Professor Marston & the Wonder Women

• Česko Professor Marston – the Wonder Women (více)
Trailer 4

VOD (1)

Snímek Professor Marston & the Wonder Women vypráví neuvěřitelný skutečný příběh autora jedné z nejikoničtějších superhrdinek všech dob a odhaluje svůdná tajemství z jeho soukromí. Harvardský psycholog doktor William Moulton Marston (Luke EvansKráska a zvíře) ve své době sklízel nemilosrdnou kritiku za to, že vytvořil komiksovou feministickou superhrdinku. Skutečnost, že žil současně se svou manželkou Elizabeth (Rebecca HallDárek) a jejich milenkou Olive (Bella Heathcote), byla ale mnohem víc provokativní než všechny dobrodružné příběhy, které kdy napsal. (Bontonfilm)

Trailer 4

Johnny.ARN

Vyhýbal som sa tomuto filmu jak čert kríža, lebo som si myslel, že je to nejaká C-čkovina, čo sa išla zviesť na vlne WW. Nebolo tomu našťastie tak. Film je o serióznom vzniku WW. Paradoxne, snímok je viac zaujímavejší, sexi, erotický a lepšie zahratý ako celá WW. Je zaujímavé sledovať, čo, kto a ako to celé vzniklo. Po tomto filme už nikdy nebudete na WW pozerať rovnakými očami ako doteraz. 4 z 5 ()

Malarkey

Ze začátku se, k mému překvapení, rozjíždí romance o jednom nezvyklém zamilovaném trojúhelníku ve třicátých letech minulého století. Třicátá léta v Americe, puritáni všude kolem Harvardu a milostný trojúhelník…to už samo o sobě značí problémy. První půlhodina je taková nemastná, neslaná…na životopisný příběh snad až i nudná. Pak už to ale začne mít tvar a jakmile se u profesora objeví různé tvůrčí myšlenky na Wonder Woman, začalo mě to docela i bavit. V druhé polovině už to docela ušlo, ale na můj vkus tam bylo pořád hodně málo scén ze světa komiksu. Jedná se o takové romantické drama s třešničkou v podobě vzniku nejznámější ženské superhrdinky Ameriky. ()

NinadeL

(3x) Je to kouzelné, teprve v době oslav 75. narozenin Wonder Woman, se celý ten fenomén kolem téhle úžasné hrdinky dočkává zasloužené satisfakce. Po všech těch televizních projektech, z nichž přežil jen ten seriál s Lyndou Carter, přichází na řadu éra s Gal Gadot. A jde to, najednou je legitimní natočit i životopis o tvůrci Wonder Woman a jeho polyamorním vztahu se dvěma ženami. Pokud si přečtete více, uvědomíte si, že Wonder Woman je nejlogičtější odpověď na všechny změny, které otřásaly moderní společností v první polovině 20. století. Příběhy sufražetek, volební právo, právo vlastnit majetek, rozvádět se, mít možnost potratu a zároveň nepřestat být ženou, partnerkou a milující matkou, to vše se dělo v extrémně rychlém tempu a nebýt mužů milujících a respektujících ženy, cesta by to byla ještě trnitější. A tak příběh Billa Marstona okouzlil lesbickou režisérku ze seriálu The L Word a biopic byl na světě. Angela Robinson sice šla do projektu s veškerým nasazením, získala kvalitní herce (zejména Luke Evans je v titulní roli výborný, Oliver Platt celému projektu dodal pomyslnou třešničku), ale přeci jenom její rozpočet a zkušenosti především televizní zapříčinily, že její výsledný film má určité reservy. Tak především Professor Marston & the Wonder Women popisuje příběh ze života lidí v milostném trojúhelníku v poměrně dlouhém časovém období od 20. do 40. let a herci nestárnou, výprava a kostýmy změny naprosto nestíhají. Vše se odehrává jen za pomoci hereckých výkonů a kouzel se střihem (to, když na scénu přichází komiksové panely), na kino film je to bohužel ale málo. Kamera slabá, místy dokonce nerespektující základní pravidla práce s osou. Byla to šance, nicméně pokud ten příběh čekal na své odvyprávění přes 70 let, chtělo to na postu režie a produkce někoho, kdo je mnohem víc, než jen fanda. Ale samozřejmě jsem ráda, že vlna okouzlení Gal Gadot má na svědomí i tenhle malý bonusový film pro všechny, kteří milují úžasné ženy. ()

eLeR

Také nejaké pekné a dokonalé to bolo, ešte aj každý zádrhel sa rýchlo vyriešil. Ale je veľké šťastie, že sa tí traja našli a dokázali žiť svoj nekonvenčný život navzdory všetkému. Pozadie a príbeh samotnej WW vcelku zaujímavý, aj napriek tomu, že tá nová, filmová z 2017-ho ma absolútne nezaujala. Film ani chvíľu nenudí, výprava, kostýmy a hudba úžasné, herecky tiež slušné a Rebecca? ... tak tá excelovala. 3,5* ()

M.i.k.e

úplně něco jiného než by člověk čekal a než slibuje název,ale vůbec to neznamená že jde o špatný film.Vznik Wonder woman je tu spíše okrajovou záležitostí a film se většinu stopáže věnuje profesorovi a jeho dvěma ženám.Jakkoliv tenhle polygamní vztah v té době určitě nebyl zrovna tím co by společnost schvalovala a nebyla to tak procházka růžovým sadem,je třeba ocenit,že film na něj nenahlíží nikterak dramaticky a nechce pudit slzy,nebo popichovat divákovu lítost.Naopak film po celou dobu působí hravě a s velkým nadhledem,takže nakonec je z něj hodně příjemná oddechovka...70% ()

• Marston žil v polyamorickom vzťahu s Elizabeth Holloway Marstonovou a Olive Byrneovou. Po Marstonovej smrti, obe ženy zostali vo vzťahu a vychovávali svoje štyri deti spoločne. (SpoilerAlert)
  • William Marston bol psychológ a sám sa označoval za feministu. Zaoberal sa sexualitou submisivity a dominancie, myslel si, že problémy spoločnosti v budúcnosti vyriešia ženy, ktoré narozdiel od mužov, budú vládnuť so súcitom a spravodlivosťou. (SpoilerAlert)