Zaměstnanci nábytkářského podniku MARS uvítají vzácnou návštěvu najatou hudbou. Jejich vychloubání, jaký by oni sestavili orchestr, je bráno vážně, proto dostanou malý dárek - hudební nástroje pro třicet muzikantů. (oficiální text distributora)

Nocturno culto

Mě se na tom líbila jen ta myšlenka, udělat z 30 obyčejných lidí sladěný a dobře organizovaný soubor muzikantů, bez toho politického pozadí .. ()

BigBang

Na co sáhl Vratislav Blažek, není úplně marné, ani když šlo o budovatelskou komedii. Navíc tvůrci prokázali skvělou volbu exteriérů: Telč, Porta Bohemica, Mariánky. ()

bond77

Film se nedá porovnávat například s Vlastou Burianem, ale hercké obsazení na tu dobu je výborné. Vždy se zasměju scéně "Vystoupení". ()

karlee

Bezesporu jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Na rozdíl od jiných komunistických perel tady není ani nechěný humor, No, možná časem dozraju do stádia, kdy mi přjde vtipné sledovat, jak se někdo snaží o humor a zoufale mu to nejde. Vlastně u se do něj pomalu dostávám, zvyšuju na jednu hvězdu a za pět let si dám repete. ()

Rattlehead

"Když nemá rozum on, bude ho mít ředitel. A když ani ten ne, půjdeme na kraj, na oblast, na ministra, a když ani to nepomůže, poženeme to přes Dikobraz !" Pravda, žádný zázrak to není, ale odpad také ne. Solidní hudební film, kde potěší muzika a herecké výkony - hlavně Jaroslav Marvan a Oldřich Nový. ()

maeb

Je to sice blbá agitka, ale dá se tam najít několik dobrých fórků a hlavně je tam skvělý (jako vždy) Oldřich Nový. Tři hvězdy za film a jednu přidávám za úžasnou scénku/píseň "Z pekla štěstí", která mě (i díky Janu Werichovi) dostane vždy do kolen. PS: Vážení spoluhodnotící, IMHO by politika do hodnocení filmu neměla vstupovat. ()

Fanak

Nesuďme tento film příliš příkře. Uvědomíme-li si dobře, v jaké době vznikal, najdeme zde nejen občas dobrou zábavu, ale i zajímavou výpověď o letech padesátých. ()

Bigfuckman

Komářina jak má být!!! Tolik známých starých dobrých českých herců co muselo točit tuhle bolševickou imbecílni stupiditu tak to tu ještě nebylo. A těch mladých nadějných komáro-herců co to teprve rozjíždělo (Josef Bek) . Nádherné ale drsně reálné spojení což bohužel vytvořilo tuhle tu sračkovou záležitost říkající se film. ()

Vikinec

Ano, je to komunistický blábol, za každou postavou se skrývá heslo, za každým slovem je chvála socialismu a stovky známých herců (tam snad hrál plně každý) měly demostrovat lásku ke KSČ a SSSR (Marvan neuvěřitelně připomínal Stalina). Je ale také pravda, že obvyklá bublina s jednoznačným prázdným obsahem a průhledným kabátem se tady sice koná, ale občasný vtip jako oáza v hurá optimistických klišé a odkaz Oldřicha Nového společně s až Hollywoodským happyendem činí z tohoto filmu celkem dívatelnou taškařici. 2* ()

Stejšn

Film jako takový hodnotit nebudu, čiší z něj smutek dobových souvislostí a tragických rolí (Nový, Werich). Ale tři hvězdičky dávám za věc asi nečekanou - unikátní záběry na některé megavzácné československé autobusy. ()

Dinsberg

Ačkoli je film silně agitační, nemůžu si pomoct. Setkání tehdejší herecké elity včetně pana Nového. Komických prvků mi tady na agitaci přišlo příliš, hlavně díky Oldřichu Dědkovi a jeho bubeníkovi Kalouskovi. ()

Havala

Mě narozdíl od jiných nevadí politická příchuť, to je někdy spíš ku prospěchu věci, ale velká zábava to rozhodně není když pomyslím že zde hraje prakticky celá tehdejší herecká špička. Výborní Marvan a Kemr. Ale ti vlastně vždycky. ()

pekas

Ano je třeba tolerovat ten budovatelský tón. Ale jinak je to nabité známými herci a celkem pěkné. 70% ()

ostravak30

Hodně jednoduché je tenhle film automaticky odsoudit. Ale ptám se proč? Film je sice komunistickým manifestem jako třeba Dovolená s Andělem, ale může za to Jaroslav Marvan nebo Oldřich Nový? Co mají dělat? Buď mohli dělat to, co je bavilo nebo zůstat sedět doma. A tak dělali to, co je bavilo a ač to bylo napsáno jakkoli, dělali to poctivě. A to je třeba ocenit. Hudba jako taková je navíc kvalitní. Ostatně Oskar níže ve svém hodnocení uvádí, že ani sami komunisté nebyli s filmem spokojení na 100 %. Třeba si tvůrci chtěli též nenápadným způsobem udělat z doby legraci. Proč zbytečně hned odsoudit Jaroslava Marvana, Oldřicha Nového či Josefa Hlinomaze, když se opravdu snaží hrát kvalitně a připravit dobrou tehdejší zábavu. Schválně píšu tehdejší protože stejně jako kupříkladu Anděl na horách i tento film dnešním divákům připadá trochu zastaralý a nezábavný. Já ale oceňuji vskutku poctivé herectví a na tehdejší zábavu kvalitní zábavu. ()

PetrC.

Hudba z Marsu není jenom padesátková agitka. Je to po všech stránkách kvalitní, jemně satirická dobová komedie. 88 % ()

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015