Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (CinemArt)

Salvator

Škoda poměrně slabého začátku, jehož bídu korunuje svojí přítomností biatlonistka Koukalová. Naštěstí se příběh rozjede a zbytek času velmi slušně baví. ()

tomashinka

Mám rád návraty z kina s pocitem, že mě film nejen ničím nenaštval, ale navíc dokonce překvapil. Přesně to se po dlouhé době stalo včera. Na Teroristku jsem šel s absolutním nevědomím co mohu očekávat a dočkal jsem se na současnou českou kinematografii snad až zázraku. Film má všech pět hvězdiček pohromadě - má nápad, děj, je skvěle zahraný, s výbornou hudbou a má přesně to, co většina současných filmů nemá - přidanou hodnotu, která z průměrného dělá nadprůměrný. Nedávný úspěch Žen v běhu je výborný pro srovnání - Ženy mají nápad, děj, jsou dobře zahrané, hudbu, ale jsou takové normální. Teroristka je prostě ještě lepší. Přestože se kino převážně smálo, mně přes půlku filmu do smíchu moc nebylo. Děj mi v hlavě probouzel velmi čerstvé vzpomínky na nedávný prožitý boj o noční klid, ve kterém jsme se se sousedy dostali do naprosto stejné situace. Vietnamský podnikatel bezohledně rušil náš klid a odpovědným politikům to bylo šumák. Pokud si myslíte, že film je nadsázka a že se nic takového u nás nemůže stát, velmi se mýlíte. Naopak - i u nás, v relativně klidném srdci Evropy se do stejné situace můžete dostat a věřte - budou vás napadat naprosto stejné způsoby řešení jako paní učitelku. Nemám odvahu jakkoliv hodnotit výkon dua vážených dam Janžurové a Holubové - jsou jako vždy skvělé. Bezvadně zahrané jsou ale i ostatní role a podle mého cítění všem dokonale sedly. Nenapadá mě nikdo, kdo by ve filmu neměl být, nebo měl být vyměněn. Atmosféru filmu skvěle pomáhá držet hudba, laděná do stylu westernových klasik. Nádherný a inteligentní humor ve mně nikdy nevyvolal pocit trapnosti, jak tomu u českých filmů poslední dobou velmi často bývá. Překvapení je i závěr filmu - myslím, že tvůrcům se citlivě podařilo vybruslit z poměrně drsné situace, která by za normálních okolností končila buď ve vězení, nebo na hřbitově. Film končí vyloženě tarantinovským scénářem, kdy dobro zvítězí nad zlem a divák může z kina odejít nenaštván a naštvat se až doma u televizního zpravodajství. Za to tvůrcům sám za sebe děkuji - nepotřebuji se rozčilovat ještě u filmů. Film prostě doporučuji všemi pěti a sám se opět rád, i několikrát podívám. ()

Rian_witcher

Ne, že bych se nezasmál, ale zpočátku uvěřitelný příběh se stočil do neuvěřitelných kolejí, snůšek nesmyslů a nelogičností. Navíc záběry parodující akční filmy, cvičení katy při západu slunce a to celé promíchané s hudbou spaghetti westernů shodily do koše i skvěle (na svůj věk) hrající Ivu Janžurovou a výborného Pavla Lišku, kterému role prosťáčků z lidu prostě sedí. A ubohý splácaný závěr už jen nutil k rychlému odchodu z kina a zapomenutí. ()

Astonko

Už som strácal nádej v novú dobrú českú/slovenskú komédiu, až kým som nenatrafil na túto neskutočne vtipnú absurdnosť, a to myslím bez irónie. Naozaj som sa pritom úprimne zasmial a myslím si, že z námetu sa vyťažilo maximum. Herecké výkony tiež fantastické 7.5/10 ()

rigby

Janžurová je výborná, Martin Hofman také. Ale jinak všechno ostatní nefunguje. Počínaje scénářem, ve kterém se zprvu aktuální satira zvrhne v něco zcela nerealistického a značně přitaženého za vlasy. Až po další role. V polovině filmu místo aby příběh nabral rychlý spád, začíná se místo toho divák nudit a kroutit hlavou nad nesmysly, které jeho hlava nedokáže pobrat. Není to ani černý humor, není to ani humor. O samotném závěru se nemá cenu bavit. Tohle opravdu ne. ()

fafejt001

Možná dobrý nápad , zpracování už horší . Trio Janžurová , Hoffman ,Vilhelmová výborné , ale scénář měl vady na kráááse , takže ani herci to už nemohli moc vylepšit . Nicméně situace ve vile zajímavá , možná až lehce překombinovaná . Závěr podivný , myslím tím s tím ohněm , jak mi kluciii chtěli zapálit cigáro . Celkově opravdu slabší kousek , ale to jsme u Bajgara již zvyklí , tedy kromě Teorie tygra , ten byl výbornýýý . No uvidíme jak to bude s ním dál . ()

