Zaújimavá sonda do života kráľovského dvora za čias Ľudovíta XIV., ktorá nazerá na toto prostredie z originálneho pohľadu - očami organizátora slávností Vatela. Toho sa ujal vynikajúci Gérard Depardieu, ktorému nemáme problém uveriť, že táto práca je pre Vatela i jeho životom. Priaznivcom klasických dobových kostýmnych filmov by sa Vatel mal páčiť, no ja osobne som sa miestami nudil viac ako by bolo zdravé.(5.7.2004)

Hezký historický film o přípravách oslav na dvoře Ludvíka XIV. Snímek na mě působil dobře a líbil se mi, ale jedna věc mě zklamala a to výběr herců. Myslím si, že Uma Thurman a Tim Roth nebyli moc dobrou volbou pro tento snímek. Nebo alespoň na mě moc dobře nepůsobili. Jinak osobně film hodnotím kladně a příběh i dobře odpovídal délce, takže téměř žádné části nebyly moc dlouhé a utahané.(20.12.2014)

herec Gerard Depardieu v roli která mu docela sedla, škoda, že ho už není moc vidět, sice je to průměrný herec, ale své kvality určitě má, tenhle film až moc zbytečně dlouhý, ale kostýmy byli krásné, to se musí nechat, ale to je asi hodně málo, že mě zaujalo jen toto z filmu, a to je hodně málo, přesto hodnotím jak hodnotím.,(5.11.2010)

Opulentní hostiny a velkolepé podívané pro krále Slunce Ludvíka XIV. a jeho dvořany, které organizuje Gérard Depardieu v roli velmi schopného, ale o to svobodomyslnějšího správce Vatela. Jenže svoboda, nezávislost a poměr s královou milenkou se u francouzského dvora zrovna nenosí... Moc mne potěšila i krásná Uma Thurman v roli milenky i záporák Tima Rotha, už méně chvályhodný byl však děj bez výraznějšího vývoje i dialogů. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=RGIp_NZX00c(29.6.2013)

Výborný pohled do jedné z etap Vatelova života. Lehce komediální, ale spíše dramatický příběh vypráví o intrikách, touze, lásce a v neposlední řadě o Vatelově smyslu pro detail. Gérard Depardieu se hlavní role zhostil s vervou sobě vlastní a předvádí opět jeden ze zapamatováníhodných výkonů své kariéry. Už nejednou dokázal že patří mezi francouzskou špičku. Na druhou stranu těch rolí slizounů Tima Rotha už mám po krk, Rob Roy je jen jeden a jeho stálé obsazování do typologicky podobných rolí po nějaké době omrzí. Jeho zaškatulkování mi brání jít v hodnocení výše, Vatel by si to však i díky Depardieho výkonu zasloužil. Nu což, není každý den posvícení a já jsem rád alespoň za to, že ty necelé dvě hodiny nebyly jen ztraceným časem.(23.4.2008)

• - Vatel zahajoval filmový festival v Cannes 2000. (Hal_Moore)