Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (CinemArt)

meda2016

První dvě třetiny rozdělí hlediště na příznivce sociálních nebo ultra řešení. Samozřejmě máte fandit aspoň té přitažlivé Slovence (která jinde miluje i chrumklavé) s dcerkou. Je to komedie, ne? Proto poslední třetina strhává mé hodnocení k nesmyslným pěti *****, neboť je naprosto Coenovská. ()

brasek

Nechápem. Prvú hodinu sa snímok nedá vôbec sledovať, príbeh je desný. Potom sa konečne niečo zmysluplné začne diať, divák sa mierne pobaví a pokiaľ sa vám páči Kristína Svarinská tak ju uvidíte polonahú. A inak nič, okrem konca filmu ktorý je pošahaný. ()

tchempi

Schizofrenní biják. Nejdřív koukáme na nezáživný úvod, miliontou variaci mstitelského filmu, něco jako Přání smrti 13. Následuje brilantní pasáž v Machově (Hofmann) domě, která nečekanými zvraty a břitkými dialogy připomíná Tarantinovky. Tím by to mohlo skončit, jenže následuje dovětek jako ze zdegenerovaného Kameňákova. Pokud to natočil jeden člověk, měl by vyhledat specialistu, protože má stejný problém jako Rozpolcený. ()

Elisson

No teda, český film, na ktorý sa dá pozerať. Len mám vážne výhrady voči vyzliekaniu slovenských herečiek v českých filmoch. Češky nie sú také pekné alebo nie sú také lacné či o čo tu ide? ()

Dawe2

1* navíc za slušný humor, tohle se nedá brát vážně. Hofmann nezklamal, prostě svůj. Liška výborný. Janžurová s Holubovou herecká paráda. ()

v.indruchova

Začátek takové seznamováním, ale u toho konce jsem se i zasmála. :)...jak By řekl Kája Gott-to jsem opravdu nečekal. No karma je zdarma, a to není žádná pohádka.: Jak je napsáno na oknech VUT Brno: stejně pravda zvítězí nad lží a nenávistí. ()

Kozlowski8

Velice absurdní dílo, které nemůže obstát ani jako parodie, navíc se tváří zcela vážně. Ty dvě hvězdičky uděluji za paní Janžurovou, která i zde ukazuje, jak dobrá je herečka, a taky za Martina Hofmanna a Pavla Lišku. 35%. ()

LencaN

Úsměvné, ale drsné. Náhodou, mně se to líbilo. Velice chválím tento český filmeček, kde hraje jedna herecká persona za druhou. Paní Janžurová je neuvěřitelná. Nikdy jsem ji nějak extra nemusela, ale tady jsem jí fandila. Byla roztomilá, jak se snažila chránit svoji kamarádku a klid v té jejich chatařské kolonii. Tatiana Vilhelmová hraje tu zhnilou slepici úžasně. Na filmu mě bavila i hudba. Bylo strašně osvěžující, takovou zápletku doplnit kovbojskou nebo gangsterskou hudbou. Babička jde na kovošrot se starou formou na bábovku a přitom jde shánět revolver. Film samé překvapení. Není to jistojistě žádný kasovní trhák, ani se nezavděčí každému, o tom žádná. Ale mně to padlo do vkusu, což jsem opravdu nečekala a dávám Teroristce palec nahoru. ()

bonovox

Veľmi nesúrodý film, ešte s dobrým námetom ale s nedotiahnutym finále. Tvorcovia sa až príliš okato snažia napodobniť Tarantinov rukopis ale vôbec to nefunguje...čo to vlastne malo byť komédia, dráma? Rozpačitý film... ()

zigy

Crazy westernová komedie, která se povedla. Pokud jste naladěni na sociální drama, proboha, přelaďte jinam. Bláznivý konec..... ()

Tempest

Docela příjemná česká komedie, kde oceňuji, že alespoň trochu vybočuje z řady, a je tedy zapamatovatelná. Škoda jen, že z poměrně zajímavého námětu se nevytěžilo více, určitě by to šlo. Herecké výkony spíše průměrnější, ale docela dobře se na to koukalo. Za mě lepší průměr. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

NikaIn

Na začiatku som myslela,že dám odpad,v polovici,ok tak jednu hviezdu,ale koniec to dohnal, zachránil to a vďaka nemu dávam tri. ()

Karbos

První půlka působí divně, trochu jako Kameňák, parodie bez vtipu, příprava na velké finále trvá moc dlouho, poslední půlhodina to ale zachraňuje, ke konci padlo i pár solidních hlášek. ()

bazmat

První část spíš než komedii připomíná sondu o stárnutí a beznaději ve světě pořadu Na vlastní oči. Následná rychlá a ostrá crazy komedie ale pobavila moc. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)