Chonka

Námět mi krapet připomíná Tři billboardy kousek za Ebbingem - nešťastná žena, která hodlá vzít vše do vlastních rukou. Celkem povedená česká komedie poukazující na chod a možnosti dnešní doby. ()

Franki69

Překvapivě zábavná komedie, kterou takzvaně táhnou Iva Janžurová a Mirek Hoffman. Některé vtípky z počátku očekáváte, např. babička v obchodě s oblečením pro běhání, babička se učí střílet…ale v podání Ivy Janžurové fungují a nejsou trapné. Zařazení vyššího rychlostního stupně druhé polovině filmu výrazně prospělo a do té doby úsměvný příběh jak z bakalářů najednou nabral na rychlosti, razantnosti i vtipnosti. A konečně…KONEČNĚ! Je všem postavám ve filmu rozumět, zvuk je skvělý. Rádoby španělsko-mexický westernový soundtrack se mi poměrně rychle oposlouchal, ale přežít se dá. Hodnotím 85%, výrazně mě pobavily i ostatní figury v příběhu, hlavně Pavel Liška, Táťána Vilhelmová a Eva Holubová… ()

KukulienkaHO

Iva Janžurová ako stará učiteľka na dôchodku, chystajúca vraždiť... to je komédia sama o sebe. Je tu síce pár slabších miest, ale to je vo výsledku jedno. ()

anti.rybka

Lehce rozpačité dojmy. V první řadě moc nechápu, jak tento scénář mohl získat od filmové nadace 200 000 Kč. Nic převratného to není. Film je na poměr komedie ucházející, ale drama bych v tom nehledala. V poslední době se čeští filmaři v případě komedií rozhodli do filmu zařadit alespoň na minutu celebritu, která s filmovým průmyslem nemá nic společného. I zde se proto objeví úplně zbytečně Gabča Koukalka, aby koukala jak herci hrají. Děj se z filmu postupně vytrácí a jak už tu někdo psal ke konci je to jeden velký bordel. Suma sumárum nejlepší z filmu je trailer, který nabízel celkem pohodový film s vtipem a nápadem, ale ve finále je těžké se smířit s realitou, že je to typická český komedie (občas vtip, velké množství zbytečného divadelního přehrávání, celebrita v nedůležité a zbytečné roli a nelogické a nereálné jednání postav a prostředí). Dávám 3 hvězdičky, že jsem film neviděla v kině, že mě Martin Hofmann opět přesvědčil o tom, že umí hrát a že se na to v pohodlí domova dalo kouknout. ()

CaptNemo

1. pokus: To se prostě nedalo vydržet. Leckterý studentský film má víc invence a tahu na branku, než tahle oblastní předváděčka plná plochých figurek vršících za sebe banalitu za banalitou. O to horší to je v případě, když ani dobří (a v případě paní Janžurové nejlepší) herci nedostanou pořádný text. Zatímco u seriálu Neviditelní se těším na každou hlášku a panu Bajgarovi tleskám, tady jsem to s pocitem trapna za všechny zúčastněné po 30 minutách vzdal. 2. pokus: Tak nějak jsem to dokoukal a pousmál se asi dvěma hláškám Pavla Lišky, tak z odpadu měním na jednu hvězdu. Víc už ale ani ťuk. ()

hony23

Skvělý námět, který však plně nevyužívá potenciál, byť Janžurka exceluje a pasáže, kdy velmi neobratně zápolý se zbraněmi patří k tomu nejlepšímu v celém filmu. Příběh často hnaný až za hranici absurdity se až příliš často snaží moralizovat a křečovitá snaha o happy end za každou cenu filmu procenta ubírá. ()

Goumen

Rozporuplné recenze a kvalita české produkce mě od filmu dost odrazovaly, ale nakonec jsem našel odvahu na zhlédnutí a vůbec nelituji. První polovina filmu ničím nenadchne, ale jakmile dojde k akci a všichni se sejdou v domě, tak se nabídne hned několik opravdu vtipných momentů. Navíc musím ocenit i dobrý černý humor, který se u cz filmů moc nevidí. Ve výsledku tedy celkem fajn film. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)