Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (CinemArt)

DJ Kritik

Na tomto filme je najlepšia ta beznádej obyčajného človeka a to je zároveň to najhoršie v reálnom živote. Pozrieť sa na to aspoň chvíľu z nadhľadu poteší, ale nič nevyrieši. Film je inak plný vtipných a aj poučných hlášok a veľmi dobre tam jednotlivé postavičky zapadajú. ()

Pitryx

Zpočátku nic moc. Zasmál jsem se někde v půl hodině, ale pak častěji a častěji. Ke konci jsem se bavil nejvíce. Nadprůměrný film a já dávám dvacku navíc za skvělou hudbu. ()

Daertelon

Já moc nechápu to zdejší nízké hodnocení. Tak samozřejmě, že to není megafilm, ale mohlo to být horší. Drží se to klasické české nátury filmů, místy je to komediální, místy dramatické, neumí se to střídat, na což jsme u českých filmů zvyklí ažaž. Iva Janžurová předvedla, že na to furt ještě má - za mě je to první dáma našeho herectví a právem. Zasmál jsem se. 95% ()

marek29

Zajímavý dílko z českých poměrů. Trošku mi to evokuje Tarantina s tím vším střílením a odjakživa jsem fandil dobru, takže morální náprava, která jde cestou logického rozumu bez ohledu na zranění, musí u mě získat pozornost. Je to asi lepší, než čumět do zdi ale na 4 to nebude jasný pane.. ()

SAINTS

Tento film,je pomerne sympatickou zmesou komedie,dramy či westernu.Väčšina postav vo filme predstavuje tu slabšiu a chudobnejšiu čast spoločnosti,ktora je unavena z elitarskych a arogantnych mocnych na vysokych postoch.Rozhodnu sa voči nim vzburit a zjednotit.Nezvladnuta je zaverečna čast filmu,kde sa straca všetko pomerne dôsledne vybudovane čaro a hravost.Bajgar tu zlyhava ako scenarista. ()

ostravak30

Podle mě se jedná o výbornou tragikomedii. Základní ingrediencí je docela povedený scénář následovaný skvělými herci a samozřejmostí je i hudba. Komedie stojí vlastně na naprosté absurditě. A aby ta absurdita byla dovedena do konce, tak můžeme pozorovat skupinku lidí debatujících na téma, kdo zabije postavu M. Hofmanna. Tím ale absurdní absurdita absolutně nekončí. Konec tohoto mafiána je ještě neuvěřitelnější. Filmaři příliš netouží po tom, aby jejich dílo někdo bral vážně, o čemž svědčí i závěr filmu - pokud žádného diváka nepřesvědčila scéna u podnikatele doma. Sami se také neberou vážně. A tím pádem díky skvělé kameře a střihu si divák užije něco, co nebude chápat ještě po shlédnutí, ale to se po něm ani nechce. Já se bavil docela dobře. ()

Fajt odpad!

Proč většina komedií a pohádek natočených po sametovém podvodu jsou uvozdřené, přestože máme neuvěřitelné množství herců ? ()

Blenny

Přimhouřím očko a dám pět. Za senzační Janžurku, naopak umírněného a snesitelného Lišku a za film jako takový, což je na české poměry zcela ojedinělá černohumorná absurdita s výtečně absurdními dialogy. Kdyby to natočil Tarantino, tak všichni, co to tady hejtujou, hýkaj blahem. Bohužel to natočil nějakej Bajgar z nějakýho česka a to se asi nebere. Nezaslouženě nízké hodnocení. ()

Tominni

Je třeba zabít Macha...….ale i to není tak jednoduchý. Film má řadu vtipných scén, dokud se drží přeseknutých kabelů, tak to celkem jde, druhá část ale už trošku pokulhává a začíná mít řadu nelogických míst, což je škoda, protože kdyby se podařilo udržet úroveň první poloviny, tak by to byl jasný nadprůměr, takhle to nakonec sklouzne k průměru. ()

MyrnaAlec

Na českou komedii místy docela vtipné. Nebýt tam ovšem Martin Hofmann se svými hláškami, zas tak vtipný by to nebylo. Dějem se netřeba zabývat, typická bramboračka o úplatném mafiánovi a boji ubohého lidu v podání staré učitelky. Paní Tatiana zde byla zmalovaná tak, že vypadala o dost hůř než obvykle a svlékací scénu měla opět Slovenka. ()

papilon395

Tenhle film mě mile překvapil. Počítala jsem s tím, že v něm bude výborná Iva Janžurová, ale nakonec se mi líbilo podání všech ostatních postav (bohužel, s výjimkou přehrávající Tatiany Dykové) i příběh samotný. Myslím, že občas takové morality potřebujeme vidět, abychom nezapomněli věřit v dobro a sami si řekli, komu fandíme. Kdysi mě podobně oslovil Případ Platfus scénáristy Zdeňka Svěráka. ()

MirkaP

Černá westernová komedie? Spíš divná anirybaanirak záležitost s absurdními prvky. I tak to stojí za shlédnutí, zejména díky paní Janžurové. Liška je taky dobrej. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)