Člen Irské republikánské armády Fergus se podílí na zajetí britského černošského vojáka Jodyho. Během tří dnů se s ním sblíží. Přesto je však svolný rukojmího zastřelit. Jenže vojáka při pokusu o útěk přejede britský obrněný vůz. Fergus vyhledá v Londýně Jodyho dívku Dil a zamiluje se do ní. IRA ho znovu vyhledá a on přijme účast na chystaném atentátu. Zároveň se snaží uchránit Dil před spolubojovníky...

Neil Jordan suverénně splétá několik motivů do svrchovaně filmového tvaru. Po působivém prologu na klasické téma vztahu vězně a jeho strážce, odhalujícího zrůdnost politického násilí, se příběh přenáší do roviny intimního erotického poměru, ozvláštněného sexuální odchylkou (irský katolík je náhle postaven do neřešitelného dilematu). Na konci splynou obě roviny do poněkud bizarní historky z černé kroniky, a smírný epilog uzavírá zvláštní "vymyšlené" drama, jež vůbec nemusí být vzdálené realitě. Režisér dokáže mistrně navodit atmosféru, mnohdy i pomocí překrásných dobových písní. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Základnou chybou filmu je, že hlavnému hrdinovi trvá celý film, kým povie to, čo má. Neznášam takéto zbytočné naťahovanie. A posledná scéna bola strašná, aký to sentiment. Priznám sa, že na mojom hodnotení trochu uberá aj to, že som sa kvôli téme nemal s kým podvedome stotožniť, čo je pri tomto type filme potrebné. Každopádne rovnomenná skladba v podaní Boy Georgea je absolútne dokonalá!!! ()

HAL

První třetina hraničí s genialitou, ale prudký zlom a přerod do zcela jiného žánru už zdaleka tak dobře nefunguje. 7/10 ()

misterz

Neil Jordan opäť raz neprekročil svoj tieň. Nebolo to zlé, ale zase som ani netlieskal od nadšenia, podobne ako v predchádzajúcich jeho snímkoch, z ktorých mi doposiaľ vychádza ako víťaz Interview s upírom. Námet a pointa sú síce hodne silné, ale ich pretavenie do filmovej podoby stráca hlavne po dramatickej stránke. Až moc často sa tu striedajú veľmi silné pasáže s tými slabými a nudnými, čoho výsledkom je len neutrálny pocit. Keby tu nebola taká špičková, chytľavá muzika a perfektný Stephen Rea, tak idem s hodnotením ešte nižšie. 70/100 ()

Snorlax

První část s uneseným vojákem je hodně dobrý film, pak následuje romance padlá na hlavu a závěrečný happy end. ()

nascendi

Na obed guľáš, večer guľáš. Na obed jedlý, večer žánrový. Neobľubujem horory, založené na ľakačkách, neobľubujem filmy založené na zvratoch, ktoré presmerovávajú žáner i dej, aby ho neskôr neumelo spojili s predošlým. Nebol som síce znechutený, iba som nezaujato sledoval čo sa na obrazovke deje, potešilo ma zopár známych pesničiek a bol som celkom rád, keď film skončil. ()

PetrPan

Cesta lásky je nevyzpytatelná a někdy vás zavede tam, kde byste nečekali, že se ocitnete. Milostný příběh je tu osou a zároveň vedlejší linkou, ale je tím, co mě naprosto odzbrojilo. ()

Tomco

skoda, ze neostalo viac priestoru pre jodyho v podani vynikajuceho foresta whitakera. vzdy som mu fandil a som rad, ze je konecne na vyslni. film hra na plač je vyborna zmes thrilleru, dramy a romantiky v jednom baleni. ()

Happens

Film lze rozdělit do dvou na sebe navazujících příběhů Každý z nich s jiným emocionálním nábojem a s neodhadnutelným zvratem. První část se mi líbila více: psychologie mezi únoscem a obětí rozvětvená skrze rozdané role do časem až kamarádského vztahu. Druhá část snad kvůli té pro mě nepochopitelné orientaci byla mírně vzdálená jakoby z jiného světa, ačkoliv je to film z počátku devadesátek. Každopádně tento podivný film stojí za to. ()

