poster

Professor Marston & the Wonder Women

 • Česko

  Profesor Marston a dvojí Wonder Woman

  (festivalový název)
 • USA

  Professor Marston & the Wonder Women

 • Velká Británie

  Professor Marston & the Wonder Women

 • Austrálie

  Professor Marston & the Wonder Women

 • Kanada

  Professor Marston & the Wonder Women

 • Nový Zéland

  Professor Marston & the Wonder Women

Životopisný / Drama

USA, 2017, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.horrible
  ****

  Tento scenár s lepším režisérom mal päťhviezdičkový potenciál. Angela Robinson na jednej strane výborne vedie hercov, na druhej neprišla s jediným nápadom, ktorý by (hlavne vizuál) obzvláštňoval od televíznej (seriálovej) rutiny. To sa vlastne zbytočne sťažujem a asi by som bol sklamaný, pretože ten film spĺňa v podstate všetko, čo dokážem vyžadovať. Všetko, čo si predstavíte pod pojmom: Milostný trojuholník od režisérky L word.(7.12.2018)

 • Slarque
  ****

  Životopisný film o psychologovi, který vynalezl detektor lži a vymyslel komiksovou hrdinku Wonder Woman, mě opravdu překvapil. Jeho život rozhodně nebyl pro Ameriku 30. a 40. let nejen typický, ale ani přijatelný. Pokud chcete vědět, proč za jeho časů byla Wonder Woman plná bondáže, podívejte se na příběh muže, který žil v dost neobvyklém svazku se dvěma ženami. Herecky mi přišlo, že celému tomuto trojúhelníku dominuje Rebecca Hall v roli profesorovy manželky.(19.3.2018)

 • DwayneJohnson
  ****

  Přiznám se zcela bez mučení, že jsem Willamovi dost záviděl. Rozhodně ne však tu strašně pokryteckou a pruderní dobu, tak typickou hlavně pro USA, ale spíš jeho životní postoj. Mít tak otevřené názory v tehdejší době muselo stát hodně úsilí a osobní odvahy. Ale on ji měl, za což má u mě velikánský dík. A když už nic jiného, teď už konečně vím, kdo napsal komiks Wonder Women, o kterém jsem do včerejšího dne neměl nejmenšího tušení.(28.1.2018)

 • terunka003
  ***

  Životopisné, bohémské, ženské, mužské, submisivní, nadřazené, novátorské x mohlo to být kratší. Příběh dle skutečných postav a osudech, o autorech Wonder Woman. Je pravda, že v době vzniku této legendární postavy, bylo téma této bohyně dost odvážné a pro většinu odpuzující. Filmově zpracováno zajímavě, poutavě. Přesto mi vadilo, jak od sebe odcházeli, pak přicházeli, věčné rozchody a odpouštění. A také to mohlo být kratší, občas zbytečně natahované. Každopádně zajímavé. Ale jen na jedno promítání. ..člověk by jim tu rodinou pohodu chvílema skoro záviděl.. (31.1.2018)

 • mm13
  *****

  Bez mučenia priznávam, že byť to o vzťahu dvoch chlapov a ženy, tak sa mi to tak nepáči, nebude to pre mňa vo svojom čare také odzbrojujúce, nepomôže tomu, ako prvotriedne je to napísané a natočené (who the fuck is Angela Robinson?), netlieskam tomu za oslavu netradičných vzťahov a rodín, zakázaných lások a slobodných myslí. Oslavu (dôležité!), ktorá si je vedomá druhých strán mincí, tienistejších zákutí a limitov v nás samých. Ale v danej chvíli na to kašle... a oslavuje! To všetko by som rovnako do nebies vychválil, avšak piatu hviezdu nepridal. No a? Som heterosexuálny chlap.(4.4.2018)

 • Rebecca Hall

 • - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

 • - Marston žil v polyamorickom vzťahu s Elizabeth Holloway Marstonovou a Olive Byrneovou. Po Marstonovej smrti, obe ženy zostali vo vzťahu a vychovávali svoje štyri deti spoločne. (SpoilerAlert)

 • - Životopisný příběh Dr. Williama Moultona Marstona, muže, který v roce 1941 vytvořil Wonder Woman. Dozvíme se také detaily o jeho soukromí s manželkou Elizabeth a přítelkyní Olive. (NinadeL)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace