Z Dustyho (Mark Wahlberg) a Brada (Will Ferrell) jsou teď kámoši, zvlášť když se Dusty vykašlal na svou dlouho pěstovanou image bouráka, a Brad přestal dělat psí kusy, aby se mu v tom vyrovnal. Dokonce se rozhodnou, že letošní Vánoce stráví všichni pohromadě jako jedna velká šťastná rodina, i s oběma manželkami a všemi svými i vyženěnými potomky. Plán dostane zásadní trhliny ve chvíli, kdy se na svátky pozvou jejich otcové. Copak, s vřelým a milujícím Bradovým tátou (John Lithgow) by v tomhle směru nebyl žádný problém. Horší to však bude s Dustyho taťkou (Mel Gibson), což je ultimativní tvrďák, který neuznává fyzický kontakt a s malými dětmi je schopen vtipkovat o mrtvých prostitutkách. Dusty se mu vždycky chtěl vyrovnat a teď se bojí, že ho svou vyměklostí totálně zklame. A ještě víc se obává toho, že otcova přítomnost promění idylické Vánoce ve válečnou vřavu. A přesně k tomu vše nevyhnutelně směřuje, protože ani Brad a jeho tatínek nechtějí v téhle nelítostné bitvě tahat za kratší konec provazu. (CinemArt)

Rominator

Dusty (Mark Wahlberg) a Brad (Will Ferrell) rozhodnou, že letošní Vánoce budou jejich rodiny trávit společně, ale vše se trochu zkomplikuje ve chvíli, kdy dorazí jejich tátové Kurt (Mel Gibson) a Don (John Lithgow)... Sešlo se zde mnoho zajímavých herců a výsledkem je pouze průměrná komedie. Rozhodně se povedla ukázka z fiktivního vánočního filmu Missile Tow, kde ústřední postavu hraje Liam Neeson. Bradova nevlastního otce si v malé cameo roli ve filmu zahrál bývalý letecký kapitán a skutečný hrdina Chesley Sullenberger, který je v titulcích uveden jako Chesley 'Sully' Sullenberger. ()

mzss1

(100%) Viděno v kině. Huráááá! I zázraky se dějí. A já už si myslel, že se v současné době solidní komedie nenajdou. Trapné postavy, divný humor, nudné rádoby komediální scény – to vše v moderních komediích nalezneme, a že se jich spoustu točí. No nic, takže přejdeme k tomuto nečekaně zábavnému a bezchybnému dílku. První film mě určitě taktéž mile překvapil, sice se to od úvodu trochu vleklo, ale pak se to rozjelo v poklidnou rodinnou komedii, která si na nic nehrála, takže ty slabší 4* jsem nakonec s klidnou duší udělil. Takže mě to vcelku nalákalo jít do kina na pokračování, přeci jenom jsem se dost těšil i na Mela Gibsona. Ve výsledku jsem bohovsky nadšen a i překvapen. A není to jen můj subjektivní názor, většina lidí v kině se smála se mnou. Ferrell, Gibson a Lithgow hláškovali jako o život, stačili i jejich pohledy a už jsem se smál na celé kolo. Oproti prvnímu dílu zde přibylo i více vtipných scének, třeba rozmíšky v Betlému, zničení vánočních ozdob atd atd. Mark Wahlberg se zde trochu upozadil, ale rozhodně svůj prostor dostal. Nespatříme zde ani náznaky trapného humoru, ovšem koho moc nezaujal Ferrell v jedničce, tak zde asi moc nadšen nebude, mě ten chlapík zabavil až až. Nevzpomínám si, že bych od dob filmů SÁM DOMA viděl lepší vánoční, rodinnou komedii. Mel Gibson se teda ukázal i ve skvělé komediální stránce. Lithgow s Farrellem si zahráli správně trhlé cvoky. Už se těším na další shlédnutím kterých bude hned několik. Naprostá paráda! ()