Crocuta

Výborná ústřední trojice, neméně dobrá hudba, atmosféra v obou částech filmu jiná a pokaždé strhující, šeredné překvapení pro Ferguse a dojemný závěr - dohromady film , který stojí za nejedno shlédnutí. ()

Chrustyn

No, začínám zjišťovat, že filmy Neila Jordana asi nejsou pro mě. Jsou zde skvělí herci a film skrývá nejedno překvapení ale jako celek to u mě nezafungovalo. 3* jsou za originalitu a scénář. ()

Ghoulman

Naturalistická bajka o tom, že opravdová láska není postavena na sexu a opravdové přátelství na stejném světonázoru, ale obojí má mnohem hlubší kořeny a může růst mnohem výše – člověk se jen musí naučit dát sebe sama všanc - stát se dobrovolně zranitelným v obětí toho druhého... ()

mat.ilda

Krásně pojmenovaný starší snímek mého oblíbence, obsazený mým neoblíbencem - no, myslím, že za zkoušku to stojí - řekla jsem si - bohužel, nestálo.... Tak hlavně - celou dobu jsem měla pocit, že postavy předstírají něco jiného, než k čemu nakonec dojde, nic na mě nepůsobilo opravdově (včetně Dil, kterou jsem prokoukla při prvním detailním záběru v kadeřnictví, takže překvapení se nekonalo), nefungoval pocit viny jednoho, ani oddaná láska druhého, tím padá i smysl celého příběhu a já odečítám jednu hvězdu za druhou, až mi zbývá jen jedna jediná - za hudbu. P.S. Nakonec mě nejvíc ze všeho zaujala biografie Jaye Davidsona, kterou jsem si díky Hře na pláč přečetla. ()

jojinecko

Crying Game je bezpochyby zaujímavý film, svojim spôsobom aj kontroverzný (čo mám rád)...Neviem čím to bolo, ale ten mix všetkého možného ma nechával chladným (áno aj pri TEJ scéne - Nunka odhalila všetko dopredu:)))...Skrátka fajn sa na to pozeralo, ale hlbšie dojmy nezanechalo... Teda pardon- tú úžasnú bájku o žabe a škorpiónovi si zapamätám! ()

evulienka3

Tento film som videla už veľmi dávno ešte na strednej škole a neuveriteľne ma fascinoval. Ľahkosť príbehu s tak neuveriteľne zložitým vnútorným svetom skvele stvárnený ako Stephenom Reom tak aj Jaye Davidsonom. Meno Neil Jordan sa od tohto filmu stalo pre mňa pojmom. ()

Ivoshek

Prvních 30 minut filmu, kde jde o dialog mezi rukojmím a jeho budoucím katem, je jednoznačně super. Dál ale film ztrácí čím dál víc tempo a místy je těžko uvěřitelný. Zápletka s Dil není špatná (pro mě byla i nečekaná, asi pro to nemám cit...). Zvlášť scéna s -censored- je šok, pokud to nečekáte. Nejlepším hercem ve filmu je jednoznačně Forest Whitaker, zamlouval se mi i minimalistický Stephen Rea. ()

HellFire

Začátek s Forestem je vynikající, ale pak film zklouzne do výraznějšího průměru. Navíc jsem od prvního pohledu věděl, že Dil je, jaká je. ()

Janek

Ve své době asi přelomové a neotřelé svým šokujícím námětem. Dnes nám v době Andělů v Americe, Špatných výchov, Vojákových dívek a nakonec i Snídaní na Plutu, nejspíš nepříjde až tak šokující a "nová". Ale i po těch letech film má stále co nabídnout. Nejvíce se mi líbil začátek a sbližování únosce a oběti (a když se během filmu ohlídnete zpátky, tak třeba scéna, kdy Stephen Rea vyndavá penis Whitakera, aby se spoutaný mohl vyčůrat, získává úplně nový rozměr). Film mi nejvíce připoměl Jordanovu Snídani na Plutu, ať už podobným námětem, či stejně optimisticky laděným koncem, kdy za vysoce ironicky zvolené písně "When man loves a woman" se film loučí se svými hrdiny a vbíhá do titulků. Mé hodnocení je podníceno velmi vysokým očekáváním, a to nikdy nedělá dobrotu. Takže malinkaté zklamání (ale to nemění nic na tom, že jde o kvalitní filmařinu). ()