poster

Professor Marston & the Wonder Women

 • Česko

  Profesor Marston a dvojí Wonder Woman

  (festivalový název)
 • USA

  Professor Marston & the Wonder Women

 • Velká Británie

  Professor Marston & the Wonder Women

 • Kanada

  Professor Marston & the Wonder Women

Životopisný / Drama

USA, 2017, 108 min

Režie:

Angela Robinson

Scénář:

Angela Robinson

Kamera:

Bryce Fortner

Hudba:

Tom Howe

Producenti:

Amy Redford

Scénografie:

Carl Sprague

Kostýmy:

Donna Maloney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ledzepfan
  ***

  Naprosto sterilně a rutinérsky natočená bigrafie kterou ale táhne nad hladinu kvalitní scénář. Fakt, že mě to nakonec i dojalo přesto, že to je natočené stejně nenápaditě jako všechny ostatní životopisné snímky zasazené do poválečné ameriky, tak nějak mluví sám za sebe... Je jasný, že realita asi nebyla takhle pohádkově růžová.. Už jen ty fotky v závěru ukazují, že Marston zdaleka nebyl takovej švihák a jeho dvě Wonder Woman zdaleka nebyly takové kosti..(3.3.2018)

 • Pavlínka9
  *****

  Je to hodně odvážné, takové čisté, jednoduché, ale přitom neskutečně plné plno "vzkazů" pro další generace :) Měla jsem tam 3 obrovské chvíle s husí kůží - 1) když se sešli v hale, kde se hraje divadlo a poprvé se tam k sobě všichni 3 přiblíží nejblíže, 2) když Olive oblékne do toho kostýmu, 3) když jdou společně jako jedna za Marstonem do nemocnice - to je tak krásně symbolické. Film si nebere vůbec servítky, sexualita je propíraná horem dolem, jen si myslím, že jejich postavy byli tedy hodně neopatrné a vášeň, kterou prostě nemohli skrýt - tak byla jejich kamenem úrazu. Trojice, která je excelentní a jejich "jiskření" a sexuální touha - tak to se dalo krájet a maximálně jsem si to užila :)(6.3.2018)

 • terunka003
  ***

  Životopisné, bohémské, ženské, mužské, submisivní, nadřazené, novátorské x mohlo to být kratší. Příběh dle skutečných postav a osudech, o autorech Wonder Woman. Je pravda, že v době vzniku této legendární postavy, bylo téma této bohyně dost odvážné a pro většinu odpuzující. Filmově zpracováno zajímavě, poutavě. Přesto mi vadilo, jak od sebe odcházeli, pak přicházeli, věčné rozchody a odpouštění. A také to mohlo být kratší, občas zbytečně natahované. Každopádně zajímavé. Ale jen na jedno promítání. ..člověk by jim tu rodinou pohodu chvílema skoro záviděl.. (31.1.2018)

 • M.i.k.e
  ****

  úplně něco jiného než by člověk čekal a než slibuje název,ale vůbec to neznamená že jde o špatný film.Vznik Wonder woman je tu spíše okrajovou záležitostí a film se většinu stopáže věnuje profesorovi a jeho dvěma ženám.Jakkoliv tenhle polygamní vztah v té době určitě nebyl zrovna tím co by společnost schvalovala a nebyla to tak procházka růžovým sadem,je třeba ocenit,že film na něj nenahlíží nikterak dramaticky a nechce pudit slzy,nebo popichovat divákovu lítost.Naopak film po celou dobu působí hravě a s velkým nadhledem,takže nakonec je z něj hodně příjemná oddechovka...70%(19.1.2018)

 • Hwaelos
  ****

  O Williamu Marstonovi jsem už ledacos četl, takže samotný příběh až takové překvapení není. V čem je ale film odvážný je to, že příběh o polyamory a (sub)dominanci naroubovává do strukturních prvků výstavby tradiční hollywoodské romance, čímž vlastně předkládá takový charakter vztahu jako něco ryze normálního. A to je sympatické.(10.3.2018)

 • Rebecca Hall

 • - Marston žil v polyamorickom vzťahu s Elizabeth Holloway Marstonovou a Olive Byrneovou. Po Marstonovej smrti, obe ženy zostali vo vzťahu a vychovávali svoje štyri deti spoločne. (SpoilerAlert)

 • - William Marston bol psychológ a sám sa označoval za feministu. Zaoberal sa sexualitou submisivity a dominancie, myslel si, že problémy spoločnosti v budúcnosti vyriešia ženy, ktoré narozdiel od mužov, budú vládnuť so súcitom a spravodlivosťou. (SpoilerAlert)

 • - Životopisný příběh Dr. Williama Moultona Marstona, muže, který v roce 1941 vytvořil Wonder Woman. Dozvíme se také detaily o jeho soukromí s manželkou Elizabeth a přítelkyní Olive. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace