Uma ThurmanováGérard Depardieu, králova přítelkyně a umělec francouzské kuchyně, se setkávají uprostřed velkolepých slavností Ludvíka XIV... Píše se rok 1671. Francouzský šlechtic Ludvík Bourbon, kníže z Condé se topí v dluzích a jediným východiskem jak získat finance, je požádat krále Ludvíka XIV. o velení ve vojenském tažení proti Holandsku. Král je pozván s celým versailleským dvorem na zámek de Chantilly, a Condé svěří svůj další osud do rukou Françoise Vatela, svého vrchního šéfkuchaře. Geniální Vatel, proslulý přípravami opulentních hostin a nejvybranějších lahůdek, připraví třídenní podívanou, na kterou král nesmí jen tak zapomenout. Ludvík XIV. přijíždí na návštěvu i s královninou dvorní dámou Anne de Montausier. Vatel je krásnou ženou okouzlen a stává se sokem v lásce nejen svému panovníkovi, ale i královu důvěrníku markýzi de Lauzun. (Česká televize)

Trailer 1

Aluska88

Vatel má obyčejný a nijak výrazně zpracovaný příběh. Zato disponuje velmi silnou hereckou základnou, na níž celý film stojí. Gérard Depardieu, Tim Roth, Julian Sands či nádherná Uma Thurman. Škoda jen, že té romantiky mezi ní a Vatelem bylo docela málo. Chemie fungovala výborně, doslova toužila po tom, aby se romance mohla více rozvést:) ()

B!shop

Tenhle film i pres svou hodne dobrou vypravu mi prisel takovej o nicem. Na zacatku bylo, ze to je podle skutecne udalosti, tak by me zajimalo jesli se tak udala cela ta "hostina" nebo jen nejaka cast, ale v podstate to je fuk. Joffé jako by se nemoh rozhodnou co chce vlastne tocit. Komedii, drama, romantiku, zivotopisnej film, nebo snad dobrodruznej, protoze tu je od vseho trosku, ale celkove to nic extra nedava. Ale ze vseho nejvic to je asi komedie. Aspon doufam, ze to tak reziser zamyslel, protoze jesli ne tak to je hodne spatny. Aspon ze to zachranujou herci. Gérard Depardieu, Uma Thurman i Tim Roth, jsou hodne dobry a do role se docela dobre hodily. Hlavne Depardieu. Kdyz jsem film dokoukal, tak jsem si uvedomil, ze jsem se vlastne skoro nic nedozvedel a sledoval jsem jen jakesi pripravy a problemy s hostinou pro krale a i kdyz byla docela velkolepa tak to vic jak na tri hvezdicky nebude. ()

PALINO

Zaújimavá sonda do života kráľovského dvora za čias Ľudovíta XIV., ktorá nazerá na toto prostredie z originálneho pohľadu - očami organizátora slávností Vatela. Toho sa ujal vynikajúci Gérard Depardieu, ktorému nemáme problém uveriť, že táto práca je pre Vatela i jeho životom. Priaznivcom klasických dobových kostýmnych filmov by sa Vatel mal páčiť, no ja osobne som sa miestami nudil viac ako by bolo zdravé. ()

cab

Mile prekvapeni v podobe vypravneho kostymoveho dramatu z obdobi Ludvika XIV, kde hlavni roli hraji velkolepa priprava a samotne oslavy pro zmineneho Krale Slunce. Cele tyto okazale slavnosti ma na starosti Francoise Vatel (Gerard Depardieu). K podobnym povyrazenim vrchnosti patri intriky nebo potreba se zalibit ci dvorit krali, coz zde nechybi a je prikoreneno spokojene hrajicimi herci v rolich padnoucich na telo. 80% ()

HonzaBez

Lehce opulentní výprava (viz zejména scéna s ohňostrojové show královský dvůr), zajímavý příběh (snad i podle skutečných událostí) v historických kulisách éry  krále Slunce Ludvíka XIV. Nejen lovestory ale na konci hlavně o síle osobní svobody a integrity. Přiznám se, že mě ten závěr životního příběhu vrchního šéfkuchaře Vatela ( Gérard Depardieu ve svém standardním  hereckém stylu) docela i šokoval, ač jsem si od jistého momentu i říkal, že pokud tu má být nějaké dobrá pointa, musí dojít k nějakému silnému rozuzlení. ()

• Vatel zahajoval filmový festival v Cannes 2000. (Hal_Moore)