kingik

Absolutně zamrznuté vtipy, děj, zápletka. A není to vůbec dáno tím, že pokračování je zasazeno do zimního období, přesněji do Vánoc. Dvojka je naprostá nejapná píčovina, ve které se jde od ničeho k ničemu. Čekal jsem, že s příchodem Mela Gibsona dostane pokračování zajímavý ráz. Nestalo se vůbec nic. Gibson je celou dobu zlý, jedovatý, sarkastický a je balič žen, jen na tom není zbla pozoruhodného, zajímavého a vtipného. Na konci se samozřejmě polepší. John Lithgow také nemá nic, co by rozesmálo. Potenciálně dobrá scéna, v níž se zapomene v lese a je obklíčen smečkou vlků, když ho najde zbytek rodiny, jde do ztracena, i když je jednou z mála, která má alespoň trochu vtipnosti. Johna Cenu jsme viděli v závěru jedničky, kterak jde navštívit svoji bývalou rodinku, ve které už "zahradničil" Mark Wahlberg. Zde podle očekávání dostává větší prostor, ne zas až tak velký, jenže film opět krutě prohospodařil jeho přítomnost. Linda Cardelini a Alessandra Ambrosio zvládají dobře vypadat. Vlastně toto pokračování prohospodařilo úplně všechno. Když se nevědělo, jak dál, dostal prostor starý charitativní song Do They Now It´s Christmas. Naprosto otravné zpívánky. Film nemá zápletku, děj. Postavy se buď hádají, manipulují s dětmi, nebo vyvádějí absurdity. Jediným vtipem je, když celá rodina zajde do kina na film s Liamem Neesonem, v němž o Vánocích likviduje teroristy. To je nejlepší vtip z celého filmu, přitom je to jen naprosto průměrný vtip. Naprosto iritující byla práce s vtipem, případně vývoj vtipu. Většina scének žádný vtip neměla, přesto režisér natahoval scény s termostatem v domě, s bowlingem a s "živým" betlémem až do úmoru. Přišlo mně, že herci k těmto scénám dostali jen osnovu a režisér jen čekal na spásu v podobě jejich improvizace. Sean Anders režijně nezvládal nic. Jednička je oproti tomu vtipná, a to ji zrovna nadměrně vtipnou neshledávám. Film o ničem vzhledem k tomu, jakým úžasným obsazením disponoval. Hanba scénáři a režii! Mark Wahlberg, Will Ferrell a spol. lakovali tu prázdnotu, jak se jen dalo. 4/10 ()

Kudly4

Jednička je super, na dvojku jsem se dost těšil, ale bohužel je to velký, velký, velký zklamání. Humor je tu strašně trapný, Gibson je tu trapný, děcka jsou trapný (to děcko s telefonem bych vyhodil z okna) Cena tu má trapnou scénu, celé to bylo trapný a nezajímavý. Pousmál jsem se asi pouze dvakrát. Jedinej Wahlberg je tu celkem v pohodě, ale ani on nepředvede v celku nic, co bych si zapamatoval a smál se tomu do teď. Vánoční atmosféra je celkem dobrá, ale pustil jsem si to aktuálně v těch největších vedrech, takže to na mě také moc nezapůsobilo, třeba si to pustím znovu o vánocích a změním malinko názor, ale pochybuji. ()

silentname

Bol som už opatrný. Opatrný, lebo už som sa tohto roku raz na vianočnej komédii popálil. Ale na druhú stranu som bol na "Daddy´s Home 2" zvedavý. Už len z titulu, aby som videl, ako sa popasujú oteckovia so situácoiu, v ktorej mamičky maximálne zlyhali. Vianoce. A musím povedať, že na tomto som sa dokonca aj miestami zabavil. Je super vidieť, že Will Ferrell a Mark Wahlberg v tomto filme už nie sú súperi, ale naopak robia maximum preto, aby veci fungovali pre ich deti. Čo je super. A majú tráviť prvé spoločné Vianoce, lebo deti nie sú spokojné, keď trávia dvojité Vianoce s dvoma otcami a dvoma rodinami. A teraz neprídu mamičky našich hlavných hrdinov, ale ich otcovia. Mel Gibson a John Lithgow. A mám pocit, že to celkom funguje. Nebol tu moment, ktorý by ma frustroval. Scénka so zrezaním telefónnej veže ma neskutočne pobavila, postavy sú okey a majú svoje dobré stránky, film nie je otravný a mám pocit, že sa tvorcovia aspoň trochu snažili dať do toho nejaké to srdce, aj keď je to viac-menej typická americká komédia. Neviem, či by som si to pozrel znovu, ale ako malý oddychový film mi to úplne stačilo. Žiadna komédia roka, ale stačilo mi to na pobavenie. A sem-tam som sa aj trošku zasmial. Takže si nemyslím, že by išlo o úplnú stratu času. Rozhodnite sa smi. Hodnotenie: C+ ()

Chrustyn

Prakticky totožné, jako první díl, jen je tu všeho více, jak už to tak u pokračování bývá. Vtipy jsou opět na rozmezí průměru a trapnosti, ale jako nenáročná podívané to funguje na výbornou. A nová herecká posila se očividně dost baví stejně jako vánoční atmosféra. ()

