• Česko

• Kanada

• Nový Zéland

Životopisný / Drama

USA, 2017, 108 min

Povedený filmek o tvůrci Wonder Woman. Profesor Marston je vzdělaný člověk a vyučuje psychologii na Harvardu. Což je unikát, protože takovýto vzdělaný člověk většinou komiksy nepíše. Ale osud tomu chce, že se z profesora stane spisovatel. Zajímavější ale je důvod, jak se tomu stane. A tak nám snímek sklouzává k pornografii. Tedy ve filmu se nemusíte bát tvrdých erotických scén, ale přeci jen tam lehké erotické scény jsou. Profesor totiž žije se svou manželkou a jejich milenkou. Je to takový bisexuální vztah švédské trojky. A to vše promítne do komiksu Wonder Woman. A tak už víme, jak Wonder Woman vznikla. Mně se film tuze líbil, ten příběh je velice zajímavý a i ty erotičné scény, např. s BDSM tomu dodávají náboj.(20.1.2019)

Životopisné, bohémské, ženské, mužské, submisivní, nadřazené, novátorské x mohlo to být kratší. Příběh dle skutečných postav a osudech, o autorech Wonder Woman. Je pravda, že v době vzniku této legendární postavy, bylo téma této bohyně dost odvážné a pro většinu odpuzující. Filmově zpracováno zajímavě, poutavě. Přesto mi vadilo, jak od sebe odcházeli, pak přicházeli, věčné rozchody a odpouštění. A také to mohlo být kratší, občas zbytečně natahované. Každopádně zajímavé. Ale jen na jedno promítání. ..člověk by jim tu rodinou pohodu chvílema skoro záviděl.. (31.1.2018)

Tento scenár s lepším režisérom mal päťhviezdičkový potenciál. Angela Robinson na jednej strane výborne vedie hercov, na druhej neprišla s jediným nápadom, ktorý by (hlavne vizuál) obzvláštňoval od televíznej (seriálovej) rutiny. To sa vlastne zbytočne sťažujem a asi by som bol sklamaný, pretože ten film spĺňa v podstate všetko, čo dokážem vyžadovať. Všetko, čo si predstavíte pod pojmom: Milostný trojuholník od režisérky L word.(7.12.2018)

Standartně natočený film o tvůci Wonder Woman... V podstatě bez Wonder Woman - té se film věuje stěží od půlky. Daleko více se však věnuje doktorovým úchylkám. A to oboum dvoum. A je strašná škoda, že v tomto bodě, na kterém vlastně celý film stojí a který nás začne zajímat, ztratí dech a místo explicitního soft porna a emocionální ždímačky v boji s přísnou paní cenzurou, dostáváme dávku standartního obrázku až nerealisticky klidné ústřední trojice a nijak zvlášť přísného okolí. V reálu to asi měli těžké. Přeci jen, Amerika té doby (a po #me too i dnes) na takové experimentátory nebyla stavěná, ale z filmu jsem to necítil. A to ani chemii mezi postavami. Snad manželka, ta mě v jednu chvíli dokázala zvednout... Ze židle. Trochu víc toho dráma a porna a hvězdičku přidám. Jo aha, ona to natočila ženksá... Pravděpodobně feministka... No tak tím se všechno vysvětluje. Hvězdičku neuberu jen proto, aby se neřeklo, že jsem jen honibrk co neumí najít kvalitní porno a nechápe to ženské neřečené, skryté ve smyslných detailech (zřejmě mimo záběr). A to nejsem žádný šovinistický prase! Prostě pořád nechápu, co na Gal Gadot vidíte!(26.3.2018)

Patrně vám jméno kontroverzního psychologa a vynálezce Marstona nic neřekne, comicsová Wonder Woman, jejíž je autorem, je už mnohem známější pojem. A coby odborníci i laici byste žasli, kde bral ke své tvorbě inspiraci. Ano, čerpal ji ze svého polygamního vztahu - on, manželka a studentka se totiž hledali až se perverzně našli. Film však v žádném případě není lacině obscénní, těch pár scén, v nichž hraje prim latex a svazování, dohromady nestojí za řeč. Daleko zajímavější je, jak bojoval s prudérní cenzorskou komisí, co každou sexuálnost považovala za úchylku, a jak fungovalo jeho utajované mnohoženství. Psala se čtyřicátá léta minulého století a až příliš sexuálně přebujelý comics (i sexuální život jeho autora) byl terčem zákazů vzdor závratné prodejnosti. Trio Luke Evans, Rebecca Hall a Bella Heathcote sice svým skutečným předobrazům podobné není, ovšem umí rozehrát dráždivé pozadí vzniku slavných bublinových dobrodružství. Režijní patronát Angely Robinson byl poměrně originální. Dokázaly se najít zajímavé doplňky k příběhu, třeba vynález moderního detektoru lži. A kdo si potrpí na zfilmované comicsy, si může příběhem profesora Marstona doplnit znalosti. Většinu biografických děl beru s rezervou, i zde vznikl prostor pro fabulace, nicméně zvolená forma byla nevšední, a jsem polichocen, že ještě comicsům dám šanci, ačkoliv jsem už v budoucnu nikdy žádný vidět nechtěl. Výsledkem je poutavé dílko, které oproti Wonder Woman čeká, až si jej divák objeví. 7/10(17.6.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

• - Životopisný příběh Dr. Williama Moultona Marstona, muže, který v roce 1941 vytvořil Wonder Woman. Dozvíme se také detaily o jeho soukromí s manželkou Elizabeth a přítelkyní Olive. (NinadeL)

• - Marston žil v polyamorickom vzťahu s Elizabeth Holloway Marstonovou a Olive Byrneovou. Po Marstonovej smrti, obe ženy zostali vo vzťahu a vychovávali svoje štyri deti spoločne. (SpoilerAlert)