateľ, ktorého stvárňuje Jack Black sem bol prilepený len tak, aby tam bol a tvorcovia si to mohli odškrtnúť zo zoznamu. Bohužiaľ, na druhýkrát to už nevyšlo a zrejme aj ten teasing na konci na potencionálny tretí diel je zbytočný. Pretože pochybujem, že táto séria bude pokračovať. Viem, že sa chystá ešte nejaký seriál, ale tieto filmy to už asi majú spočítané určite. ()

ZHODNOTITEL

Nerozumím tomu, proč musel takový film vzniknout. Zdaleka nedosahuje takové kvality jako první díl. V podstatě je to jakási náhražka. Jack Black musel na natáčení strávit snad maximálně tři dny. A chování hlavních postav je fakt pitomý. ()

Kushina

Upřímně se mi to oproti prvnímu dílu líbilo možná i o trošku víc, bohužel se naprosto vytratil i ten zbytek hororového nádechu, který měla jednička. Bylo to takové narychlo splácané a posledních 10s filmu to dojebalo kompletně. Nu což, 45% ()

marekspanel

Mám rád takové fantasy blbiny pro starší děti. A dvojka se mi snad líbila víc než první díl, i když tam se lépe stupňoval děj. Začne to docela dobře a pořád jsem čekal kdy přijde nějaká vyloženě trapnost, ale docela se to drželo, v rámci žánru, který sám sebe ani nebere vážně prostě fajn. Jen to prostě rychle skočilo do finální zápletky, takže si těch příšer moc neužijete. Jack Black tam byl vlepený jen aby se neřeklo, jinak herecky v pohodě, ústřední chlapecká dvojce uvěřitelná. Verdikt je tedy takový, že to mohli udělat delší a víc si s námi pohrát :) ()