Marze

Humoru moc není (kromě pádů a ran), ale líbilo se mi pár vánočně nekorektních hlášek ("Já ty děti zabiju, zabiju jejich rodiče a jestli nemaj rodiče, zabiju jejich pečovatele"). Ženské a dětské postavy plní spíše dekorativní funkci pokud se zrovna neřítí po zasněženém svahu jako v S tebou mě baví svět a dalších českých filmech. Gibson v rodině hezky trpí. Výlet rodiny do kina na fiktivní vánoční Neesonův film Raketové vánoce s výbuchy a vulgaritami je příjemné osvěžení. ()

BMW12

Jednička je sice i malinko lepší, ale dvojce prospělo hvězdné obsazení, kdy k Willu Ferrellovi a Marku Wahlbergovi přibyli ještě Mel Gibson a John Lithgow. Všichni zúčastnění vytvořili pohodovou vánoční komedii, u které se divák zasměje a zrelaxuje. ()

eraserhead666

Proč poslední dobou všechna pokračování rodinných komedií dokurví vánocema? Mel Gibson může být jakýkoliv, ale fotra dal parádně. Každý jeho smích jsem mu věřil. Ferrell pořád blbec, Wahlberg totálně upozaděn, ten předvedl úplný hovno. A ten závěr, to už si připravte blicí pytlíky... 2.5* ()

claudel

Názorná ukázka totálně zpackaného pokračování povedené komedie. Ze začátku snesitelné, ale postupem času už vysloveně nesnesitelné. Někdy se ptám, jestli to ti Američané opravdu myslí vážně - fakt potřebují mít scénář protkaný trapnostmi, tleskáním, hecováním a přeslazeným hlásáním o rodině? Poslední třetinu jsem už nemohl vydržet a přál jsem si, ať už to skončí. Doufám, že neplánují trojku. ()

Necrotongue

Abych se přiznal, čekal jsem mnohem horší výsledek. Jistě, byly tady hluché i trapnější momenty, ale celek na mě působil o něco lépe než první díl. Nejvíc mě překvapil asi Mel Gibson, kterému jsem konečně zase jednou jeho roli věřil, nejhorší akvizicí byla jednoznačně Alessandra Ambrosio, nikdy jsem nechápal obsazování modelek do filmu. Závěr se zpěvy a tanci byl opravdu otřesný, ale ovládl jsem se a pod tři kousky jsem nešel. 3*- ()

luka4615

Nikdy bych nevěřil, že je to možné, nicméně druhý díl Daddy's Home 2 je téměř ve všech ohledech horší než díl první. V prvním díle bylo alespoň pár vtipných scén, které jsem si i po dvou letech dokázal vybavit, avšak zde se nenachází téměř vůbec nic. Snad jen smutné záběry na pitvořícího se Mela Gibsona. ()

ScarPoul

Má to kopec fajn vtipov a Wahlberg a Ferrell si skvelo sekundujú. Ale inak to neprináša nič nové. Dokonca aj finále je značne prestrelené oproti prvému dielu. Prečo tam nie je viac Bill Burr?? Každopádne typická Ferrellovka. Hoci je škoda, že už to nemá toľko wtf momentov, ako jeho predchádzajúce filmy. Na zabitie času a jedno pozretie, ale dostačujúce. ()

Dale

Jednička nebola nejaká extra komédia, no mala viacero momentov, kde sa dalo zasmiať, dvojka je len slabý odvar a nepomáha tomu ani Mel. ()

JohnCZ

Podobně nezábavné, jako jednička, ale tady je alespoň Mel Gibson, který to občas docela nakopne. První polovina je ještě díky němu docela vtipná, ale druhá polovina je klasická šablona týkající se usmiřovaní, navíc umocněná (a to v ne dobrém slova smyslu) přehnaným vánočním finále (ani zpívání na závěr nechybí). ()

corpsy

Je viditeľné, že sa zúčastnený počas natáčania bavili. A tá ich aura má tendenciu preskočiť aj na diváka. Pokiaľ teda nebude mať vysoké nároky a príjme tuctovú americkú komerčnú zábavu. Niekoľko skvelých scén síce ešte dobrý film nerobí, ale v tomto prípade a vo vianočnom duchu, som sa bavil skvelo. ()

ConanVJ

Díky Wahlbergovi a Gibsonovi lepší počin než jednička. Ostatní opět průměrní a Ferrell opět k ničemu. O něco vtipnější než jednička. Za mě 65% :) ()

Marsik

HBO GO - Ale jo, celkem pobavilo a zabavilo. Jen hlas pana Štěpničky mi u Mela místy trhal uši. Jinak kdyby byla trojka, šel bych do toho. 66% ()

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (více)

38. Zlaté maliny - výsledky

38. Zlaté maliny - výsledky